Tiffany Tiffany komentáře u knih

Kouzelné koláče Kouzelné koláče Ellery Adams

Hledala jsem oddechovku. Něco ve stylu „Agathy Raisinové“ od M.C.Beaton , ale to jsem nenašla. Obsah mě neoslovil…. .

28.05.2018 3 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Jednohubka, ale výživná... . Klidně by příběh mohl mít i více stran. Spousta mužů nečte ženské autorky a přitom mužský autor, má často ženskou hrdinku. Notabene, tady ještě "malou holku". Obdivuji , jak se dokáží vcítit do holčičí duše.

21.04.2018 5 z 5

Prach, popel a dým Prach, popel a dým Jarmila Pospíšilová

Mé čtvrté setkání s autorkou a za mě opět příjemné.... . Zatím bych tento příběh hodnotila nejlépe.

08.04.2018 4 z 5

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Moc hezky napsaný příběh. S citem, stylem a atmosférou.. Snaha poctivě vystihnout osobnost, dobu, okolnosti... Je dobře, že vznikají takové knížky. Je dobré poznávat historii a nezapomenout.... 5+.

02.04.2018 5 z 5

Fejetony Fejetony Kamila Moučková

Mám ráda moudré ženské, které mají už něco odžito.

15.02.2018 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Tak já nevím..., mám smíšené pocity. Rozhodovala jsem mezi 3-4. Na jednu stranu to byl opravdu zvláštní, dost utahaný příběh s detektivní zápletkou..., kde se vlastně nic moc nedělo....,ve snaze navodit "impresionistickou atmosféru"...., na druhou stranu...., ten závěr byl asi nejvíc. A protože mám ráda umění, bych ho ráda viděla zfilmovaný. Už kvůli tomu prostředí Monetových zahrad.

15.02.2018 4 z 5

Malovaná pýcha Malovaná pýcha Jarmila Pospíšilová

Čas od času si ráda přečtu českého autora a Jarmila Pospíšilová je jedna z těch, ke které se ráda vracím.

22.01.2018 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Měla jsem v úmyslu, pustit se hned do třetího dílu, ale nějak nemám sílu... I když mi jsou postavy nad míru sympatické a jen kvůli nim, dávám 4 hvězdičky, jinak bych dala 3 ... , té omáčky okolo a "psychologie" je prostě nějak moc... . Na můj vkus to ztrácelo švih a kolikrát jsem se v těch osobách ztrácela, protože než se k nim zase v nějaké kapitole , po utahaných odstavcích autor vrátil, musela jsem si osvěžit, kdo je kdo ... . Už se začínám bát knížek, které mají přes 600 stránek... .
PS : Místy mě to přijde i takové přitažené za vlasy.

09.01.2018 4 z 5

Létající lékařka Létající lékařka Barbara Bickmore

Zajímavé prostředí..., příběh jako takový fajn. Ale ta "milostná" linka příběhu mi tam nějak vadila. Prostě román pro ženy... Chyběla mi tam asi nějak taková ta "hloubka"...

20.11.2017 3 z 5

Město snů Město snů Beverly Swerling

Přiznám se, že i když mě knížka v celku bavila, tak jsem ji v půlce odložila, protože mi přišlo, že je to stále dokola. Přes 500 stránek většího formátu..., nevím, přestalo to mít spád.

20.11.2017 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Přečetla jsem zatím vše od Michaely Klevisové a moc se mi její styl psaní líbí. Líbí se mi psychologický rozměr příběhů, životní "moudra" a postřehy, se kterými se víceméně ztotožňuji. Všechny osoby i děje jsou pro mě uvěřitelné. Líbí se mi bohatost a přitom srozumitelnost jazyka. Už se těším , kam nás zavedou její další příběhy .

15.10.2017 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Ačkoliv se příběh odehrává v období druhé světové války, je podána dětským vypravěčem a tragédie doby je tak místy i lehce úsměvná. Je neuvěřitelné , jak se tak malí kluci - cca 10 let, o sebe dokázali postarat a věděli si rady. Jak byli "dospělí". Jsem zvědavá na filmové zpracování.

02.07.2017 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Moje první knížka od autorky. Krásně se četla a přesto , že moc nejsem na ženské romány a spíš mě zlákalo avizované prostředí - francouzský venkov 19.století, tak příběh nebyl zbytečně přeslazený. Spíš takový lehce romantický a přesto uvěřitelný, protože hlavní postavy neměly zrovna na růžích ustláno . Život v té době nebyl určitě nijak jednoduchý.

20.06.2017 4 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Ze života..., o životě... Věřím, že mnoho žen , se v příběhu najde. Četla se sama . Žádné překombinované a nereálné situace.

12.05.2017 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Mé druhé setkání s autorem. Prostředí rudolfínské Prahy i samotná zápletka mě opravdu bavily.

21.04.2017 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Chvíli mi trvalo vstřebat všechny ty pojmy a jména .., zorientovat se a zvyknout si na tu středověkou brutalitu, ale jinak mě to docela bavilo, musím říct. Zkusím i druhý díl.

20.03.2017 4 z 5

Agatha Raisinová a zločin na ostrově Agatha Raisinová a zločin na ostrově M. C. Beaton (p)

Mám ráda anglický humor , líbil se mi seriál a postavičky kolem Agathy Raisinové mi jsou sympatické. Takže jestli skutečně již další díly nebudou..., budu se muset zdokonalit v angličtině a začít číst v originálu... . No , je to výzva :)

PS : Souhlasím, že obálky byly u předchozích dílů zdařilejší

10.03.2017 4 z 5

Nebožtík si nepřál květy Nebožtík si nepřál květy Gerd Nyquist

Jednohubka .., v klasickém provedení. Spíš psychologie postav , než krvelačný mord.... Příjemná změna.

08.03.2017 4 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Nevím..., asi jsem neměla to správné rozpoložení..... Vlastně se mi vůbec nepodařilo pro hlavní postavu "zahořet" a knížka mě moc nechytla, i když uznávám, že je to originální .... a lidsky smutné téma. Víc mě bavily návraty do minulosti, než popletená současnost.

08.03.2017 3 z 5

Skořápky na vodě Skořápky na vodě Jarmila Pospíšilová

Tak musím říct, že když se Zuzana posadila do žlutého ušáku, zamrazilo mi v zátylku... . Na synchronicitu v životě věřím.

06.03.2017 4 z 5