Růže v zimě

Růže v zimě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3514/bmid_ruze-v-zime-5gN-3514.jpg 4 259 47

Severní Anglie 1792 Když Avery Fleming prohraje při karetní partii s americkým námořním kapitánem Christopherem Setonem obrovskou částku, peníze na splacení může získat jediným způsobem - když výhodně provdá svou půvabnou dceru Erienne. Námluvy se však nedaří, a tak se Avery odhodlá k drastickému opatření a Erienne prostě prodá tomu, kdo nabídne nejvíc. Ve veřejné dražbě získává dívčinu ruku záhadný lord Saxton, který pod maskou a rozevlátými plášti skrývá totožnost i pohnutou minulost svého rodu. Naučí se Erienne tohoto chladného cizího muže chápat a milovat? A co udělá, když se na scéně opět objeví Christopher Seton, který v ní kdysi poprvé vyvolal lásku a touhu? Kathleen E. Woodiwiss patří k nejslavnějším autorkám historických romancí a její knihy se překládvají do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Rose in Winter , 1982

Paulika419
09.03.2024 4 z 5

Pro romantiky jistě dobré počtení Panna a Netvor alias Zorro mstitel. Banditi tam taky byli jenom chyběli indiáni.

Ewe291
21.04.2023 4 z 5

Ako sa zbavit mensej citatelskej krizy?! No precitat si knihu od Woodiwissovej alebo Kleypas, Garwood, Quin, Quick .... To cloveka vzdy nakopne.....

Pribeh bol pekny dej rychlo ubiehal a bolo to zaujimave aj skrz .... No skrz vsetko

maryzka
02.03.2023 2 z 5

Zkraje nic moc, ale později se to dalo číst.

uzivatel4895
04.01.2022 4 z 5

síce nemám rada v romancách ,,znetvorené,, postavy, ale to práve dávalo príbehu náboj, dosť dobre napísané, čítala som bez dychu

Marci_Vaj
28.11.2021 5 z 5

Krásný příběh, stoprocentně se k ní vrátím. Nádhera, doporučuji :)

MinaHawke
28.09.2021 4 z 5

Moc příjemné čtení, pravá romantika.

Tylinka
06.09.2021 4 z 5

Romantické příjemné čtení před spaním.

MAU256
20.07.2021 5 z 5

Krásné čtení pro letní dny. Pro romantické duše mohu jen doporučit. Člověk se snadno stane součástí děje, od kterého se nedá odtrhnout.

tetepoko
11.10.2020 4 z 5

"Kdysi dávno, kdy se jako dospívající dívka opájela sny o princích, nabízejících dámě svého srdce na důkaz lásky květ růže, slýchala pověst, že ten, kdo v zimě najde
kvetoucí růži, nalezne v životě i skutečnou lásku."

Příběh Erienny a Christophera je zasazený do konce 18. století na sever Anglie, do oblasti Cumberlandu, dnešní Cumbrie. Do této oblasti jsem se během cest po Anglii zamilovala. Je známá svou čistou, ale drsnou krajinou a proměnlivým počasím. A také historicky spory mezi anglickou a skotskou stranou. Toto vše je dobře zobrazeno v knize a prostupuje celým příběhem.

Zápletka mezi hlavními hrdiny je spletitá a opředená tajemstvím. Člověk však nemusí být velkolepý detektiv, aby měl tušení, kdo se pod maskou skrývá a kdo za jaké páčky tahá. Kvalitě příběhu a jeho zpracování to ale neubírá. Autorka má dar krásného jazyka a kniha se tak stává hezkou, oddychovou a romantickou četbou.

Také si cením překladu Jiřiny Stárkové, která ve své práci předvedla svou bohatou slovní zásobu a jazykový cit.

Temný snílek
29.09.2020 5 z 5

Četla jsem již několikrát a ráda se k ní vracím. Je to nenáročná romantika, která potěší.

Květinka008
27.09.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější od Woodiwissové. Jak by řekla kamarádka: romanťárna jako blázen! :-) Četla jsem ji nejmíň pětkrát...

1marskr
15.07.2020 5 z 5

Tato kniha patří mezi ty nejlepší, které jsem v tomto žánru četla. Nechyběl jí vtip, láska, dobrodružství, napětí, tajemstvi a Christopher Seton.

radus
30.03.2020 5 z 5

Tahle kniha určitě patří mezi ty zdařilé v žánru romantika. Sice už tyto typy knížek nečtu, ale ráda jsem si zase něco po dlouhé době připomenula.

nani_nka
28.09.2019 4 z 5

Moja prvá a určite nie posledná knižka od Woodivissovej,hoci tieto romány kvôli svojej hrúbke určite nie sú len na jedno dopoludnie. Rozprávkový dej typu Kráska a zviera nám predstaví Erienne - inteligentnú, mladú hrdinku, ktorá sa kvôli dlhom otca musela vydať za bohatého lorda Saxtona, ktorý utrpel pri požiari veľké zranenia a svoju tvár schováva pod tajomnou maskou.

meredith6677
01.08.2019 5 z 5

Tak jsem si touto knihou potvrdila, že mám literární slabost pro námořní kapitány! :D Co k tomu více dodat? Stejně jako ostatní knihy, které jsem od této spisovatelky dosud četla, je Růže v zimě dalším brilantním dílem. Musím se přiznat, že prvních několik stránek mě moc nezaujalo, ale když jsem se jimi prokousala, nemohla jsem pak knihu odložit. Byla jsem i ráda, že kniha má poměrně dost stránek a slibovala tak úžasný a nezkrácený děj.
Postavu Christophera Setona si prostě nejde nezamilovat s tím jeho věčným úsměvem, jiskrnýma očima a vtipnýma poznámkama. Jeho objevení se na scéně nikdy nezklamalo a nejednou jsem se musela při čtení usmívat pobavením.
Samozřejmě už téměř po 100 stránkách jsem si byla jistá tím, kdo je kdo, jaký k tomu měly postavy důvody a cíle. I když v polovině knihy se mi to všechno smíchalo a začala jsem o svých úvahách pochybovat, byla jsem pak na konci příběhu ráda, že jsem se trefila a mohla si tak dát pomyslnou cenu Sherlocka Holmese. :D Stejně nepřestanu vycházet z úžasu, jak K.E.W. dokáže bravurně spojit dobrodružství, vtip, tajemno a romantiku v jedno. Rozhodně opět v úctě smekám.
Celkově bych knihu rovnala k úžasným knihám Plamen a květ a Plamen v srdci, zatím své další oblíbené knihy od K.E.W. a rozhodně se s chutí vrhám na další její knihy!!!

Tirisa
19.04.2019 5 z 5

V rámci žánru opravdu skvělá knížka, u které jsem se bavila a ráda se k ní vracela. Romantika jako vyšitá, ale překvapivě vůbec ne iritující.

MirkaB
29.03.2019 5 z 5

Krásna kniha, moja ❤️

vivalamuff
15.03.2019 5 z 5

Já bych řekla, že se jedná o pohádku pro dospělé holky :-) děj je ve své podstatě poněkud nereálný, ale je to romantika jak vyšitá. Hlavní hrdina je k zulíbání :-)

viki77
28.02.2019 5 z 5