tester tester komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Co je také úkol a poslání literatury? Upozorňovat čtenáře na možná nebezpečí, aby se vzchopili a proti zlu a své likvidaci se postavili. 1984 padá u nás na značně neúrodnou půdu. Fůra nadšených výkřiků a hodnocení a jinak nic. Naši potomci naši tupost odnesou.

03.03.2017

Poznáváme naše savce Poznáváme naše savce Miloš Anděra

Kniha obsahuje kromě seznamu a popisu našich savců také klíč k jejich určování, stopařské minimum atp. Kniha je velmi obsažná a dobře zpracovaná, ale barevná grafika je velmi špatná. Pro orientaci v našich savcích kromě barevné grafiky vyhovuje.

25.02.2017

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

pro mladé to moc nebude, protože kniha je o době, kterou si mladí nedokáží představit. Podobné na červenou knihovnu.

22.01.2017

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Velmi rozvláčně popsaný příběh je v podstatě o tom jak peníze ničí rodinu i společnost přes několik generací. Hlavní postavy jsou bezohlední, citově nevyzrálí hraboši, hromadící majetek a peníze chodící neustále se vztyčenou hlavou. Ke konci života postupně měknou a meditují o Bohu. Měl jsem co dělat, abych to dočetl do konce.

22.01.2017 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Nějak se poslední dobou objevují taková lidská hodnocení. Co se děje? Není to nějaká epidemie lidskosti? Obdivovat starou nemoderní bábu, to se přece dnes nenosí. Ono asi čtenáři dozrávají a citově měknou. A tak je to správné.

15.01.2017

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

R.U.R ...skryté poselství je likvidace ekonomiky státu. Roboti přeberou práci všem lidem, nebude výběr daní, protože roboti státu daně neodvádějí. Nebudou peníze na provoz státu a stát se ekonomicky zhroutí. To Čapek nedomyslel. Ani v žádných jiných SCIFI se o této věci nepíše, protože SCIFI je odtržené od života Dílo by potřebovalo upgradovat na dnešní poměry, aby se čtenáři nevznášeli v bludných představách, že jim roboti zajistí blahobyt.

13.01.2017

Bible Svatá Bible Svatá neznámý - neuveden

BIBLE je jako SCIFI. Kdo nemá s životem podle Bible osobní zkušenost neví dobře o čem se píše.
Číst SCIFI bez toho aniž bych viděl film je nesrozumitelné a nepochopitelné. Bez filmu se nemám čeho chytit. Nedovedu si nic představit. Pojmy, prostředí, postavy-jsem bez filmu úplně vedle. Hodnocení BIBLE bez osobních životních zkušeností je zavádějící.

10.01.2017

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

super pitomá parodická slátanina. Ale jsou čtenáři kterým se to líbí.

05.01.2017

Údolí bez jara Údolí bez jara Romain Roussel

Četba lahodí duši...běží-li o lásku, překonají mužik kolem padesátky v pošetilosti dvacetileté mladíky.

08.11.2016

Kuchařka naší vesnice Kuchařka naší vesnice Marie Hrubá

Tato kuchařka nemá chybu. Je ověřená dlouholetou praxí.

07.07.2016

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Ale ta kuchařka je primárně určená pro bezdomovce, nezaměstnané a jiné socky. Jen pohledem na knížku vzniká smrtelný gastronomický šok.

27.06.2016 5 z 5

Psychologie pomáhá každodennímu životu Psychologie pomáhá každodennímu životu Miluše Soudková

Stav bytí bez systému hodnot je psychopatogenní. V knize si možná každý najde něco co ho z vlastního života zajímá a čemu dobře nerozumí. Je to dost inspirativní a poučné čtení. Není to kniha typu - jak vydělat milion za minutu.

03.05.2016 5 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

A co kdyby byl Komenský ateista? Co by lidé četli? Víra člověka kultivuje a inspiruje k umělecké tvorbě ve všech oborech. Bez víry by byly jenom šibenice a popraviště.

28.04.2016 5 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Bible a výuka náboženství by měla být povinná pro všechny občany ČR Tak jako matematika. Kdo pak podle toho nechce žít ať žije podle sebe. Rozpad morálky a odklon od Boha znamená konec ČR. To se děje průběžně každý den. Úspěchy degenerace morálky občanů a úpadku společnosti jsou evidentní. Bibli hodnotím podle vlivu na fungování společnosti. Ateisté si se státem neporadí. Zničí ho a rozpadne se jim pod rukama. Mladším generacím nebude co předat. Všeobecně se knihám přikládá význam pro kultivaci čtenáře. Bible patří mezi ty nejlepší.

28.04.2016

Kytice z královské zahrady Kytice z královské zahrady Ivan Renč

Klasika, pěkná a přehledná kniha s ilustracemi. Velmi uklidňující čtení.

03.04.2016

Kolapsy složitých společností Kolapsy složitých společností Joseph Anthony Tainter

Prolétnuto v čítárně. Kolaps naší společnosti je naprosto jistý. Začínají se hroutit zahraniční trhy, ropa jde nahoru a všichni se perou. Jsou popsané kolapsy různých společností a situace, které po kolapsech nastaly. Je to zábavné a poučné čtení. Pracuje to na principu-žádný strom neroste do nebe. Nejsou to žádné fantazie ani scifi-je to historická realita, která na nás v nějaké pokročilé formě čeká a která nás nemine. Kapitalizmus je nezničitelný je blábol.
Je to doporučená literatura o tom jak všechny dosavadní společnosti zkolabovaly. A teď je na řadě naše společnost. Je to zábavné a poučné čtení o dosavadních kolapsech.
Kolapsu se nevyhne žádná společnost až dosáhne takového stupně složitosti, že se zasmyčkuje, udusí ve vlastní šťávě a nakonec se rozpadne. Zoufalé kličkování kolem současných krizí bez reálného řešení je počítek kolapsu. Stále se kecá a každý se bojí do krize šlápnout, protože cítí, že by to mohl být poslední krok na prohnilém mostě s následným pádem do propasti. A k tomu dnes stačí už velmi málo. Pak to krachne a začne se znovu. V knize je popsáno jak to při minulých kolapsech vypadalo, jak lidé kolaps přežívali a vůbec vše kolem je v knize

17.02.2016

Řeč lidského těla Řeč lidského těla Erhard Thiel

Doba se změnila, ale řeč těla zůstává. Je to zajímavé počteníčko a zjišťuji jak mně lidé čtou.

17.02.2016

Nedokončené melodie Nedokončené melodie Jurij Kazakov

Čtivé lidské příběhy bez potoků krve a sexu na každé stránce.

14.02.2016

Zápisky kriminalistove Zápisky kriminalistove Lev Romanovič Šejnin

Náhodou se mně to dostalo do rukou. Proč ne? Ideologii si odfiltruji a detektivka standard. Proč nečíst jak to dříve vypadalo? Jsou to dějiny.

14.02.2016

Cukrovka od A do Z Cukrovka od A do Z Ota Dub

Velmi čtivá a užitečná kniha. Jak nepřijít o nohy, zrak a posléze i o život. Cukrovku máme, ani o ní nevíme, je to velice zákeřná nemoc. Cukrovku mají už i děti a musí si píchat inzulin.

08.02.2016