Tirisa Tirisa komentáře u knih

... a postavil jí chrám ... a postavil jí chrám Siegfried Obermeier

Spisovatel mě opět nezklamal. Není jednoduché podat fakta tak, aby zaujala i někoho, kdo historické knihy zase tolik nevyhledává, ale jemu se to zatím vždy podařilo. Caligula se mi líbil o malinko víc, proto jednu hvězdičku ubírám, ale i tak skvělý román.

07.05.2019 4 z 5

Patříš mi Patříš mi Mary Higgins Clark

Bohužel jsem asi zrovna nebyla na té správné vlně, ale prostě jsem se nedokázala začíst tak, jak jsem díky zdejším recenzím doufala. Určitě nechci po první knížce na spisovatelku zanevřít...zkusím to při lepší konstelaci hvězd a snad to tentokrát sedne.

26.04.2019 3 z 5

Růže v zimě Růže v zimě Kathleen E. Woodiwiss

V rámci žánru opravdu skvělá knížka, u které jsem se bavila a ráda se k ní vracela. Romantika jako vyšitá, ale překvapivě vůbec ne iritující.

19.04.2019 5 z 5

Totem Totem David Morrell

Vlastně to byla celkem fajn kniha...bohužel děsivé a napínavé pasáže naprosto zabily ty utahané s rozvleklými popisy. Když už jsem začala být napjatá, tak najednou přišel konec kapitoly a zase se člověk prokousával pomalejší pasáží, než se dotal k něčemu zajímavému a tak pořád dokolečka. Zkrátit knihu o dobrou třetinu a byla bych nadšená. Ale i tak to rozhodně nebyla ztráta času.

16.04.2019 3 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Já bohužel musím jít proti proudu většiny posledních recenzí. Sparkse jsem zkusila už dřív a můj šálek kávy to nebyl ani tehdy ani nyní. Z mého pohledu se bohužel nic moc nedělo, takže jsem nakonec začala opět přeskakovat. Nicholas Sparks už je mezi spisovateli pojem a má širokou základnu fanoušků...nebo spíš fanynek, takže je jasné, že umí a je víc než dobrý. Já prostě jen jen nejsem cílová skupina, takže se přesunu o dům dál a zkusím zase něco jiného.

01.04.2019 2 z 5

Zase krása, jsem zvědavá na poslední díl...

28.03.2019 5 z 5

Hříšná vina Hříšná vina Tami Hoag

První díl byl o fous lepší, ale i tak to byla skvělá detektivka, která mě bavila.

14.03.2019 4 z 5

Imprimatur Imprimatur Rita Monaldi

Je mi líto, ale odkládám. Opravdu jsem se snažila a vydržela jsem do půlky knížky. Těšila jsem se na historickou detektivku a dostala jsem spíš hodinu z dějepisu. To určitě není k zahození a já spisovatele obdivuji za to, kolik času bádání kvůli knize věnovali, ale teď zrovna jsem potřebovala něco jiného. Detektivka zde byla opravdu jen okrajová, spíš aby se zábavnou formou podaly informace o dějinách...aspoň na mě to tak působilo. A když jsem se už asi po tisícé přistihla, že vypínám a vlastně vůbec netuším, co čtu, řekla jsem si, že to asi nemá úplně smysl.

12.03.2019 1 z 5

Temné tajemství rodu Černínů Temné tajemství rodu Černínů Charlotte Link

Kniha mě chytla co se týče historické doby. Bohužel mi ale hlavní postavy byly tak nesympatické, že mi bylo nakonec jedno, jak to s nimi dopadne, nakonec jsem začala i přeskakovat a četla už jen části, které mě zajímaly.
Rozhodně ale neříkám, že je kniha špatná. Naopak chápu, proč má spisovatelka své fanoušky a její jméno je tak známé. Prostě jen mně osobně nesedí. Zkusila jsem i nějaké detektivky, bohužel se stejným výsledkem.

11.03.2019 2 z 5

Hříchy noci Hříchy noci Tami Hoag

Knihu jsem našla v knihovně v práci a podle vloženého evidenčního lístku si ji za posledních pět let nikdo nepůjčil. Velká škoda, kniha je opravdu skvělá a já ji vřele doporučuji! Teď už jsem v půlce druhého dílu a užívám si ho stejně.

22.02.2019 5 z 5

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Nějak nevím...příběh asi nebyl špatný, ale něco mi v knize prostě hrozně nesedělo. Když jsem o tom přemýšlela, tak to asi bude nereálnost. Tady musím říct, že mám podobné příběhy ráda, takže to nebude nereálnost příběhu jako takového, ale spíš umělé rozhovory a situace...prostě nevím...nějak to NĚCO neumím úplně uchopit a pojmenovat, ale bylo tam celou dobu čtení a rušilo mě.

07.02.2019 2 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po druhém dílu, který mi přišel po skvělé jedničce slabší, jsem si zase pěkně početla. Dala bych tak 4,5 hvězdy.

04.02.2019 4 z 5

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Chtěla jsem historickou romanci a dostala jsem historickou romanci. Bylo to milé, odpočinkové čtení, které mě dokonce místy donutilo se pousmát. Postupem času ale už té červené knihovny a dokonalosti bylo na mě až moc...ale to je spíš můj problém. V rámci žánru jde určitě o dobrou knihu a já se k červené knihovně za nějakou dobu zase ráda určitě vrátím.

24.01.2019 3 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Jedním slovem: skvělé...dvěma slovy: vážně skvělé...
Druhý díl na mě zapůsobil ještě magičtěji než díl první. U toho jsem nechápala proč, ale musela jsem pořád číst, i když téma není zrovna moje cílovka...
U tohoto dílu už jsem se nad tím moc nepozastavovala a prostě jsem četla a četla v každé volné chvíli. Nikdy by mě nenapadlo, že mě zrovna tahle kniha bude tolik bavit a spisovatelka má můj velký obdiv...protože na to, že se jedná o vyprávění, kde přímé rozhovory zabírají ani ne třetinu celé knihy, musím říct, že jsem nenašla ani jedinou větu, která by v knize byla navíc...a to se nevidí často...

21.01.2019 5 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Já jsem nadšená, mrzí mě snad jen to, že musím čekat na pokračování. Tahle série mě prostě opravdu chytla a vřele ji tudíž doporučuji.

04.01.2019 5 z 5

Obětní beránek Obětní beránek Daphne du Maurier

Pro mě osobně byla kniha ve srovnání s dalšími od autorky slabší.

02.01.2019 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Mám trošku problém s hodnocením této knihy. První půlka se mi bohužel vcelku vlekla, až v druhé polovině jsem dostala to, "pro co jsem si přišla". Z tohoto pohledu by to byly tři hvězdy. Chápu ale proč je tak důležité stále si tuto část naší historie připomínat, proto zvedám o jednu hvězdičku, doporučuji k přečtení a tiše doufám, že už se historie nebude nikdy opakovat, i když se bohužel stále najdou tací, kteří by to uvítali...

18.12.2018 4 z 5

Královna bez koruny Královna bez koruny Margaret Campbell Barnes

Nebyla jsem sice do čtení zabraná na sto procent, ale i tak jsem si knihu a příběh v ní užila, takže 4 hvězdičky si ode mě určitě zaslouží.

09.11.2018 4 z 5

Miluj mne i zítra Miluj mne i zítra Svend Åge Madsen

Kniha napsaná v minulosti o budoucnosti, zkrze kterou zrcadlí naši přítomnost.
Mně se kniha líbila moc a můžu jen doporučit.

02.11.2018 5 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Podle komentářů koukám, že knihu buď milujete nebo přesně naopak a nic moc mezi tím. Já jsem bohužel ten druhý případ. Kniha mi vůbec nesedla...Musím souhlasit se všemi komentáři, které mají pod tři hvězdy. Tohle bylo tak dlouhé a rozvleklé...Po prvních 200 stránkách jsem začala přeskakovat odstavce a po další dvoustovce jsem přeskočila až na konec, jelikož jsem si řekla, že mě čeká spousta jiných knih a nemusím se tedy trápit s jednou, která se mi do vkusu zrovna netrefila. Prostě mám raději knihy bez rozvleklých popisů okolí a prostředí a víc si potrpím na akci, které tu bohužel bylo pomálu.

20.10.2018 1 z 5