Démonova kletba

Bojovník. Zrádce. Netvor. Od narození dostával Malus Temná čepel nejdůležitější lekci společnosti temných elfů – co nemáš rád, udělej ostatním dřív, než to oni stihnou provést tobě. I v záludném Naggarothu se Malus brzy stane neblaze proslulým pro svou bezcitnou a zlovolnou povahu, je mimořádně krutý i podle značně volných standartů temných elfů. Když se mu podaří ukrást mocný magický artefakt, který ho má dovést k tajné moci ukryté hluboko v děsivých Pustinách Chaosu, vydává se se svou družinou za znovuzískáním moci a vlivu… První kniha ságy posouvající drsný svět Warhammeru na ještě ponuřejší úroveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12112/demonova-kletba-12112.jpg 4.295

Warhammer - Malus Temná čepel 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

The Daemon's Curse, 2005

Kniha Démonova kletba

marek4156
19.11.2021

Co dělat když vás přejde pořád dokola a dokola číst o tom jak jsou elfové dokonalí a milí?
Pak si přečtěte Maluse

Sama první kniha mě nějak extra nevzala (chyběla mu tam ještě motivace), ale děj jel docela rychle a nakonec jsem si knihu i užil
Další díly jsou ale větší sranda

tomas5327
25.09.2021

Temné sword and sorcery které ničím nepřekvapí. Tenhle žánr u mě stojí dost na podání samotného hlavního aktéra ke kterému si musí čtenář vytvořit nějaký vztah či sympatii. To u Maluse totálně selhalo. Má vpodstatě jen dva charakterové rysy: zálibu v mučení a absolutní toleranci vůči bolesti. Nuda…A slovo vznešený a bolest padlo v knize zhruba 1732x. Další díly číst nebudu. Není proč. Ve srovnání s bandou komisaře Gaunta je tohle provar.

protokol
24.07.2021

hmm niečo z warhammeru ale akosi si to neviem zaradiť do tochto žánru neviem nejak mi to tam nesedí . ako príbeh to bool celkom podarený sice koniec bol sklamanie ale dalo sa to prežuť. asi mi viac sedí warhammer 400000 . no dám tomu šancu ešte 2 knihu .

LilianaFalcon
02.02.2021

Tak jo... myslela jsem si, že fantasy mám tak nějak ráda. Třeba Anthonyho Ryana vážně můžu.
Ale Démonova kletba zjevně není pro mě.
Takovýho zabíjení, šílených popisů... až mi z toho přišlo, že tomu vlastně chybí děj.

l.e.d
11.01.2021

Měl jsem chuť na temnější fantasy... ale první díl u mě nějak nefungoval.
Krev, intriky, krev, cestování, krev, všichni mrtví, hl. hrdina se raduje z utrpení.... Tak nějak by to asi mělo být. Všichni chtějí zabíjet...
Ale po přečtení první knihy mi přijde svět nefunkční... Moc zabíjení, přitom málo lidských osad, svět je defakto jako pustina...
Buď jsem si na začátek vzal blbou sérii z Warhammeru nebo se to v dalších knihách zlepší a nebo ne a tyto knihy nebudou nic pro mě.
Dávám zatím 3* a jako vždy přehodnotím po dočtení více knih ze série.

Oplak
15.06.2020

Všetko podstatné o knihe už napísal Stenar. Páči sa mi jeho konštatovanie, že ide o "krmnou fantasy" pro pobavení. Presne o tom tento typ kníh je.
Moje druhé stretnutie so svetom Warhammeru. A priznám sa bez mučenia, že Gotrek a Felix mi prirástli k srdcu viac.
No som zvedavý na ďalší Malusov osud.

Poznámka:
Mám rád zvieratá, asi aj preto som si obľúbil nauglíra. Hneď by som jedného bral!
Nauglír - doslova "chladný". Druchijské jméno pro mohutné dravce podobné ještěrům, nalezené v jeskyních pod Hag Graefem. Lidmi byli považováni sa velké plazy, ale ve skutečnosti jsou to vzdálení příbuzní draků. Urození je používají jako jezdecká a lovecká zvířata.

* - Všechny překážky překoná. Nakonec bude opět volný. Byl schopen hodně obětovat a vytrpět dlouhé mučení, pokud ho dovede k jeho cílum. Taková je podstata druchii - brát si sílu z temnoty a přetvořit jí ve svou vlastní. -

Slůník
31.12.2019

Hrdina každopádně obdivuhodně cílevědomý a houževnatý - nevidím ale důvod pro další cesty do světa, který neskýtá nic krásného, či byť jen nepatrně pozitivního.

šmerdžito
30.12.2018

Knih z pohledu záporných postav je vždy poskrovnu a tato kniha nám to bezesporu kompenzuje. Malus je netradiční postava, a to i v knižním Warhammeru. Je to druchii (temný elf), a to až do morku kostí. Zákeřný,podlý, nemilosrdný, namyšlený... , s tím posledním jsem měl trochu problém.
Kniha je plná soubojů, téměř od začátku do konce, až jsem se na konci cítil trochu přesycen.
Také jsem měl problém sympatizovat s Malusem, jak již jsem zmiňoval výše, hlavně kvůli jeho namyšlenosti. Dost titěrných záporů. To hlavní se mi líbilo, ať už prostředí temných elfů, děj a jeho gradace a celkově celá atmosféra knihy... Určitě se vrhnu na celou sérii. A pak jestli odpadnou výhrady, bude to jedna z nejlepších sérií knih z tohoto ponurého světa.