Toffee Toffee komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Zaujal mě retrospektivní způsob vyprávění - hned na začátku zjistit, že se něco vážného stalo, ale nevíme co. Formou "svědeckých výpovědí" se pak s postavami snažíme rekonstruovat události, které tomu předcházely a vyústily v onu situaci. Na dovolenou to byla bezva knížka.

30.12.2016 4 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Není to žádná bomba, nečekejte žádný thriller, tohle je anglický venkov se vším všudy - zahrádky, venkovské slavnosti se soutěžemi domácích koláčů... Když se naladíte na tuto echt britskou atmosféru, je to zábavné čtení.

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Mám pro Ruize Zafóna slabost už od prvního setkání. I tohle vyprávění je kouzelně atmosférické.

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Nevěřila jsem, že může být čtivý román, který je od začátku až do konce psaný jen v dopisech. Teď už vím, že ano. Tahle knížka je hrozně příjemné překvapení. Příběh o osudovém přátelství na dálku, které se změní v lásku překonávající všechno. I když je to milostný příběh, není přeslazený a sentimentální. Je dokonce vtipný a zábavný.

30.12.2016 5 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Je to pořád Paasilinna, ale asi nejslabší, co jsem od něj četla.

Skála Skála Peter May

Tomu říkám detektivní román! Zločin a jeho vyšetřování tvoří rámec pro román o ostrově a lidem na něm. Už dlouho jsem nečetla tak dobrou detektivku, od které bych se nedokázala odtrhnout a tak si ji vychutnávala.

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Tohle byl tedy galymatyáš s cestováním časem! Možná to autor myslel dobře, ale jaksi se mu to nepovedlo.

30.12.2016 1 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Prostě taková normální detektivka. Přečtu ji a za týden už si vybavuji jen zlomek. Četla se dobře, nebylo v ní příliš násilí nebo nějakých zvráceností, vlastně spíš takové klasické pátrání. Nevadí mi, že si za měsíc nevzpomenu, o čem to bylo, tyhle knížky beru jako čtení k odreagování, vyčištění hlavy. Na to je dobrá.

30.12.2016 3 z 5

Bavila jsem se u ní skvěle. Četla jsem ji s velkým odstupem od Staříka, protože i dobrého se rychle přejí a rozumím tomu, že ti, kdo četli obě knihy krátce po sobě mohou být zklamaní, protože ten humor už se jim nezdá tak nový. Já jsem byla znovu nadšená a smála jsem se. Autor má báječné nápady, všechny ty zvraty, setkání, nepravděpodobné situace, všechno vypointováno. Výborná knížka na zvednutí nálady.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, úžasný příběh, úžasné postavy. Čtivá, nesentimentální kniha o složitosti života a o lidech, které doba semlela. Nádherně se to četlo.

Román Román Olga Von Barényiová

Velice netradiční způsob vyprávění. Autorka příběhu a postavy z její knihy spolu hovoří, žárlí na sebe, postavy z knihy komentují, jak jim autorka jejich příběh rozvíjí. Chvílemi se ztrácí pojem, kdo je skutečný a kdo jen vymyšlený. Jsem ráda, že jsem na tu knížku narazila.

30.12.2016 4 z 5

Zdivočelý kontinent: Evropa po druhé světové válce Zdivočelý kontinent: Evropa po druhé světové válce Keith Lowe

Vynikající kniha!

30.12.2016 5 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

Vtipné a zábavné čtení. Skvěle jsem se bavila, když jsem si představovala ty scénky z dětství, když jako kluk opravoval rádia, na střední škole si, aby nerušil, sám studoval vysokoškolskou učebnici.... V jeho podání je věda zábavná.

30.12.2016 5 z 5

Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát Catherine Sauvat

Páni, ta Alma musela být ženská! Tak obtížná, místy nesnesitelná a přitom fascinující. A celá ta doba ve Vídni byla neopakovatelná. Ještě při čtení jsem si musela najít Kokoschkovy obrazy a na seznam "chci i přečíst", jsem si připsala Franze Werfela.

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Venkov vs. město, "praví" Němci vs. uprchlíci z východního Pruska, uzavřenost a sveřepost ženských postav ... bylo to hodně dobré čtení. Bez sentimentu a přitom plné nevyřčených emocí. A k tomu ještě ten starý velký dům, v němž se nesmí s ničím hýbat, protože jinak se něco zlého stane.

30.12.2016 5 z 5

Študenti, láska, Čeka a smrť Študenti, láska, Čeka a smrť Galina Nikolajevna Ďurjagina

Perla objevená na základě zmínky v knize Olgy Barényiové. Revoluce v Rusku pohledem mladé holky a každodenního života. Některé popisované scény byly neuvěřitelné, jen těžko se dá chápat, co se to s těmi lidmi a s tou zemí dělo. Velmi působivé čtení, od kterého jsem se jen těžko odtrhávala.

Lunapark Lunapark Stephen King

King nikdy nezklame. Jeho schopnost vyprávět příběhy je neskutečná. Ať je kniha o čemkoli, po první větě jsem tam. Ani tentokrát nezklamal.

Pražský tanec smrti Pražský tanec smrti Olga Von Barényiová

Jsem z knihy trochu rozpačitá. Je čtivá, ale chybí jí jakákoli reflexe dobového kontextu.

29.12.2016 3 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Řadu let jsem se na ni chystala, protože tolikrát jsem zaznamenala ve filmech a knížkách odkazy na ni. Zařadila jsem si ji mezi povinnou klasiku amerických žen a konečně jsem ji přečetla. Je dost starosvětská, pomalá a lehce sentimentální, ale milá. Ukazuje sílu rodiny, lásky rodičů k dětem, lásky mezi sourozenci..., které překonají všechno zlé v životě.

29.12.2016 4 z 5

Krásná, krásná. Hluboké příběhy, přátelství a obětavost, přitom vše zabalené do humoru a ještě doplněné vtipnými a trefnými komentáři ke knihám.

29.12.2016 5 z 5