O veselé mašince

O oblibě půvabného leporela pro nejmenší svědčí jeho opakované vydávání. Nejmenší děti jsou uchvácené obrázky Zdeňka Milera, ty o kousek větší mají stejně rády i veršované vyprávění klasika české poezie Jana Čarka.O veselé mašince a její cestě z nádraží do nádraží, o výpravčích, průvodčích a strojvedoucím, o semaforu a výhybkách, o kolejnicích a železném mostu i o zaslouženém odpočinku po dlouhé cestě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42537/o-vesele-masince-42537.jpg 4.6101

Kniha O veselé mašince

Medunkavera

Tohle lepolero je prostě úúžasné. Milovala jsem ho já - jako malá holka a mají ho rády i mé děti. A stále ho mají ve své knihovně.

Sova15

I pro mne to byla nejmilejší kniha mého dětství. Proto jsem ji koupila vnoučátkům.

Hebrey

To byla snad moje nejmilejší knížka, když jsem byla malá. Postupně jsem ten příběh uměla snad nazpaměť.

twigxi

Meli jsme doma. Moc krasne ilustrace i verse.

Afilada
04.09.2020

Moje zamilovaná dětská kniha !!!

laura
18.08.2020

Tenhle příběh milovala moje dcera i oba synové.

Jsem veselá mašinka, až můj signál zacinká, připravte se přátelé k naší jízdě veselé...

Myslím, že jsme to četli denně několikrát - a přesto to děti pořád bavilo. Už je to spousta let, a pořád si ty verše pamatuju :)

JAnD
25.05.2020

Kniha, která dětem pomůže rozšířit slovní zásobu o některá méně obvyklá slova z železničního prostředí.
Ilustrace výhybek, ve kterých stojí táhlo mezi kolejnicemi železničáře a jiné dopraváky jistě pobaví.
A mašinka s brčkem je krásná.

Katka2382
24.05.2020

Skvělá dětská knížka. Když byli děti menší četli jsme ji tak často až jsem ji uměla nazpaměť.