twigxi twigxi komentáře u knih

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Precteno po letech a netusim, co se mi na Coelhovi tenkrat libilo. Ted mi to prijde jako klise, kyc a hodne spatny sloh. Chtela jsem si precist celou trilogii, ale na dalsi knihy uz asi nemam silu ani cas.

07.04.2022 odpad!

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Bohuzel, ja jsem byla z knihy zklamana. Tesila jsem se na mrazivy islandsky thriller a dostala jsem beckovy americky horor, ktery je tak pritazeny za vlasy, ze ho clovek povazuje spis za parodii.

07.04.2022 2 z 5

Dvořiště Dvořiště Ondřej Horák

Nic moc, vzpominam si, ze jsem ji precetla rychle, ale pomalu uz ani nevim o cem kniha byla.

07.04.2022 2 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Miluju detektivky pani Klevisove! Bavi me hadat, kdo je vrah a autorka prave takovy prostor k hadani ve svych knihach ctenari dava. Podezrelych je vzdy hned nekolik a v pribehu nachazime ruzna voditka. K tomu je pribeh postaveny na pevnych zakladech a vsechno dava smysl. Nakonec do sebe vsechno zapadne a to bez nejakych nesmyslnych honicek na vraha, ktere jsou ve vetsine ostatnich detektivek a ktere ja osobne nemam moc rada. Zkratka logicka detektivka u ktere muzete premyslet, ponorit se do nadherneho popisu prostredi a zapomenout na okolni svet.
Prala bych si vice takovych autoru!

07.04.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Libila se mi jak kniha, tak audiokniha.
Pribeh je uveritelny, postavy uzasne propracovane a dej tak krasne zamotany, ze vam neda spat, dokud knihu nedoctete do konce. Tesim se na dalsi!

07.04.2022

Venuše v kožichu Venuše v kožichu Leopold von Sacher-Masoch

Byla jsem skepticka. Cekala jsem, ze bude plna nasili a erotiky, to tam samozrejme bylo. Ale necekala jsem, ze to nakonec dostane uplne jiny smer. Ten konec me opravdu prekvapil. Nechci spoilerovat. Rozhodne stoji za precteni!

18.12.2021 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Pokud mate zrovna naladu na beckovy horor a nevadi vam v knihach detailni popisy nasili, toto bude kniha presne pro vas. Zvlast na zimni vecery je atmosfera Skalistych hor jak delana.
Na muj vkus trochu moc drasticke, predvidatelne a ke konci uz me hlavni hrdinka zacinala dost stvat.

18.12.2021 2 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Genialne napsane, strhujici dilo. Cetla jsem s tezkym srdcem a zatajenym dechem, ale nemohla jsem se odtrhnout.

10.12.2021 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Hlavni kriminalni zapletka byla v tomto dile opravdu velice slaba, tesila jsem se na prostredi hor, ale toho se mi dostalo jen minimalne, stejne jako nejakeho napeti a originality. Ke konci jsem uz preskakovala, protoze me to vubec nebavilo.
Propletene vztahy vysetrovaciho tymu a jejich blizkych se zacinaji odvijet slibne a zajima me, jak budou pokracovat dal, ale nemuzu se ubranit pocitu, ze uz zacinaji byt prece jen hodne prekombinovane.
Slibny konec me sice navnadil na dalsi dil, ale bylo to hodne na silu.

06.12.2021 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Moc pekne napsano. Jako vzdy krasny jazyk a kazde slovo, kazda veta naprosto dokonala a na svem miste. V tomto pani Mornstajnova nikdy nezklame.
Tema me nejdriv velice zaujalo. Alternativni historie se zdala jako zajimavy napad. Bohuzel to u me ale nakonec nepadlo na urodnou pudu a ja z knihy prilis nadsena nejsem. Takove cerne scenare "co by, kdyby..." nejsou nic pro me. Nevim, jak mam popsat sve pocity z knihy. Ale nejlepe by to slo prirovnat k rozhovoru se zarytym pesimistou, ktery z vas vysaje energii do posledni kapky. Beznadej, smutek, nekonecna deprese a prazdnota v dusi.
Knihu se mi docist nepodarilo, ale doposlechla jsem si ji v aplikaci MujRozhlas, kde je ted na mesic k poslechu zdarma.

20.11.2021 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zapadla vesnice a jeji charaktery, jeji stiny historie. Krasne popisy prirody. Odhalovani davnych tajemstvi. Pribeh, ktery je sice temny, ale neni vylozene depresivni. Idealni kniha na podzim.

18.11.2021 4 z 5

Draculův zlověstný doušek Draculův zlověstný doušek Miloslav Švandrlík

Hodne jednoduche povidky. Tesila jsem se, ze se pred spanim budu bat, ale povidky jsou spis jen lehce usmevne. Toto neni to muj salek caje.

14.11.2021 1 z 5

Děti deště Děti deště Marta Veselá Jirousová

Pekna basnicka sbirka.

14.11.2021 3 z 5

Sundáš mi kalhotky? Sundáš mi kalhotky? M. M. Cabicar (p)

Nedivim se negativnimu hodnoceni. Vubec se mi to nelibilo a zabavne mi to taky neprislo.

14.11.2021 odpad!

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Ocenuju, ze autor sel s kuzi na trh. Velice zajimava zpoved z pritialkoholni lecebny. Poznavame jak autora, tak sverazne charaktery jeho spolu-pacientu. Kniha byla v roce 2018 zfilmovana. Oboji (jak kniha, tak film) je velice zdarile.

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Precteno do vyzvy, ale s panem Sabachem si proste nerozumime.

14.11.2021 2 z 5

Dryák ředěný Vltavou Dryák ředěný Vltavou Sylva Fischerová

Nejsem bezny ctenar poezie, ale tato sbirka me nadchla!

Pouť krkonošská Pouť krkonošská Karel Hynek Mácha

Velmi depresivni dilo. Moc se mi libi dobovy jazyk. Neni to moje nejmilejsi dilo od autora, tim jsou porad "Cikani", ale kniha urcite stoji za precteni.

14.11.2021 3 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Znama lidova povest. Moc se mi libila.

14.11.2021 4 z 5

Obalka a ilustrace jsou opravdu krasne, ale nic noveho jsem se v knize nedozvedela. Ani mi cteni nevytvorilo prijemnou naladu, jak jsem asi doufala. Spis je to jen takovy navod, ktery si ale prectete v kazdem druhem magazinu pro zeny.

14.11.2021 1 z 5