TimetoStyle TimetoStyle komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tohle dílo mělo tu čest, že bylo první od Jane Austenové. Když jsem zahlédla Austenovou v seznamu četby k maturitě, tak jsem zajásala. Hned bylo jasné, že si ji prostě musím přečíst.
Úplně poprvé jsem o této autorce slyšela od Rory z Gilmorových děvčat, vychvalovala celou autorčinou tvorbu. Jejímu klukovi Deanovi o ní vyprávěla jako o bohyni a divila se, že našla někoho, kdo od ní ještě nic nečetl.
Nejdříve mi trvalo, než jsem si získala cestu k Elizabeth, to mi zabralo chvilku déle, než si moje srdce získal pan Darcy. Potom to byla láska až za hrob jak od Elizabeth, tak i ode mě :-) Pokud o něm nebyla v knížce jen chvilku zmínka, měla jsem hrozné nutkání přeskakovat stránky, což běžně nedělám. Utrpením pro mě bylo odložit ji jen na chvíli.
Už od hodně lidí jsem slyšela, že Darcyho vyznání lásky k hl. hrdince této knížky je prý nejhezčí ze všech. Zní takhle ↓

Jestli se vaše city od loňského dubna nezměnily,
řekněte mi to teď. Moje city a přání se
nezměnily. Ale jedno vaše slovo mne umlčí navždy.
Nicméně jestli se vaše city změnily…
Musel bych vám říct, že jste mě očarovala,
mé tělo i mou duše a že vás miluji. Miluji vás.
A od tohoto dne od vás již nikdy nechci být odtržen.

Podle této knížky je i natočený film, který jsem viděla snad nesčetněkrát. Mám ho strašně ráda, proto vám ho můžu vřele doporučit.
Od Austenové je tohle moje první dílo, které jsem měla jasné, že si ho k maturitě dám. Určitě si vyberu ještě jednu knížku od ní, možná padne moje volba na Emmu, která mi už podle anotace přijde zajímavá.
Knížku můžu doporučit všem romantických duším ♥ Já se při čtení usmívala snad celou dobu. Hrozně se mi líbila atmosféra, kterou na mě knížka dýchla. Byla taková uklidňující a rodinná.

21.09.2019

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Na tuhle knížku jsem narazila na Instagramu, kde mě zaujala obálka a taky anotace.
Přečtené jsem ji měla za chvilku, hrozně mě to bavilo. Opravdu na každé stránce jsem se našla a taky jsem se při listování tímhle klenotem usmívala. Autorka podle mě umí vážně báječně kreslit a taky pobavit lidi. Tuhle knížku si určitě zase brzo prolistuju, protože hned zlepší náladu a vykouzlí úsměv.
Musím ocenit hlavně detailní vyobrazení holčiny, která nás provází celým dílem. Bylo to nakreslené hrozně roztomile a taky pravdivě. Hodně lidí se v tom určitě najde.
Asi nejvíc na mě seděl jeden obrázek – holčina se rozhodne, že si půjde uklidit pokoj. Jako první chce uklidit knížky, ale přitom narazí na jednu, na kterou zapomněla. Vezme ji do ruky a začte se do ní, následně i s knížkou si odchází číst. Tohle se mi stalo tolikrát, že to raději ani počítat nebudu :-D
Tuhle boží knížku určitě koupím sestřenici a tetě, které jsou také knihomolky srdcem i duší ♥
Komiks můžu jedině doporučit.

26.10.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na knížku jsem narazila v jednom z mých oblíbených knihkupectví. Prohlížela jsem si hřbety knížek a zaujala mě právě tato s filmovou obálkou, moc se mi líbí.
Do děje nás autorka uvedla hezky plynule, v postavách jsem se vůbec neztrácela.
Bylo mi trochu líto Louisy Clarckové, protože byla vyhozená z její oblíbené práce, která byla v pekařství.
Musela si najít novou, protože její rodiče nepracují a sestra vychovává svého syna.
Potom na scénu přichází (spíš tedy příjíždí) Will Traymor na invalidním vozíku. Měl nehodu na motorce. On sám ji neřídil, jen byl obětí nehody - srazila ho. Od té doby je na vozíku, všechny svaly má ochrnuté, nic nemůže dělat sám, dokonce ho musí i krmit.
S takovým životem je těžké se smířit a přijmout ho, proto se rozhodl spáchat sebevraždu - chtěl si podřezat žíly na zápěstí. To se mu sice povedlo, ale naštěstí ho našli včas a díky tomu přežil. Rodičům slíbil ještě 6 měsíců života, kdy si nic neudělá a ještě popřemýšlí o tom, jestli bude dál žít.
Louisa zatím neúspěšně hledá práci, nabízí jí dost zvláštní pozice… potom jí zaujme pečovatelka o jednoho invalidu. Jde na pohovor a tam jí zaměstnají. Louisa je štěstím bez sebe do té chvíle, než uvidí Willa. Začne na ni dělat strašné zvuky, což Lou vyděsí. Postupem času si ti dva k sobě hledají cestu. Lou se snaží přimět Willa, aby se nevzdával a žil s ní dál. Bere ho na různé výlety, které se skoro vždy podařily.

Přesvědčí ho nakonec? Bude s ní chtít Will žít dál? To už si musíte zjistit sami :-)

Konec knížky jsem trochu obrečela, to je pravda, no… ale takhle jsem to i čekala.
Knížku vřele doporučuji, protože při čtení vás donutí zamyslet se nad věcmi, které nejsou až tak důležité.

01.08.2018 4 z 5

Vánoční koleda čili Vánoční povídka s duchy Vánoční koleda čili Vánoční povídka s duchy Charles Dickens

Vlastně ani nevím jak jsem na tuhle knížku narazila, ale opravdu mě zaujala anotace. Po jejím přečtení jsem si řekla ,,Vánoční pohádka o skrblíkovi, který se změní. tak to je přesně knížka, kterou teď potřebuju." Jak jsem byla naivní, když jsem si tohle myslela. Je to sice taková pohádka, ale rozhodně to není taková ta typická ,,slaďárna" v období Vánoc.
Nadšeně jsem začala hledat ilustrované vydání na internetu, ale bohužel jsem ji nemohla snad hodinu najít... - na jedné stránce, kde ji měli skladem, mi odpověděli, že ji bohužel nemají a ať hledám jinde. Povedlo se mi ji najít na jedné stránce, kde za ni chtěli nemalé peníze. Sice jsem se docela plácla přes kapsu, ale mám to vydání, které jsem chtěla.
Když jsem se do knížky začetla, tak se mi to četlo opravdu dobře. Překlad je podle mě opravdu výborný, no řekněte sami - koho by napadlo jméno Vydřigroš pro člověka, který je šetřílek? Ostatní postavy byly taky výborně pojmenovány, mně se strašně líbily tato - Vydřigroš, písař,
Určitě musím zmínit ty překrásně ilustrace, která krásně doplňovaly samotný příběh. Některé byly opravdu realistické.
Jak už jsem psala, tak to je krásná povídka s ponaučením, která se nejlépe čte v období Vánoc.
Já ji doporučuji všemi deseti :-)
Ps - pokud byste sehnali přesně to vydání, jako je na obrázku nahoře, tak je v knížce vzadu takový slovníček cizích pojmům. Mně se hodil opravdu hodně.

11.11.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Některá povídka byla výborná, jiná zase slabá… Knížka se skládá ze tří povídek, každou z nich napsal jiný autor. Tentokrát mě zklamal můj oblíbený autor – John Green. Nejdříve nás uvede do děje Maureen Johnsonová, na ni naváže John Green a nakonec to krásně uzavře Lauren Myracleová.

První povídka – Zasněžený expres (Maureen Johnsonová)
Tahle povídka se mi líbila snad ze všech nejvíc, přála jsem si, aby takhle byla napsaná celá kniha. Autorka má fakt dar popsat místo, kde se hlavní hrdinové nacházejí. Mini spoiler – když Jubilee Douglasová vystoupí z vlaku spolu se Stuartem, tak jdou a po cestě je zasáhne vánice. Autorka to tak dokonale popíše, že je mi zima spolu s hlavními postavami. Živě jsem si představovala, jak tam ti dva chudáci mrznou :-D

Druhá povídka – Vánoční zázrak (John Green)
U téhle povídky se mi zdálo to, že autor moc nedotahuje např. pocity k dokonalosti. Mnohem víc se mi od něj líbila kniha Hvězdy nám nepřály. Bylo to velké zklamání, kvůli němu jsem si tuhle tu knížku kupovala.

Třetí povídka – Archanděl prasátek (Lauren Myracleová)
Tahle povídka mě pobavila a krásně zakončila celou knížku. Líbilo se mi na konci ponaučení – ,,kdo pozdě chodí, sám sobě škodí“.

28.12.2017 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Jakmile tahle knížka vyšla, tak jsem věděla, že se mi bude líbit. Hrozně mě zaujala obálka, která je prostě úžasná. Poprvé jsem se o ní dozvěděla na Instagramu, kde bylo datum jejího vydání. Mamka mě slyšela, jak o ní pořád básním, tak se rozhodla dát mi ji pod stromeček. Během Štědrého dne jsem ji rozečetla, nedalo se odolat pokušení. Málem jsem ji začala číst okamžitě, co jsem ji dostala :-)
Do příběhu jsem se vžila rychle, autorka nás nejdřív seznámí s Animant, potom s její rodinou včetně matky, která z ní chce za každou cenu udělat dokonalou společnici. Nutí ji chovat se jako dáma, chodit na plesy a taky na čajové dýchánky. Animant má ale svou hlavu, pokaždé raději uteče do světa fantazie díky literatuře. Má ráda svůj klid a knížky. Světu šatů a noblesních plesů se vyhýbá obloukem.
Přijme práci v univerzitní knihovně na 1 měsíc u jednoho knihovníka, aby mohla utéct před matkou. Pan Reed nikdy nemá dobrou náladu, je ustavičně podrážděný. Animant se mu zpočátku nelíbí, taky se k ní tak chová. Hodněkrát jsem se smála scénkám, které se těm dvěma přihodily.
Přišlo mi, že mě někdo sledoval a dal Animant moje myšlenky. Jsme si podobné v tolika věcech, že bych to nespočítala na rukou.
„V jádru nejsem nijak zvlášť sympatická osoba. Mám sklony k logickému uvažování, ráda si udržuju kontrolu nad situací a na lidi, kteří nejsou požehnáni takovou inteligencí jako já, shlížím shůry. Jsem přísná, mám sklony k perfekcionismu, jímž jdu ostatním pravidelně na nervy, a teď, v této chvíli, jsem určitě i příliš sebekritická. Ale když jednou člověk začne pozorovat své negativní stránky, je těžké se obrátit zpátky k těm pozitivním.“
Musím pochválit překlad, který je asi jeden z nejlepších. Člověk si ani neuvědomí, že nečte knížku v Češtině. Věty na sebe krásně navazují, příběh tak hezky ubíhá pod rukama. Musím říct, že se zařadil mezi ty nejlepší překlady, které jsem měla tu čest číst.
„Jediné, co zbývá a co mi je, přiznávám, trochu záhadou, je láska. Četla jsem o ní, hltala květnaté prožitky a příběhy tlukoucích srdcí v básních a povídkách, a stejně jsem jí nerozuměla. Jak jen je možné, že může člověk najít jiného člověka, který je jeho spřízněnou duší? Na této planetě přece žijí milióny lidí. Jak velká asi může být pravděpodobnost, že někdo potká právě tu osobu, která je pro něj předurčená?“
U knížek normálně brečím pokud se stane hlavním hrdinům něco smutného. Tady jsem poprvé brečela štěstím :-D
Tenhle naprosto boží příběh doporučuji všem, kteří máte rádi pomalu vyvíjející se romantiku. Jsem hrozně ráda, že se Kroniky prachu přeložily do Češtiny a já ji objevila. Musím říct, že to je druhá nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Řadí se za knížku „Všem klukům, které jsem milovala„, tu si myslím, že jen tak něco nepřekoná.

25.09.2020 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Tak tohle je bez pochyby moje nejoblíbenější knížka. Laru Jean (no nemá úžasné jméno?) jsem si zamilovala hned od úplného začátku knížky. Samozřejmě Kitty a taky Margot byly úžasné, ale ten jejich táta, ten byl taky boží. (Víte, že je gynekolog? Takže je ve své podstatě 24 hodit denně jen se ženami.)
Nechápu, jak Jenny Han mohla vymyslet tak originální jména hlavních postav. No vážně, koho napadne jméno ,,Lara Jean Songová Coveyová"? S autorkou jsem se setkala na Humbooku, to ona byla to hlavní, co mě na něm zaujalo úplně nejvíce. Když jsem ji spatřila poprvé na vlastní oči, tak jsem si v duchu řekla ,,Děkuji Ti, že se stala Tvoje knížka mojí nejoblíbenější. Díky ní jsem si zamilovala čtení jako nic jiného ♥" Nechala jsem si od ní podepsat hned dvě knížky - ,,Všem klukům, které jsem milovala" a taky ,,Oko za oko". Dokonce se samotnou autorkou mám i fotku!
Vyprávění se mi moc líbí, knížka je čtivá. Peter na mě působí hodně namachrovaně, ale potom už se ,,uklidňuje". Naopak Josh mi přišel parádní hned od té doby, co vystoupil na scénu.
Celá rodina Lary je prostě boží!
Nechci tady moc prozrazovat děj, ale dám sem i jeden SPOILER - když jede Lara s Peterem na hory na školní výlet (lyžák), tak je moc romantické pozorovat, jak se ti dva sbližují. Moc se mi líbí, jak to probíhá ve výhřivce.

19.08.2018 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Díky povinné četbě na SŠ jsem si konečně přečetla tuhle knížku. Chystala jsem se na ni už opravdu dlouho, ale né a né se k ní dostat...
Ze začátku jsem se začetla rychle. Překvapilo mě to, protože tohle byla moje první divadelní hra. Příběh se mi moc líbil, do hlavních hrdinů jsem se zamilovala hned. Za mě můžu jedině doporučit :-)

30.03.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Spoiler
Tohle byla moje druhá knížka od Čapka, kterou jsem od něj přečetla.
V tomto díle nám je představena choroba jménem Bílá nemoc, která je smrtelná a nevyléčitelná. Projevuje se tak, že se na těle objeví necitlivá bílá skvrna, mnoho lidí na ni umírá v hrozných bolestech. Právě v této části na scénu přichází doktor Galén, který jde na kliniku za Maršálem. Galén se rozhodl léčit pouze chudé, protože jeho přesvědčení pramení z toho, že tito lidé nic ovlivnit nemohou, oproti tomu bohatí svými penězi mohou mnoha věcem zabránit. Doktor žádá výměnou za poskytnutí léků zastavení války, ke které se schyluje. Víc už psát nebudu, abych vám toho nevyzradila příliš…
Právě v této části příběh nabírá na obrátkách – svolí Maršál, aby zrušil válku, na kterou zbrojí? Bude lék doktora Galéna fungovat? Podaří se nastolit mír a nebo bude konec světa? To už si budete muset zjistit sami.
Do této knížky jsem se doma jednou začetla tak moc, že jsem neslyšela, že na mě někdo mluví
Můžu ji stejně jako R. U. R. doporučit všem, kteří váhají, jestli si ji dát do kánonu. Čte se rychle a bude vás určitě bavit.

12.01.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Musím se vám přiznat, že jsem ze začátku byla docela skeptická, co tato nová young adult knížka přinese. Bála jsem se, že autor nebude moc originální a bude tam jedno klišé za druhým. To jsem se ale šeredně pletla – předčila všechna má očekávání.

Autor vybral fakt krásná jména pro hlavní hrdiny a to Daniel a Kit. Kluky si prostě snad musí zamilovat každý. Kdybych si mezi nimi měla vybrat, asi by to byl Daniel, který je mi fakt hodně podobný. Je to introvert, který má svůj svět a hlídá si svoje soukromí, je dobrý student, taky miluje pořádek a má stejné jméno jako já akorát v mužské verzi :-)

Je to sice fikce a taková slaďárna, která vykouzlí na rtech úsměv. Ze začátku jsem se sice nemohla moc začíst, ale postupem času jsem se do ní zamilovala natolik, že jsem ji jen stěží odkládala.

Knížku bych klidně doporučila i starším čtenářům, protože kdo by se nechtěl vrátit do pubertálních let a pohodově snít a relaxovat? Doporučila bych vám mít při čtení nějakou sladkost u sebe, nejlépe muffin s čajem.

Víte, že Theo zpočátku plánoval, že toto dílo bude samostatná kniha, ale později se rozhodl napsat pokračování? Když jsem to zjistila, byla jsem nadšená a zase skeptická. No jo, já vím… už jsem mu jednou křivdila a mile mě překvapil, ale pokud se jedná o pokračování, jsem vždycky tak trochu skeptická. Druhý díl se bude jmenovat Koláčky a spiklenci.

28.01.2019 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Knížka mi nejdřív připadala zvláštní, jak to bylo vypravováno z pohledu brouka, ale pak jsem pochopila pointu příběhu.
Měla jsem přečtenou nečekaně rychle na to, že to byla klasika. Můžu říct, že jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla. Sice konec byl trochu smutnější a dílo bylo depresivnější, ale i tak se mi to líbilo.
V knihovně jsem na ni narazila úplnou náhodou, tak jsem se rozhodla, že přišel její čas a že si ji zařadím do seznamu k maturitě.
Začátek knížky se mi docela líbil, pak mi to přišlo zvláštní, ale pak se mi to zase začalo líbit. Řehoř mi postupně přirostl k srdci, ani nevím proč. Nelíbilo se mi to, jak se k němu chovala rodina, samozřejmě kromě jedné výjimky - Markétky. Ta byla hodná, že se o něho starala.
Ilustrace se mi opravdu líbily, krásně dokreslovaly knížku.
Nevím, co bych ještě o téhle té knížce řekla. Za mě ji můžu k maturitě jedině doporučit - je krátká a dá se o ní a o autorovi krásně povídat.

28.10.2018 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Díky povinné četbě na SŠ jsem si konečně přečetla tuhle knížku. Chystala jsem se na ni opravdu dlouho a konečně to mám za sebou :-)
Na to, že to je klasická literatura, se mi to líbilo. Četla se mi rychle. Nejvíce mě překvapil konec.
Jako povinnou četbu můžu jedině doporučit.

14.04.2018 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Tohle byla moje první knížka od Čapka, kterou jsem od něj přečetla. Zajímavostí je, že v této knížce bylo poprvé použito slovo "robot".
Hned po přečtení pár řádků vás vtáhne do děje. Budete otáčet stránky jako diví, abyste se dozvěděli, co se stane dál. Ráda si povinnou četbu beru do tramvaje, abych ji měla rychleji přečtenou. Mnohokrát se mi stalo, že jsem málem přejela zastávku, ale vždycky jsem stihla včas vystoupit. Díky tomuhle můžu říct, že to je fakt chytlavé dílo.
Děj je celkem jednoduchý - jednomu vědci se podařilo vynalézt umělý život. Nepřemýšlí o následcích, pouze o tom, že roboti za něj budou dělat všechnu práci a lidi budou dělat jen to, co je baví. Vidí v tom zjednodušení práce.
Do továrny přijíždí žena Helena, která bojuje za práva robotů. Stroje nemají přirozeně žádné city a ani potřeby, tak jim nezáleží na tom, jestli se nezničí, proto v nich chce probudit touhu k životu. Snaží se přemluvit vědce, aby je vylepšili a zlidštili. Dokáže to? To už si budete muset zjistit sami.
Knížku můžu určitě doporučit všem, kteří váhají, jestli si ji dát do kánonu. Čte se rychle a bude vás určitě bavit :-)

11.01.2020 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Jméno Kasie West je hodně profláklé, ale to mně před třemi měsíci nebylo. Když jsem na Instagramu uviděla poprvé obálku této knížky, tak jsem si musela zjistit víc. Ještě štěstí, že jsem tak udělala, protože jsem objevila vážně skvost.
Tahle knížka, jak už jsem před chvílí napsala, mě jako první zaujala svou obálkou, která je vážně povedená. Anotace slibovala příběh, který mi přišel fakt originální. Dokázala autorka využít potenciál nápadu a napsat hezkou knížku? No samozřejmě, že ano, jinak bych jí nedala 5 hvězdiček :-)
Hned ze začátku jsem cítila jisté sympatie k hlavní hrdince a to proto, že taky nesnáší chemii (Teď ruku na srdce – řekněte mi, kdo ji má opravdu rád?). Hrozně mě bavilo pošťuchování s panem Ortegou při hodinách. Víte, co mi tady vážně přišlo divné? Proč nikdo Lily nevynadal, že píše na lavici? Kdybych to udělala já, tak bych dostala poznámku a musela bych to jít umýt.
Při nudných hodinách si Lily nejdřív psala na lavici texty k písničkám, postupně se dopracovali k dopisování s neznámým milovníkem hudby. Napadla mě myšlenka – ,,No počkej.. jak si asi tak můžou dopisovat? Kam dávají ty dopisy, aby je nikdo nenašel? Vždyť by si to na lavici mohl kdokoli přečíst.“ Na tuhle otázku jsem později dostala odpověď a to, že si je schovávají pod lavici.
S Lily jsem se ztotožnila proto, že hraje na kytaru, že je obyčejná stejně jako já a taky je hrozně milá. Má zeleno-fialový sešit, ve kterém má stovky nápadů na písničky a texty, nedokončené verše, obrázky a náčtrtky, má ho hrozně ráda. Inspirovala jsem se a taky si jeden takový sešit zřídila, už v něm mám docela dost básní a různých nápadů. Chtěla bych napsat podobou báseň téhle té, protože se mi hrozně líbí.

Slova nás spojila, i když nás držela od sebe dál.
Svěřil jsi mi svoje tajemství a srdce jsi mi vzal.
Říká se, že láska je vzácná jak…

Jako velké plus vidím v tom, že děj není plný klišé. Celý nápad mi přišel prostě originální, čímž si knížka vysloužila pět srdíček a ohodnocení, že je to jedna z nejlepších knížek tohoto roku – ano, až tak je dobrá :-)
Knížku bych doporučila všem milovnicím romantiky a taky těm, kteří hledají něco, při čem si můžou na chvilku odpočinout a prostě od všeho vypnout.

07.07.2019 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tuhle knížku jsem si vybrala jako povinnou četbu. Moc se mi kupodivu líbila, určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora. Podle knihy byl natočený i film a ten byl stejně dobře popsaný jako kniha :-) Doporučuji, dávám jí 5*.

17.11.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Fakt suprová kniha. Je jedna z mála, u které jsem i brečela :-) Knížka je podle mě jedna z nejpovedenějších od Johna Greena. Dávám jí *****.

17.10.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tohle je čtvrtá knížka od mého oblíbeného autora.
Začala jsem ji číst na Den nepřečtených knih, byl to den, kdy se měly dostat na scénu ty knížky, které mám už strašně dlouho v knihovně a které jsem nepřečetla. Rozhodla jsem se dát šanci téhle té krasavici, protože jsem si chtěla přečíst něco trochu odlišného od romantiky. Ona je tak trochu detektivní - Margo se hledá skoro po celou dobu knížky.
Ze začátku mě knížka nejdříve nebavila, ale pak jsem si hlavní hrdiny zamilovala. Quetin je opravdu originální postava, stejně jako ostatní postavy napsané od Greena. Má na to fakt dar, protože každá je něčím zvláštní a roztomilá.
Jak už jsem psala, tak mi to připadalo tak trochu jako detektivka. Jednou jsem si chtěla před spaním číst, ale zrovna jsem četla část, která byla fakt napínavá :-D prostě zákon schválnosti...
Líbilo se mi, že Q. čte z knížky s poezií - Stébla trávy. Vážně uvažuju, že si ji koupím, protože se mi strašně líbí básničky z ní.
Ti z vás, kdo máte rádi Greena, si tuhle knížku zamilujete :-)

01.10.2018 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Moje druhá knížka od Kasie West. Po přečtení P. S. Líbíš se mi jsem měla poměrně velká očekávání, která se naplnila pouze z poloviny. Chtěla jsem jí dát taky pět hvězdiček, ale dostane krásná čtyři, protože i na mě tam byl až moc dlouhý rozjezd.
Četla jsem ji ve stejné době, ve které se příběh odehrával - a to v létě. Měla jsem ji s sebou v tramvaji a i u bazénu, takže jsem s hl. hrdinou Abby soucítila, když si stěžovala na vedro.
Abby má za nejlepšího kamaráda Coopera, kterého jsem si oblíbila. Připadal mi hrozně sympatický a pokud bych měla tu možnost, taky bych s ním kamarádila. Jeho jméno mi hrozně někoho připomínalo, ale já si za boha nemohla vzpomenout koho... Po chvíli mi to došlo - takhle se přece jmenuje Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku ♥  Na konci knihy jedli zákusky v Cheesecake Factory, že by měla Kasie West ráda tenhle seriál stejně jako já? :-)
Vedlejší postavy zde byly opravdu skvěle charakterizované, vytvořila jsem si k nim vztah a taky jsem s nimi prožívala všechno.. Nejraději jsem měla dědečka Abby, jejich přestřelky jsem měla hrozně ráda, pokaždé jsem se u nich měla úsměv na rtech. Ze všech postav mi asi nejvíc sedl, jak humorem, tak i jako postava celkově.
Musím určitě ocenit, že jsou zde detailněji rozepsány rodinné vztahy a taky problémy, se kterými se potýkají. Děj nebyl předvídatelný, skoro nic jsem neodhadla.
Na této stránce se mi líbila jedna poznámka k této knížce, a to ,,Tato knížka měla srdce a vzbudila emoce.", která je vážně skvělá.
Tuto knížku mohu doporučit všem, co nepohrdnou romantikou a taky rodinnými dramaty.

05.01.2020 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Tohle je přesně ta knížka, která je na mém wish listu už opravdu dlouho. Když jsem si ho prohlížela naposledy, zaujala mě právě tahle ta. V duchu jsem si řekla ,,Tak a dost, jdu si jí koupit." Hned jsem se podívala na databázi knih do bazaru, jedna slečna ji tam prodávala asi za 120,- Kč vč. poštovného. V tu chvíli jsem jí hned začala psát, že o tu knížku mám zájem. Za dva dny byla u mě a já se do ní konečně začetla.
Tahle knížka měla tu čest být první od tohoto autora.
Byla jsem zvědavá, proto jsem si na internetu našla film a asi na 10 minut jsem se na něj dívala. Pak jsem ho vypla a četla jsem dál. Díky tomuhle jsem se asi prvních 30 stran nudila, protože jsem znala děj. Mile mě překvapilo, že to bylo fakt dobře popsáno, knížka je mnohem propracovanější.
Líbilo se mi, jakou roli mělo vytrážové okno v kostele. Pokud tuhle knížku budete číst poprvé, hned na začátku má svůj význam, tak si ho všimněte :-) Článek o požáru v kostele je taky důležitý, tak si ho důkladně přečtěte.
Ze začátku jsem se ztrácela ve jménech postav. Pletla jsem si tyto dvě jména - Will a Jonah, naštěstí to netrvalo dlouho.
Kdybych si měla vybrat z postav, které se mi fakt líbily, tak by to byl Ronniin otec. Kvůli ní se obětoval a přestal hrát na piano, i když je to ta jediná věc, která mu pomáhala nemyslet na bolest. I přes tohle se své vášně vzdal, aby byl blíž ke své dceři. Hned druhá nejmilovanější postava je Ronnie, protože je podle mě hodně silná.
Jediné, co mi na téhle té knížce vadilo, byla jedna nemoc a tou je rakovina. Fakt mi připadá, že ať si vyberu jakoukoli knížku, tak v ní musí být. Copak autoři neznají i jiné nemoci? (Např. takhle knížka mi ukázala zase jinou nemoc ,,Všechno, úplně všechno")
Naopak plus vidím v tom, jak mě autor chtěl přesvědčit, že Ronnie je fakt špatná, že tu jednu věc udělala. Ale já jsem si říkala, že je přeci hodná, že tohle by v životě neudělala. Ronnie mi fakt přirostla k srdci, a proto jsem tomu nechtěla uvěřit. Nakonec jsem měla pravdu já, ale víc vám říkám nebudu, jinak bych vám prozradila hodně.
Tuhle knížku bych chtěla doporučit všem, kdo mají rádi romantiku. (nechci tuhle knížku moc srovnávat, ale má podobný příběh jako ,,Hvězdy nám nepřály")
Já po knížce zase někdy sáhnu, abych mohla s Ronnie znovu prožít tu krásnou lásku ♥

20.08.2019 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Tohle je moje první knížka s touto tématikou a musím říct, že si mi to nečekaně líbilo :-)
Hned na prvních stránkách jsem se do Simona zamilovala.
Pokud jste viděli trailer k filmu, tak Simona jsem si představovala přesně takhle.
Nesnášela jsem Martina, ale to asi všichni, protože hlavní postavu vydíral.
Při čtení jsem se hodněkrát smála, byla to boží knížka.
Celou dobu jsem se snažila zjistit, kdo je ten tajemný Blue. Můžete zkusit hádat, ale bohužel jsem se netrefila. Autorka totiž chtěla, abychom si mysleli, že to je jeden kluk, ale nakonec není. (je to trochu zamotané, viďte? :-D )
Přečetla jsem ji ani ne za týden.
Líbil se mi komentář vzadu na knížce – ,,Na Simona Spiera mám velký zálusk. Totálně jsem se do něj zamilovala. Jen škoda, že nejsem jeho typ…“

Tuhle knížku jsem si koupila spolu s Podělaným navrch proto, že když bych si koupila tyhle ty dvě knížky dohromady, tak bych ušetřila na jejich pořízení 200,- Kč. A to se vyplatí, ne? Pokud byste taky chtěli ušetřit, tak si je kupte na stránkách Knižního klubu.

24.06.2018 5 z 5