TinaBookBlog TinaBookBlog komentáře u knih

Auris Auris Vincent Kliesch

Vždy jsem se snažila vyhýbat knižním sériím, ale nakonec jsem se k ní stejně dostala. Naštěstí jsem začala velmi dobrým dílem.
Auris byla první kniha, ve které mě opravdu bavila i předmluva. Kniha sama o sobě se četla velmi dobře, kvůli neustálému napětí. Čím více jsem četla, tím více jsem měla otázek. S každou přečtenou kapitolou jsem si říkala, že si teda přečtu ještě jednu. Nakonec to většinou jen u té jedné neskončilo. Navíc, mě velmi zaujala postava forenzního fonetika. S ničím takovým jsem se dříve nesetkala.
Doporučuji všemi deseti! Jak průběh, tak konec byly pro mě nepředvídatelnými. Rozhodně stojí za přečtení.

18.02.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Překvapivé.
Je to taková jednohubka, kterou rychle zhltnete. Děj je celkem uvěřitelný a napínavý. Četla jsem se zaujetím, ale trochu tomu něco chybělo, ale co, to nedokážu říct. Nicméně, v situaci Stephanie bych tedy rozhodně být nechtěla. Zprvu je vše ideální a pak se to začne neuvěřitelně s*át.
Celou dobu jsem se sama sebe ptala, jak to teda je a dělala nějaké své závěry. Konec byl pro mě absolutně nečekaný.

14.02.2023 4 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Zmatení. Takto bych jedním slovem vystihla tento psychothriller. Nikoliv ale ve špatném slova smyslu.
Od začátku až do konce jsem se nemohla odtrhnout. Od začátku až do samého rozuzlení jsem byla napjatá, jak to nakonec skončí. Hlavou se mi honilo spoustu otázek a odpovědi nepřicházely. Naopak, otázek bylo více a více. Proč? Jak? Kdo?
Přečtení rozhodně doporučuji! Autor hned první kapitolou dopřeje čtenáři nepochopení, ale zároveň zaujetí. Čte se to prostě samo.

09.02.2023 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

4 povídky, které spojuje jedno a to strach. Strach lidí z neznámého, ale hlavně ze smrti, která čtenáře provází po celou dobu čtení. S tím si King skvěle pohrává.
Při čtení první a druhé povídky jsem se ze začátku trochu nudila. U třetí a čtvrté jsem byla vtažena do děje okamžitě. Během čtení jsem měla velmi nepříjemný pocit a nedočkavě čekala, jak to tedy nakonec dopadne.
V knize je nějaké to nadpřirozeno, ale pokud máte zálusk na horor, tak tato kniha nebude to pravé ořechové. Za mě ale mohu doporučit.

03.02.2023 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

O této knize jsem četla skvělé ohlasy, takže jsem se rozhodla se do ní také pustit.
Čtení je to zajímavé. X stránek jste v přítomnosti, x stránek v psychiatrické nemocnici v roce 1956. Nicméně nemohu říci, že přechody mezi minulostí a současností byly zdařilé.
Kniha velmi zajímavě zachycuje myšlenky lidí, kteří se léčí v ústavu, i když každý z nich má pocit, že nemocný není, ale že má jen z nějakého důvodu zlomené srdce.
Co mě překvapilo, byl zvrat na konci knihy. I přesto ale nemohu hodnotit více než 3⭐. Četlo se to sice lehce a rychle, ale nemohu říci, že by se jednalo o knihu, která by mě nějak silné uchvátila. Za mě prostě takový průměr.

27.01.2023 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Přečteno jedním dechem. Thriller, který přináší spoustu otázek.
Během čtení mi šel chvílemi mráz po zádech. Neustále jsem si říkala, jestli je to opravdu tak nebo je to zase nějaká lež. Nevíte, čemu máte věřit. Konec sice přináší rozuzlení, ale jestli pravdivé nebo ne, záleží na čtenáři. Autorka odvedla opravdu skvělou práci.
Knihu můžu jedině doporučit. Nudit se nebudete, autorka udržuje napětí až do konce.

21.01.2023 5 z 5

Dítě gulagu Dítě gulagu Yuri C. Feynberg

Kniha mě v knihovně zaujala svým názvem a navíc mě tento žánr stále baví a zajímá. Musím říct, že jsem vedle rozhodně nesáhla. Čtení je to zajímavé a dobře zpracované nehledě na to, že autor vlastně tak nějak ani není spisovatelem a je to jeho jediná kniha.
Dítě gulagu vypráví příběh z takového úhlu pohledu, který jsem doposud nečetla. Hlavní postava vás provede od svého útlého dětství, které strávil v gulagu, jelikož tam pracovala jeho matka, až přes dospívání, armádu a dospělý život.
Zpočátku se čtení vleklo a nějak ne a ne se začíst. Až později jsem knihu začala hltat. Musím říct, že jsem opravdu obdivovala autorův charakter a sebekázeň. Doporučuji!

17.01.2023 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Původně jsem si do knihovny šla úplně pro jinou Kingovku, nakonec jsem se vrátila s touto a rozhodně jsem nesáhla vedle.
Starší čtení, které obsahuje více a trochu méně čtivé příběhy. Nicméně, rozhodně jsem se nenudila a četla s radostí. Při čtení některých příběhů jsem téměř ani nedýchala a čekala, jak to nakonec dopadne.
Nic není tak jak se zdá...

07.12.2022 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Skvěle napsané a čtivé. Kniha mě chytla první stránkou a pustila až poslední. Nechybí tomu absolutně nic - napětí, lítost, láska, vztek, očekávání... To vše zde je. Pro mě navíc závěr nebyl předvídatelný.
Oceňuji taky to, že je kniha vyprávěna ze 3 různých pohledů a tyto pohledy se každou chvíli střídají, ale vůbec to nenabourává děj ani nezamotává čtenáře. Vše jde velmi přirozeně.

10.11.2022 5 z 5

Říše snů / Gam Říše snů / Gam Erich Maria Remarque (p)

Remarque je mým nejoblíbenějším autorem, ale upřímně, kdybych kdysi začala těmito díly asi by tomu tak nebylo.
Říše snů a Gam patří mezi první díla a je to opravdu znát. Je zde spooousta filozofování a omáčky okolo, i když musím říct, že je vše vylíčeno opravdu nádherně. Děj i postavy skáčou místy sem a tam. ALE je to prostě Remarque, takže jsem to musela dočíst.

30.10.2022 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Krásné a smutné zároveň. Musím říct, že toto mě fakt dojalo...
Zprvu jsem si řekla, že to bude nějaká slaďárna - to snad ne. Žádný extra romance mě neberou. Postupně jsem ale zjišťovala, že se pletu. Musela jsem číst pořád dál, abych se o tom přesvědčila a taky samozřejmě protože jsem se prostě nemohla od čtení odtrhnout.
Radost, soucit, smutek, vztek, zklamání... Toto jsou všechno pocity, které mě čtením postupně provázely. Autorka vše zpracovala bravurně. Měla jsem pocit, že jsem s hlavní postavou naprosto všude a prožívám to, co prožívá ona...

20.03.2022 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Nejdříve to vypadalo velmi slibně. Zajímavé příběhy 3 žen, krátce ale dobře zpracované. Moje prvotní rádoby nadšení ale celkem rychle pominulo. Prostě mě to přestalo bavit, jelikož vše začalo být repetitivní.
Autorka se ještě ale přeci jen pokusila čtenáře vtáhnout do děje, jakmile je řeč o úkladných vraždách (není to spoiler, dozvíte se v popisu knihy). I přesto, mě už vtáhnout nedokázala a četla jsem spíše jen, abych dočetla.
Nicméně čtení je to rychlé a nenáročné. Takže to sfouknete ráz dva.

01.03.2022 2 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Tak toto bylo něco! Mám takový dojem, že takto dobrou knihu jsem už nějakou dobu nečetla. Perfektní!
Jste vtažení do děje hned od první stránky a puštěni stránkou zakončující. Autor odvedl skvělou práci! Každá další stránka udržuje nebo stupňuje napětí a zvědavost. Žádná stránka není zbytečná nebo navíc. Vše je skvělé promyšlené. Rozhodně doporučuji! Nudit se nebudete.

24.02.2022 5 z 5

Víš, kdo se dívá? Víš, kdo se dívá? Catherine Ryan Howard

Nejprve jsem byla nadšená. Zajímavá zápletka hned od začátku. Potom se vše ale postupně vytratilo. Přeskakování sem a tam, od jedné osoby ke druhé. Trochu toho a trochu tamtoho. Příběhy samotných postav také nic moc... Na to kdo je hlavní záporák jste schopni přijít docela rychle.
Takže za mě celkem slabé, i když potenciál to mělo.

12.02.2022 2 z 5

Květy smrti Květy smrti Jill Johnson

Geniální. Nejprve jsem si říkala, že to asi teda bude nic moc, protože vše nasvědčovalo tomu, že budu číst jen o podivínské profesorce. Náhle děj začal nabírat na intenzitě. Autorka neprozradila nic navíc a informace dávkovala přesně podle potřeby. Postupně začnete zjišťovat, že vše se vším souvisí.
Zprvu se možná někdo může zamotávat v postavách, protože odpovídají názvům rostlin. Podle mě si na to ale velmi rychle zvyknete. Rozhodně doporučuji!

29.12.2021 5 z 5

Jak málo stačí, aby vznikl příběh. Navíc příběh, který je skvělý. King dokáže z maličkostí udělat něco! I přesto, že se vše točí kolem malé holky, točí se to zajímavě!
Jednoduché, zajímavé, čtivé.

24.12.2021 4 z 5

Děti diktátorů Děti diktátorů Jean-Christophe Brisard

Objeveno v knihovně a podle názvu jsem si řekla, že to bude něco jiného, než co jsem doposud četla. Také že ano. Kniha pojednává o x diktátorských dětech a jejich životech.
Není to dech beroucí čtení, ale dozvíte se zajímavá fakta. O známých i méně známých diktátorech a jejich dětech. Záporné hodnotím některé překlepy v překladu, které vás nutí se vrátit o větu zpět.

20.12.2021 4 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Nemůžu říct, že by mě to nadchlo. Knihu přečtěte během chvíle, ale upřímně, ve mně to nic nezanechalo. Přečetla jsem si to, toť vše.
Nemyslím si, že je to náhled na povolání zdravotního personálu. Spíš se dle mě jedná o jednotlivé starosti a příběhy lidí, kteří ve zdravotnictví pracují.
Plusem je, že příběhy jsou napsány čtivě.

26.11.2021 3 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Konečně jsem po 100 letech našla čas to dočíst. Přemýšlela jsem, proč mi to tak trvalo...
Příběh je ohromující, plný smutku, smrti, bojů o přežití. Avšak, je příšerně zpracovaný. Ačkoliv se autor snaží čtenáře vtáhnout, tak u mě se mu to nepovedlo. Knihu prolíná historií, doplňujícími informacemi a prostě to vše nějak dohromady nesedí.
Sin je chudák, kterému se podařilo zachránit, a který se užírá zevnitř. Zároveň je to ale takové velké rozmazlené dítě, které se stále hledá. Naštěstí se odhodlal promluvit o svém příběhu, snad tentokrát pravdivě.

16.11.2021 3 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Rozhodně jiné a naprosto odlišné od toho, co jsem četla předtím. Ale, i přes tu odlišnost a zajímavost jsem knihu četla strašně dlouho. Nějak mě to k ní netáhlo, protože jsem nečekala na žádný zajímavý a nečekaný konec. Knihy o zkušenostech lidí mám v oblibě, ale asi ne takovýto typ knih.
Nicméně, je sice vidět, že knihu nenapsal spisovatel, určitě by to ale neměl být důvod proč nedočíst.
Během čtení jsem sice neobdivovala knihu jako takovou, ale obdivovala jsem doktorovo odhodlání, statečnost a vůli. Každá stránka knihy popisuje to, jak to bylo pro něho a ostatní lékaře náročné, co se jim povedlo, nepovedlo, a co se rovnou vzdalo.

17.09.2021 3 z 5