Krysí requiem ekniha

Krysí requiem
ekniha

Druhá světová válka. Běsnění nacistického režimu. Předválečný podnikatel židovského původu Stanislav Plodiewski přežije genocidu svého lidu. Na tichomořském souostroví založí komunitu lidí, kteří se navždy zřeknou válek, zla a násilí. Projekt Edenie. Malé společenství se ale za půl století rozroste v suverénní bohatý stát, který se stane synonymem prosperity, míru a blahobytu v rozbouřeném jednadvacátém století. Jenže je skutečně všechno tak ideální? Je minulost mrtvá? Novináři Davidu Kvapilovi se dostane do rukou důkaz, že Edenie má i svou odvrácenou, temnou tvář…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355620/krysi-requiem-PDc-355620.jpg 54
Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Lukáš Vik

Arsi007

Ač jí autor v poděkování vychvaloval tak bohužel mě se obálka vůbec nelíbí a dlouho mě odrazovala od toho, abych si knihu přečetla nebo vůbec koupila. Nakonec jsem si sehnala eknihu ve výprodeji a pane bože! Nelitovala bych ani kdyby stála mnohem víc. Hrůza, děs, napětí, naprosté a čiré zoufalství a nelidskost, která nás provázela celým příběhem byla tak šílená, že jsem se z toho vzpamatovávala ještě pár týdnů poté. Dokonce jsem nedokázala přečíst knihu na jeden, dva zátahy, ale musela jsem číst vždy jen pár desítek stran denně. Určitě nedoporučuji slabším povahám. Nejde o krev, ale o bezcitnost a mučení, které určitě ne všichni dokážou překousnout. Pro otrlejší bude tato kniha troufám si říct jedním z nejlepších počinů tohoto roku.

FlexiMZ
20.12.2017

Začala bych asi tím, že tahle kniha má větší potenciál, než se může zprvu zdát. Je drsná a napínavá stejně jako autorovi předchozí knížky, ale má takové své poselství a když vydržíte číst až do konce, nakonec vám všechno zacvakne do sebe, začne to dávat smysl. Mrzí mě, že jsem na knihu neměla tolik času, jakou by si zasloužila a nemohla jsem si ji tak plně užít. Všem co tuhle knihu budou číst doporučuju: Najděte si na ní čas a pak se už jen ponořte do příběhu, který v sobě skrývá část naší historie a nutí vás dívat se pod povrch a číst mezi řádky. Na závěr řeknu jen to, že si určitě přečtěte autorův doslov. Je to taková hezká tečka za celým příběhem a donutí vás se nad příběhem po dočtení ještě jednou pořádně zamyslet.

Drowned
22.11.2017

Na autora knihy jsem poprvé přišel při jedné noční návštěvě tohoto webu. Na úvodní stránce někdo psal dojmy z prvotiny autora 15 minus a mě ta kniha zaujala na tolik, že jsem se jí pokusil neúspěšně sehnat ve formě ebooku. Za to jsem narazil na autorův facebookový profil, kde nabízel novinku Krysí requiem. Z počátku mi záhadná atmosféra příběhu Edenie vzdáleně připomínala podvodní město Rapture, zvrácené městečko Pines nebo televizní magořinu z Truman show. Ale jak jsem se prokousával příběhem dál a dál, změnilo se vše ve velmi zvrácené drama. Moc se mi líbilo vyprávění příběhu pohledem několika postav, které se nakonec sejdou na stejném místě ovšem pokaždé v jiné situaci a pozici. Nechci tu moc spoilerovat, takže jen doporučím knihu k přečtení i pro silný morální apel v samotném závěru.

Tomáš Zářecký

Tomáš Zářecký