The_Kim The_Kim komentáře u knih

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Velmi povedená detektivka, jen škoda že jsme se nedočkali více scén s Huldarem a Freyjou. Konec byl na můj vkus až poněkud moc zamotaný, ale budiž :) Každopádně knížku doporučuji, četlo se to velmi rychle a těším se na autorčinu další tvorbu.

09.02.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Toto je má první kniha, kterou jsem od paní Mornštajnové bohužel nebyla schopná dočíst a to jsem od ní četla všechny (až na ty dětské). Téma "coby kdyby" mě bohužel vůbec nezaujalo, celkově mi děj přišel rozvleklý a naprosto nezáživný.

31.01.2022

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Helen Fields detektivky prostě umí a moc se těším na další 2 díly, které si asi z nedočkavosti budu muset přečíst v angličtině, než vyjdou u nás :) Nicméně za co strhávám jednu hvězdu není ani tak detektivní zápletka samotná (ačkoliv vrah mi byl jasný zhruba od půlky knihy), jako ten popis vleklého natahovaného vztahu mezi Lucem a Avou. Avino chování se mi víc a víc zošklivuje a pevně doufám že se v dalších dílech trochu "umoudří".

31.01.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Kniha se mi moc líbila, ze všech dosavadních čtyř ale asi nejméně, protože jsem měla problém si oblíbit nějakou hlavní postavu :). Nicméně skvělé čtivé, bravurně popsané a J.P. Delaney nezklamal. Moc se těším a doufám, že bude autor ve stejném tempu pokračovat.

15.01.2022 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Taková příjemná česká oddychovka. Michaela Klevisová umí hezky popsat českou mentalitu, způsob žití a čtenáře vtáhnout do děje. Chvílemi to bylo trošičku překombinované, ale stále je to kniha, kterou bych doporučila i dalším.

20.12.2021 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Uuuuh, tak tuhle knihu jsem dočetla jen kvůli komentářům tady, protože jsem pořád čekala kdy se to rozjede a ono... nic. :D
Šíleně dlouhý začátek o cystické fibróze následovaný stejně zdlouhavou výpovědí Amber o tom jak se dostat k bohatství. Druhá část, kdy už vyprávěla Daphne, mě taky nešokovala, to co se dělo, jsem čekala prakticky od začátku knihy. Nelíbily se mi postavy, přišly mi nereálné, nepropracované. Pokud chcete nějaký dobrý psycho thriller, doporučím cokoliv od J. P. Delaney.

13.12.2021 2 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Tohle bylo jednoduše úžasné! Kniha se mi líbila úplně stejně jako "Ta přede mnou". Skvěle vykreslený příběh, psychologie a popsané prostředí. Tím, že v Silicon Valley navíc částečně žiju a popisovaná místa znám, pro mě byl příběh naprosto bravurní a skvěle jsem se do postav vžila. Super, doporučuji!

09.12.2021 5 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Vzhledem k doporučením, která jsem na tuto knihu dostala, jsem měla opravdu obrovská očekávání a jsem bohužel zklamaná. První půlka knihy jen nekonečně dlouho vykresluje jak má mladá právnička moc práce a druhá půlka už jen velmi rychle zhušťuje události, které nakonec vyústí v něco jako "me too kauzu", kterou nesnáším. Reálně je dost znát, že byla kniha psaná Američankou, další knihu už si od autorky nekoupím. Za mě 2,5 hvězdy.

05.12.2021 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Opět velmi neotřelá kniha, jsem docela překvapená, že tu má jen málo přes 70%, protože podle mě si zaslouží určitě víc.
Kniha má svých pár slabších částí, ale autor pak vždy vyrukuje s něčím šokujícím, takže ji jednoduše nemůžete odložit. Závěr knihy byl nečekaný, ale podle mě trochu nedotažený - spousta věcí mi nedávala moc smysl i po rozkrytí - za což společně s těmi hluššími místy odebírám jednu hvězdičku.

04.12.2021 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Teda tohle bylo hodně špatné. Nevím jestli to bylo jen tím neuvěřitelně hrozným překladem, anebo by byl originál lepší, ale knihu bohužel nedoporučuji a zcela mě to odradilo i od nákupu dalších knih od autora.

02.12.2021 1 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak tohle bylo skvělé! Kniha mě bavila od začátku do konce, velmi neotřelé téma a rozuzlení, doporučuji!

02.12.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Bohužel se nepřidám k nadšeným recenzím této knihy, jelikož mi byla opravdu bytostně nepříjemná hlavní vyšetřovatelka. Případ sám o sobě by byl zajímavý, ale kvůli postavě Kim Stone jsem se nemohla dočkat až už bude konec a já mohla knihu odložit. Na další díly se bohužel nechystám, ačkoliv jsem měla velká očekávání.

24.11.2021 2 z 5

Tato kniha mi přišla mnohem slabší než ta o Arménii a Gruzii - o Číně jsme se nedozvěděli prakticky nic, jelikož Ladislav pořád jen bloudil kolem jedné silnice.

19.11.2021 3 z 5

Velmi čtivá kniha, Láďův humor mi sedí a častokrát jsem se zasmála. Za co strhávám hvězdu jsou pasáže o pití alkoholu, kterých je na jednu knihu až přespříliš a ke konci už čtenáře vyloženě otravují.

19.11.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jelikož mi Nina Špitálníková z rozhovorů nebyla moc sympatická, dlouho jsem čtení knihy odkládala. Knihu jsem si nakonec poslechla jako audioknihu a jsem nadšená. Opravdu velice dobře zpracované dílo, jediné co mě mrzelo bylo, že nebylo delší! Jelikož Nina zpovídala snad 70 uprchlíků, doufám, že se podělí i o další příběhy. Kniha byla skutečně vynikající a všem ji velice doporučuji.

19.11.2021 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Bohužel, naprostý brak. Připomíná mi to nepovedené středoškolské práce. Knihu jsem sice dočetla, ale rozhodně si žádnou jinou nekoupím.

17.11.2021 odpad!

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Moc hezky napsaná kniha, kterou doporučuji. Přirovnala bych ji k méně depresivní verzi Šikmého kostela. Za co ale strhávám hvězdu je takové přeskakování v dějích o velký počet let, kdy vlastně nevíme co se dělo a co vedlo k tomu že se hlavní postavy chovaly tak jak se chovaly. SPOILER: Např. Ivan a nemanželské dítě, kam se poděla kulhavá Věra, jak to všechno bylo s mrtvou Amálkou... Trochu mi vadilo i to intermezzo s vlčicí, podle mě poněkud zbytečné, stejně tak ten konec. Ale kniha byla celkově zdařilá a hezky vystihuje jak si přenášíme vzorce chování z generaci na generaci a jak je těžké se jich zbavit.

17.11.2021 4 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Začátek byl velmi slibný, ale bohužel pak se to neuvěřitelně vleklo. Každá věc se v knize snad 10x opakovala, ke konci už jsem jen přeskakovala. Nedoporučuji, kniha byla ztrátou času. Jak tato kniha mohla být na cokoliv nominována, nechápu.

09.11.2021 2 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

(SPOILER) Velmi čtivá kniha, nicméně nelogická a konec mě zklamal. Hlavní hrdinka byla zvláštní, a bohužel velmi neuvěřitelná - pochybuji že by s takovou inteligencí nechala muže všechno vybudovat a sama byla doma a do ničeho se nemíchala. Vracení se v čase bylo zbytečné a tyto pasáže jsem jen prolítla, kdyby je autorka vypustila, udělá líp. Vykreslení Jacka se taky nepovedlo, jasně, kurevník, na mladý holky, ok, ale to s tou dcerou bylo přitažené za vlasy. Erotické vsuvky za mě byly ale povedené a uvěřitelné. Na druhý díl se ale nechystám.

12.07.2021 3 z 5