tetanurae tetanurae komentáře u knih

Půlnoční přízrak Půlnoční přízrak Robert Lawrence Stine

Jako velký fanoušek R. L. Stinea jsem se nenechal pobízet a tuhle teenagerskou záležitost jsem zhltnul během odpoledne.
Nutno říci, že Robert Stine není rozhodně bůhvíjak skvělý spisovatel, ovšem své příběhy dokáže pojmout poutavě a vždy v nich uplatnit originální myšlenku. Z toho důvodu je oblíben dětmi a mládeží po celém světě a stala se z něj legenda olbřímího formátu, která zároveň figuruje v Guinessově knize rekordů.
Půlnoční přízrak je hororový příběh, jenž vyšel v edici Husí kůže, původně vydaný nakladatelstvím Scholastic, a překlad posléze převzal Fragment.
Setkáváme se zde s příběhem dvanáctiletého Coopera, jehož rodina se přestěhovala do nového domova, kterým není nic jiného než dům, nacházející se takřka v divočině. A již první noc začnou Coopera děsit přízraky velkých psů. Hlavní potíž tkví ve faktu, že právě Cooper je jediný, kdo tyto úkazy registruje. Podaří se mu přesvědčit rodiče, že jde o život?
Celkově, v porovnání s ostatními kousky z této edice, bych řekl, že jde o slabší ,,stineovku", která nemá ten kýžený spád a ani příběhovou hloubku. Zarytého fanouška ale i tak potěší.
Celkové hodnocení 65%-hluback-

24.08.2021 3 z 5

Pozor na to, co si přeješ... Pozor na to, co si přeješ... Robert Lawrence Stine

Edice Husí kůže je, zejména v původním jazyce, obsáhlá a sestává z více či méně zdařilých děl.
Pozor na to, co si přeješ!!!️
Když dvanáctiletá Sam, kterou šikanují její spolužačky, potká jednoho nevlídného, deštivého večera záhadnou Clarissu, nemá nejmenšího zdání, že tato žena s pomocí své křišťálové koule umí plnit veškerá přání.
Kdo z nás by takovou dámu nechtěl potkat, že ano...
Ovšem pozor- je vskutku důležité své přání správně formulovat, v opačném případě dojde ke katastrofě!
Robert Stine v tomto románu opět ukazuje, že nouzí o nápady netrpí a že i všední a banální situace zvládne přetvořit v dechberoucí příběh, ryze hororového zaměření.
Zkrátka literatura, kterou svým dětem z vlastní zvědavosti zabavíte dříve, než ji stihnou přečíst.
Celkové hodnocení 80% -hluback-

Rituál Rituál Adam Nevill

(SPOILER) Rituál je dílem Angličana Adama Nevilla a dokonce se dočkal i filmového zpracování z roku 2017.
Nakolik strhující horror se v tomto příběhu skrývá, se pokusím rozebrat.
Koza, býk, či pes???
Luke, Hutch, Phil a Dom- čtveřice kamarádů, kteří se vláčí severským pralesem, aby si zkrátili cestu z nepovedené dovolené.
Vše nasvědčuje, že krom ztráty komfortu a silového výdeje je nemůže nic postihnout, ovšem nikdo z nich netuší, že v tomto nejodlehlejším cípu Evropy se ukrývá celé věky bytost, o jejíž existenci lidská civilizace nic netuší.
Zatrachtilá náhoda, či předurčený osud???!!!
Čemu uvěřit, když se ocitáte v končinách, kam jste původně nechtěli, a ač si to nechcete připustit, neodvratně se blíží den, kdy skončíte jako obětina něčemu, co tu dávno vyhynulé národy uctívaly coby svého boha???
Adam Nevill se pokusil o propojení mysteriózního thrilleru a hororového subžánru slasher. Dlužno konstatovat, že v obou směrech pohořel...
Děj je rozvleklý, nudný a minimálně v první části knihy máte sto chutí tuhle tlustou podložku pod TV stolek zavřít.
Ve druhé části se dočkáváme čehosi, co můžeme označit za napětí nebo spíše očekávání. Pozitivem nepochybně zůstává, že si vás kniha drží a chcete vědět, co bude dál.
Dál však není nic, čím by si napravila reputaci, pročež jste velice rozladění, jelikož celá tahle záležitost čítá 437 stran.
Adam Nevill zkrátka neodhadl zaměření díla, což je škoda, neboť jde o rozhodně talentovaného autora.
Rozhodně mohu alespoň vyzdvihnout překlad Filipa Samce, který dílo zachraňuje před stylistickým faux pas a propůjčuje mu povrchový, leč falešný lesk.
Celkové hodnocení 55% -hluback-

24.08.2021 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

(SPOILER) Na úvod je potřeba uvést, že filmové zpracování z roku 2019, na které jsme si tak nějak zvykli, se drasticky odlišuje od knižní předlohy a dokazuje, že filmaři se při honbě za ziskem neštítí zohavit cenné dílo a zvrátit jeho primární myšlenku.

Louis Creed je lékař, jenž se se svou krásnou ženou, malou dcerkou a ještě menším synem přistěhuje do Ludlow ve státě Maine. Koupě domu se zdá být výhodnou a rodina doufá, že zde nalezne kýžený klid.
Přes cestu žije ve svém domě Judson Crandall, starousedlík, který působí zvláštně, tajemně, a ačkoli se s Louisem brzy spřátelí, očividně v sobě drží jakési nevýslovné tajemství.
Kousek za Creedovic domem se rozkládá obrovský les a v něm dlí prazvláštní místo, označované místními dětmi jako Řbitov zvířátek. Tím však záhada nekončí, neboť o další kus dále se nachází prastaré pohřebiště Mikmaků, a právě to je obdařeno nepopsatelnou mocí, zlem i tendencí měnit osud. Když Louisově dceři Ellie zajede kamion jejího kocoura Churche, Louis jej na Judsonovo naléhání pohřbí na půdě Mikmaků. Church ovšem následný den přikulhá zpět. Je živý! Louise tak začne svírat jediná otázka- co kdyby tam někdo pohřbil člověka???‍️‍️‍️

Stephen King zde rozehrává mistrně se prolínající zápletku, která je sice dost dobře čitelná, ale přesto neuvěřitelně poutavá a nahánějící hrůzu.
Je to rozhodně příběh, který pravém patří ke špičce ledovce hororové literatury, a není divu, že se řadí mezi nejlepší knihy ze Stephenova pera. Přes všechny nesporné klady se dá dílu vytknout jeho zbytečná vleklost a obsáhlost. Místy může čtenáře nudit nadbytečnými pasážemi; autor Kingových kvalit by měl zvládnout takový děj vtěsnat do dvou třetin obsahu, ale i navzdory těmto drobným ,,vadám" splňuje nároky nejnáročnějších kritiků.
Celkové hodnocení 90% -hluback--

24.08.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

(SPOILER) Duchové, mrtvoly, barabizna a tajemno!!!
Dokonalý výčet vlastností, kterými tato Australanka vyživuje své knihy a vábí tím milovníky duchařiny z celého světa.

Daniel je mladý hoch, přesto však nemá rodiče ani jiné příbuzné, až na Kylea, který prahne po majetku, a starou dobrosrdečnou sousedku, paní Kirschner.
Když se po mnoha neúspěších sehnat si práci objeví v Danielově schránce tajuplný dopis, mladík se domnívá, že jde o žert. Záhy však zjišťuje, že nabídka práce zahradníka pro záhadné panství Craven Manor je skutečná.
Proč mu však majitel sídla platí mzdu zlaťáky a sám se odmítá ukázat???

Darcy Coates je jednoznačně autorkou, která umí přidržet čtenáře ve strnulém stavu, zejména zdařilým zakončováním kapitol, a její literatura právem náleží ke klenotům duchařiny.
Dále jí pak patří poklona za to, že dokáže tvořit poutavý příběh bez toho, že by se uchylovala k perverzním scénám, jak si mnozí béčkoví autoři horroru neumějí odpustit. Bohužel její styl je tak trošku na úrovni studenta gymnázia a nedaří se tak navodit pocit věrohodnosti. Co se týče zařazení díla do žánru horror, tak to je pouhá mystifikace. Jde o lehce mrazivou pohádku se zákonitě dobrým koncem. I tak jde ovšem o vysoce propracovaný počin, natolik poutavý, že si zaslouží pozornost každého ,,noirově" založeného čtenáře.

24.08.2021 4 z 5

Úsměv prosím... příchází zlo! Úsměv prosím... příchází zlo! Robert Lawrence Stine

Tahle brožurka mě provázela mými dětskými léty, ale zcela klukovským přístupem se k ní vracím i nyní.
Čtyři teenageři, Rakvarův dům, děsivý doktor a kouzelný fotoaparát ️
Když se čtveřice kamarádů, navzdory obávám, vloupá do opuštěného domu, nestačí se divit, kolik haraburdí skýtají jeho prostory. Zpravidla nepoužitelné věci, ovšem v jedné z polic se skrývá tajemné zařízení- fotoaparát, který vyzařuje zvláštní moc.
Když jej kamarádi poprvé použijí, nemohou uvěřit, že fotka nezobrazuje aktuální scénu. Výjev se však náplní až posléze ‼️
Má tento fotoaparát schopnost přivolat ZLO

Robert Stine rozvíjí hru s dětskými životy, a rozhodně to nejsou jen mladí čtenáři, kdo se zatajeným dechem čeká na každou další scénu.
Příběh ubíhá rychle, dynamicky kolísá děj, což má za následek, že se nechcete odtrhnout. Řekl bych, že R. L. Stine opět jednoznačně dokazuje, že umí zaujmout čtenáře napříč generacemi.
Celkové hodnocení 80% -hluback-

Cujo Cujo Stephen King

Na začátek bych rád připomněl, že Cujo je nesmrtelná klasika od krále horrorů Stephena Kinga. Je to kniha, která si získala chválu čtenářů, a to prakticky během jediného dne.
Rozebírá příběh dvou zdánlivě cizích rodin, jejichž osudy svede do jedné dějové roviny úplná banalita.

Cujo je stokilový bernardýn, hodný a poslušný, nicméně pouze do doby, než se při honbě za králíkem nakazí vzteklinou. A stvůra z šatníku malého Tada Trentona rázem ožívá.

Stephen King je neuvěřitelný v prolínání dějových rovin a zakomponovávání úplných banalit.
Děj se rozjíždí velice pomalu, takže nesmíte se nechat odradit nudou prvních stopadesáti stran. To pravé přijde.
Nejde o klasický horor, spíše je nám servírován krutý thriller z povážlivě povědomé každodenní reality. Vše do sebe krásně zapadá, jinými slovy Stephen King odvádí dobrou řemeslnou práci. Co se týče atmosféry, tak ta není přehnaně silná, pročež celé dílo staví do průměru Kingovy rozsáhlé tvorby. Celkové hodnocení 80%."

24.08.2021 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

(SPOILER) Běh o život (trošku nepřesně přeloženo z původního Running man) je sci-fi thriller, který velmi silně hraničí s horrorem, a pochází z klávesnice Stephena Kinga (pardon, Richarda Bachmana).

Ben Richards je osmadvacetiletý muž, jenž nemá práci, a jeho ani ne dvouletá holčička je vážně nemocná, pročež Benova manželka musí vydělávat prostitucí.
Ben je však zodpovědný, a tak se rozhodne podstoupit krvavou reality show. Děj se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti (v době, kdy King stvořil tento příběh, daleké), kde celý svět propadl autoritářskému režimu a vše řídí tzv. Síť, jež veškeré lidstvo udržuje v kázni za pomoci jediného vysílacího kanálu VéVé. Právě tam probíhají vysoce sledované soutěže, v nichž jde soutěžícím o krk. Když dokáže Ben měsíc prchat, aniž by jej dostali Lovci nebo veřejnost, obdrží miliardu dolarů. Postavit se celému světu však vůbec není snadné.

Stephen King vytvořil naprosto famózní postavu, jíž držíte po celou dobu palce. Ben Richards je skutečně chlap na svém místě, byť buran, který má smysl pro humor evokující představu spojení Indiana Jonese a Jacka O'Neilla ze seriálu Stargate.
V téhle knize se jednoznačně najdou příznivci horroru, ale zároveň také sci-fi a thrilleru.

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

(SPOILER) Tanec skalpelů je horror od spisovatelky Jenny Milewské, která tímto románem v roce 2012 debutovala.

Jonas Lerman je švédský autor brutálních krváků, jenž si žije poměrně obstojným životem. Knihy se prodávají a fanynky se hrnou. Jednoho dne však Jonasova inspirace začne uvadat, což neznamená nic dobrého. Když se však k tomu přidají i pochybnosti ohledně jeho románové postavy, začne jít do tuhého. Jakou spojitost má doopravdy fiktivní sériový vrah s Jonasovou osobní minulostí?
A dokáže kouč Steve Forslund pomoci dříve, než bude pozdě?

Jenny Milewská se pokusila napsat hrůzný příběh, ale bohužel to skončilo u nijak zdařilého pokusu. Kniha je abnormálně rozvleklá, nezáživná, s velmi slabým dějem a plytkými dialogy. Hlavní protagonista se chová nanejvýš nevěrohodně, zbrkle a ,,nepodobně na chlapa". Je velmi silně cítit, že knihu psala žena, která postrádala cit pro tento žánr i pro zdravý úsudek. spoiler: pokud vás vrah nutí spáchat vraždu, logicky po něm skočíte a dáte mu ,,čočku". Určitě mu neřeknete ,,ne, já to neudělám, to po mně nemůžeš chtít," a nečekáte, až si v klidu vytáhne pistoli Stejně tak, pokud máte vraha zády k sobě, praštíte ho do hlavy, a nebudete zkoumat, jak se pouští pila (která byla mmch. elektrická a fungovala i bez proudu).
Snad se autorka pro příště polepší...
Celkové hodnocení 40% -hluback-

24.08.2021 2 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Někdo si myslí, že s přibývajícími léty se Stephenu Kingovi vytrácí jeho schopnosti. Možná na tom něco pravdy je; když srovnáme jeho tvorbu ze středních let s tou ranou či naopak pozdní, nejspíš kvalitativní rozdíly najdeme. Ale King je prostě King

Třebaže je Povznesení novelou (nikoli románem nebo povídkou, jak se někdo snaží dělat chytrého), na ,,odéru" Kingova stylu mu to neubere.

Scott Carey je muž středního věku, dobře stavěný, vysoký a poměrně lenivý, čemuž napomáhá jeho práce interiérového designéra. Jednoho dne se však začne dít něco, s čím se Scott bojí zavítat k lékaři: ačkoli jeho tělo vypadá stále stejně, každý den ztrácí na váze. A pak je tu problém s lesbickým párem jeho sousedek. Zvládne Scott urovnat své sousedské spory a pomoci někomu druhému dřív, než se jeho hmotnost vytratí úplně?

Stephen King v této knize možná nevydal to nejlepší ze sebe, ale i tak jde o velice vydařený příběh s originálním motivem. Kritika, že je kniha v pevných deskách, na žlutém volumenu a s řádkováním nižším než normostrana, není namístě. Jde spíše o sběratelské vydání, u kterého nemůžeme přepočítávat pouze stránky na cenu knihy. A pro fanoušky Stephena Kinga platí, že nesmí chybět ve sbírce.
Celkové hodnocení 82% -hluback-

24.08.2021

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

(SPOILER) Malý Christopher Reese prchá se svou matkou před jejím násilnickým partnerem do městečka Mill Grove, kde se hodlají usadit a začít nový život.
Christopher je dyslektik a dysgrafik, což mu dělá problémy ve škole, ovšem jeho matka jej utěšuje, že se jednou určitě zlepší.
Když se však jednoho dne Christopher ztratí cestou ze školy v Apoštolském lese, kde stráví šest dlouhých dní, jeho schopnosti se výrazně zlepší. Ve škole se z něj stává premiant. Co víc- umí vsázet výherní kombinace v loterii, umí číst myšlenky. Na otázku, kdo mu pomohl z lesa ven, však odpovídá, že Hezký pán.
Hezký pán, který má prozatím podobu bílé igelitky, ovšem požaduje jistou službu: Christopher musí v lese postavit domek na stromě, jinak se stane cosi strašného. Domek, který tu před padesáti lety měl postavit nakonec zaživa pohřbený David Olson, ale z nějakého důvodu úkol nesplnil.

Stephen Chbosky se netají tím, že toužil sepsat epos, aby se vyrovnal svému vzoru- Stephenu Kingovi Imaginární přítel skutečně dýchá Kingovou atmosférou, ale je tu jistý problém. Překombinování děje je odvěkým nepřítelem každého spisovatele. V půlce knihy, která je doposud SKVĚLÁ, se žánr horror mění v jakousi nepochopitelnou směsici fantasy a čím dál víc se čtenář zbytečně zamotává do zdlouhavých popisů osudů vedlejších postav. V poslední třetině již kniha dočista ztrácí tajemnou duši, a místo strachu a napětí na čtenáře tlačí nutnost dávat si pozor na text, aby stíhal sledovat, proč se co děje, a to všechno jen proto, aby se stále jasněji dozvídal, že jde o biblické vylíčení boje dobra se zlem, o vysvětlení prozření a pochopení zákonů života, smrti, nebe a pekla, ale jen a pouze v autorově sci-fi pojetí.

Stephen Chbosky do sepsání této knihy vložil ohromné množství času a úsilí, a všechno to je na propracovanosti textu znát. Vše je propleteno do posledního detailu. Bohužel se vůbec nepovedla gradace děje a udržení napětí. A především- aby kniha zůstala tím skvostem, jakým se jevila v první půli.
Celkové hodnocení 75% -hluback-

To To Stephen King

(SPOILER) Bill, Ben, Mike, Eddie, Beverly, Richie a Stan. Sedm kamarádů, členů klubu Smolařů prožívá roku 1958 strasti i radosti dětského života v rodném městečku Derry ve státě Maine. Když však Billův bratr George zahyne brutální smrtí v místní kanalizaci, Bill přísahá vrahovi pomstu. S pomocí přátel se vydávají po stopách vraha, o němž však nemají tušení, že jde o největší zlo v dějinách vesmíru, prastaré a věčné, proti němuž přeci dětských sedm statečných nemůže nikdy obstát.

Stephen King roztáhl tento životní literární počin na neuvěřitelných 1061 stran, což z knihy činí jednu z nejtlustších v mé knihovně. Děj se odehrává střídavě ve dvou časových rovinách, v roce 1958 a o dvacet sedm let později, roku 1985, kdy jsou tito hrdinové již dospělí. Oni stárnou, avšak zlo je stále stejné, stejně živé a prahnoucí po krvi města.

Již ze zmíněného faktu, kolik stran kniha čítá, je zřejmé, že si text vyžádal spoustu odboček, které bohužel dělají příběh vleklým a místy nezáživným. Děj má tak značně nudný charakter a gradace přichází takřka až někdy okolo strany 900, kdy vše začíná do sebe zapadat jako puzzle, čímž vzniká působivé a kompaktní dílo. Myšlenku Toho, jako odvěkého zla, přeživšího na této planetě celé miliony let, se stala námětem pro spousty dalších spisovatelů (např. Imaginární přítel od S. Chboskyho). Co však je úžasnější než samotné zlo, je přátelství sedmi přátel, které vás v závěru knihy donutí vypustit slzy.

Krom vleklého děje má však dílo i další mouchy:
-Kingův humor (tak často používaný osobou Richieho Toziera) je místy opravdu ubohý a trapný. King musí být patrně dost suchar.
- (SPOILER) Želva jako kladný oposit Toho je doopravdy přitažená za vlasy.
- rituál Chüd byl pojat absolutně nesmyslně, ale chápu, že jiná cesta se asi najít nedala.
- a (SPOILER) hromadný dětský sex??? Někdo možná tvrdí, že tahle scéna se nedala vypustit, nicméně JÁ směle říkám: MOHLA. Bylo to zvrhlé a zbytečné.
A jako třešnička na dortu: snažně prosím nakladatelství Beta, pro příští vydání text nechejte zkontrolovat, je tam opravdu, opravdu šílené množství chyb a překlepů.

A souhrnně? Ptáte- li se, zda pořídit, tak samozřejmě ANO! Je to základ hororové sbírky.

24.08.2021 4 z 5

Strašidelné a  upírské historky Strašidelné a upírské historky kolektiv autorů

Strašidelné a upírské historky- to je soubor krátkých povídek, jež sestavil do této sympatické podoby kolektiv autorů.
Najdeme zde velmi originální příběhy, stejně jako ty notoricky známé a nepříliš překvapivé.

Co je nepochybně velkým přínosem a plusem téhle publikace, tak rozhodně jde o ilustrace, jimiž je celá kniha zdobena, a dá se říci, že hrají téměř hlavní roli.

První část je věnována nejrůznějším hororovým storkám, kdežto v té druhé najdeme i romantické a dojemné pohádky ze světa upírů.

A jako bonus se nám dostane velice lehce pochopitelného výkladu, který nás zasvětí do terminologie a nauk o slavných mýtických stvořeních.

V souhrnu jde o velice komplexní dílo, které je natolik univerzální, že potěší děti i dospělé a poslouží jako seznámení se světem hororu. Navrch ještě lze zmínit, že je nepochybně vhodné i jako krátké čtení pro méně bojácná dítka na dobrou noc.
Celkové hodnocení 87%

01.06.2021 4 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

(SPOILER) Peter Straub, přítel Stephena Kinga, je považován za jednoho z nejlepších autorů hororového žánru. Má na kontě několik obsáhlých románů, z nichž některé sepsal právě se Stephenem, a z tržního hlediska šlo o bestsellery.
STÍNOZEM (originál Shadowland, 1980) je románem, jenž pojednává o přátelství dvou chlapců, Toma Flanagana a Dela Nightingalea, kteří chodí na carsonskou střední školu a spojuje je společný zájem- magie. Tato škola, obzvlášť v padesátých letech, je zcela puritánskou institucí, kde i sebemenší nekázeň se trestá nepřiměřeně přísně.
Delův strýc Coleman Collins je nejlepším mágem na světě, proto, když k němu chlapci jedou na prázdniny do jeho sídla ve vermontských lesích, Stínozemě, Tom se těší, že své kouzelnické schopnosti posune na vyšší úroveň. Ani jeden z nich však nemá ponětí, že magie nejsou karetní triky a že Stínozem je bránou do skutečné temnoty. A možná se dozvědí, proč se ostatní kluci na škole chovali jinak, než by se dalo čekat, jako psychopati!

Peter Straub je skutečně trpělivým autorem s nezměrnou inteligencí. Nespěchá, své dílo pečlivě vede k jasnému cíli. Smekám před ním; vím, že v současné době bych ještě takový román asi nezvládl stvořit. Všechny legendy a všechna přirovnání jsou propojena a výsledný obraz Stínozemě jako symbolu temna je působivý. Bohužel, již autor začátečník ví, že dějová linka (či více linek) se musí vést svižně, a to jedním ze dvou způsobů- buďto postupnou gradací, jako to dělá běžně Stephen King, nebo kolísáním děje, kdy se střídají břitké chvíle s těmi, co mají sloužit jako výplně a obsahují informační sdělení pro pochopení souvislostí.
Zde bohužel autor nezvolil ani jednu variantu. Román má spoustu vleklých odboček, které nemají přímou souvztažnost s příběhem; nejspíš pro zdokonalení atmosféry, a tím dílo ztrácí spád. Dalším problémem je jazyk. Text se velice obtížně čte, popisy jsou příliš formálně podané (úměrně době), ovšem dialogy vůbec neodpovídají zbytku textu, jako by překladatel neuměl najít kompromis. A navrch ještě nehorázné množství překlepů, za než by měl korektor dostat výpověď.

Celkově jde ovšem o klasiku, která v knihovně milovníka hororů a temné fantasy nesmí chybět. Vždyť je to Peter Straub, přece!!!
Celkové hodnocení 55% -hluback-

15.04.2021 3 z 5

Lidožrouti z Lízátkova Lidožrouti z Lízátkova Carlton Mellick III

(SPOILER) Lidožrouti z Lízátkova jsou hororovým subžánrem bizar, tudíž pojetí příběhu nemusí sednout všem, nicméně já se zrovna (zcela subjektivně) řadím k té části čtenářů, která je podobným uchopením reality nadšena.
Franklin je superinteligentní moula, jenž si neváhal implantovat umělý mozek, díky čemuž překonává běžný vzorek lidské populace. Jeho životním cílem je prokázat světu existenci ,,cukrových lidí", jež mu kdysi dávno zavraždili jeho sourozence. Vypátrat ,,cukráka" je nelehký úkol, a zabít jej je ještě těžší.
Když se však Franklinovi podaří jednoho laskominového lidojeda stopovat do říše sladkostí, (anti)hrdina zjišťuje, že pravda může být mnohem barvitější, než jak se na první pohled zdálo.
Mohou se lidé s ,,cukráky" pářit? Jak voní maršmelounová vagína se sirupovým sekretem?

Carlton Mellick je sice cvok, ale to my spisovatelé žánru horror všichni. Jeho fantazie nezná mezí. Je to skutečný vizionář, byť v jistém smyslu zvráceného mozku. Jeho knihy si zákonitě musí oblíbit každý, kdo má rád příběhy v podání Tima Burtona nebo filmové vylíčení Wild wild West s Willem Smithem.
Je to skutečně nápaditý horror v bizarním hávu.
U této knihy mi vadilo pouze to, jak do ztracena Carlton nechal vyznít konec... Jako by chtěl příběh ukončit a raději se vrhnout na další dílo. Škoda.
Celkové hodnocení 75%

04.04.2021 4 z 5