iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

První setkání První setkání Orson Scott Card

První dvě povídky mi přišly příjemným návratem do Enderova (resp. předEnderova) světa. Třetí mi bohužel přišla naprosto nadbytečná a nebavila mě. Poslední povídka už mi přišla jen jako takové kratičké doplnění. Za mě asi ve výsledku celkem zbytečná knížka.

01.02.2023 3 z 5

Později Později Stephen King

Ze začátku jsem byla hodně nadšená, tak dvě třetiny byly fakt super, ale ten závěr mě bohužel najednou vůbec nebavil a poslední asi tři kapitoly byly tedy úplně zbytečné…
Jo a dovolím si s Mistrem nesouhlasit - tohle není horor… :D

23.01.2023 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Moje dvě oblíbenosti v jednom - detektivní příběh s tematikou autismu. Musím říct, že linie matky a bratra mi přišly po psychologické stránce hodně věrohodné, příběh jako takový sice zas tolik ne, ale autorka píše opravdu čtivě a celkově to byl velmi příjemný (i když z povahy věci místy hodně smutný) zážitek! Ano, žádnou pecku na závěr tentokrát radši nečekejte, ale myslím, že to knížce body neubírá.

21.01.2023 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Začátek mi sice moc nevyhovoval - nepřehlednost postav, lehce zmatené přepínání mezi nimi i jejich zbytečně zdlouhavé uvedení. Nicméně následný příběh z lesa mi dojem velmi vylepšil - děj mě opravdu bavil a skvěle odsýpal, ke konci bylo těžké knížku odložit.

27.12.2022 4 z 5

Dráček Mráček Dráček Mráček Daniela Krolupperová

Milá knížka pro děti, škoda jen, že příběhů bylo tak málo, určitě by šlo téma využít více!

23.12.2022 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Poklidná, odpočinková detektivka. Na mě ze začátku až moc poklidná, ale asi tak třetí čtvrtina byla napínavá :)

14.12.2022 3 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Klobouk dolů před autorovou fantazií. Děvčátko Momo se mi líbilo ještě více než Nekonečný příběh. Krásný pohled na nakládání lidí se svým časem.

10.12.2022 4 z 5

Alenčina čítanka Alenčina čítanka Eduard Petiška

Krásná knížka pro malé děti. Za mě ještě o něco hezčí než Martínkova čítanka.

22.11.2022 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Opravdu krásný námět a témata k zamyšlení. Film od dětství miluji, ale že je podle knižní předlohy jsem si dohledala až nyní. Překvapilo mě, jak věrný knížce je a myslím, že autor mohl být filmovým zpracováním spokojený. Škoda, že pokračování už tak zdařilé nebylo, protože i zbytek knihy by za to opravdu stál.

11.11.2022 4 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Autor píše opravdu hodně čtivě, knížka se čte dobře a nelze jen tak odložit, ale příběh mi vadil jak tématem, tak mi přišel neuvěřitelně překombinovaný a nepravděpodobný.

11.11.2022 3 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Krásná knížka pro malé děti. Píšou od pěti let, já četla tříleté a bavilo ji to moc, i když Bullerbyn je holt Bullerbyn :)

20.10.2022 4 z 5

řeka bohů II. - Sedmý pergamen řeka bohů II. - Sedmý pergamen Wilbur Smith

Oproti prvnímu dílu mi přišlo, že tento snad psal někdo jiný. V podstatě jsem zde nenašla prakticky nic z pozitiv Řeky bohů (atmosféra, historické pozadí, dobrodružství, svižný děj..), jen prohloubení jejích negativ (najivita příběhu, nesympatické postavy..), což vedlo k tomu, že se mi knížka opravdu nečetla dobře a vlastně mě z větší části až nudila a do přečtení jsem se musela vyloženě nutit.

03.10.2022 1 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Původně jsem se do dalšího strašidelného domu autorky pouštět nechtěla, ale po přečtení výborné Kořisti jsem jí chěla dát ještě jednu šanci..
Knížka je o něco málo lepší než Duch domu Ashburnů, ale nemůžu se ubránit pocitu, že jde tak trochu o školácké slohové cvičení. Příběh jako takový je velmi jednoduchý a nedává nic navíc, má pár řekněme napínavých momentů, ale postavy jsou naprosto ploché bez jakékoliv historie či zmínky o něčem "navíc" a od začátku je víceméně dost jasné jak kdo (ne)skončí. Ke konci se snad ani vyjadřovat nebudu...
Jak bylo již zmíněno přede mnou, zde opravdu marketing dělá lepší práci než samotný autor.

12.08.2022 2 z 5

Slon a jeho strýček Slon a jeho strýček Pavel Šrut

Knížka mi nepřijde ani pro děti ani pro dospělé. Je psaná stylem, který se moc dobře nečte, a příběh je také takový… zvláštní.

11.08.2022 1 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po přečtení Hany jsem si slíbila, že se k autorce ještě někdy vrátím. Hotýlek mi ale bohužel nesedl, příběh mi přišel paradoxně daleko nepříjemnější, méně uvěřitelný a vlastně úplně zbytečný. Knížka se mi dobře nečetla a nebýt ČV nejspíš bych ji ani nedočetla..

01.08.2022 1 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Ano, knížka se četla stejně dobře jako vždy, ale příběh mě tentokrát nijak moc neoslovil..

25.07.2022 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Za mě asi největší výzva v rámci letošní ČV a ono to vlastně nebylo vůbec špatné. Knížka se mi četla dobře, trošku zvláštní styl vyprávění mi sedl a atmosféra knížky je dle mého přesně taková, jakou si dané téma zaslouží. Srovnávání s Orwelem jsem se nevyhnula, ale mně se tedy Příběh služebnice líbíl rozhodně víc. Časem si asi přečtu i druhý díl, ale chce si to proložit něčím odpočinkovějším :)

21.07.2022 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Za mě určitě zlepšení oproti předchozí Oběti 2117. Přijde mi, že autor lehce změnil styl psaní u Carlovy linky, jinak už mi to přijde vlastně trošku jednotvárné. Oproti prvním čtyřem/pěti dílům už prostě tak nadšená nejsem, nicméně na další díl jsem i tak zvědavá :)

11.07.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Určitě lepší než předešlý díl. Knížka je napsaná tak, že se opravdu dobře čte, ale proč to má takovejch šílenejch stran?! To už mi tedy opravdu nepřijde normální (ani ospravedlněné obsahem)..

29.06.2022 3 z 5

Příjemně plynoucí, byť kýčovitý příběh se četl dobře, nicméně ten rozsah byl hodně přehnaný. Škoda, že knihu autor nerozdělil na dva díly..

15.06.2022 3 z 5