tester

Přečtené 21Nové základy experimentální psychologie
? - říjen 2017
Nové základy experimentální psychologie 1991, Břetislav Kafka

....Bývá zvykem říkat o člověku, který nastoupil novou cestu v nějaké oblasti vědění nebo činnosti, že předstihl svou dobu. O Břetislavu Kafkovi by se dalo říci, že dohonil, co doba zameškala pravé v bádání o lidské duši. Tato oblast je bohužel dosud pro mnohé uzavřena mechanicko-materialistickými předsudky a vědeckými pověrami....Podobná kniha s tak širokým záběrem dnes neexistuje. Že se do materialistického světa moc nehodí dokazují opakované zákazy jejího vydávání.


Cikáni
? - květen 2017
Cikáni 1930, Karel Hynek Mácha

Audioknihu Cikáni považuji podle mého vkusu za nejlépe namluvenou knihu.


Údolí bez jara
listopad 2016 - květen 2017
Údolí bez jara 1940, Romain Roussel

Četba lahodí duši...běží-li o lásku, překonají mužik kolem padesátky v pošetilosti dvacetileté mladíky.


Citáty a aforismy o medicíně
? - únor 2017
Citáty a aforismy o medicíně 1999, Svatopluk Káš


Cukrovka od A do Z
? - únor 2017
Cukrovka od A do Z 1977, Ota Dub

Velmi čtivá a užitečná kniha. Jak nepřijít o nohy, zrak a posléze i o život. Cukrovku máme, ani o ní nevíme, je to velice zákeřná nemoc. Cukrovku mají už i děti a musí si píchat inzulin.


Věčně zpívají lesy
únor 2017 (03.-11.)
Věčně zpívají lesy 2000, Trygve Gulbranssen

Velmi rozvláčně popsaný příběh je v podstatě o tom jak peníze ničí rodinu i společnost přes několik generací. Hlavní postavy jsou bezohlední, citově nevyzrálí hraboši, hromadící majetek a peníze chodící neustále se vztyčenou hlavou. Ke konci života postupně měknou a meditují o Bohu. Měl jsem co dělat, abych to dočetl do konce.


Neviditelný
? - červen 2016
Neviditelný 2006, Jaroslav Havlíček


Psychologie pomáhá každodennímu životu
? - květen 2016
Psychologie pomáhá každodennímu životu 2004, Miluše Soudková

Stav bytí bez systému hodnot je psychopatogenní. V knize si možná každý najde něco co ho z vlastního života zajímá a čemu dobře nerozumí. Je to dost inspirativní a poučné čtení. Není to kniha typu - jak vydělat milion za minutu.


Řeč lidského těla
? - únor 2016
Řeč lidského těla 1993, Erhard Thiel

Doba se změnila, ale řeč těla zůstává. Je to zajímavé počteníčko a zjišťuji jak mně lidé čtou.


Ježíškovo kvítí
leden - únor 2016
Ježíškovo kvítí 1992, Adolf Gajdoš

Jak Ježíšek poznával různé květinky např. pomněnka atp.. Stvořitel nedal některým květinkám jména a to za něho dodatečně udělal Ježíšek. Pěkné ilustrace od Františka Doubravy. Kniha pro menší děti.


Pavlovy rozpravy 3.díl
? - leden 2016
Pavlovy rozpravy 3.díl 2008, Bedřich Kočí


Zvířátka a petrovští
? - leden 2016
Zvířátka a petrovští 1977, V. Říha (pseudonym)

Kdysi dávno jsem tuto knihu pohádek četl a teď jsem ji náhodou znovu objevil a vrátil jsem se do dětských let. Kniha se nedá odložit dokud ji člověk nedočte. A vždy nakonec zvítězí dobro nad zlem. Myslím že na tuto knihu se neprávem zapomíná a je nahrazovaná různými importovanými hrůzostrašnými "moderními" děsy. Jak píše Finskej...Říhův český jazyk je moc hezký a velice přirozeně plyne.... Jazyková kultura je Říhova silná stránka. S tím se v dnešních knihách moc nesetkáváme.


Strážkyně pramene
03. leden 2016
Strážkyně pramene 2014, Emmi Itäranta

Vypůjčil jsem si knihu v půjčovně e-knih. Za pár kliků v tabletu v epub. Koukám na začátek a lahodí to mému oku, psychice i stavu duše a mysli. To je něco podle mého gusta. Protože je to AKTUÁLNÍ TÉMA. Už teď doporučuji těm, kteří se zajímají o budoucnost. Zdá se že je tam všechno podle mých představ. Nádhera !!! A dal jsem si žluté písmo na černém podkladě. Co nás čeká to nás nemine. Velmi aktuální počteníčko !!!!! Taková kniha se dá i koupit, téma má trvalou a s přibývajícím suchem na planetě stále větší platnost. Ke knize se dá s postupujícím časem určitě vracet. Čtenář je zde částečně seznámený i s čajovým obřadem. Z technického hlediska jsou tam určité nelogičnosti, ale to se u tohoto druhu literatury přehlíží. Skutečný nedostatek vody by asi vypadal poněkud jinak. Knihu doporučuji hlavně těm, kdo se zajímají o budoucnost.


Broučci
? - prosinec 2015
Broučci 2004, Jan Karafiát

Morbiďáci, pusťte dětem i televizi atp. Z pohledú na TV masakry musí děti okamžitě zemřít hrůzou.V knížce nic morbidního není. Je tam život. Knížka je klenot., Na tom že někdo z rodiny zemře není nic morbidního. Co budete dělat až vám někdo z rodiny zemře? Broučkama jsou na to děti připravené.Smrt je součástí života.


Pět jazyků lásky
? - listopad 2015
Pět jazyků lásky 2002, Gary Chapman

Nedostatek lásky hlavně v dětství má určující vliv na charakter člověka. Nemusíme chodit daleko. Jistě sledujete jak se zdejší diskutující vyjadřují, třeba k různým knihám, diskutérům a vůbec jak se zde chovají. Ti s nedostatkem lásky v dětství to zde nemají lehké a nejen zde. Jejich chování je mimo většinovou normu a i zde někteří podrážděně reagují na jiné. Jde o reálné následky nedostatku lásky. Vznikají tak deprivanti, kteří nejsou schopni se pořádně zařadit do života, ale toto postižení je neomlouvá. Někteří se nad nimi nadřazují, kritizují atd. Prostě postižení trpí za rodiče.


Bohém
? - listopad 2015
Bohém 2006, František Gellner


Vejce a já
? - listopad 2015
Vejce a já 2008, Betty MacDonald

Nic nehrotit a když se nevede vzít na to sekeru. Nepropadat poraženeckým náladám. Nějak bylo, nějak bude. Do všeho se pustit s vervou i když o tom nic nevím. Hlavně nelenošit !!


Duševní hygiena
listopad 2015 (08.-10.)
Duševní hygiena 1984, Libor Míček

Že je to starší kniha? Vynikající-neznám nic lepšího na téma duševní hygiena. Klanění komunistické ideologii přeskočte. Knihu jsem koupil v roce 1968 za 22 Kč a na čistou stránku na začátku knihy jsem si napsal Einsteinův výrok : "další vývoj lidstva záleží na jeho morálních principech a nikoli na úrovni jeho technického rozvoje". Kniha má 206 stran. Díval jsem se a na knižním trhu není k sehnání. Nebo ji někdo někde našel kromě v bazaru? Lidé se zbývají většinou jen tělesnou hygienou, o duševní hygieně mnozí ani neví že něco takového existuje.


Labyrint světa a ráj srdce
? - listopad 2015
Labyrint světa a ráj srdce 1955, Jan Amos Komenský

...alegorický filosofický román-traktát, je pokládán za jedno z vrcholných děl barokní literatury.....OK


Jan Kryštof 1. díl
31. říjen 2015
Jan Kryštof 1. díl 1966, Romain Rolland

..Zvony se rozezpívaly v nočním tichu. jejich hlas byl vážný a pomalý. Ve vzduchu zvlhlém od deště šinul se jako kročej po mechu....před autorem klobouk dolů. Velmi čtivé a pro mne všechno představitelné. I když pro někoho příliš rozvláčné. Není to jednohubka která se dá strávit na jeden zátah. Je to chuťovka, kterou je potřeba si v klidu, pohodě a pomalu vychutnat. Že už v roce 1915 dostal autor Nobelovu cenu za literaturu vypovídá a kvalitě autora. Dnes by asi Nobelovku nedostal. Autor a jeho dílo je dnešními generacemi asi neznámé a tím nedoceněné. Styl jakým je kniha psaná asi neodpovídá většině dnešních čtenářů.


Hovory k sobě
? - říjen 2015
Hovory k sobě 1999, Marcus Aurelius

Kniha má vlastnost černé díry. Vtáhne vás do sebe a už vás nepustí. Budete jejími stránkami listovat celý život.