Krvavá bouře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

2. kniha série Warhammer - Malus Temná čepel. Vrah, zrádce a bojovník, nad jakého není – to je Malus Temná čepel. Ale podle krutých standardů temných elfů má stále co dokazovat. Jelikož byl posednut strašlivých démonem Tz'arkanem, zbývá mu nyní pouhý rok na to, aby našel pět magických artefaktů – jinak zaplatí svou duši. V honbě za druhým z nich, Kolkuthovým idolem, bude Malus muset použít všechnu svou chytrost a lstivost, aby přežil v magickém labyrintu a porazil jeho děsivého strážce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3989/krvava-boure-3989.jpg 4.481
Série

Warhammer - Malus Temná čepel 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Polaris
Orig. název

Bloodstorm, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Krvavá bouře

Přidat komentář
l.e.d
11. ledna

Kniha pro mne byla podstatně lepší než díl první.
Hauclir je "velmi" zábavná postava, která knihu oživila.
Jen přetrvává pocit, že je tam moc zabíjení bez přísunu otroků. Pokud při jedné oslavě zasvěcení bohu v podzemí seřežou stovky otroků, tak bych čekal zmínky o výpravách nebo alespoň praskající lodě plné otroků, v přístavu každý den...
Jako u první knihy to může být tím, že neznám svět a v knize nebyl prostor nás se světem seznámit...

šmerdžito
04.01.2019

Po dočtení mohu konstatovat, že jsem nadmíru spokojen. Kniha má všechny přednosti prvního dílu a navíc ztratila výhrady, které jsem u prvního dílu měl, to se týká hlavně namyšlenosti Maluse. Po prvním dílu jsem se obával, že je série Maluse trochu prehypovaná. Po přečtení druhého se přidávám k fanouškům série. Už se nemohu dočkat, až rozečtu třetí knihu.


Shindo
23.06.2018

Ak sa Malusa snažili v predošlom dieli zabiť, tu to platilo (minimálne) dvojnásobne a potvrdilo s, že sa nedá veriť nikomu. K tomu súrodenecké intrigy, nejaký ten incest, Malusova vychytralosť, ktorá ho mnohokrát zachránila, pár dramatických scén a zmienka o troch bohoch chaosu (Nurgle, Slaanesh, Khorne).
Hauclira a jeho mierne sarkastický humor som si celkom obľúbil.

Stenar
26.04.2018

Malusovi začíná běžet čas, konkrétně jednoletá lhůta, během které musí získat zbylé čtyři artefakty, jinak přijde o duši. Protože druhý z hledaných předmětů se nachází na mýtickém ostrově uprostřed nepřátelského moře, nezbývá než pomocí lží, slibů a podrazů získat podporu několika členů své rodiny, a vyrazit na pirátskou výpravu. Že o nepřátele, ani nože v zádech nebude nouze, je jasné od samého počátku...

Kniha celkově drží standard prvního dílu, za zvláštní zmínku stojí jen dvě věci: Přibylo humoru, hlavně prostřednicím nové postavy Malusova sluhy Hauclira, který vynikajícím, doslova saturninovským stylem komentuje kousky svého vypečeného pána. A nelze si nevšimnout, jak silnou stránkou autorské dvojice je práce s popisy: Malusovo závěrečné bloudění čarodějnickým labyrintem má atmosféru a finále zřetelně zvedá.

Takže plachty na stožár, usekané hlavy přes palubu, a vzhůru na další díl!

nikol0783
26.02.2018

Pokračování v sobě mělo slušnou dávku bojů i intrik, dobrodružství na moři knihu značně oživilo, povedlo se i pár vtípků (hlavně Hauclir u mě boduje). Tajemný konec vyvolávající spoustu nových otázek mě vyloženě láká sáhnout po dalším dílu.

Miro.slav
05.10.2017

Tak, Malus získal konečne odmenu, síce nie takú, akú očakával, ale aspoň ho toto posadnutie núti k ďalšej výprave (Praanov osemuholník už má, teraz sa ženie za Kolkuthovým idolom). Postupne, ako Malus začína prepadať démonovi, sa rozvíja aj jeho zložitý vzťah s rodinnými príslušníkmi (celkom podarená rodinka). Na celej ságe je okrem samotného príbehu, postavy a navodenia tej pravej atmosféry výnimočné tiež to, že sa tu celkom (ne)násilne dozvedáme pomaly o celej a ucelenej kultúre druchii ako aj o samotnom Naggarothe. Odporúčam!

lbubenik
09.03.2015

Bez komentáře :)

Danah
04.01.2015

Možná je to proto,že jsem v žánru "dark fantasy" docela nováček, ale tahle série se mi vážně líbí. Pokud však nemáte slabost pro antihrdiny, kteří řežou krky, kam přijdou (a rádi), tak se vám kniha pravděpodobně moc líbit nebude. Avšak já jsem si tak dobře nepočetla už dlouho.

1