tomas5327 tomas5327 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Bylo mi po tom těžko u srdce. Člověk si uvědomí v jak úžasné době žije a jak jsou všechny jeho trable maličkostí. Čte se to samo jak je u autorky zvykem.

19.11.2019 4 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Tento žánr mě prostě baví. Příběh byl zasazen někde nepodstatně, ale já v tom vidím bývalý blok CCCP, trosky ZILů, rozplácnuté MIL Mi-17/24, azbuku a litry vodky. Nápad výborný, ale je to až nevyužité. Tolik prostoru pro dobrodružné výpravy do zóny a pro popis anomálií a artefaktů zůstalo nevyužito. Četlo se mi to dobře a okamžitě bych naskočil na další díl třeba z jiné zóny o jiném stalkerovi. Hvězda dolů za to co napsáno nebylo. Největší bomba knihy je samotná úvaha "pikniku u cesty"!

29.06.2019 4 z 5

Podivná doba Podivná doba Caimh McDonnell

Po dlouhé době 5 hvězd. Moc mě to bavilo a nemohl jsem se dočkat, až budu číst dál. Postavy zajímavé, děj napínavý a přitom proložený nevtíravým humorem. Doporučuju :)

12.01.2024 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Četlo se to hezky ALE...
Autoruv humor mi moc nesedí ikdyž tu samozřejmě byla řada úsměvných situací avšak hlavním kamenem úrazu pro mě byl nesympatický styl vlastní cesty ala "dejte mi někdo čaj a jídlo". Od určité části knihy mě to už vyloženě vytáčelo a ač se pak objevila zmínka o Jaroslavově finanční výpomoci kterou zaslal tak mi to prostě nesedělo. Sám se občas pěší turistice věnuji ikdyž v zanedbatelné míře oproti autorovi, ale že bych měl někomu stát za plotem aby mě pozval na něco to prostě ne. Obzvlášť když autor ty peníze na to aby se po cestě živil sám má ale prostě mu to takhle vyhovuje. Mě ne a bohužel je mi to dosti nesympatické.

05.12.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Čte se to úplně samo. Je to velice poutavé, ale nic hlubšího to ve mě nezanechá.

12.11.2019 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Něco končí a něco začíná... Geralt je asi moje nejoblíbenější postava ale i přesto bych celou ságu hodnotil 4/5. Dle mého někde nadbytek politické pletichy která prostě patří do ságy ledu a ohně a né sem. Geralt jako takový je nejlepší na cestách ve společnosti svých různorodých kolegů. Tam tkví jeho síla. Když zbavuje svět monster...Lidé si rádi vymýšlejí různá monstra a strašidla, sami si pak....:)

13.03.2017 4 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Tohle šlo těžce mimo mě. Kresby ani humor mě neoslovily. Dal sem tomu šanci asi na prvních 40 stranách a vůbec. Napadá mě jen dodat, že by měl být korektor vděčný za ty kvanta lidí co neumí psát protože má kvůli nim na chleba...

05.03.2021 1 z 5

Životní úklid Životní úklid Margareta Magnusson

Základní myšlenka by šla vystihnout i s příbehem na 10 stranách a zbytek je vlastně patos. Hype kolem téhle knihy vlastně nechápu protože v ní není psané nic přelomového a kapitola "vzdám se vlastního psa protože... To vyloženě nechápu. Nevím co by se muselo stát abych se svého psa zbavil ale nějaký stěhování určitě ne, holt bychom se nestěhovali. Hvězdy za myšlenku minimalismu, redukci nadkonzumu a nesobeckou myšlenku "úklidu".

29.06.2019 2 z 5

Nylonový anděl Nylonový anděl Marianne de Pierres

Děs, že jsem to asi 50 stran před konce zavřel. Autorka popisuje hlavní hrdinku tak rozpolceně a nesympaticky, že to pro mě byla asi nejhorší hlavní postava knihy co jsem četl. Děj a jednotlivé frakce zmatečné, těžko uchopitelné a předatavitelné. Zápletka? Ta tam vpodstatě není. Parish ve své kůži a snaze být drsná plně selhává a pro mě nebyl důvod knihu dočíst. Neobjevilo se totiž nic co by mě vtáhlo a já chtěl vědět jak to dopadne. Přitom považuju dystopie a postapo za vděčné téma kde nelze tak úplně šlápnout vedle...0/10

Doporučuji komentář uživatele: Metla

29.06.2019 odpad!

Tma 2.0 Tma 2.0 Ondřej Neff

Při pasážích s Kateřinou ve mě vařila krev. Odporné a možná zbytečné.

02.04.2019 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Půl knihy, deset kapitol jsem tomu dal... a zasmál jsem se jednou. Jinak mi přišlo že autor se zalíbením sepisuje náhodně generovaná slova do nesmyslných spojení a vět a přidává jeho oblíbené slovo náhoda. Zbytečné popisy zbytečných a nevtipných věcí. Za mě prostě ne a ne.

22.12.2018 odpad!

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

Mám ohledně knihy rozporuplné pocity. Tak nějak nechápu jak se může jednat o bestseller. Podle mého naše společnost a civilizace stojí na práci a na budování, ale tahle kniha se vlastně snaží přesvědčit všechny skutečně pracující lidi, že i oni můžou začít přeprodávat věci na internetu za trojnásobek ceny a žít jako kybernomádi. Nevěřím tomu a vlastně ani nechci věřit. Jasně pokud jste fotograf, dává smysl že můžete svoje portfolio nabízet celému světu, ale Tim tak nějak žije v představě že se domy staví samy, auta opravují lusknutím prstu a celá naše infrastruktura funguje na počítači protože se vlastně pořád dokola zabývá jen tím, že nemáte tolik času trávit emailem, máte všechno delegovat, v práci předstírat že jste nemocný zatímco z kavárny valíte dropshiping. Asi se rovnou přiznám, že bych nechtěl žít ve společnosti kde by bylo víc takových Timů. Ať jen nehaním tak jsou v knize i dobré pasáže, citáty a myšlenky ale ty jsou obaleny do 90% patosu ala přečti si knížku a vydávej se za experta. Na druhou stranu i kdyby tahle kniha pomohla ke spokojenějšímu životu jen jednomu čtenáři tak se to pořád počítá.

05.02.2024 3 z 5

Dědic klanu Dědic klanu Brian Ruckley

Už to tu bylo vpodstatě zmíněno, hlavní kámen úrazu je nevyužití možností hlavních postav. Orisian je prostě slabá a necharismatická postava. Oproti tomu "míšenec" je jako záporák slušnej. Bavila mě vedlejší linka věnována tamní mafii.*spoiler* Oproti tomu Highfast si v mých očích snad i zasloužil svůj konec za tu nebetyčnou akceneschopnost a apatii. Poslední díl si přečtu, jsem zvědavý jak to dopadne, ale není to něco co si člověk bude po letech pamatovat.

05.05.2019 3 z 5

Star Wars: Rozkaz 66 Star Wars: Rozkaz 66 Karen Traviss

89% procent by tahle kniha prostě mít neměla. Beru to jako nevyužitou příležitost který slovní spojení rozkaz 66 ve fanoušcích nabízí. Škoda, že knihy nepíše někdo kdo z oboru vojenství, určitě by si s tématikou komand dokázal vyhrát lépe.
Plusové body za Mandaloriany, ti jsou prostě sympatičtí.
Zajímavost která asi něco hovoří o téhle sérii: přečetl jsem 4. díl a kdyby mi databáze nenapověděla že je 4. a že jsem jeden vynechal tak na to dějově nepříjdu...

Doporučuji přečíst hodnocení AuroN

11.12.2018 3 z 5

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

Tuf řešíc problémy lidí na jiných planetách. Že by jen odkaz na nesmyslnosti na té naší vlastní planetě? Nebýt pro mě slabší povídky Bestie pro Norna tak plný počet.

18.12.2017 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

83%? Proboha..Za co? Je to brak, který se lehce čte ale těch nesmyslů tam. Chápu že jsem ovlivněný profesní deformací ale to co autor předvádí zde je prostě moc. Zajímalo by mě jestli byť jen někdy navštívil střelnici a zkusil alespoň některý z těch bludů o kterém píše. Střelba z revolverů v každé ruce, doutníky vybafaný stejně rychle jako cigáro, všichni bývalí vojáci minimálně důstojníci. Postapo literaturu a prostředí mám hodně rád a přečetl jsem v podstatě vše co v tomto žánru vyšlo a musím říct že jen málo z toho bylo do reálii světa tak špatně ukotveno a vyloženě mě sralo. 83% ??? Kolik by pak měli mít knihy jako Metro?

15.08.2017 2 z 5

Žít pokojně Žít pokojně Johannes Haas

,,Pán přijde naproti těm, kteří dovedou žít v přítomném dni. :)

10.08.2023 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Na můj vkus tam bylo až moc prostoru věnováno popisům věcí jako je fungování ,,řetězového” manželství atd. Od scifi očekávám ale něco jiného. Kniha by podle mého mohla mít tak třetinu stránek. Nepochopil sem proč když se jedná o mix populace tak tam pořád padá rusky ,,Da” a celkově tam na mě bylo chvílemi až moc soudruhů. Čekal sem spíš větší prostor popisu fungování volného trhu a možná i nějaké anarchie. Toho se mi ale nedostalo. Pro mě nic extra. Bohužel

03.01.2022 3 z 5

Démonova kletba Démonova kletba Dan Abnett

Temné sword and sorcery které ničím nepřekvapí. Tenhle žánr u mě stojí dost na podání samotného hlavního aktéra ke kterému si musí čtenář vytvořit nějaký vztah či sympatii. To u Maluse totálně selhalo. Má vpodstatě jen dva charakterové rysy: zálibu v mučení a absolutní toleranci vůči bolesti. Nuda…A slovo vznešený a bolest padlo v knize zhruba 1732x. Další díly číst nebudu. Není proč. Ve srovnání s bandou komisaře Gaunta je tohle provar.

25.09.2021 2 z 5

Zápisník cholerika Zápisník cholerika Aleš Křen

Čekal sem scénky ze života nějakýho cholera a dostalo se mi bohužel pro mě rádoby vtipných a hlavně zjevně smyšlených historek. Největší otázkou pro mě je proč se představitel hlavní postavy v knize prezentuje za cholerika když za celou jednu třetinu knihy ani nevybouchl. Přitom prolog vypadal velmi slibně. Bohužel, není to pro mě.

05.05.2021 1 z 5