Tess_BooksNerd Tess_BooksNerd komentáře u knih

VAMPS: Čerstvá krev VAMPS: Čerstvá krev Nicole Arend

(SPOILER) Je mi té knihy vlastně líto. Ačkoliv by mě za normálních okolností bavila způsobem, že bych ji přečetla během dne maximálně dvou, nyní pro mě byla nezáživnou formou světa upírů. Nemohu to dávat za vinu knize ani spisovatelce, ale jen a jen sobě. Předtím jsem dočetla knihu která mě tak emocionálně vykolejila a psychicky odrovnala, že by mi nyní přišla kterákoliv jiná nudná a nezáživná. Myslela jsem že jsem svůj čtecí blok překonala, ale očividně bude trvat ještě chvíli, než budu schopna si příběhy opět užívat. Každopádně příběh mě zaujal, i přesto všechno mi kniha nezabrala tolik času. Celkově ji hodnotím pozitivně, i když bych asi ocenila více akce.

Dillon je napůl upír, nákup člověk. Dhampír. A jako jediný svého druhu se mu naskytne příležitost studovat na nejprestižnější škole pro upíry. VAMPS. Brzy zjistí, že je jeho krev jedinečná a velice mocná. Ve výběru třídního Tribuna vyhraje na celé čáře. Všichni jeho spolužáci jeho krev hodnotí jako velmi silnou a mocnou. Tím si získá spoustu mocných nepřátel, kteří se ho snaží zničit. I mezi jeho spolužáky jsou tací, kteří nesouhlasí s výběrem a nenávidí ho. Dillon trpí velmi silnou touhou po Coře, krásně upírce. Ta je ovšem s Bramem, který je jeho největší rival. Běhemedove výzvy zazáří a získá Insignie, tetování z krve upírů. Brzy se Dill začne cítit pohodlně a na škole jako doma. Při Výletě mezi lidi a jejich největší zkoušky za celý školní rok je spáchána vražda jedné barmanky. Jediný kdo byl sám a mohl to udělat byl Dillon. A tak je uvržen do předběžné vazby a čeká ho soud, kde se buď ukáže jeho nevinná, nebo bude odsouzen k smrti.... A kdo je vlastně jeho matka, kterou všichni znají jako jednu z nejmocnějších upírek světa?

15.01.2024 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Z prvu bych chtěla říct, že toto opravdu není můj žánr. Ačkoliv se tomu snažím vyhnout, jakožto knižní závislák, člen klubu Dobrovský jsem cítila jakousi povinnost, si tuto knihu od Adama "přečíst". Já ji poslechla jako audioknihu. A musím říct že mě překvapila. Ačkoliv jsem celou knihu přemýšlela, co to má sakra být, proč tam je tolik příběhů a co ksakru mají ti lidé společného. Kdo je Pětka, odkud se vzala záhadná Jenny která sice vypadá jako dítě, ale myslí i chováním je jako starší dáma. Na konci do sebe vše zapadlo a mě začal celý příběh dávat konečný smysl. Jen mě mrzí, že jsem se nedozvěděla jak se Daniel seznámil s temnotou a proč si vybrala zrovna jeho.

11.01.2024 3 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

Ani nevím co říct... Kde jen začít... Sérii Viníci jsem si zamilovala od prvního okamžiku, kdy jsem nejprve viděla film a pak začala číst sérii. Mezi prvním a druhým dílem jsem měla velikou pauzu. Ale po přečtení druhého dílu jsem se okamžitě pustila do toho posledního a nemohla jsem udělat lépe.
Tento díl byl jedna obrovská horská dráha pocitů. Knihu jsem zhtla v podstatě během jednoho dne. Nedokázala jsem odtrhnout oči a přísahám, celý jsem ho probrečela. Od začátku dokonce se střídaly slzy smutku, radosti a štěstí. Jen jsem začala číst, stačilo pár slov a měla jsem slzy na krajíčku. Tato série a hlavně tento díl překonaly úplně vše, co jsem kdy četla. Pevně doufám, že filmové zpracování bude tak dokonalé, jako knihy. Ještě teď, po dokončení této série cítím, jak se mi svírá hrdlo, ten tlak na hrudi jen si vzpomenu co Nick dělal a to nekončící štěstí, které jsem měla posledních 100 stran knihy. Obvykle píši recenzi, ve které je obsažen alespoň krátký spoiler. Ale vím, že u této knihy to nedokážu. Nemohu se přinutit, abych napsala alespoň ve zkratce, co se v této knize odehrává protože to nejde. Nemohu udělat krátkou verzi něčeho, co jsem si přála, aby nikdy neskončilo. Pokud čtete popisek, nebo jste četli první dva díly a nevíte, zda máte pokračovat i tímto dílem. Pokračujte. Pokračujte protože tato kniha je vším, co od žánru romance očekávám a mnohem mnohem víc.

10.01.2024 5 z 5

Gryf, který neuměl létat Gryf, který neuměl létat Tereza Janišová

Audiokniha: Knihu jsem poslechla v práci. Krátká povídka která mile překvapila. Děj nijak nenudí. Ale také tam není nějak bůhvíjak moc akce nebo tajemná. Taková příjemná jednohubka.

09.01.2024 5 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

(SPOILER) Miluji tuto sérii. Culpa Mia byla lahodná ochutnávka Nicka a Noah. Stejně tak film. Culpa Tuya byla strhující jízda pocitů. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale kdykoli jsem knihu odložila, musela jsem přemýšlet co se sakra bude dít dál? Rozejdou se Nick a Noah? Opravdu je to s ní tak špatné? Vyřeší problémy mezi sebou? A tak jsem četla a četla a uvědomila si jednu věc. Noah mi tento díl neskutečně lezla na nervy. Nick byl ovšem kouzelný. Tak moc se jí snažil pomoci. Byl tam pro ni, ať se dělo cokoli.

Noah a Nick jsou pár. I přes všechny okolo, kteří je chtějí rozdělit. Na veřejnosti se ovšem musejí chovat jako bratr a sestra. Nick bydlí sám, Noah maturuje a po létě bude nastupovat na vysokou. Nickovo přání je, aby se k němu nastěhovala. Její matka a Nickův otec se je snaží rozdělit, a tak si Raffaella vymyslí výlet po Evropě na celý měsíc. Po návratu tráví čas s Nickem. Snaží se ho kontaktovat jeho matka. Noah se za Nickovymi zády setkává s ženou, která jejího přítele zničila. Ta jí vyhrožuje, pokud mu nepředá dopis nedovolí, aby s ním jeho sestra strávila pár dní. Nakonec se k Nickovi nepřestěhuje a nachází novou spolubydlící Birar. Ta je ve skutečnosti Nickovo bývalá. Nick se snaží svou přítelkyní přesvědčit, aby začala chodit k psychologovi. Noah souhlasí a útěchu najde ve školním psychologovi Michaelovi. S Nickem se neustále hádá a tak se rozhodne pro pauzu, kdy po něm žádá týden a pak další, aby si urovnala pocity, myšlenky a vyrovnala se se svými démony. Briar sehraje svou roli a donutí Noah myslet si, že ji Nicholas podvedl. Chvíli předtím Noah zjistila, že její matka nebyla tou ženou, za jakou ji celý život považovala. A tak se v záchvatu vzteku, paniky a zoufalství vyspí Michalem. Když Noah zjistí, že ji Nick nepodvedl, nedobrovolně se přizná, že ho podvedla. Dokáže ji Nick odpustit nebo to byla poslední kapka, přes kterou se jejich vztah nedokáže přenést?

09.01.2024 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Tak tohle byla ještě větší jízda, než první díl. Některé části jsem si musela přečíst několikrát po sobě, abych si opravdu potvrdila, že se to děje. Příběh je nabitý erotikou, dramatem, láskou a nadějí. Kniha se čte sama, neměla jsem problém ponořit se do příběhu a cítit veškeré pocity hrdinů. Pevně doufám, že brzy vyjde další díl z této série.

Ayla je držena jako zajatec smečky Lvů. Jorden se ji snaží přesvědčit, aby se poddala dobrovolně partnerskému poutu a stala se jeho Alfa samicí. Když odmítne, sluneční čarodějky na ni sešlou jakési kouzlo. Z Ayly vytryskne měsíční světlo a složí sluneční čarodějky na zem. Ty jí nakonec potvrdí, co už si myslela. Je poloviční Měsíční čarodějkou. Jorden se sní hodlá spařit během dalšího úplňku, aby stvrdil jejich pouto. Během té doby Ayla předstírá, že se nechává poddat poutu a přemisťuje ji z celý do domu, kde se setká s Mírou, kterou drží proti její vůli. V den úplňku je Ayla připoutána k oltáři, aby se jí Jorden mohl zmocnit proti její vůli. Na světlo přichází nová pravda, která tento svazek neumožňuje. V tu chvíli se objevuje smečka Hadonoše a zachrání obě dívky. Ačkoliv pro Aylu to znamená z vězení do vězení. Kaden ji už nevěří a nechce s ní ani mluvit. Ayla musí napnout všechny síly, aby ho přesvědčila o své věrnosti smečce Hadonoše. O věrnosti k němu samému, i přes její partnerské pouto s Alfou smečky Lvů. I když se to zdá, jako naprosto nemožný úkol....

05.01.2024 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

(SPOILER) "Co to sakra děláš?" "Říká se tomu obětí Kadene." "Víš, mezi lidmi co nejsou citově zakrnělí, se to používá k projevení vděčnosti."

Tohle byla úžasná kniha. Přečteno jedním dechem. Příběh je nabitý akcí, nechybí nádech erotiky, humoru i trocha toho smutku. Kniha mě hluboce zasáhla a vtáhla do děje takovou silou, až jsem občas nevnímala přítomnost kolem sebe.

Ayla je vyděděncem smečky Raka. Napůl člověk napůl vlk. Od malička se k ní její smečka chová příšerně. Neustálé ponižování a fyzické týrání. I když je dcerou samotného Alfy. Pro otce je připomínkou jeho chyby, úletu v podobě sexu s lidskou ženou. Slabou útěchou ji je jen její starší bratr Wesley a kamarádka Mira. Naději vkládá do konvergence, kde ve svých 22 letech získá svého vlka a druha, který jí dá nový domov a lásku, která ji celý život chybí. Vlk, kterého probudila díky moci slunečních čarodějek má bílou srst, což je velmi vzácné. Jejím novým druhem byl zvolen Jorden, následník postu Alfa smečky lvů. Při předání je její otec a téměř celý klan vyvražděn. Ayla v sobě probudí jakousi moc, která ji dovoluje pohybovat se ve svitu měsíce z místa na místo. Na pokraji smrti ji najde parta kluků. Později zavřená v cele se dozvídá, že ten muž se jmenuje Kaden, Alfa smečky Hadonošů, která měla být pouhou legendou. Ayla je podrobena výcviku a nesčetné zkouškám, aby dokázala svou loajalitu a byla přijata jako právoplatný člen smečky. Během této doby se zamiluje do Kadena. Nastane veliká bitva, kde ji Jorden vydírá a je nucena s ním odjet. Kaden si myslí, že nakonec zvítězilo její pouto ke svému druhovi Jordenovi a opustila jeho i smečku. Dozví se Kaden pravý důvod, proč s ním dobrovolně odjela. A dokáže Ayla najít cestu zpět ke své smečce..?

30.12.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

(SPOILER) Tahle kniha mě opravdu bavila. Jasný nádech typu "Padesát odstínů šedi" tomu dodával chutný říz. Příběh má spoustu vtipných částí. U některých pasáží jsem se smála jak pominutá. Celá kniha se četla bez sebemenších zádrhelů, příběh hezky plynul, nikde žádné prázdné mezery. Každá stránka nabitá nějakou akcí. Přesně to od knih očekávám a u téhle mi spisovatelka všechno naservírovala na zlatém podnose.

Míša pracuje jako asistentka pro jednoho z hlavních šéfů. Adam nastoupil jako nový hlavní vedoucí celé firmy. Od začátku se choval jako arogantní, sebestředný blbec. Bezdůvodně na všechny řval, hlavně na Mísu a jejího šéfa Tomáše, který byl také Adamovým bratrem. Nebála se ho a dost si n něj otvírala pusu. Jako trest ji prostě obšťastnil na pracovním stole. I když se Michala od něj chtěla držet dál, něco jí k němu táhlo. A tak se po pár setkáních dohodli na vztahu jen sex. Postupem času se do sebe zamilovali a rozhodli se zkusit skutečný vztah. Ten se jim dařilo a i v práci byl Adam snesitelný. Problém začala dělat jeho bývalá přítelkyně, ze které se vyklubal naprostý psychopat. Provedla něco, co ty dva rozeštvalo a rozešli se. Mezitím co se Míša schovávala a utápěla se ve svým žalu, Adam na Silvu sbíral veškerou špínu. Míša málem přišla o život. Díky tomuto incidentu a pravdě, která vyšla najevo, se dali znovu dohromady. Šílená ex vyhrožovala zabitím slečny asistentky, pokud za ní Adam nepřijede. Zatajil Míše kam jede a vydal se jí na milost. Poslední, co uviděl je střelná zbraň namířena na něj a hlasitý výstřel....

29.12.2023 5 z 5

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

Kniha neurazí, nenadchne. Zpočátku fajn příběh. Ačkoli mi dost imponovalo, jak se hlavní hrdinka se svou nejlepší kamarádkou v téměř každé větě nazývali "zlatíčko" atd. To opravdu nebylo nutné. Knihu jsem jakž takž překousala. Co mi ale opravdu hlava nebere, je chování Kláry. Nejlepší kamarádka se vyspí s mým přítelem. Nenávidím je, vymažu je ze života, jsem v depresích. Po pár týdnech se objeví ten "kretén" , kterého jsem se rozhodla nenávidět, ale pustím ho domů, Sednu si s ním na gauč, dám si s ním skleničku a uveřím mu vše, co řekne. Chápu že umírající přítelkyně je hrůza. Ale kamuflovat tím fakt, že s ním bez okolků vlezla do postele? I tak bych mu za žádných okolností neodpustila. Ale ne. Prostě bum bac jasný vyspal ses s mojí kamarádkou, protože tě o to požádala ona, tys to vlastně nechtěl tak jde svět dál můžeme být zase spolu...
Příběh nemastný, neslaný.

26.12.2023 2 z 5

Storočí Storočí Alex Aster (p)

Nechápu, jak někdo může knihu srovnávat s Hunger games. Jedině společné, je takzvané storočí, kde jsou utvořeny 25 den dvojice a od 50 dne se může zabíjet.
Kniha je čtivá, příběh je opravdu dobře zpracovaný.

25.12.2023 4 z 5

Citlivá průvodkyně Citlivá průvodkyně Natalia de Barbaro

V podobě e-knihy jsem ji dostala od Knihy Dobrovský. Přečetla jsem ji rychle jen díky tomu, že nemá mnoho stran. Být kniha tak o 50 stránek silnější, pravděpodobně bych ji ani nedočetla. Toto opravdu není můj šálek kávy.

21.12.2023 1 z 5

Dvůr zázraků Dvůr zázraků Victor Dixen

Možná o ždibet lepší, než první díl. Ale stále mi v této sérii něco chybí. Chybí tomu jiskra. Opět zdlouhavé vysvětlování a dopracování k něčemu, co je shrnuté na posledních pár stránkách. Téměř celá kniha je o jakémsi hledání Dvora zázraků. Nic víc...

20.12.2023 2 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Zaujal mne obal knihy a anotace. Ale celkově mě kniha nijak neoslovila. Celá kniha je o zdlouhavé cestě za pomstou, kterou nakonec hlavní hrdinka neuskuteční. Zpočátku má kniha skvělý chod. Smrt rodiny, ukradeni identity, setkání s krásným upírem. A pak celý zbytek knihy o nudném učení etikety a všeho ve škole poblíž hradu neměnného, tedy vládce Ludvíka, prvního upíra. Pořádný spád přichází na samém konci knihy, popsán na pár stránkách a konec. Mám sice zakoupený i druhý díl, ale nijak mě neláká ho číst.

18.12.2023 3 z 5

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

(SPOILER) Skvělá kniha. Od první věty až po tu poslední. Konečně trochu jiné téma kromě démonů, andělů, upírů atd. Příběh o živých šachových figurkách, bílém a černém králi. A služebnici, která stojí mezi nimi. Nádherné zpracování. ALE CO MA SAKRA ZNAMENAT TEN KONEC?!! Chápu, že asi bude pokračování, ale ukončit to takhle? S takovým odporem jsem knihu odložila. Byla jsem tak naštvaná. Jackson Alicia očividně hluboce miluje a ona už konečně pochopila, že se jí celou dobu snaží chránit a Vincent je ten špatný. A autorka to ukončí tím, že mu plivne do tváře a zlomí mu srdce? Tenhle vztek ve mě bude ještě dlouho. Ale těším se na druhý díl. Všem vřele knihu doporučuji.

16.12.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Nejlepší díl z celé série. Ačkoli spousta recenzí a komentářů hudruje nad počtem erotických scén, pro mě to bylo vřelým uvítáním. Je to série Hříšných. Princové jsou samotnými hříchy, a touha, neřest a sex patří k hříchu. Z předešlého dílu víme, že je Vittoria naživu. Tak nějak už jsem začala tušit, že nejsou jen obyčejné čarodějky. Ale takové odhalení jsem ani v nejmenším netušila. Láska je nejmocnější magií. Skvělý "citát". Když se Emílie vzdala svého nitra pro Iru, byl to největší projev lásky. Samael se stal mým třetím nejoblíbenějším princem a králem. Kráčí teď v mé mysli po boku Rotha a Rhysanda. Ira byl úžasný celou sérii, ale v tomto díle byl božským démonem. Skvělé zakončena série a ačkoliv předchozí dva díly mě moc neoslovili,tento díl jsem zhtla během jednoho dne a nelituji probdělé noci s knihou.

15.12.2023 5 z 5

Kráľovstvo Prekliatych Kráľovstvo Prekliatych Kerri Maniscalco

Tento díl byl mnohem lepší, než předchozí. Děj plynul hladce, spousta tajemství i něhy a zuřivosti. V určité části už jsem tušila, kým Ira ve skutečnosti je. Emilia mi lehká na nervy. A to opravdu hodně. Její počínání bylo chaotické, chování k Irovi neslušné a velmi sobecké. Svým zvráceným zpusobem ji projevoval náklonnost, svou ochranářskou stránku i něhu. A ona se chovala jak umanuté rozmazlené děcko. Celkově knihu hodnotím kladně, a to jen díky Irovi.

14.12.2023 4 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

(SPOILER) Skvělý oddechový román plný humoru, sprostých slov a ironie. Čtení mě neskutečně bavilo. U určitých konverzacích jsem se prostě musela smát. V jednu chvíli přišli na řadu i slzy.

Po nehodě a ošklivé zkušenosti s klukem a svou něj kámoškou se Lily rozhodla začít studovat na škole 900 km od domova. Se svým dvojčetem Rose mají již půl roku špatný vztah. Lily a její sestra měli společné sny o stejné škole. Obě byli baleríny. Po nehodě, kdy se Lily zranila se její sen zhroutil. Měla se ubytovat na koleji se spolubydlící jménem Julia. Když se ovšem v obýváku setkala s klukem, kterému jeho "přítelkyně" řekla Julesi došlo jí, že jde vlastně k kluka který se jmenuje Julian. Jak během prvního týdne zjistila, byl to neskutečný proutník. Neustále s jinou dívkou. Lily si o něm udělala předsudky a ty dva spolu prostě nedokázali vyjít, aniž by se pohádali. Po jedné fakt ošklivé hádce se snažili sobě se navzájem vyhýbat. Lily mezitim poznává Cassidy, která se sní chce kamarádit. Ve finále se z nich stanou nejlepší přítelkyně. Julian a Lily spolu hráli jakousi tichou hru, kdy si dělali naschvály. Když měla velice silné bolesti, Julian se o ní postaral a povídali si spolu. To byl takový přelomový okamžik, kdy spolu sjednali příměří. Na jedné party Jules zjistil, že se jeho dva kamarádi vsadili, jak dlouho dokáže od Lily držet ruce pryč. Potom se o tom zmínil i přímo jí. Díky alkoholu nekoukala na jejich nevraživý vztah a vyspala se sním. Dohodli se na kamarádství s výhodami. Lily se do něj nakonec zamilovala a proto to ukončila.... Zda spolu nakonec budou nebo ne, na to už bude muset každý čtenář přijít sám.

11.12.2023 5 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

(SPOILER) Celkem dobrá zápletka. Děj se posouvá plynule, i když místy byli nudné části. Celkově bych knihu ohodnotila jako fajn oddechová část večera.

Kniha plná humoru, sexu, lásky i napětí. Tři nejlepší kamarádky si před lety slíbily, že se budou držet dat od bratru Kingových. Z těch se během 7 let stali miliardáři. Nakonec se vrátili do svého rodného města, kde začali stavět centrálu pro svou firmu. Rich vyhledal Míru, aby se jí omluvil za to. Co provedl před lety na škole. Tady jsem neustále musel myslet na to, co že to vlastně provedl. S pokračujícím příběhem Kira několikrát slib poruší a kamarádky ji dají ultimátum. Buď ony, nebo Rich. Vybrala si Riche. Ne proto, že by ho snad v té době milovala. Spíš pro to, že se její kamarádky chovali jako bezcitné mrchy, které hledí jen na sebe. Čím víc tráví více času s Richem, tím víc se do něj zamilovává. Rodiče Kingovy se snaží sabotovat stavbu za pomoci otce Kiry, a zároveň se snaží udržet Riche a Stellu spolu. Richard požádá Kiru o ruku. Ta souhlasí. Jejich svatba je ale jeden veliký blázinec, kdy si všichni myslí, že si bude brát Stellu. Jen nejlepší přítelkyně, které mezitím Kiře odpustili, a Nick s Cadem. Rodiče bratru se pokusí Kiru a její nejky svým způsobem unést. Podaří se Kiře dostat na svou svatbu včas? Přijde Rich se svými bratry o značnou část svého jmění díky svým rodičům?

09.12.2023 5 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

(SPOILER) Historický román z období 2. Světové války, inspirován skutečnými událostmi. Příběh je velice čtivý, ačkoliv to není úplně můj žánr. Spisovatelka se snažila a dokázala znovu oživit historii. Jakmile jsem se ponořila do příběhu, jako bych se stala nenápadným přihlížejícím v samém srdci Dachau, na dvoře velitele a v rohu kůlny.
Takové příběhy se vryjí člověku do paměti. Už jen pomyšlení, co si tito lidé museli v období Holocaustu prožít je šílené. Ani si to nedokážu pořádně představit. Ten strach, tu hrůzu kterou museli každý den zažívat. V takových chvílích se ptám, kam se v té době poděla lidskost. Co si proboha lidé vzali, aby je jeden pouhý člověk dokázal takto zmanipulovat. Jak někdo mohl bez mrknutí oka dokázat taková zvěrstva na lidech. A proč? Jen proto, že byli Židé, cizinci? Nikdy to pořádně nepochopím. Tuto knihu bych vřele doporučila jako povinnou četbu na školách.

Příběh je vyprávěn ze 3 pohledů. Starého hodináře Isaaca, který si naivně myslel, že ho nikdo nikam neodvede a bude moct v klidu dožít ve svém domě a svém krámku.
Anna, která přišla o své rodiče, bratra i snoubence. V koncentračním táboře Dachau našla novou nejlepší přítelkyní Ninu.

Friedrich. 10 letý syn Liesl a Bechera, jednoho z velitelů, který měl na starost tábor.

Když Isaaca nakonec odvlekli do vlaku, který mířil do Tábora, seznámil se tam s Eliašem, který se stal jeho dobrým přítelem. Po příjezdu do koncentračního tábora si ho vyžádal sám velitel Becher, který se dozvěděl, že je Isaac hodinář a dokáže opravit téměř cokoli. A tak začal pracovat u nich, v malé kůlně na zahradě. Tam se také setkává s Annou a Friedrichem. Opravuje hodinky, vláček, různé cetky a nakonec i auta. Anna je služkou ve velitelově domě. S Isaacem si potají zatančí, když majitele nejsou doma. Setkáváme se zde také s hospodyní, která tajně dává jídlo oboum vězňům. Jak měsíce utíkají, Američané jsou stále blíž a Němci mají strach. Začínají likvidovat vězně, kupy tel leží všude. Nestíhají je spalovat. Isaac je vážně nemocný. Becher se svou rodinou prchá do Argentiny. Konec příběhu nás zavede do Anglie, kde se setká Nina s Friedrichem a celou svou rodinou.

07.12.2023 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Kniha mě velice zaujala svým obalem i popisem. Příběh o tajemném Vilím princi, který je zakletý v rakvi. O Hazel a Benovi, kteří o něm fantazírují už od útlého dětství. Myslela jsem, že se kniha bude točit hlavně kolem tohoto tématu. Takové hořké překvapení, když tomu tak není. Ačkoli by měl být Princ hlavní postavou, prostor dostal tak možná na 5 stránek. Některé pasáže mi přišli zdlouhavé a spíše nudné. To hlavní přišlo až na sem konci knihy. Kniha má téměř 400 stran (tedy novější vydání e-knihy), ale opravdový děj, boj i romantická stránka knihy se vešly na posledních 40, možná 50 stran. Příběh má veliký potenciál. A i když jsem ji přečetla během 2 dnů, není to kniha, která by mě oslnila a pohltila. A to jsem veliký milovník Young Adult a Fantasy. Pravděpodobně jsem měla veliké očekávání.

01.12.2023 3 z 5