Tirisa - Příspěvky

HistoričkaHistoričkaE. Kostova

Podle komentářů koukám, že knihu buď milujete nebo přesně naopak a nic moc mezi tím. Já jsem bohužel ten druhý případ. Kniha mi vůbec nesedla...Musím souhlasit se všemi komentáři, které mají pod tři hvězdy. Tohle bylo tak dlouhé a rozvleklé...Po prvních 200 stránkách jsem začala přeskakovat odstavce a po další dvoustovce jsem přeskočila až na konec, jelikož jsem si řekla, že mě čeká spousta jiných knih a nemusím se tedy trápit s jednou, která se mi do vkusu zrovna netrefila. Prostě mám raději knihy bez rozvleklých popisů okolí a prostředí a víc si potrpím na akci, které tu bohužel bylo pomálu.

včera

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeA. Doerr

Na knihu jsem se vcelku těšila a byla jsem nakonec bohužel zklamaná. Komentář pode mnou od JmenujiSeZuzla je naprosto vyčerpávající a já s ním souhlasím, bohužel ani konec nedokázal moje hodnocení vytáhnout na víc hvězd...Je to opravdu škoda, protože začátek vypadal slibně, a i když kapitoly jsou opravdu krátké, stejně mě to neušetřilo od nudy, kterou jsem často cítila. No nic, nebudu se dál rozepisovat, protože nic nového, než co už tu je napsané, bych stejně nevymyslela.

NávštěvniceNávštěvniceA. Stevens

Prostě skvělá série...

Rozum a citRozum a citJ. Austen

Jako vždy skvělá Austenová!

Poslední kabrioletPoslední kabrioletA. Myrer

Kniha se mi moc líbila, rozvleklá mi nepřišla, bylo to zajímavé vyprávění o životě pěti kamarádů...navíc podle mého naprosto uvěřitelné. Každý z nás nadělal v životě rozhodnutí, která s ním už zůstala a ovlivnila všechno ostatní dění...
Ke knížce jsem se vždy ráda vracela a těšila se, až se zase začtu.

Mrtvá a živáMrtvá a živáD. Du Maurier

Skvělá kniha pro milovnice romantických příběhů ve stylu Jane Austenové a sester Bronteových s příměsí tajemna. I když mi některé myšlenkové pochody hlavní hrdinky přišly trošku navíc, musím přiznat, že jsem knihu hltala každou možnou volnou chvilku. Určitě si od autorky přečtu i další knihy, protože tahle mě opravdu bavila.

19841984G. Orwell

Pořád se nějak nemůžu vzpamatovat z toho, v jakém roce byla kniha napsaná...Už jen za to musím dát pět hvězdiček. Tuhle knížku si rozhodně už pokaždé představím, když se řekne nadčasové dílo...Prostě doporučuji...co víc psát...!

Mlýn na mumieMlýn na mumieP. Stančík

Trvalo mi opravdu jen pár stránek se začíst, a když se stalo už jsem se jen vezla a užívala si. Styl psaní se mi neuvěřitelně líbil, pan Stančík dokázal dát poezii i do těch nejpovrchnějších denních úkonů a o to asi hlavně šlo...Příběh sám o sobě byl tak naprosto absurdní, že nějaké vyšetřování vraždy jsem nakonec ani nemohla brát moc vážně a prostě jsem jen četla, co mi autor předkládal a usmívala se u toho. Nejvíc asi na začátku každé kapitoly a pravidel spolku Ordo Novi Ordinis. Takže za mě nakonec "absurdní" 4 hvězdičky a "absurdní" doporučení k přečtení :-)

GravitaceGravitaceT. Gerritsen

Skvělá knížka, která mě opravdu bavila a čtení jsem si užila. Paní Gerritsenová se pomalu ale jistě stává mojí oblíbenou spisovatelkou.

Pro tvoje dobroPro tvoje dobroE. M. Wiseman

Opět jsem si poplakala, naštěstí mě to tentokrát zastihlo doma a ne cestou z práce v autobusu. Knihu rozhodně doporučuji. Nebylo to jednoduché čtení, obzvlášť tedy pro moje emoce, ale stejně jsem se ke knize ráda vracela.

NeznámáNeznámáT. Gerritsen

Nenapadá mě jiné slovo než masakr. Zatím jsem v této sérii četla jen Hříšnici, což byla výborná knížka, ale tohle byl prostě masakr se vším všudy. Už teď jsem naštvaná sama na sebe, že sérii nečtu popořadě, protože se zde bohužel objevují zmínky o dřívějších případech, a to i jméno viníka, čímž jsem sama sebe připravila o další skvělý zážitek a taky mi vadí neuspořádanost v soukromém životě obou hlavních hrdinek, za což si ale můžu naprosto sama a dobře mi tak, když jsem se nedokázala poučit z dřívější četby jiných detektivních sérií.
Ale prostě sečteno podtrženo...výborné!

Mlýn na řeceMlýn na řeceM. Willett

Tak nějak jsem čekala víc...Neurazila, ale ani nenadchla. Z mého pohledu se toho moc nedělo...prostě vyprávění o životech sousedů, kteří se mají dobře a nakonec jim vše tak nějak vyjde...

PočátekPočátekD. Brown

Sérii s Robertem Langdonem miluji, je to jediná knižní série, u které se nespokojím jen s tím, že si půjčím v knihovně, ale musím ji mít doma, protože se k ní ráda vracím. Dodnes si pamatuji, v jakém úžasu mě nechala Šifra mistra Leonarda, která rozhodně patří mezi moje top knížky.
Souhlasím s tím, že Počátek je nejslabší z celé série, ale i tak jsem si čtení užila. Je pravda, že kostra příběhu je vždy stejná, ale to mi nevadí. Tím, že pan Brown vychází z reálných a všude dostupných informací, uměleckých děl a historických památek, dává svým knihám něco navíc a musím přiznat, že ne jednou jsem si řekla...páni, vždyť má pravdu...
A když už nic jiného, je pan Brown mým průvodcem ve světě symbolů, uměleckých děl a historie obecně. U každé knížky mám po ruce internet, abych si mohla vyhledávat vše, co popisuje. A stejně tak jako jsem po Šifře vyrazila do Paříže, mám teď sto chutí vyrazit do Španělska a podívat se osobně na chrám Sagrada Família :-)

HruškadóttirHruškadóttirJ. Šrámková

Tato kniha opravdu nepatří mezi ty, které obvykle čtu. Raději si vybírám knížky, které mají odvíjející se gradující děj, čímž nechci říct, že tady žádný nebyl, jen o něj zase tolik nešlo. Nejsem prostě filozofický typ a tudíž pro mě nejsou melancholické příběhy složené hlavně z popisu pocitů a vnitřních pochodů.
Ale i přes toto moje "křupanství" naprosto chápu, proč kniha získala cenu Jiřího Ortena. Jak už tady bylo mnohokrát napsáno, styl psaní byl krásný, a i když jsem do knihy nebyla vtažena na sto procent, popisy těch nejmenších maličkostí se mi opravdu líbily.
Takže za mě plný počet, a to i přesto že jsem byla ráda, že má knížka jen 116 stránek a můj šálek kávy to prostě není...ale chápu, proč se jiným tolik líbí.

Aristokratka na koniAristokratka na koniE. Boček

Bavila jsem se a to je hlavní. Celý deník mladé aristokratky vřele doporučuji.

Geniální přítelkyněGeniální přítelkyněE. Ferrante

Ze začátku mi dělalo problém se na knihu napojit. Měla jsem problém se stylem vyprávění, kde není moc přímých řečí. V nějakou neurčitou chvíli se to ale najednou zlomilo, a i když tu zdánlivě nejsou žádné velké akce a výbuchy emocí, přesto jsem ke knize sedala každou možnou volnou chviličku, abych mohla číst dál a dozvěděla se, co se s osudy všech ve čtvrti bude dál dít....
Vlastně ani teď nedokážu popsat pocit, jaký z knihy mám...nebo jaký jsem měla, když jsem ji ještě četla...Prostě v ději a událostech se nic moc extra nedělo, a i přesto mě to ke knize táhlo jako kdyby v sobě měla nějaký magnet...Zvláštní pocit...

Tereza RaquinováTereza RaquinováÉ. Zola

Nebýt čtenářské výzvy, nejspíš bych po knížce jen tak nesáhla a musím přiznat, že by to byla chyba. Po dlouhé době jsem se vrátila k takovéto klasice a jsem za to moc ráda.
Kniha se opravdu dobře četla a dokázala mě vtáhnout, i když se jednalo především o vnitřní boj hlavních aktérů.

Světové krimipovídkySvětové krimipovídkyM. Jakubowski

Já jsem bohužel zklamaná. Ani jedna povídka mi po přečtení nezůstala v hlavě a měla jsem opravdu problém u knihy vydržet. Bylo to dlouhé a nezáživné.

Život po toběŽivot po toběJ. Moyes

Mně osobně se kniha líbila a vždy jsem se těšila, až si k ní zase budu moct sednout. 4 hvězdy jen proto, že první díl byl prostě o kousek lepší.

SvědectvíSvědectvíS. King

Úplně jiná kniha od Stephena Kinga a za mě rozhodně nejlepší.

ToToS. King

Vím, že Stephen King je považován za ikonu hororového žánru, já jsem se s tím ale nějak nikdy nedokázala úplně smířit. Pamatuji si, že když jsem byla malá, strašně jsem se těšila, až si od něj něco přečtu, protože přesně tohle mi o něm bylo řečeno a já se hrozně chtěla u knížky bát. Nakonec mi tohle přání ale spíš splnily Stopy hrůzy a u Kingovy knihy jsem jen kroutila hlavou.
Kniha To se mi ale líbila moc (možná proto, že jsem ji četla už jako dospělá a zase tolik jsem nečekala)...jen jsem se na konci nedokázala zbavit dojmu, že je pan King, a teď se opravdu omlouvám všem příznivcům, asi pěkný úchyl...

Okřídlená dušeOkřídlená dušeA. Stevens

Jsem nadšená, celá série mi naprosto sedla a těším se na další díly...škoda, že to tak trvá.

Da Vinciho kódDa Vinciho kódD. Brown

Knihy Dana Browna jsou pro mě výjimečné a tato je na prvním místě.

Metro 2033Metro 2033D. Glukhovsky

Za mě bohužel celá série ne, a to v ničem. Miluju postapokalyptické příběhy, ale v této sérii mi nesedlo absolutně nic. Nápad se mi líbil, bohužel jsem ale byla často znechucená a styl psaní mi lezl na nervy. Ale uznávám, že je to hlavně mnou...Nějak mi prostě styl psaní ruských autorů nesedí a já bych se s tím prostě měla smířit a nezkoušet to lámat přes koleno.
Jediný důvod, proč jsem nakonec přečetla celou sérii byl ten, že ve stejné době partner hrál Metro na počítači, takže jsem mu souběžně se čtením koukala přes rameno.

Čachtická paníČachtická paníJ. Nižnánsky

Tato kniha patří už od základní školy k mým nejoblíbenějším a s mým přibývajícím věkem absolutně neztratila na kouzlu, takže prostě jen vřele doporučuji k přečtení.

V plamenechV plamenechR. Lupton

Stejně jako Sestra prostě skvělé.

SestraSestraR. Lupton

Já jsem naprosto nadšená a vřele doporučuji. Pro mě to byl nový zážitek. Je to už delší doba, co jsem knihu četla, ale dodnes ve mně zůstala. Styl, v jakém je napsána, mi naprosto sedl, stejně jako v autorčině druhé knize V plamenech. Obě tyto knihy velmi ráda půjčuji každému, kdo přijde s tím, že zrovna nemá co číst a zatím jsem neměla ani jednu reklamaci.

Pan KlarinetPan KlarinetN. Stone

Musím říct, že spíš než jako detektivka mě kniha zaujala svým popisem poměrů na Haiti a už z tohoto pohledu jsem si knihu opravdu užila.

Vánoce nebudou!Vánoce nebudou!J. Grisham

Neurazí, nenadchne.

Vážka v jantaruVážka v jantaruD. Gabaldon

Příběh se mi líbí a jsem zvědavá, jak bude pokračovat. Bohužel ale i u tohoto dílu mi vadila zbytečná rozvleklost. Měla jsem pocit, jako kdyby spisovatelka natolik milovala své postavy a jejich osudy, že se rozhodla, že nikdy nepřestane psát a přidávala zbytečné pasáže a popisy jen proto, aby nikdy nemusela přestat psát. Teď mi tu leží třetí díl a když vidím jeho tloušťku, začínám se trochu bát.

1 2