timelady timelady komentáře u knih

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Rozhodovala jsem se, zda-li mám dát pět nebo "pouze" čtyři hvězdičky, poněvadž mě povídka Tělo místy trochu nudila a nezaujala natolik, jako Nadaný žák, ze kterého jsem byla unešena. Z tohoto důvodu jsem nakonec jednu hvězdičku ubrala, nicméně to nemění nic na tom, že King je král mezi horory.

03.12.2013 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Vtipná a nesmírně čtivá kniha.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Neuvěřitelně milá a vtipná kniha. Pokud se chcete od srdce zasmát, jsou Durrellovy knihy tou správnou volbou.

Malý Mikuláš Malý Mikuláš René Goscinny

Malý Mikuláš mě doprovázel celým dětstvím které jsem strávila tím, že jsem toužila být jedním z jeho přátel.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Prostě Stopaře nejde nemilovat :)

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nevím, zda to bylo tím, že jsem totu knihu četla anglicky (jinou verzi jsem k dispozici neměla), čí tím, že zkrátka nejsem jedním z těch, kterým je souzeno porozumět pravému smyslu, nicméně mě Stařec a moře těžce nebavil a jsem ráda, že jsem ji už přečetla.

16.11.2013 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Díky této knize jsem si uvědomila, že někdy musíte všechno ztratit, teprve potom můžete začít znovu a radovat se z maličkostí.

Posel Posel Markus Zusak

Když jsem knihu poprvé dostala do ruky a chystala se ji číst, nevěděla jsem, co od ní očekávat. Zlodějka knih na mě udělala opravdu velký dojem a obávala jsem se, aby toto dílo na mě zapůsobilo alespoň polovičním dojmem. Což se povedlo. Kniha se čte velmi pěkně a už se těším, co dalšího Zusak napíše.

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

První kniha, kterou jsem od něj a četla a kterou si mě i získal.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Abych byla upřímná, celou knihu knihu jsem jen čekala na to, až se Anna rozhodne zabít. Kniha mě těžce nebavila, nejspíš mi není souzeno chápat kouzlo ruské literatury.

15.11.2013 1 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Od chvíle, co jsem dočetla poslední stránku, jsem nemohla myslet na nic jiného než na to, že bych si ji ráda přečetla znovu. Myslím, že Zlodějka knih bude patřit mezi ty nejlépe napsané knihy o smrti, které kdy budu mít tu čest číst.

"It kills me sometimes, how people die"

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Jakmile dočtete toto knihu, změní se vám pohled na svět. Vím to, protože to ví Tyler.

To To Stephen King

Díky Tu se bojím klaunů a nerada chodím po setmění kolem kanálů. King je zkrátka autor s velkým A, svými knihy vás ovlivní, ať už chcete nebo ne.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když jsem se s knihou setkala jako malá poprvé, nechápala jsem ji. Líbila se mi, jen se mi zdála celá zvláštní a nepochopitelná - proč si Malý princ tolik hlídá jednu růži, když je růží všude plno? K čemu mu bude přátelství s liškou? S přibývajícím věkem jsem smysl knihy chápala o něco víc. Kouzlo knihy se mi začínalo pomalu odkrývat, začínala jsem více vidět a chápat skryté významy. Tato kniha bude navždy jednou z těch, ke kterým se budu pokaždé ráda vracet.