the_res13 the_res13 komentáře u knih

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Jedna z mála knih, kde mi přijde film stejně dobrý jako kniha. A oboje si mě stoprocentně získalo.

Stalker Stalker Lars Kepler

Mojí první knihou od tohoto autora. Do první poloviny, možná až dvou třetin jsem se prokousávala opravdu dlouho a nemohla jsem se donutit číst více jak po třech kapitolách. Napínavé a zajímavé vraždy a jejich vyšetřování, střídali dlouhé (a často i na první přečtení nesrozumitelné) popisné pasáže, které se dali snad jen přeskakovat. Druhá polovina? To byla snad úplně jiná kniha! Stránky plné akce, bylo to napínavé, živé. A závěr mě opravdu dostal!

31.10.2017 4 z 5

Odhal svého vnitřního jednorožce Odhal svého vnitřního jednorožce Oliver Luke Delorie

Roztomilý (ne)Destrukční deník pro mladé slečny. Snaží se v nich probudit sebevědomí a sebelásku, čehož není nikdy dost.

30.01.2024 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Touto knihou jsem se prokousávala poměrně dlouho. Povídky prostě nejsou Nesbøho šálek kávy, moc je neumí. Příběhy jsou takové ploché, byť byla evidentně snaha do nich nacpat co nejvíc neštěstí a zla, jak se dá od žánru očekávat. Občas mají zajímavé distopické pohledy, není ale stránkově prostor je tak dobře rozebrat, jak by jim slušelo. Škoda, jsem milovníkem Nesbøovek.

14.04.2023 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Moc dobrý, napínavý příběh plný zvratů. Jediné co mi vadilo, je na mě zdlouhavé chození kolem horké kaše.

17.01.2023 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Pro mě velké zklamání. Knihu jsem četla skoro tři měsíce, kvůli její nečtivosti a neschopnosti vás vtáhnout. Nesympatické a nerealistické hlavní postavy, příběh jak ze špatného filmu, kam se autor snaží nacpat vše, včetně několika velmi závažných témat, a vyjde mu z toho vlastně nic.

13.06.2022 2 z 5

Když máš pro koho hrát Když máš pro koho hrát Jiří Švejda

Co k tomu...pro nelitvínovský to nemá cenu a litvínovský ví. Cheza navždy!

31.01.2021 5 z 5

Rick a Morty – První svazek Rick a Morty – První svazek Zac Gorman

Absolutně nechápu... proč? První polovina vypadala, no, řekněme OK, pak se to utlo, bez konce a zbytek byli střípky čehosi...?

23.08.2019 3 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

Skvěle napsáno, ale co mě opravdu zklamalo, byla forma - časté překlepy a chyby, špatné zarovnání textu, nesmyslně vložené fotografie...škoda

07.07.2019 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvělý příběh, skvěle napsáno. Kniha naprosto postrádala mnou neoblíbené nudné, klidné pasáže a pořád se něco dělo. Ovšem s trochu nudným a nedodělaným závěrem, po kterém jsem si myslela, že jsem zapomněla dokoupit posledních 10 stran.

23.06.2018 4 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Zápletka = totální mindfuck

27.04.2018 3 z 5

Kytice (komiks) Kytice (komiks) Karel Jaromír Erben

Zajímavé zpracování, ovšem ne každý komiks se povedl...

09.04.2018 4 z 5

Vzpoura pražské kavárny Vzpoura pražské kavárny Dominik Landsman

Kniha naprosto splnila očekávání - jednoduchý, prvoplánový humor, koláže jak je známe od TMBK, vtípek na všechno co se hýbe.
Některé pasáže byly trochu nudnější a místy by koláže seděly o pár stran dříve nebo později, jinak nemám co vytknout.
Jako večerní pobavení k bazénu/krbu ideální.

25.07.2022 4 z 5

Obézní planeta - Past zvaná obezita a jak z ní uniknout Obézní planeta - Past zvaná obezita a jak z ní uniknout David Lewis

K této knize můžu napsat jen to, že jsem jí po ždibíčkách četla bezmála půl roku, takže tolik asi ke čtivosti.
Ovšem obsah je poměrně zajímavý, takže pokud Vám nevadí číst vědecké studie provzdušněné pár příhěhy, jděte do toho.

25.07.2020 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Příběh ok, konec totální zklamání

01.02.2020 1 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Obrovské zklamání. Celá kniha mi spíše připomínala akční film - kasina, drogy a na závěr jedna velká přestřelka.

11.06.2018 2 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Výborná kniha s trochu otravnou hlavní hrdinkou, která mě nutila knihu odložit a už se k ní nikdy nevrátit. Ale po dočtení jsem nelitovala, že jsem vytrvala. Skvělý příběh s velice zajímavým vyústěním. Ovšem pro zaběhlé čtenáře celkem očekávaným.

Policie Policie Jo Nesbø

Ze série Harryho Holea podle mě absolutně nejlepší kousek. Svojí nápaditostí překonala i legendárního Sněhuláka a dala postavě Harryho další rozměr.