twigxi twigxi komentáře u knih

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Moje prvni setkani s zanrem bizarro fiction. Hodila se mi letos rovnou do dvou vyzev - do Ctenarske vyzvy (Kniha, která má v názvu část lidského těla) tady na Databazi a do vyzvy k precteni zanru, ktery jsem jeste nikdy necetla.
No, musim rict, ze to nebylo spatne. Ze zacatku jsem byla dost prekvapena, ale pak jsem si na ten podivny styl zvykla. Libi se mi, ze autor dokazal udrzet moji pozornost a taky ze kazda ze tri povidek mela i pres vsechny ty silenosti nejakou hlavu, patu a hlavne zaver.

28.05.2021 3 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Tento pribeh mam uz leta moc rada jako film. Ironicky vtipna psycholozka v podani Daniely Kolarove a sverazny kovboj Jaromir Hanzlik mi prirostli k srdci.
Letos jsem si poprve precetla knizni podobu a jsem nadsena. Celou dobu jsem pred ocima mela film, ktery je naprosto identicky s knihou, ale nadherne popisy prirody pro me zazitek dostaly jeste na dalsi uroven. Krasna, odpocinkova knizka, ktera vas prenese do letnich dnu.

26.05.2021 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Dalsi do Ctenarske vyzvy. Vybrala jsem si ji, protoze je pomerne kratka. To jsem se ale spletla, protoze nakonec jsem se ji prokousavala snad mesic. Na svou dobu urcite zajimava. V dnesni dobe spis k pousmani. Nijak me nepohorsovala, ale ja uz jsem zocelena Markyzem de Sade, ktery psal podobnym stylem, ale tohle byl vedle nej o dost slabsi cajicek. Pro zajimavost na jedno precteni staci, ale zadny zazrak literatury to neni, to snad ani nemuze nikdo ocekavat. :)

18.05.2021

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Napsano je to ctive, precetla jsem za jediny den a je fakt, ze jsem se od ni nemohla odtrhnout. Moc me zaujaly i ilustrace, ty me ke knize vlastne pritahly. Ale tim asi muj vycet pozitiv konci.
Nelibilo se mi cernobile vykresleni postav. Dej se mi zdal plochy a moc nevim, co si jako ctenar z knihy mam odnest, krome horkeho pocitu. Zaver me nedojal, protoze jsem si k zadne postave nevytvorila vztah a prisel mi tam dost na silu. Vadi mi, ze jsme se nedozvedeli co stalo za chovanim postav. Pripadalo mi, ze si autorka psala asi jen tak bez nejake koncepce. Pasaze s vranami jsem asi nepochopila, pripadaly mi, ze se tam vubec nehodi.
Celkove knize proste neco chybelo. Jako by byla napsana narychlo. Nechapu ten povyk kolem knihy a prehnane jasajici recenze. Ale sto lidi, sto chuti...

17.05.2021 2 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Zatim hodnotim pouze audioknihu, ale uz ted tusim, ze kniha ode me ziska jeste lepsi hodnoceni. Stepanku jsem si moc oblibila!

15.05.2021 5 z 5

Iveto, sbohem... Iveto, sbohem... Zlata Golda Dvořáková

Precteno do Ctenarske vyzvy. Souhlasim s komentari, ze je to bulvar. Na druhou stranu si nemyslim, ze by si pani Golda cokoliv vymyslela a dozvidame se tak jaka byla Ivetina druha tvar, kdyz ji zrovna nesnimaly kamery. Jaka byla, nakonec nepise jen Golda, ale vyplyva to z rozhovoru dalsich jejich byvalych spolupracovniku a na konci kariery uz ji neumyslne odkryva i sama Iveta.
Nechci ale a neni ani spravne na nekoho hazet spinu. Rada bych tento komentar zakoncila pozitivne. Iveta mela opravdu krasny hlas. Je pro me spojena s detstvim, protoze jsem si casto jako mala poustela jeji LP s pisnickami pro deti. Nezapomenutelna je pro me ale hlavne jako nadherna Olivie ve Svatbe upiru.
Iveto, sbohem...

11.05.2021 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Vynikajici kniha, ktera ma spad od zacatku do konce. Charaktery a mista jsou opravdu mistrne popsane. Libi se mi vykresleni myslenek a plasticnost predstav a snovych obrazu. Jedine co mi nesedelo byly ty pohybujici se kere, nemuzu si pomoct, ale to mi prislo spis smesne. Jinak ale musim rict, ze jsem si cteni uzila a nemohla jsem se odtrhnout.

18.04.2021 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Poslechnuto jako audiokniha. Dost prumerne, nebyt Simony Postlerove, jejiz hlas mam moc rada, asi bych srazila jeste hvezdu nebo dve dolu.

14.04.2021 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Skvela kniha! Zacatek byl navrat do detstvi a dospivani. Kdo vyrustal ve stejnem obdobi se v tom urcite poznal, protoze jsme ho vsichni prozivali tak nejak stejne. Ja si tu exkurzi do minulosti moc uzila.
Cast ze soucasneho zivota me ze zacatku moc nebavila, ale nakonec jsem si tam taky nasla svoje. Velice sympaticka autorka a urcite si rada prectu i jeji dalsi knihy.

28.03.2021 4 z 5

O veselé mašince O veselé mašince Jan Čarek

Meli jsme doma. Moc krasne ilustrace i verse.

27.03.2021 5 z 5

Čtyřlístek Čtyřlístek Jaroslav Němeček

Jako mala jsem milovala komiksy a Ctyrlistek byla moje srdcovka! ♡
Bohuzel uz nevim, ktere konkretni sesitky jsem cetla, takze pisu komentar k prvnimu dilu serie. Ale vim, ze vsechny dily, ke kterym jsem se dostala, se mi moc libily.

27.03.2021 5 z 5

On On Elle Kennedy

Mam pocit, ze tady kniha dost utrpela prekladem. Myslim, ze kdybych ji cetla v originale, nebyla bych k ni mozna tak prisna. Tak jako tak jsem ale cekala, ze klucici eroticky roman bude prece jen vetsi drsnarna nez klasicka cervena knihovna a bude tam urcita chlapska syrovost a primocarost. Zvlast, kdyz slo o hokejisty! Ale asi to bude tim, ze autorkami jsou zeny. Tohle na me to bylo az moc kycovite, predvidatelne a preslazene. Nemam holt rada Skittles.

27.03.2021 1 z 5

Můra Můra Katja Kettu

Poslouchala jsem jako audioknihu na ceste autem do Yellowstonskeho narodniho parku. Letni priroda byla v kontrastu se zimni krajinou v knize, pohodova cesta v kontrastu se syrovosti pribehu. Bavilo me to. A prednes pani Gajdosikove byl opravdu mimoradny. Neoposlouchany hlas a tak trochu zvlastni prednes mi ucaroval. Zadny interpret by k takovemu pribehu nemohl sedet lepe.

25.03.2021 5 z 5

Ku-ku! Jen po mně vztáhněte ruku. Ku-ku! Jen po mně vztáhněte ruku. Josef Lada

Krasne leporelo ktere jsem mela jako mala a pak ho cetla i male sestricce.
Nadherne ilustrace pana Lady a klasicke, ceske rikanky - to je opravdu pohadkova kombinace.

15.03.2021 5 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Zklamani. Predchozi dil me docela zaujal, ale toto byla jen nastavovana kase. Nezasmala jsem se ani jednou, spis mi kniha pripadala trapna. Dalsi dil uz si nekoupim.

21.02.2021 2 z 5

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Tak hned v uvodu bych rada napsala, ze se nejedna o pribeh jako takovy. Z toho jsem byla dost zklamana. Vetsinou totiz postavy jen vypraveji vtipy, historky a prihody, ktere se staly nebo nestaly (jim nebo jejich znamym) a jsou z velke casti opravdu hodne otrepane.

Ze zacatku mi kniha dobou, humorem a naivni ztrestenosti pripominala moje oblibene cernobile filmy s Natasou Gollovou nebo Adinou Mandlovou. Kdyz ale po ste nekdo vypravel historku a druha osoba mu na to odpovedela jinou historkou, aby znova prvni osoba rekla historku dalsi, zacalo se mi to prece jen velice rychle zajidat.
Stejne tak podrobne popisy jidla. Ty mi pripadaly uplne zbytecne, mozna by se autor nasel spis v kucharce.
Pusobilo to na me, ze si pan Macek proste leta sbiral radoby vtipne pribehy a vtipy a pak je hodil na papir a tak nejak poslepoval. Prirovnani s Kamenakem je trefne.

Nakonec ale davam prumerne hodnoceni, protoze ze zacatku jsem se bavila a libil se mi jazyk kterym byla kniha napsana.

23.01.2021 3 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Aristokratku mam moc rada a libily se mi vsechny dily. Tento byl ale asi nejvtipnejsi ze vsech. Miluju hlasky pani Tiche a smala jsem se nahlas. Jedine co bych mohla vytknout je to, ze je kniha tak kratka. Tesim se na dalsi dil.

20.01.2021 5 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Taky jsem jako nactileta cetla Laczovky a ani nevim proc, dostala jsem chut si toto obdobi pripomenout. Neni to sice tak davno, ale doba se prece jen zmenila a specialne ted je to opravdu balzam pro dusi.
Krasne jsem si u knizky odpocinula a i kdyz na romanky moc nejsem, dostala jsem chut si od autorky hned precist jeste neco dalsiho, abych v te nalade mohla zustat aspon o trosku dyl.

19.01.2021 4 z 5

Celý den se nic nestane Celý den se nic nestane Bianca Bellová

Kniha byla zdarma na Databazi a hodila se mi do vyzvy. Pani Bellovou mam spojenou s Jezerem, ktere jsem sice jeste necetla, ale sleduju snad vsechny ceske BookTuberky, takze jsem o jejim talentu nemela pochyby.
Ze zacatku jsem byla z pribehu trochu zmatena, ale jak se dej postupne odvijel, zacinal me zajimat cim dal vic a musim rict, ze jsem si knihu velice uzila.

06.01.2021 4 z 5

Konec patriarchátu Konec patriarchátu František Pavlíček

Krasne namluvena audiokniha u ktere jsem si odpocinula. Dojemne i usmevne vzpominky, ktere urcite stoji za to si precist nebo poslechnout.

24.11.2020 4 z 5