Miluj mne i zítra

Miluj mne i zítra https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66215/bmid_miluj-mne-i-zitra-9ey-66215.jpg 4 21 9

Děj se odehrává v dokonale organizovaném budoucím světě, fungujícím na principu povinného střídání partnerů, obydlí i práce. Hrdinové románu Elef a Mája postupně zjišťují, že jejich svět není zase až takovým rájem... Dánský bestseller z roku 1980.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Svoboda

Se dagens lys , 1980

Mindy
13.03.2024 4 z 5

Představte si, že se každý den probudíte v jiném bytě (nebo domě) vedle jiného partnera. Zjišťujete, jaké a kolik dětí dnes máte. Jaké máte dnes rodiče. Na papírku si přečtete, kam jdete dnes do práce - no dejte pokoj.
Elef a Mája zjišťují, že spolu chtějí být víc, než jen jeden jediný den a rozhodnou se s tím něco udělat...

m2056
14.09.2023 1 z 5

Tohle mě nesedlo bohužel určitě dalším lidem se to líbit bude.

ludek7426
04.06.2020 4 z 5

Svět ve kterém lidé žijí své životy bez minulosti, jen dlouhá řada dnů. A každý den jiný partner, děti, rodiče, práce, známí.... Svět kde nemá místo závist, samota, žárlivost. Svět obývaný spokojenými, prázdnými lidmi, kteří se nikdy nemuseli o nic snažit a o nic bojovat.
"Místo dlouhé řady dní jsme prožili život...." Určitě bych volil stejně jako hlavní hrdinové v tomto výborném příběhu.
Jen malá poznámka na závěr, mám pocit že tímto románem musel být ovlivněn kultovní film Dark city režiséra Alexe Proyase.

Kifa
20.11.2018 4 z 5

Představte si svět ve kterém není minulost. Svět, kde existuje jenom přítomnost, protože vše co se stalo včera, před týdnem, před měsícem je pryč. Lidi, se kterými jste v té době žili jsou teď s někým jiným. Práce, kterou jste vykonávali už není vaší prací. Vše se dělo jen proto, aby to ve vás zanechalo stopu a zkušenost do budoucna. Budoucna o kterém nemáte jasno, protože už zítra se zase probudíte někde jinde, s jinou ženou, jinými dětmi, jinými přáteli a jinou prací. Každý den jedete podle náčrtku scénáře, který najdete ráno ve své "složce". Jste s tímhle životem spokojení, protože se nikdy nenudíte a každý den vás někam posouvá, vstřebáváte do sebe nové a nové zážitky a zkušenosti. Až jeden den se probudíte a něco je jinak...
Miluj mne i zítra je přesně o tomhle světě. Na knihu jsem narazil náhodou, takže čteno trochu neplánovaně, ale první tři čtvrtiny se mi hodně líbily. Koncept světa jako takového mi přišel hodně zajímavý a chvílemi se vkrádala myšlenka, jestli by to tak nebylo i lepší. Poslední čtvrtina už podle mého pokulhávala a závěr by se určitě dal vymyslet lépe. Je to sice trochu škoda, ale i tak, pokud člověka baví téma alternativně fungujících společností, rozhodně stojí za přečtení

Tirisa
02.11.2018 5 z 5

Kniha napsaná v minulosti o budoucnosti, zkrze kterou zrcadlí naši přítomnost.
Mně se kniha líbila moc a můžu jen doporučit.

Petrstik
07.01.2018 5 z 5

Dobře napsaná kniha, která mě zaujala svým námětem už při prvním přečtení v roce vydání, kdy jsem četl převážně jen tuto literaturu. Určitě stála za znovu přečtení i po tolika letech.

MOu598
11.10.2017 4 z 5

Četla jsem v říjnu 2009. Podle mých poznámek:
Vědecko-fantastické.
Z budoucna, kdy se lidé budou probouzet každý den s jiným partnerem, jinými dětmi, jinou prací, jinými zájmy.
Zajímavé téma, celé takové pochmurné, až z toho mrazí.
Docela hezké, konec nic moc.
Několik zajímavých pohledů na život, jak ho žijeme, vlastně jak jsme žili v roce 1980.
Citát:
"Najít pouto, které by dokázalo spojit mé rozhárané dny v celek."

amysa
04.01.2017 4 z 5

Po této knížce jsem sáhla zcela náhodně v naší knihovně... Jinak by mě ani nenapadlo ji číst nebo po ní pátrat... Ale musím říct, že mě docela bavila a zpětný náhled z budoucnosti do naší současnosti má určitě něco do sebe... Ne, že by člověk chytal nějaká neznámá moudra, ale když to čtete takhle "obráceně", svoje kouzlo to přeci jen má...
Zkrátka sci-fi pro romantičky a optimistky jako jsem já, moc jsem Elefovi a Máje fandila:-)

28401
02.02.2016 5 z 5

Přečtěte - zajímavé.
Sci-fi příliš nečtu, ale tato kniha byla fajn. Třeba by takové fungování světa nebylo zase tak špatné...

Autorovy knížky

Svend Åge Madsen
dánská, 1939
1991  76%Miluj mne i zítra

Kniha Miluj mne i zítra je v