Toňula Online Toňula komentáře u knih

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Nedočteno..asi jsem náročný čtenář, ale autorčin styl vyprávění mi vůbec nesedl, vtipné asi ano, ale vůbec mě to zaujalo..

15.04.2021 2 z 5

Toskánské dítě Toskánské dítě Rhys Bowen

Stejně jako předchozí kniha autorky čtivý ,lidský příběh odehrávajíci se ve dvou časových rovinách a vyprávěný dvěma hrdiny knihy - otcem a dcerou, která teprve po otcově smrti odkrývá jeho povahu a objevuje zemi,kde našel lásku.

08.01.2021 4 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Čekala jsem trochu více - hlubší příběh i zajímavější způsob vyprávění, ale na oddech dostačující.

29.08.2020 2 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Kniha nebyla špatná,ale po předchozí autorčině knize jsem čekala větší "pecku" .První část jsem trochu potrpěla,ale naštěstí od poloviny nabral děj spád a v závěru i na překvapení ,takže nakonec docela dobré.

19.08.2020 2 z 5

Život plný iluzí Život plný iluzí Katarína Gillerová

Knihy Kataríny Gillerové patří k mým oblíbeným - kvůli hrdinkám i prostředí i době, ve které se odehrávají. S touto jsem měla trochu problém, nějak jsem se ztrácela v ději, který nebyl špatný, ale propletenec vztahů byl tentokrát trochu nepřehledný. Přesto čtivé a lidské.

07.08.2020 3 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Po Stále nezvěstné, která mě hodně zaujala, jsem sáhla i po této autorčině nejnovější knize. Rozhodně nezklamala, příběh vyprávěný v několika časových rovinách a pohledem více osob, přesto velmi čtivý, napínavý až do překvapivého konce. Naprostá spokojenost.

02.06.2020 5 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Po sérii Králové bourbonu jsem byla zvědavá na tuto novou sérii a mohu konstatovat spokojenost. Příběh zasazený do pro mne poměrně neznámého světa hasičů a jejích každodenního zápasu nejen s ohněm,ale i se sebou samými, v němž hlavní hrdinka musí svést hned několik osobních bojů - o lásku, znovunalezení smyslu života, vyrovnat se s komplikovanými vztahy s rodinou. Čtivý, podmanivý román, který lze jen doporučit. Jsem zvědavá na pokračování.

13.04.2020 4 z 5

Oblíbená dcera Oblíbená dcera Kaira Rouda

Byla jsem na vážkách co se týče hodnocení, protože upřímně nijak zvlášť nadšená jsem z této knihy nebyla. Ale na druhou stranu příběh nebyl špatný, i způsob vyprávění, nehledě na překvapivé vyústění, ovšem jak zmiňují ostatní, snesl by menší rozsah, tím by děj víc gradoval a byl napínavější a já už nebyla ke konci naštvaná na hrdinku,ať nerozpitvává pořád to samé.

17.03.2020 3 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Docela zklamání, všechny předchozí knihy autorky mě nějakým způsobem oslovily, s hrdinkami jsem prožívala jejich příběh, ale tentokrát mě kniha nedokázala vtáhnout, dokonce jsem od poslední třetiny přeskakovala stránky, protože mě děj zoufale nudil. Možná kdyby byla kniha o tu třetina kratší a děj ne tak rozvleklý, tak bych byla čtenářsky více uspokojena, takto jen slabý průměr a hvězda navíc kvůli mé oblíbenosti autorky ... škoda.

24.02.2020 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Váhala jsem u počtu hvězdiček, nakonec jsem udělila více, protože mám ráda autorku a kniha byla opravdu čtivá, jen příběh samotný už pro mne nebyl moc originální, pomsta manželky se bohužel objevuje v mnoha románech, které jsem v poslední době četla..Přesto jsem po přečtení nebyl zklamaná, děj solidně gradoval a hrdinka měla mé sympatie..Jsem poměrně zvědavá na další díl této série.

02.01.2020 4 z 5

Zeměbouře Zeměbouře Mons Kallentoft

Po Vodních andělech další zajímavý případ Malin Forsové, která je i v tomto díle sympaticky vnímavá, i když tentokrát neodolala démonu alkoholu a mám obavy, že v dalším případu to nebude jiné..Každopádně napínavý příběh o následcích traumatu z dětství, o lidské slabosti i síle lásky..

31.10.2019 4 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ačkoliv příběh byl od počátku zajímavý a k hlavním hrdinkám jsem si musela hledat cestu. Pak se ovšem vyprávění docela rozjelo a postupně gradovalo napětí až k rozuzlení na konci, které jsem trochu vytušila. Na prvotinu určitě hodně dobré, uvidíme, co pokračování.

09.10.2019 4 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Málokdy se mi stává, že knihu odložím, ale u této jsem to bohužel udělala. Námět nebyl špatný, ale zpracování nudné, k hrdinům jsem si vzhledem jejich chování a motivům jednání, které mi připadalo těžko uvěřitelné, nenašla cestu, zkrátka v polovině jsem to vzdala..

10.09.2019 2 z 5

Krásné lži Krásné lži Lisa Unger

Asi jsem čekala více, kniha byl určitě zajímavá, ale místy už jsem měla pocit překombinovanosti a zbytečných odboček, od poloviny jsem si přála, aby Ridley konečně zjistila pravdu a já tak mohla dočtenou knihu odložit..Prostě mě kniha nijak hlouběji nezasáhla, ani hrdinka mi nebyla nijak zvlášť sympatická - stále tápající a hledající..

26.06.2019 3 z 5

Nářek ze tmy Nářek ze tmy Zdenka Hamerová

Ačkoliv předchozí autorčiny knihy se mi líbily více, i tato stála za přečtení. Příběh sice více řešil vztahy mezi hrdiny, ale v závěru bylo i nějaké napětí a trochu nečekané vyústění.

27.05.2019 3 z 5

Naposledy viděná Naposledy viděná Nina Laurin

Knihu mi půjčila kamarádka a netušila jsem, co od ní můžu čekat. Docela mě překvapila svižným stylem vyprávění i osobou vypravěče, kterou byla oběť zmizení, což považuji za poměrně originální. Hodnotila bych i lépe, ale závěr byl už trochu přes míru a tlačící na pilu.Přesto sledování vnitřního boje hrdinky se sebou samou, s démony z minulosti a stále selhávající snahou žít alespoň trochu normální život bylo napínavý a stále udržovalo čtenáře v bdělosti.

07.05.2019 3 z 5

Kousky štěstí Kousky štěstí Anne Christine Østby

Milá knížka o ženském přátelství, o splněných přáních i nenaplněných očekáváních, o smíření a znovunalezené odvaze změnit život. Příběh několika stárnoucích žen a jejich touze po "kouscích štěstí", taky trochu o čokoládě a o Fidži a mentalitě jeho obyvatel, která je možná zvláštní, ale i tito lidé touží po štěstí, které někdy může představovat dobrou práci a hlavně dobrou rodinu.

24.04.2019 4 z 5

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

Tentokrát jsem nebyla tolik nadšená jako u předchozích knih s Malin - i mně už spíše vadí přeskakování mezi věcností a lyrikou, raději bych byla za klasické vyprávění..Nechybí napětí a zajímavá zápletka, ale ty básnické vsuvky mě rušily a Malinin opětovný boj s akoholismem..Škoda..Asi si dám chvíli pauzu on Kallentofta..

15.04.2019 3 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Zdařilá kombinace detektivky a thrilleru, pátrání po tajemství, které skrývá stará vila, proč tak negativně působí na život a především duševní stav hlavní hrdinky a co za vším stojí..Napínavé až do konce.

02.04.2019 4 z 5

Vím, co jsi udělal Vím, co jsi udělal Zdenka Hamerová

Docela zdařilý dektektivní příběh, který neurazí, je čtivý a ačkoliv jsem ke konci vytušila důvod, proč se hlavní hrdina stal na čas psancem a co vedlo k několika tragickým událostem, pachatele jsem neodhadla.

22.03.2019 3 z 5