Tess_BooksNerd Tess_BooksNerd komentáře u knih

Tajný slib Tajný slib Gina Mayer

Myslím, že toto je čtení pro dospívající dívky. Každopádně jsem si knihu užila. I když v této knize byl Šaman spíše na druhé koleji, bylo skvělé sledovat, jak se Zoe posouvá kupředu a zase zpět. Musím zde vyzdvihnout postavu Cypriana. Velice se mi líbil jeho klidný přístup. Pevně doufám, že se ve třetí knize dají se Zoe dohromady.

30.11.2023 5 z 5

Cesta do Snowfieldu Cesta do Snowfieldu Gina Mayer

Příjemné čtení na večer. Kniha je velmi krátká. Jakožto milovník jezdectví už od útlého dětství, takové příběhy ráda vyhledávám. Příběh o divokém mustangovi, kterého vůdčí hřebec vyhnal. O lovci který jej chytil a snažil se zlomit jeho vůli. O chlapci který ho zachránil a zklamal. A o dívce, která dokáže uzdravit duši hřebce.
Tento příběh mi silně připomíná příběh Ostwind (Rychlý jako vítr), jen s tím rozdílem, že zde je kůň plemene mustang a dívka, která je zázračným dítětem, které hraje na flétnu.

27.11.2023 5 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Skvělá oddychovka na večer. Kniha je plná tajemství, záhad, a i toho sexu. Líbí se mi, jak spisovatelka pojala příběh, a vypráví ho jak z pohledu Nera, tak i Elisy.

27.11.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zajímavá kniha. Příběh odehrávající se během 2. Světové války v chudé ulici menšího městečka poblíž Mnichova. Dostává se nám pohled na obyčejné lidi, na pronásledování Židů i na nejlepší přátelství mezi Liesel a Rudym.

23.11.2023 3 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Ačkoliv jsem zarytý fanoušek YA a fantasy žánru, nikdy neodolal i nějaké té romantice. Respektive snažím se rozšiřovat si obzory a brouzdat I do jiných žánrů. Toto pro mě bylo příjemné oddechové čtení. Ačkoli mě příběh nedokázal vtáhnout jako u knih se štítkem fantasy, kniha mě velice bavila. Dva lidé z úplně odlišných světů v sobě nakonec najdou pravou lásku a i přes všechny překážky a rozumné důvody proč by to nemohlo fungovat, se svět zalije v teplém světle happyendu. :)

16.11.2023 5 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Tak tohle byla strhující jízda. Ještě teď nedokážu pořádně vyjádřit, jak moc jsem se v této knize ztratila. Celou knihu jsem měla přečtenou během jednoho dne. Příběh mě vtáhl do sebe a neexistovalo nic, co by mě dokázala vrátit zpět do reality. Na tuto knihu jsem netrpělivě čekala, abych zjistila, jak se Layla nakonec rozhodne. A bože, takové štěstí když se rozhodla správně jsem z knihy nikdy neměla. U tohoto dílu jsem prožívala vše naplno. Smála jsem se, šklebila se jako Roth. Najednou jsem u čtení plakala. Myslela jsem si, že si v jednu chvíli vybulim oči. Zvlášť když se Roth musel vzdát druhé největší lásky. Zlomilo mi to srdce. Celou sérii a hlavně tedy tento díl doporučuji všem. Ať už jste fanouškem YA fantasy, máte rádi sci-fi , romány, crimi nebo cokoliv. Tohle je příběh, který pohltí všechny. Nemohu se dočkat, až příští rok vyjde první díl série Harbinger, který nás vrátí zpět do světa mezi Laylu, Rotha, Zayna a Stacey.

14.11.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Kniha je velmi dobře napsaná. Čarodějky, démoni, tajemství.. Samé lepší téma. Četla se mi vcelku dobře, až na pár prvních Kapitol. Asi někde v půlce jsem se přistihla, jak mě to ke knize táhne a chci zjistit, zda se Emilia zamiluje do Iry. To se bohužel nestalo. Nemyslím si, že bych se v brzké době ke knize vrátila, ani nemám v plánu pokračovat v sérii. Alespoň prozatím. Co mě ale opravdu dostalo, byl popis prince Iry. Kalhoty nízko posazené, Havraní vlasy, arogantní, sexy, hadí tetování. Jako by spisovatelka opsala korunního prince pekel Rotha ze série Dark elements. Což mě dost překvapilo a zamrzelo. Tento pocit se se mnou táhl celou knihu, a to byl asi důvod, že jsem si knihu neužila naplno.

12.11.2023 3 z 5

Prokletá Prokletá Thomas Wheeler

Legendy a příběhy o Artušovi, Morganě i velikém čaroději Merlinovi mám ráda. V tomto příběhu však není hlavní hrdina Artuš. Vlastně není ani králem. Jen jakýmsi žoldákem, který utíká. Neustále jen utíká a stále hledá svou čest. Hlavní hrdinkou je zde Nimue. Jedinečný meč je tu zde také. Meč moci. Merlin vlastně celou knihu není nejobávanějším a největším čarodějem všech dob. Jen vyhaslým dědkem užírající se svou nespolehlivostí. Starý ochlasta co záhadným způsobem přišel o svou moc. Na samém konci ji opět získá. Jak vlastně příběh skončil, jak dopadla Nimue. Zda přežila nebo ne, se tu nedozvíme. Možná je to konec rozpracovaný pro 2. Díl. Ale i tak. Jsem toho názoru, že existuje jakási nepsaná dohoda mezi čtenářem a spisovatelem. Otevřený konec je pro mě jako nejvyšší zrada. Jste napjati příběhem, velkou bitvou, a pak prásk a nic víc. Jak to s hlavními hrdiny dopadlo se nikdo nedozví. Proto nemohu dát plný počet hvězd. Kniha celkové byla fajn, nebyla to žádná bomba u které bych hltala každé slovo, ale nebyla ani zdaleka ta nejhorší.

11.11.2023 3 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Tento příběh se mi vryl do srdce.
Roth se vrátil. Všechny ty slova, která řekl Layle bolela. Nevěřila jsem ani jedinou minutu, že pro něj nic neznamenala. Zayne mě tento díl vytáčel ještě víc, než v tom prvním. Bylo ho tu až příliš. A když se pak Roth vyjádřil na samém sklonku smrti .. Bože. Doslova jsem těch několik stránek brečela. A když konečně řekl pravdu. Zlomený Roth je jako by vám někdo vyrval srdce z těla, ale pak si uvědomíte clvyznam jeho slov, a to srdce vám znovu vrátí. Už teď se těším na příští týden, až mi přijde 3. Díl. Doufám, že se Layla rozhodně pro Rotha. On ji hluboce miluje a já miluji jeho od prvního okamžiku, co se v prvním díle objevil.

07.11.2023 5 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Lehký nádech inspirace z řecké mytologie super. Kniha se čte vcelku dobře, líbí se mi pohled obou hlavních postav. Můžeme tak nahlédnout hlouběji a pochopit, co si oba dva myslí. Tuto knihu jsem si nechala až na úplný konec čtenářské výzvy, ačkoli jsem ji měla přečíst očividně dříve než Dark elements. Nevim, zda je to tím, že mě polibek bez duše naprosto vtáhl do děje, cítila jsem každé slovo i každý cit. U této knihy nepřišlo nic. Prostě nic. Kniha se mi líbí a možná ji někdy v budoucnu dám ještě šanci.

05.11.2023 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Páni. Páni páni páni. Přesně v takových chvílích, kdy čtu nějaký příběh fantasy si říkám, že celá má duše i mozek byli k tomuto stvořeni. Žádný jiný žánr si nedokážu tak uzit. Jen dvě série mě takto dokázaly pohltit. Acotar, a nyní Dark elements. Od první věty až po poslední tečku pracovala má fantazie na plné obrátky. Nedokážu ani pořádně myslet. Kdyby hodnocení mělo nekonečno hvězdiček, tak této knize bych dala klidně celý vesmír plný hvězd. Jedním slovem úžasné. Layla je jakýsi hybrid stránce a démona. Jediná svého druhu. Pak tu máme strážce Zayna. Občas bych se nejraději vynořila do příběhu a dala mu pár facek. No a nakonec tu máme Rotha. Arogantní namyšleného egoistu démona, který je nejen pěkný "zvrhlík" ale ve finále není ani tak špatný, jak se o démonech říká. Člověk se do něj okamžitě zamiluje. Během konce, kdy se Layla utápí ve smutku po ztrátě Rotha a myslí si, že cítí jeho vůni i když to bylo nemožné, mi i slza ukápla. Žádný jiný příběh ve mě nevyvoval tak silné emoce. Musím změnit své hodnocení u jedné knihy, protože tahle ji předčila ve všech bodech. Nejlepší kniha, jakou jsem mohla tento rok přečíst.

03.11.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavá kniha. Zpočátku jsem si říkala "hm zajímavé, ale nic pro mě." Pak když knihu odlozite, najednou si po chvíli uvědomíte, jak přemýšlíte nad osudem Nory. Bude žít? Zůstane uvězněna v půlnoční knihovně? Najde svůj vysněný život? Nedá vám to a než si stihnete uvědomit co děláte, sedíte a bedlivě čtete o dalších životech, které Nora prožívá. Knihu vřele doporučuji. :)

01.11.2023 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

(SPOILER) Tato kniha byla jedním slovem dokonalá. Tento "dark romance" sice není můj šálek kávy, tedy nebyl, ale při této knize jsem se opravdu bavila. Přečíst ji, mi zabralo jen pár hodin. Nemohla jsem ji odložit. Sledujeme příběh Violett a Petera. Violett je nezávislá konzultantka a Peter je celosvětově uznávaný spisovatel. Oba dva za sebou mají těžkou minulost co se milostných vztahů a důvěry týče. Po oslovení Petera na veletrhu a jeho odmítnutí, si Violett usmyslela, že mu ukáže. Neomaleným způsobem si zařídila pohovor v jeho kancelářích. Aby si získala práci, musela zatajit svou dceru Zoey. Peter je typický "Bad Boy", který se na všechny mračí a je neustále nepříjemný. I přes to k hlavní ženské postavě cítí od samého počátku touhu. Proto jí nabídne až nepatřičně vysoký plat. Příběh pokračuje nesmyslným donucením Violett jet s ním na knižní veletrh. Čím více času spolu stráví, tím více se do sebe zamilují. Ačkoli si to ani jeden z nich nechce přiznat. Kniha končí velikým vítězstvím, kdy Peter získá zpět svou ukradenou knihu, Violett i její dceru Zoey.
Kniha je plná zloby, frustrace a škodolibých poznámek. Zároveň je ale plná vtipných poznámek na účet Petera i Violett. U některých pasážích čtenář prostě musí vybuchnout smíchy. Příběh je velice dobře napsaný. Autorka nám představila dokonalý příběh dvou zlomených lidí, kteří nakonec našli cestu jeden k druhému. Dokázali zapomenout na minulost a uvítat společnou budoucnost. Knihu vřele doporučuji všem, kteří mají rádi romány a příběh typu náprava Bad Boy. Určitě se ke knize v budoucnu opět vrátím.

28.10.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

(SPOILER) Kde začít... Tuto knihu jsem si vybrala pro čtenářskou výzvu. Stala se světovým bestsellerem a tak jsem si řekla, že to bude fajn a rychlé čtení. No. Prvních asi 50 stran bylo pro mě jakési utrpení. Rachel vypráví, jak kvůli alkoholu přišla o všechno, objevuje se i Megan a Scott. Každodenní dojíždění vlakem, vysněné postavy které jsou ve skutečnosti někdo jiný. Až po zmizení Megan to začíná být vcelku zajímavé. Pak se najde mrtvá. Všichni podezřívají jejího manžela Scotta a bývalého milence Kamala. Rachel stále řeší alkohol a svého exmanžela. Ve finále je vrahem úplně někdo jiný. Pro určité postavy končí kniha happyendem. Proč je kniha bestseller netuším. Člověk si musí dávat dobrý pozor na datum, kterého se právě dané vyprávění týká. Knihu hodnotím ani kladně, ani špatně. Ale že bych ji někdy četla znovu, to se asi nestane.

27.10.2023 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

(SPOILER) Kde jen začít. Autorka si s příběhem vyhrála opravdu bravurně. Ačkoli toto téma není zrovna mým šálkem kávy, zajímalo mě, jak to s "Fredovou" nakonec dopadne. Příběh je čtivý, neuspěchaný. Postavy i místa jsou velice dobře popsané, což nám dává jistý pocit poznání. Samozřejmě bych mohla říct, že se tento příběh někdy v budoucnosti může stát svým způsobem skutečností. Co mě ale velice frustruje, je nedokončený příběh June. Jak dopadla? Podařilo se jí utéct? Našla Luka? Získala zpět svou dceru? Porodila dítě, které čekala s Nickem? Našli ji? Odvlekli ji zpět? Pověsili? Toto jsou otázky, které si po přečtení kladu a na které bych ráda znala odpověď. Takto nedokončený příběh je pro mě jako kudla do zad od spisovatelky. Proto nemohu dát plný počet hvězd ve svém hodnocení.

23.10.2023 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Uff .. Jakožto milovník žánru YA a fantasy, toto pro mne nebylo. Nevadí mi knihy jako Pýcha a předsudek, Moje vina, After atd. Na tuto knihu jsem se velice těšila. Vždy jsem si ji chtěla přečíst, ale nikdy se k tomu nedostala. Až nyní, díky čtenářské výzvě. Příběh sám o sobě je vskutku pěkný. Velice se mi líbilo, jak spisovatelka pojala popis postav i míst. Vyobrazení povah hlavních postav bylo tak skvěle popsané, že člověk mohl cítit tu nenávist, lásku i strach. Co mě upřímně docela vadilo, jak byla kniha pojata. Jakožto vypravování staré paní Nelly, se mi občas pletl dej, kdy jsem musela přemýšlet, zda je to stále v minulosti, nebo přítomnosti. Celkově bych knihu hodnotila kladně, ačkoliv to není jedna z těch, které bych si ráda přečetla znovu.

19.09.2023 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po prvním dílu jsem nedokázala číst dál. Četla jsem spoiler a věděla jsem, co se stane. A nechtěla jsem to. Po pár měsících jsem ale poznala, že je pravý čas na druhý díl. A nemohu být více, než překvapena a ohromena. Druhý díl je plný poznání, lásky, něhy a hněvu. Zatímco v prvním dílu je Rhys namyšlený arogantní zmetek, v této knize ukazuje svou pravou tvář. Člověk si ho prostě zamiluje. Druhý díl je prostě další srdcová záležitost a já se těším, až se pustím do dalšího.

05.09.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Moc děkuji těm, kteří ji doporučily. Kniha mi svým způsobem připomíná Dvůr trnů a růží. Narozdíl od té, jsem tuto nedokázala odložit od prvního okamžiku. Byla jsem tak pohlcená příběhem, že jsem nevnímala nic jiného. Vlku zaslíbená, je ta nejlepší kniha, jakou jsem tento rok mohla číst. Přála bych si, aby příběh nikdy neskončil. Taková nekonečná kniha. Už teď se těším na pokračování.

17.08.2023 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Tuto knihu jsem četla po třetí a vždy mě uchvátí.

28.07.2023 5 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Ženy, které se teprve snaží přijít do jiného stavu, nebo ty, které nad dítětem teprve uvažuji, by se mohli vcelku vylekat. Ale za mě kniha prostě supr. Vtipně popsané těhotenství, od strii, prvotních nevolnosti až po samotný porod, je fajn odlehčení. Doporučuji.

09.07.2023 5 z 5