Zprávy z nitra

Chtěla bych vám vyprávět svůj životní příběh o nemoci, která se proměnila v moc. V moc ovládnout svůj život a vzít za něj plnou zodpovědnost. Věřím, že každý dokáže změnit běh života. Co to znamená? Znamená to být pozitivní, šťastný, zdravý, úspěšný a milující. A jak to dokázat? Je to tak jednoduché a těžké zároveň. Chtěla bych se s vámi podělit o svou subjektivní zkušenost. Nic víc. Nepředkládám nauku ani dogma. Mám jediné přání - pokud tento příběh povzbudí jen jednoho z vás a pomůže mu, je smysl mé nemoci naplněn....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290689/zpravy-z-nitra-S5W-290689.jpg 4.549
Literatura česká, Biografie a memoáry, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Sevruga

Kniha Zprávy z nitra

RendyaDav

Moc nádherná knížka , která mi dala hodně ..Příběh , který může dát každému z nás hodně, který i povzbudí a dá naději v dnešní době...Může nám otevřít srdce...

Monika164
04.10.2019

Inspirující , velmi emotivní kniha....

12.09.2019

Zdeňka vyléčila už jenom jako léčitelka - tuny lidí, které znám a ty co jsem píšou. že ne tak by měli nejprve něco dokázat. Aby mohli spochybňit takovou osobnost, která se vyléčila z nemoce, je nad věcí- nemusí to dělat - léčit další lidi ... A dává do toho svou energií!

zuzanarak
27.02.2019

Krásná kniha, moc mě bavila, až mi bylo líto, že jsem ji dočetla. Děkuji za české vidoucí autory.

Peleus
25.10.2018

Nechci zpochybňovat pozitivní přístup paní Pohlreich.

Můj komentář není o rakovině. O smrti. O osudech.

Na tomto místě se chci zastat zdravotnického personálu pracujícího v oboru, kde se setkávají se smrti. Třeba s rakovinou.

Paní Pohlreich velmi snadno soudí takové jedince a odsuzuje údajný nedostatek jejich empatie a časového nasazení pro každého jednotlivého pacienta. Bohužel jí uniká pohled z druhé strany.

Jak se může citově angažovat policista pracující na vraždách? Musel by se zbláznit. Potřebuje si vytvořit odstup a postavit si kolem sebe obranný val. Jak se může angažovat zdravotník na oddělení, kde mezi hospitalizovanými téměř každý druhý týden někdo podlehne nemoci a koho ještě včera zdravil? Vytvoří si kolem sebe obranný val.

Paní Pohlreich se pochopitelně zlobí. Je zarmoucená z toho, že jí nikdo nevezme za ruku a nepromluví si s ní. A já to chápu! Jak si ale doktorka může promluvit s každým pacientem, když jich má denně kolem 15-20 plus sledování a léčebné plány dalších? Může si s každým promluvit o pocitech, vzít za ruku, nebo se schová za obranný val počítače a lékařských termínů? Pokud totiž ne, tak skončí jako mnozí její kolegové - rozpadlé vztahy, alkoholizmus, žádosti o přeložení na jiná oddělení.

Kdo pak bude léčit pacientky jako paní Pohlreich?..

Varvara
20.08.2018

Téma možná smutně vypadá, ale p. Zdeňka ho smutně nepodává, protože ho tak nevnímá, jak mi to aspoň připadá. Dokonce jsem se při čtení jednou smála nahlas, to když jsem četla, jak Pohlreichovi pojmenovali jezevčíky. Příběh p. Zdeňky je inspirativní, nejen pro lidi s ne-mocí, jak už napsala níže Renaat. Jen mi moc nesedí občasné předpokládané divení se čtenáře napsanému textu, ale autorka asi vychází ze svých zkušeností. A moc nechápu, proč by Zdenčin manžel "ještě neměl být vědomý", jak píše. Tedy občas má postoj "já už jsem probuzená/vědomá, on/ty ještě ne", ale asi to jen dráždí mé ego :-)). Taky se mi nepozdává doporučovat čtenářům meditaci, při které si člověk má představovat hada putujícího vzhůru po páteři... V knížce jsou pěkné čb fotky. Oranžový text se mi špatně čte, ale to je jen malá "vada na kráse" a není ho moc. Celkově se mi kniha četla dobře, přečetla jsem ji rychle.

Tiffany
29.07.2018

smutné téma, které jsem otevřela díky mojí mamince, která takové štěstí neměla....

teddya
27.12.2017

Krásná knížka. Přesně to, co jsem v těžkých chvílích potřebovala.

Zdeňka Pohlreich
česká, 1972