tulip131 tulip131 komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tak tohle byla jízda, jedna čtvrť a tolik odhalených tajemství, lži a podvodů. A samotné odhalení vraha bylo překvapivé. Říkám si co ten načatý konec, bude pokračování nebo volnost pro fantazií čtenáře.

05.08.2020 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Četlo se to lehce a samo, dej ubíhal strašně rychle a najednou byl konec. Penn, nový člen, to nakonec ustal a byl přijat. Tentokrát Kim byla mimo ve svém úsudku a předvedli se jiní.

31.07.2020 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

(SPOILER) Opět Lincoln a jeho intriky, sehrál to to s Ronem perfektně a nezavřeli je. Hlavní příběh byl také napsán poutavě, na mě však trochu moc popisně.

27.07.2020 2 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Moc komplikací spojených s rozdělením policejních složek v Itálii, to že případ vlastně "vyšetřuje" i státní zástupce ( v našem pojetí ). Tentokrát moc popisné - popisy okolí, popisy uprchlického tábora a korunu tomu dalo to, že Lesní policista pomáhal při vyšetřování. Těžké čtení. Ale potěšila konečná zmínka o Praze a toho co přichystal Lincoln pro Amelii.

16.07.2020 1 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Už jsem si říkala, že by to Lincoln takhle utnul a byl to z mé strany předčasný závěr. Příběh samotný slušně zamotaný a i Zelenáč Ron se dostává do popředí. Fajn, čtivé.

30.06.2020 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Námět knihy skvělý, ale za mě už těch útoku na samotného génia Lincolna a Amelii je už trochu moc. Taky se do děje dostává jedna starší postava, za mě by se osud postavy mohl vyřešit a ne jo stále oživovat. A čekala bych, že Lincoln se přece jen trochu hecne a půjde ještě aspoň do jedné operace, e nevypadá to.

21.06.2020 3 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

V tomto díle měl každý detektiv, kriminalista, zelenáč a jiný správňak svou slabou chvilku, přešlap a průšvih, který napravoval. Příběh zamotaný a na konci překvapení v podobě Lincolnova rozhodnutí.

28.05.2020 4 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Kouzla s daty, informacemi, čísly, co vše dokáže jeden ma*or, který má přístup k úložišti informací. Uznávám, že jak kouzlil s tím, aby Lincolna, Amálii a další odstranil z cesty. A do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo by to mohl být.

16.05.2020 3 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Tak tohle byl slušně zamotaný příběh a vlastně nebyl dořešen, uvidíme, ve kterém dalším díle to opět naváže nebo tzv pomníček Lincolna? Každopádně o zvraty nebyla nouze a nově - stará pomocná síla.

02.05.2020 4 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Příběh Genevy byl pro mě zajímavý až od poloviny a konec byl skvělý. A jak bude postupovat Lincolnův soukromý úspěch, snad se dozvím hned v dalším díle.

18.04.2020 3 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Příběh byl na můj vkus moc kouzelnický, spousta proměnných, to co se zdálo vyřešené, rázem bylo úplně jinak, ke konci už toho bylo vážně až moc. To co se událo Amelii s její zkouškou, tak to bylo jak že skutečného života.

31.03.2020 2 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

V knize bylo všechno, akce, napětí, smrt a zápletka. Pašování lidí, Čína vs NY, vidina lepšího života, špatně podmínky ve vlasti. A klasice, že hlavou rodiny je otec, ikdyž děti jsou mnohdy mnohem dál. Úcta manželka, manžel, rodiče. Přesto mi na příběhu něco chybělo. Něco co by ji dalo vyšší level.

19.03.2020 2 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Kniha je vhodná i pro ty kteří nejsou technicky zdatní, vše bylo popsáno a pro děj dostatečně vysvětleno. Děj vypadal dost jednoznačně a o drama nebylo nouze, avšak všechno bylo nakonec úplně jinak, informace hýbou světem a Moira se ujala své role "dcery" pomstychtivně. A nekonal se ani love happyend.

06.03.2020 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Jak popsat knihu jedním slovem "honba" tady se střílelo, obelhávalo, spiknutí. Nelegální pěstování zelené rostlinky, převážení pesticidů, zamořené oblasti, jeden místní blázen, u kterého se ukáže, že je o dost chytřejší, vynalézavější a mazanější. Korupce v místní policii a Amélie se tentokrát předvedla. Kniha byla nejnapínavější v závěru. Uvidíme jestli Lincoln na svůj zákrok nakonec půjde.

29.02.2020 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Od začátku napětí, akce a smrt. Zhruba ve 3/4 knihy jsem si říkala, že už není co by ještě autor mohl říct, že je to jasné, ale ejhle, zvrat a další napětí. Kniha čtivá a dvojice Lincolna a Amélie nezklamal, dokonce se Amélie odvážila zaútočit na city.

18.02.2020 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Čtivo by to mohlo být kvalitní, ale bohužel pro mě, byla jsem ovlivněna filmem. Přechody mezi jedním řečníkem a druhým nebyly vůbec odděleny, mnohdy jsem se musela vrátit, abych se v ději neztratila. Dobře bylo popsáno jak se Lincoln přemůže, zahraje záchvat a nečekaný výpad, slušné.

03.02.2020 2 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Volné pokračování rodiny Semperů, i když toto byl tak trochu příběh Fermína, čtivé, rychle, poutavé. Nezapomenutelné Pohřebiště knih, osudy postav a jejich prolínání. A happyend na konec.

28.01.2020 4 z 5

Hra o pizzu Hra o pizzu John Grisham

Grisham trochu jinak. Příběh nebyl zlý, ale pro někoho kdo americkému fotbalu nerozumí, trochu moc odborných názvu, dají se však pochytit. Co mě ale rušilo byla Livvy, ne tak úplně ona sama, ale její poznávací výlety po Itálií a spoustu řeči o památkách, které neměly žádnou přidanou hodnotu k jádru příběhu, mě přišly nadbytečné, zdržovaly vítězný konec.

21.01.2020 2 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Příběh Davida, který neměl lehké dětství a ještě těžký dospělý život v Barceloně. Kniha nebyla nejhorší avšak zdlouhavé rozhovory "patrona" s Davidem, týkající všeho okolo Boha, ďábla, zla, dobra...to zbytečně komplikovaly, prodlužovaly a nedávaly tomu žádnou myšlenku, cíl nebo směr. Na konci mi připadalo, že v celé Barceloně jsou buď lidé co s Davidem sympatizují a pomáhají mu nebo ti co se ho snaží "dostat". Postava Davida Martína na mě nepisobila ani kladně ani záporně.

15.01.2020 2 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Další příběh s Kim a její partou, zápletka mě chytla, hodně dobře napsané a hra "karet" byla zajímavá. Nečekané úmrtí zamíchalo s obsazením a v dalším pokračování to bude jistě spestření.

06.01.2020 4 z 5