Dědic klanu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svět postihl úpadek. Válka mezi Pravými klany a Černou stezkou se rozšířila. Orisianovi, thanovi zničeného klanu Lannis, není dopřán čas k tomu, aby mohl truchlit nad ztrátou rodiny, surově zavražděné při vpádu nepřátelské armády. Černá stezka musí být zastavena. Zatímco je na bojištích prolévána krev, trpí obě strany konfliktu čím dál víc vnitřní nejednotností a neshodami. Uprostřed narůstajícího chaosu užívá na’kyrim Aeglyss svých nově nabytých schopností k tomu, aby podřídil všechno a všechny kolem sebe vlastním šíleným tužbám. Mezitím pomalu procitají k životu dlouho dřímající Anainové – a pokud se nejmocnější rasa, jakou kdy svět poznal, vrátí, krveprolití možná nikdy nebude mít konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31425/dedic-klanu-31425.jpg 3.929
Série

Svět bez bohů 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print
Orig. název

Bloodheir, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Dědic klanu

Přidat komentář
tomas5327
05.05.2019

Už to tu bylo vpodstatě zmíněno, hlavní kámen úrazu je nevyužití možností hlavních postav. Orisian je prostě slabá a necharismatická postava. Oproti tomu "míšenec" je jako záporák slušnej. Bavila mě vedlejší linka věnována tamní mafii.*spoiler* Oproti tomu Highfast si v mých očích snad i zasloužil svůj konec za tu nebetyčnou akceneschopnost a apatii. Poslední díl si přečtu, jsem zvědavý jak to dopadne, ale není to něco co si člověk bude po letech pamatovat.

Zelený_Drak
27.03.2019

Na úvod budu citovat nějakého Paula, uživatele Goodreads, který k této knize napsal: "If you read the first book, you'll want to read the second one, but if you read the second one you'll wish you hadn't touched either." Je to ten nejvíc druhý díl, jaký můžete dostat. Nestane se tam vůbec nic. Zvažovala jsem i odpad, ale nakonec jsem zůstala u * za styl – je to slušně napsané vůbec nic.

Souhlasím se Svářečem a s Jirkou92333 v tom, že autor nevěděl, co s hlavními postavami, takže je úplně vypoklonkoval z děje. Příběhové linky Orisiana a Anyary jsou v tomto díle úplně bezvýznamné. Na'kyrimové a kyrininové také pozbyli na zajímavosti. To už měl větší význam a zajímavější linku ten Ochanův syn.

Třetí díl vůbec číst nebudu – jestli se tady Rudla333 a Svářeč shodli na tom, že je to nejslabší díl, a i lanushinka byla závěrem zklamaná, tak já bych nejspíš nenašla na stupnici hodnocení nic dostatečně záporného.


Jirka92333
26.10.2018

Kniha má spoustu slepích míst. Dvě hlavní postavy z knihy neměli v knize nic moc na práci. Takže jednu z nic pošle pan spisovatel na nesmyslné dobrodružství a druhou nechá čekat na zajetí. Slabší kniha. Měl jsem co dělat abych tuhle knihu dočetl.

Rudla333
03.04.2018

Oproti prvnímu dílu velké zlepšení.

První knize jsem vyčítal hlavně absolutně šedé postavy, chybějící finále, poměrně jednoduchý a předvídatelný děj a místy amatérské psaní.

Všechno z toho je v tomto díle o třídu lepší. Postavy mají více prostoru, člověk si k nim dělá vztah a už nejsou jen jmény na papíře. To samozřejmě dodává i ději, který je oproti jedničce o dost komplikovanější a spletitější. A finále se tentokrát dostaví, konec se četl opravdu krásně a stejně jako konec prvního dílu člověka velmi naladil na pokračování.

Nejvíce bych vyzdvihl to, že děj byl stále velice reálný a surový - autor se s hrdiny nemaže a když prostě nemají na to, aby vyhráli, tak se nekonají žádné zázraky na poslední chvíli, ale prostě prohrají. Jen doufám, že se série v tomto duchu ponese až do konce, protože právě tohle ji v mých očích dělá originální.

Přesto mám ale pocit, že většina knihy je jen takové táhlé nic a i když se autor od jedničky zlepšil, přijde mi, že svůj svět a příběh stále nezvládá dostatečně dobře vykreslit. Ano, čte se to rychle, ale v člověku to prostě nic nezanechá.

Podtrženo sečteno, i když mě ani tento díl vyloženě neuchvátil, byl pro mě pozitivním překvapením. Na finále se těším, hned se do něj pustím.

Svářeč
02.01.2018

Autor má talent, píše čtivě a dokázal si poradit se "syndromem druhých dílu", nicméně mě štve, že vůbec neví co dělat s hlavní postavou, Orisianem, kterého na nesmyslnou cestu do Highfastu, která na příběh nemá téměř žádná vliv... Je to škoda, tu knihu to shazuje o třídu dolů...

Tax
16.12.2013

Dosť ťažká kniha čo sa čítania týka. Niektoré strany som čítala dva krát, hlavne pre pochopenie rodov a mien :-/ ...inak celkom zaujímavá kniha..

Eneo
28.06.2013

Daleko propracovanější než první díl, dokonce si i člověk zvykne na to, že se všichni jmenují od A nebo od K.

lanusinka
31.10.2012

Strašně zajímavý svět a zápletka, ale bohužel zpracování není nejlepší a kniha místy nudí