tulip131 tulip131 komentáře u knih

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Nic není jak se na první pohled zdá, v příběhu to nebylo ani druhý pohled. Opět spousta jmén, která se pletla. A stále autor neprozradil co, že je ten Asad zač.

09.09.2021 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Známá trojka v akci, příběh byl poutavý, na mě bohužel moc postav a některé i zbytečné, opět jen můj vkus, ale moc jmén se stejný zněním a rušilo mě to. Co potěšilo bylo, že se postava Asada konečně čtenáři otevírá,už se částečně ví, proč dostal tak lehce své místo.

17.08.2021 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Carl, Rose a Asad, známá trojka, která jak jinak čtenáře provede příběhem. Tentokrát o ostrově pro nepohodlné ženy, o tom, že čistá rasa je víc než jiná. Na můj vkus Asadovi autor povolil až příliš a naopak Carla nenutí zjistit co Asad ve svém životě tají.

10.08.2021 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Carl, Asad, Rose a Yrsa, tým za všechny prachy a další rozlousknutý případ. Oddělení Q začíná zářit. A tentokrát bylo vyšetřování okořeněno množstvím masařek, které skoro měly druhou vedlejší roli. Za zmínku stojí Asadovo tajemství s bydlením, rodinou, hned se vrhnu na další díl.

20.07.2021 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tak to byla jízda, zapletený životní příběh, zákony jako by neexistovaly, co všechno projde bohaté mládeži na studijích. Pro Carl a jeho nový tým další případ, který musí vyřešit.

09.07.2021 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Kniha na mě působila ze začátku zmateně, uvažovala jsem, že ji odložím, pak se to zlomilo a děj se dostal do otáček. Příběh má ve svých rukou Carl a jeho pomocník Asad. Už se těším na další případy oddělení Q.

01.07.2021 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Není všechno takové jaké se zdá. Myslím, že víc není třeba dodávat, zvraty v ději zaručeny.

25.06.2021 4 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Lars a jeho hlášky, u některých jsem se fakt nasmála. Lars a hrabě Monte Christo, není třeba komentáře. Povedenější než předešlá - Lars útočí. Spolehlivost postav, které Larsovi sekundují, vybudovány vztah mezi Larsem a společníkem Gregorem, na to se vždycky může čtenář spolehnout.

25.06.2021 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

(SPOILER) Jak to nejlépe popsat, kniha byla jeden velký zvrat. Bývalá ředitelka FBI pobývá na své lodi, Sayer byla zachráněna, ale jen na chvili. Ti co by měli být mrtví, jsou živí. Osobní útoky na Sayer a její rodinu, případ sám o sobě slušně zapletený. A překvapení, které babička Sayer připraví na úplný závěr knihy, už abych si mohla přečíst, jak to vlastně bylo.

21.06.2021 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Čtenář se musí soustředit, časově linky teď/předtím, spoustu postav, místy jedna postava-několik jmén, ale příběh poutavý, ten kdo se jevil jako záporná postava nakonec nebyl a proč se všechno dělo bylo ze zcela jiného důvodu. A milé překvapení nakonec, zmínka o Davidovi Rakerovi, kdo četl knihy autora, ví.

17.06.2021 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Tak tohle byla jízda, zvrat střídal zvrat, nebylo místo na nějaké pasáže kolem,aby se zaplnil počet stran. Sayer a její improvizovaný tým, rozrůstající se rodina, tajný a nechtěný pomocník. Snad se v dalším díle dozvím co se stalo s její nadřízenou a kdo je onen záhadný.

09.06.2021 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Opravdu jsem poznala až v závěru knihy, kolik těch "posledních dívek" vlastně je, z Quincy se vyklubalo pěkné kvítko. Nic není jak se zdá, klam, lži, ztráta paměti. Závěr knihy jsem přečetla na jeden zátah.

02.06.2021 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Sayer a její příběh, to jak se postupně otvírá čtenáři, co jí dovedlo k tomu, že je uzavřena do sebe. A samozřejmě její tým a případ, který řeší, její pravá ruka Vik. Snad se v příštím díle dozvím jak to dopadlo s plány Sayer a Asi a samozřejmě, jak se daří Vesperovi.

25.05.2021 3 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

První díl byl ukončen přesně v tu správnou dobu, tak aby mohl pokračovat tento druhý. Chtěla jsem vědět, jak to bude s Milou dál. Začátek mě překvapil, vůbec se tam nezmiňovalo její těhotenství. Místo toho kniha začala tím, jak Mila porušuje zákony a "kontroluje" lidem domy a umisťuje kamery. To, že jedna z kamer je i v pokoji malé holčičky, dávalo čtenáři náznakem co by to za dítě mohlo být, ale potvrdilo se to až někdy před polovinou a to už byla Mila vtažena do řešení dalšího poutavého příběhu. Najednou se do světa živých vrací ti o kterých se už nedoufalo, že existují. A kdo za tím vším vlastně byl? To si musíš přečíst, mě to překvapilo.

14.05.2021 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Josie a její život, jak pracovní, tak soukromý, které se v knize tentokrát sloučí v jeden příběh. Moc postav, sice každá svým dílem přispěla do řešení případu, ale klidně bych uvítala méně.

05.05.2021 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Ze začátku těžké čtení, nezaujalo, moc komplikací, vydržela jsem a příběh se ustálil a hlavně rozjel. Mila, která jen těžko pracuje v týmu je pro své úspěchy propůjčena a rovnou ne moc oblíbená. Celý tým se jeví jako semknutý, ale je to jen pocit. Goran Gavila, kriminolog, chytrý, vstřícný, ale všechno není tak, jak se jeví. Závěr byl skvělý. Přesto slabé hodnocení, určitě to chce zapracovat i na úvodu.

22.04.2021 2 z 5

Detektiv Jules a jeho svět. Jeho ráznost jej dostala z doslova teplého pracovního místa k převelení na jiné místo, stěhuje se s celou rodinou. A tady nastává zlom, nejen zimní podnebí, ale především praktiky nových kolegů, to co považoval za standardy tady vůbec neplatí. Svět se mu otočí na ruby, neoblíbenost, podvody, násilí, korupce a nový parťák. Celou knihu provází mrtví holubi, teorie proč tak masivně hýbou byla nastíněna, ale skutečný důvod nebyl dořešen. Skvělé byly krátké kapitoly, nekomplikovanost.

11.04.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Námět knihy poutavý, v několika místech se mi zdálo, že je zbytečně moc omáčky ( popis okolí ). Martin a jeho suspendování, soužití se synem a nová partnerka. Přesto se Martin vydává hledat unesenou matku syna a tady začíná celý příběh. Předešlé knihy autora byly lepší, přesto kniha neurazila.

03.04.2021 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Kniha měla všeho moc, moc postav, postav z minulosti They, z minulosti vesnice a současných. Moc dějových linek. David byl od začátku zaporák, jeho matka Ingrid - dominantní semetrika, podivný Hubert a vztah They s otcem, jaká náhoda, že se zrovna díval na televizi. Zbytečně moc složitosti.

15.03.2021 2 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Laura a její příběh. Jizva po požáru, čistota, rodinné vztahy, ale všechno je jinak než se zdá. Nejlepší kamarádka, která zasáhne do děje, kamarád, ze kterého se stane více.

07.03.2021 3 z 5