tlllk tlllk komentáře u knih

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Príbeh si udržal vysokú čitateľnosť a prostredie rodného Prešporku bolo len bonusom i keď musím priznať že nie vždy mi to zapadlo do to toho čo som si pamätal z výletov "spoznaj svoje mesto". Tak čo, na budúce bude aj Jánošik ?

11.07.2023 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Knihe by neškodila diéta, viac krát som sa pristihol ako očami preskakujem celé odseky dopodrobna opisujúce ...., vlastne ani neviem čo, len to nesúviselo s dejom. Kniha ma potenciál,a niektoré myšlienky boli pre mňa nové, ale na ďalšie dva diely si už počkám na audio.

07.07.2023 3 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Už sme sa dopracovali ku štandardizovanej chuti/forme, ala McDonalds. Keď po knihe siahnete dostanete ľahké, rýchlo vstrebateľné dielo pochybnej intelektuálnej hodnoty. Čo nemusí zas tak vadiť ak si musíte iba ukrátiť čas cestou autom niekde na letnú dovolenku, len to nesmie byť moc ďaleko.

07.07.2023 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Ku audioknihe som sa dostal náhodou, počúval ju s rodinou na 1 400 km ceste autom. Fakt dobre spracované, zaujímavé historky nielen pre ortodoxných fanúšikov, jediná škoda že mi nevydržala až do konca cesty a neviem čo budeme počúvať cestou naspäť.

07.07.2023 5 z 5

Svojho času som šiel sám niečo vyše mesiaca Camino del norte , skutočne ocením akým oporným bodom, keď už nemôžete a vlastná mysel vás začína zrádzať , môže byť rádio.

26.06.2023 4 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Sláva, drsoň konečne rozdal pár faciek, a prestal citlivo riešiť všetky sexuálne menšiny vo svojom okolí. Konečne sa dostávame k tomu o čo bol ten marketingový humbuk.

26.06.2023 4 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Čistá apofenia, kde aj počet hranolkov v kebabe je súčasťou vyššieho princípu. Chápem že vymyslieť niečo také chce talent (alebo duševnú poruchu), ale oproti Brownovi, mi to prišlo prekombinované a naivné, na podobnej úrovni ako Banášové Kódy.

21.06.2023 3 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Príbeh je tak zameraný na pointu či zmätenie čitateľa, že mu uniká atmosféra aj ľudskejší chrakter postáv, je to ako čítať deríváciu vyššieho rádu...

21.06.2023 3 z 5

O Guľkovi Bombuľkovi O Guľkovi Bombuľkovi Mária Ďuríčková (p)

tu je ten pocit že dávate ďeťom kúsok seba, svojho detstva, niečo čo večer zasadíte a dúfate v to najlepšie že to raz v nich sklíči. Vedľa tohto je raw pohanková kaša len fastfood.

13.06.2023 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Pre mňa zatiaľ najllepší diel série, bolo tam všetko atmosféra, napätie, akcie, zvraty, jednotlivé postavy mali svoj charakter a príbeh pointu.

07.06.2023 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Freud by mal z tejto osoby radosť, neviem čo mu čítala mama na dobrú noc, ale podľa všetkého pitevné správy . Žiť s týmto nastavaním svedomia a povedomia o ostatných musí byť peklo.

31.05.2023 3 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Toto som nečakal, je to bizardnejšie ako predaj tmy na ebay, i keď teraz rozumiem z čoho ju berú... táto kniha nie je pre každého, ale to ani žinčica. Ak máte v obľube magický realizmus a žalúdok z ocele, prídete i na svoje, alebo aspoň na to nikdy nezabudnete. A čerešňou na tom všetkom bola tá báseň :

Ó mocný hlase v oblacích, slova mi prsa drtí:
já vypadávám z Života a propadám se k Smrti.
Mýlíš se, chlapče zmatený, skutečná Smrt je se mnou,
pod tebou Peklo plápolá navěky nocí temnou!
...
I tady v Nebi Peklo je, jak můj velký plán velí:
Nebe jsem stvořil, abyste na Zemi Peklo měli.

30.05.2023 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

...bavíme sa tu o období kedy sa hrady a tvrdze dávali a odoberali za zásluhy a neboli súčasťou bežného dedičského konania. Celý ten príbeh je značne prekombinovaný a zmodernizovaný. Myslím si že táto séria ma aj lepšie kúsky ako tento.

27.05.2023 3 z 5

Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Georges Simenon

Príjemné dielo bez zbytočnej krvy a prehnaného násilia. Ako audio to bola skutočne jednohubka, celkom sa teším na ďalšie diely.

22.05.2023 4 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Knihe sa nedá uprieť atmosféra, surová staromládenecká dezilúzia, ktorá sa tiahne naprieč väčšiny poviedok, ale po obsahovej stránke .... V románoch som tie hudobné vsuvky preskakoval, takže pre mňa trochu sklamanie. Až na opicu, a čiastočne prvú a poslednú poviedku.

22.05.2023 3 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tento román ma minul, alebo sa iba netrafil do správnej životnej etapy. Nespochybňujem veľkosť diela, iba je vplyv na môj život. Možno je to iba dôsledok účelu, že som si ho vybral hlavne kvôli splneniu bodu z výzvy. A kto negooglil "eschatologicky" nech prvý hodí kameňom.

16.05.2023 3 z 5

Najkrajšie prázdniny sú po prázdninách Najkrajšie prázdniny sú po prázdninách Achim Bröger

S týmto prístupom ala Pipi dlhá pančucha mám problém, mám zato že otec je oco, tato alebo odvodená zdromnelina, veď ani kamaráti ma takto neoslovujú. Navyše nechať deti skákať po hlave sebe aj druhým mi nepríde vtipné a už vôbec netuším čo to robí v rozprávke. Na mňa to bolo príliš moderné....

07.05.2023 2 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Je to ako miska horúcich slaných mandlí, kým si uvedomíte chuť sú preč, ale to nevadí, objednáte ďalšiu, asi vás nezasýti ale dozaista vylepší deň .....

04.05.2023 5 z 5

Les prízrakov Les prízrakov Juraj Červenák

Keby to bolo jedlo poviem že bolo silne prekorenené, chýbala tomu ta vyváženosť prvých dvoch dielov, navyše skĺzame k tomu že záporák pokaždé záhadne vykĺzne a jeho koniec viete tak predpovedať poľa počtu zostávajúcich strán. Stále ale je to to lepšie čo sa v tomto žánri za poslednú dobu objavilo.

01.05.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po knihe som siahol hlavne kvôli výzve, zohnal som si audio ale po prvých minútach mi prišla tak prediktívna, že som sa až do konca pohyboval niekde medzi 2,5-2,8 násobku rýchlosti (bežne som na 1,35) a aj tak mala polka mozgu voľno. Bolo to milé a naivné ale v tom všetkom bola jednoduchá pravda, ktorá stojí za zamyslenie.

01.05.2023 3 z 5