TheSarcasm TheSarcasm komentáře u knih

Posedlost Posedlost Peter James

Ze začátku mě to docela bavilo, ale ten závěr jsem moc nepochopil.

28.10.2020 3 z 5

Srdíčko Srdíčko Peter James

Za mne slabší z Jamesových knih. Děj je dost předvídatelný a takový jednoduchý. Žádný nápad nebo zvrat který by se nečekal.

28.09.2020 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Tak já nevím. Když se dívám na vesměs nadšené komentáře čtenářů, mám pocit, že jsem četl jinou knihu. Přitom thrillery Jussi Adler-Olsena mám rád, Ženu v kleci považuji za jeden z nejlepších vůbec. Tato kniha se mi ale moc nelíbila. Nepochopil jsem proč se do toho motal příběh smrti Carlova strýce, nebo ten starý případ kdy byl Carl a jeho kolega postřelen, resp. zastřelen. Žádné souvislosti s vyšetřovanou záležitostí jsem si nevšiml. V postavách jsem se ztrácel a v těch časových rovinách taky. Ani pasáže věnující se Carlovu průjmu, či tomu jak mu klapalo z nosu do polévky mi moc vtipné nepřipadaly. Jsem se svým názorem v menšině, ale za mne zatím určitě nejslabší díl série.

16.07.2020 2 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Roman Bureš je moje srdcovka, ale z této knihy nejásám jako obvykle. Bohužel musím dát trochu za pravdu čtenáři buriankovi, který hodnotil níže, byť zase až tak kritický nejsem. Přišlo mi, že se jednalo spíš o dvě povídky než ucelený příběh (nepochopil jsem proč byla ta část dějově probíhající později předsunuta). Souhlasím, že nápad a vůbec potenciál asi zůstal dost nevyužit. Možná mi tam chyběli ti Římané, aspoň, že náckové zůstali :-)

08.06.2020 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Že by se mnou cloumalo tolik emocí jako při čtení této knihy, to jsem už dlouho nezažil. Asi by se tam nemusel každý s každým pořád prát a vůbec by mohlo být méně toho patosu, ale zase by se pak čtenáři nedraly slzy do očí pomalu v každé kapitole. Svět Medvědína a jeho postaviček mě úplně pohltil, a teď po dočtení už mi chybí. Krásná kniha.

08.06.2020 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Taky mě ze začátku trochu štvala ta rádoby vtipnost za každou cenu, ale postupně jsem si na to zvykl a pak už mi to zas až tolik nevadilo. Děj se slušně rozjede a postupně dostane spád zprvu nečekaný. Exkursy do života běžných policajtů mi připadaly reálné a uvěřitelné, chování hlavního hrdiny místy už tolik ne. Nicméně detektivka je to docela dobrá, české reálie bonusem navíc, kapitoly rozumně krátké, takže za mě OK.

25.05.2020 4 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Tak to byla teda síla. Osobně mi ale neseděl styl příběhu psaný formou dopisů. Především v první části knihy jsem měl pocit, že se nic moc neděje a děj se dost vleče. Naštěstí, i díky komentáři parvitase níže, jsem vytrval. Po narození Kevina už kniha dostává větší spád. Rozhodně se nejedná o lehké čtení, žádný klasický rádoby psycho thriller, kterých je všude plno. Proto taky asi čtenáře zasahuje více než zprvu očekává. Ke konci už tušíte, ale když to přijde tak z toho stejně sakra mrazí. Toto je jedna z knih, která mi uvízne v hlavě na hodně dlouho.

05.04.2020 3 z 5

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Sice asi nejsem cílovka takových knih, přesto jsem se bavil náramně a čtení si užil. Asi nejvíc mě na tom bavila ta osvěžující politická nekorektnost. Děj Je jednoduchý a má rychlý spád. Jako oddychovka funguje výborně. Podobně jako třeba akčňárny Mattheva Reillyho.
Některé hlášky jsou ale fakt boží. Třeba tato: „Ahoj Labibku, jsem zvrhlý židovský teplouš a zřídím ti prdel tak, že tě Alláh nepozná. Ale neboj, nebude to moc bolet, jsem obřezaný,“

19.02.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Přestože mi inspektor Callanach nebyl vůbec sympatický, jedná se, podle mého soudu, o velmi dobrý thriller. Opět se potvrdila stará pravda, že si ženy - autorky v popisu kruťáren a brutalit se svými mužskými kolegy nijak nezadají. Podobnost se stylem Chrise Cartera zde zcela jistě sedí.

08.02.2020 4 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Určitě to není špatná knížka, naopak. Přestože je příběh poněkud překombinovaný, nepostrádá zásadní logiku a především - až do úplného závěru - pořádnou porci napětí. Audie Palmer je dost zoufalec, který se, občas poněkud ne úplně logickými kroky, snaží vyřešit nějakou situaci, spíš než aby se primárně domohl spravedlnosti. Co jsem ale nepochopil - proč neutekl dřív a čekal až na den před vypršením trestu?

15.01.2020 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Trochu jiný thriller než klasické akčňárny s hromadami mrtvol. Příběh si uchovává tajemno a přestože spěje k poměrně očekávanému konci, stále udržuje v napětí. I když nedochází k nějakým šokujícím zvratům, mnohokrát mne napadlo ... že by to nakonec bylo všechno jinak?

06.01.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Klasická Chris Carterovka, kterou kupodivu nepsal Chris Carter. Jednu hvězdičku ubírám za klišé kdy se padouch, jakmile je jeho identita odhalena, toto vždy nějak telepaticky okamžitě dozví, další naopak přidávám za úchylný deník, který mě bavil nakonec snad úplně nejvíc.

29.12.2019 5 z 5

Démoni pralesa Démoni pralesa Alec Palmer (p)

No, jako školní práce na téma “Klišé a stereotypy v dobrodružné literatuře” dobrý, ale jinak škoda času. Myslím, že komentář 1972Sixo níže je ještě docela milosrdný. Pravda, když borci nejsou schopni trefit z bezprostřední blízkosti samopalem 10ti metrového ještěra, který se objevuje a mizí hbitě a nenápadně jak liška tak to už je docela na pováženou.

28.12.2019 2 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Za mě dobrý. Čekal jsem Kinga, dostal jsem Kinga. Upřímně, taky bych možná upřednostnil méně té duchařiny, ale to bych si musel vybrat ke čtení třeba Chrise Cartera nebo nějakého toho seveřana, že? Postava Holly byla pro mne příjemným oživením. Oceňuji, že Mistr nenechal tak svéráznou postavičku odejít s Billem Hodgesem a vrátil ji na scénu.

26.12.2019 5 z 5

Parazit Parazit Peter James

Knížky Petera Jamese mám moc rád, ale s touto jsem měl první půlku velký problém. Neustálé řečnění a nikam se neposunujicí děj mě málem donutily knihu odložit. Naštěstí jsem vytrval, protože druhá polovina je už docela jiná káva. Konečně klasická Jamesovka na kterou jsem čekal. Né, že by to byla zas až taková bomba, ale určitě dost zachránila rozpačitý úvod. Z dnešního pohledu už může ten popisovaný IT svět působit trochu úsměvně, ale zas až takové retro to ještě není. Myšlenka vědomí uvězněného v počítači není sice úplně nová, ale stále dost děsivá.

08.12.2019 4 z 5

Krysí requiem Krysí requiem Tomáš Zářecký

Tak to mě dostalo. Po přečtení 15 minus jsem tak nějak očekával, že to bude dobré - a bylo to ještě lepší. Líbily se mi vnořené příběhy, přičemž ten o dívce s transplantovaným srdcem považuji za nejsilnější část celé knihy. Podobně jako 15 minus i Krysí requiem začíná jako selanka, která postupně a pomalu dograduje až k brutalitě a masakrům za které by se nemusel stydět ani Stephen King. Nevadila mi zřejmá inspirace Orwellem (dokonce si myslím, že to byl i záměr) ani na můj vkus až příliš patetický závěr. Je jen velká škoda, že tak dobrá kniha má tak málo přečtení. Za mě určitě doporučení a obdivné kudos autorovi, kterého řadím k Romanu Burešovi jakožto svým tuzemským oblíbencům.

27.11.2019 5 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Tak u této knihy jsem si docela naběhl. Před časem jsem četl knihu Zuřící lev a ta se mi moc líbila. Nějak jsem ale pozapomněl, že hlavní hrdinou byl zotročený řecký boxer jménem Leon. Bohužel komentář Endyho17 ještě nebyl, takže jsem si zakoupil Leona v domnění, že se jedná o další příběh ze starého Říma o kterém Roman Bureš tak úžasně píše. Nevím v čem je Leon oproti Zuřícímu lvu přepracován, kostra příběhu i některé detaily, které se mi vybavily jsou každopádně stejné. Zuřící lev na mě zapůsobil víc, ale především proto, že jsem ho četl dříve. Kdo četl Zuřícího lva nemá cenu se pouštět do Leona a naopak, v každém případě se ale jedná o nádherný příběh bez ohledu na to ve které verzi je čten.

26.11.2019 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

V kleci není špatný thriller, ale nějaká pecka taky ne. Chápu, že v každé pořádné detektivce musí být pachatel někdo kdo se tak úplně nečeká a obvykle je to někdo jiný než na koho to vypadá. Navíc, pro zvýšení dramatičnosti děje, dochází k souhrnu náhod, které by v normálním životě byly asi těžko představitelné. Nicméně přesto by měl být pachatel i ty náhody alespoň trochu uvěřitelné. Mám pocit, že zde to bylo někdy už trochu za hranou.

14.11.2019 4 z 5

Polární záře Polární záře Jiří Mazurek

No paráda. Žádné zbytečné mudrování a filozofování, ale svižný děj, zajímavé prostředí a vděčný, byť mnohokrát provařený, námět. Nehledám na příběhu mouchy, ale spokojeně si chrochním, protože jsem si čtení moc užil.

07.11.2019 5 z 5

Trofej Trofej Steffen Jacobsen

Docela napínavé, svižné. Čte se dobře. Občas ale už poněkud přitažené za vlasy, především ten závěr.

04.11.2019 4 z 5