Tiffany Tiffany komentáře u knih

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Autorku mám ráda, ale tenhle příběh mě moc neoslovil.

06.03.2019 3 z 5

Láska v moll Láska v moll Milena Holcová

Nemáme 6 hvězdiček ?? Dlouho jsem nečetla tak silný příběh.Vážně to byl koncert. Koncert pro lidi, co mají něco odžito. Je to komorní záležitost bez košatého děje, přesto nabitý myšlenkami a pocity z pohledu tří lidí a z několika úhlů. Tuhle v celku útlou knížku asi za život párkrát otevřu a vždycky něco nového objevím a s něčím se ztotožním. Ani na chvilku člověka nenudí a nutí k zamyšlení.

16.02.2019 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Čtivá.. moc hezky jazykově odvyprávěný příběh s historickým odkazem . Originální námět.

08.02.2019 5 z 5

Dobro v tobě Dobro v tobě Linda Olsson

Opět velmi niterní zpověď.. Komorní , intimní příběh, kde jsou neuvěřitelně citlivě zachycené pocity, které snad ani pojmenovat nejdou...

PS : tyhle příběhy mě nesmírně bolí .. Je trestuhodné, kolik krutostí se děje na dětech.

29.01.2019 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Autorku jsem neznala, spíš jsem nechtěla po knížce „Paganiniho duch“ opustit detektivní žánr s hudebního prostředí. A našla jsem. Opět housle… a opět se tu objevuje italská Cremona, což je italské historické město v oblasti Lombardie, známé především výrobou houslí…. , opět zazní Paganiniho Capriccio čp. 24…. Takže se tak trochu vracím … a navíc se tady příběh posunul do válečného období a měl tak ještě jiný rozměr , včetně mysteriózna. Čtivý příběh.
PS : Závidím všem, kteří si z notového papíru uslyší v hlavě hudbu… a zařazuji do letošní výzvy knížek s lichým počtem stran, neboť kapitoly jsou rozepsány od str. 9-198.

21.01.2019 5 z 5

Paganiniho duch Paganiniho duch Paul Adam

Moc hezký detektivní příběh bez zbytečného krveprolití a morbidních detailů. Takže , kdo má rád historii a hudbu, směle do toho… . Umím si představit , sérii příběhů s ústřední dvojicí. Škoda, že není.

14.01.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Na toto a podobné téma toho bylo už napsáno mnoho . Mnoho jsem i četla. Člověk si zas a znovu říká, že tohle přeci nešlo se zdravým rozumem přežít…??!! Nezbývá , než si přát, aby se už nikdy nic podobného neopakovalo. 10 hvězdiček z 10seti.

07.01.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Zatím mám rozečteno, ale asi nejsem cílová skupina. Chtěla jsem odskočit od všech detektivek, válečných a historických románů, psychothrillerů, .., ale tenhle žánr mi asi nesedí. Asi prostě na ty moderní ženské romány opravdu nebudu. Několikrát jsem se snažila a vždycky naletěla. I když styl hygge se mi samozřejmě líbí, děj mě neoslovuje. Prostředí , ve kterém se hlavní hrdinka pohybuje, mi přijde neosobní a příběh není ani vtipný, jak je avizováno. Do dočtení se budu asi nutit.

03.01.2019 2 z 5

Útěk Útěk Tatjana Dönhoff

Příběh se mi moc líbil. Je o velké vnitřní síle .. Vykořenit a vyhnat lidi z míst, která obývali staletí . Všechno zanechat a bát se o holý život.. I když to není žádná velká romantika a doba a situace , kterou autorka vykresluje musela být neskutečně náročná, najde si asi spíš ženského čtenáře.

16.12.2018 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Brutalita, ze které mrazí. O to víc, že se jedná o skutečný příběh. Bezvadně zachycená psychologie postav, vyšetřovatelé jsou normální chlapi . Žádní nadlidi a supermani. Příběh se četl dobře.

07.12.2018 3 z 5

Hraběnka Hraběnka Zuzana Francková

Knížka se mi moc líbila. 50desát let naší historie v kostce.. cca r. 1939 - 1989 ..., vzestupy a pády, radosti i útrapy... očima hraběnky Anny Lever, která to neměla ,navíc se svým hraběcím titulem, vždy jednoduché. Co do osudů české šlechty v těchto pohnutých časech, mi příběh hraběnky připomněl knížku Jiřího Holuba - Zádušní mše za hraběnku.

27.11.2018 4 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Příběh zajímavý , ale chyběly mi dialogy.. Až moc myšlenek a citů.., pocitů.., zachycení atmosféry....

26.11.2018 3 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Tak tohle se autorovi vážně povedlo. Ještě , že nejsem žádný rychločtenář , který přečte knížku na jeden – dva zátahy. Mám takovou radost, když znovu a znovu knížku otvírám a vracím se k rozečtenému příběhu. A tady to opravdu stálo za to. Musso je obratný vypravěč a jeho příběhy mě dokáží vždy překvapit.

19.11.2018 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Nemůžu říct , že by se mi knížka nelíbila…,spíš naopak. Jen si říkám…, jaké myšlenkové pochody přivedou autora k sepsání takového příběhu… Forma čtivá, jazyk barvitý…, ale příběh Květy je tak absurdní…, nereálný.., sci-fi.. Na druhé straně, nosným bodem , je ta již zmiňovaná osamělost ….. Takže knížka určitě k zamyšlení.

Tři plus.

15.11.2018 3 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Martin Goffa je pro mě objev letošního léta.

19.08.2018 4 z 5

Zprávy z nitra Zprávy z nitra Zdeňka Pohlreich

smutné téma, které jsem otevřela díky mojí mamince, která takové štěstí neměla....

29.07.2018 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Příjemné překvapení. O autorovi jsem neměla vůbec ponětí a rozhodně se k němu někdy vrátím.

29.07.2018 4 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Musím říct, že se mi příběh Viktora Koutetzkého von Lichwitz líbil. Byl to překvapivý příběh osobitého hrdiny. Asi jsem si víc užívala ten čas mimo frontu, ale to je asi pochopitelné . Ovšem líčení probíhajících bojů mělo své místo a jedno bez druhého , by nedávalo smysl. Za mě 4 plus.

24.06.2018 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Zatím jsem ještě nedočetla, jsem za polovinou..., ale přikláním se k těm, kterým se zdá příběh utahaný. Prokládaný text je pro mě příjemná změna, která udrží trochu mé zvědavosti a pozornosti, snad i trocha trocha toho humoru..., ale jinak se toho moc neděje . Nejde ani tak o dramatické situace, ale i sonda do mysli Ashley a Bena je po pár stránkách vcelku nudná . Myslím, že se přes 3 hvězdičky nedostanu.... . Asi nejsem správná cílová skupina. Ale píše se tu o překvapivém závěru, tak snad.... .

11.06.2018 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Tak to jsem teď přesně potřebovala... Josie jsem nesmírně fandila a příběh by za mě mohl klidně pokračovat.., ale jak se říká, v nejlepším je třeba přestat. Doufám, že má Ruta Sepetys rozepsán další román. Už teď se těším.

05.06.2018 5 z 5