Tess.96 Tess.96 komentáře u knih

Moje prvotina od Jonase Jonassona a jsem mile překvapená. Je to úplně jiný styl psaní, než na který jsem zvyklá, ale o to se mi to líbilo více. Něco jiného, originálního a hlavně vtipného. Moc se mi zamlouvá, že spisovatel používá reálné postavy a události a do toho zamíchává vlastní fantazii. Funguje to na jendičku.

24.10.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Krásný a dojemný příběh. Chvilku mi ale trvalo než jsem se do knihy pořádně začetla. A taky musím říct, že Nicholas má daleko, daleko lepší knihy a promyšlenější příběhy. Tohle bylo takové urychlené a konec očekávaný.

24.10.2020 3 z 5

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Nuda, nuda, nuda. První díl byl z celé série nejlepší, druhý a třetí už je zbytečným a ukecaným magnetem na peníze. Dokázala bych si představit, že by se celá tahle série dala zkrátit do dvou, maximálně tří knih. Nádherný zmatek sice hezky vysvětluje minulost, ale jinak je zbytečný a nudný. Vůbec mě to nebavilo.

24.10.2020 1 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Opět jeden krásný příběh od Remarqua. Má ale jednu malou chybičku a tím je dlouho protahovaný začátek, ty scény v Rusku, kdy hlavní představitel je ve své jednotce a bojuje mě prostě nebavily. Bylo tam až moc postav, přišlo mi to hodně zmatečné. Pak se ale dostává domů a tam přichází to nejlepší z celé knihy, to napětí a strach jestli je rodina v pořádku. Následně se kniha stává romantickou a taky musím říct, že konec mě nepotěšil. Né tím jak skončil, čekala jsem to, ale tím jak byl useknutý. Uvítala bych ještě nějaký dodatek, jak to dopadlo s ostatními.

24.10.2020 4 z 5

Jedná se o moji první knihu od autora a hned od začátku mě zaujal jeho zvláštní a osobitý styl psaní. Rozhodně jsem se s ničím takovým ještě nesetkala. Opravdu se mi ale jeho styl zalíbil a hlavně jak dokázal do smyšleného příběhu jihoafrické dívky dostat kousek reálné historie. Je to příběh, u kterého se zasmějete, občas se cítíte frustrovaní a také se někdy něco dozvíte.

27.07.2020 5 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Příjemná oddechová kniha, která se krásně čte. Pokud si knihu vezmete na dovolenou s klidem jí přečtete za dva dny. Až tak jednoduše je napsaná. Místy je to vtipné, rozhodne ale nečekejte žádný pořádný zvrat. Celou dobu jsem čekala, kdy se ten láskyplný příběh pokazí a pořád to nepřicházelo. Možná to dramatično, ten spád v příběhu tam trošku chybí, ale je to podle skutečné událostí a i tak je to kouzelný příběh, o které by snila každá žena v nešťastném manželství.

27.07.2020 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Moje první kniha od Jodi a mám trochu smíšené pocity. Opravdu moc mě zaujal její styl psaní, líbí se mi, že je tak jednoduchý a lehký, prostě radost jej číst. Příběh mi ale přišel malinko slabší. Nevěděla jsem, jestli se má jednat o drama, thriller nebo detektivku, všechno tam bylo tak lehce naznačeno, ale celkově se kniha nevěnovala ani jednomu z žánrů. I tak se mi to ale četlo hezky, všechny postavy byly příjemné a byla jsem zvědavá, jak celý ten příběh dopadne. Navíc se mi moc líbilo nakouknoutí do světa Amišů.

06.07.2020 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Docela dobrý díl. V polovině knihy jsem sice knihu musela odložit, jelikož přestávala být chuť na čtení, ale když se člověk do příběhu opravdu začte, tak by se to zvádlo přečíst klidně za tři dny s přehledem. To já bohužel neumím, musím mít na to chuť. A teď k příběhu. Edwarda mám ráda jako postavu, přijde mi kultivovaný, nesobecký a hodně zamilovaný do Belly. Jacob je pro mě nevychovaný, sobecký Vlk, který chce Bellu jen pro sebe. Ano jsem tým Edward a nebojím se to přiznat. Ale Bella se v téhle knize chová vážně na facku. Po celou dovu příběhu jen fňuká, nebo si stěžuje, že to má šíleně těžké a nemůže si vybrat mezi upírem a vlkodlakem, i když nejšťastnější je jenom s Edwardem. Její chování a rozhodování mě opravdu dostávalo k šílenství, ale možná to byl prostě jen autorčiný cíl.

11.06.2020 4 z 5

Božská Florence Božská Florence Jasper Rees

Je velká škoda jakou formou se autor rozhodl Florencin život zvěčnit na papír. První polovina knihy jsou pouhá fakta o jejích předcích a příbuzních, která nikoho nezajímají. Druhá polovina knihy už je lepší, ale tam autor dost často na samotnou Florence útočí. Ať už různými urážkami nebo zpochybňováním její života jako celku. Takhle by biografie vypadat neměla. Autor by neměl do biografické tvorby o jiné osobě psát své vlastní názory na danou osobu, pokud jí sám neznal. Tohle bylo až moc přes čáru a přišlo mi to jako ubohý pokus, jak by se autor mohl zviditelnit.

02.05.2020 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Myslím si, že by mě to bavilo více, kdyby jako první neviděla seriál. Do všech postav jsem si představovala herečky, které postavy hráli v seriálu a to vůbec nevadilo, ale spíše jsem si prostě říkala, že seriál je pojatý lépe. Hlavně velká nevýhoda je, že víte jak to skončí, takže celou knihu čtete s tím, že znáte výsledek a to vás připraví o ten šok a to správné vzrušení z thrilleru. Ale kniha je napsaná pěkně, hodně toho vysvětlila, co v seriálu nebylo řečeno, takže hodnotím vysoce.

16.04.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Po přečtení jsem hned knihu přeřadila do kolonky "Doporučuji". Opravdu jsem byla nadšená jak příběhem, tak stylem psaním autorky. Bavilo mě to od začátku do konce. Byla to kniha o které jsem se ráda bavila, diskutovala o ní, hádala jsem, co se bude dít dál. Navíc jsem jí ani za nic nechtěla dát z ruky a potřebovala jsem jen číst, číst a číst. Už dlouho jsem takový pocit u knihy neměla, takže za mě je tohle top!

16.04.2020 5 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Taková jednoduchá romantika, u které se trošku pobavíte, ale hlavně si u této knihy odpočinete. Není to vůbec kniha na myšlení, takže mozek můžete vypnout a jen si v klidu představovat postavy v knize a bavit se, jak si v takovém Austenlandu užívají. Občas bych něco takového také brala.

16.04.2020 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Cinder se mi líbila o dost více. U autorky mám jeden velký problém a to, že se nikdy nemůžu do jejích knih pořádně začíst a většinou se mi to povede až za půlkou knihy a pak čtu o sto šest a nic mě nezastaví. Stejný problém jsem měla i u Cinder, ale příběhově mě to bavilo více. Tady už jsem byla trochu zmatená kdo je kdo a přišlo mi, že Scarlet je spíše je nutnost/mezičlánek k další knize nebo blížící se konci. Uvidíme, jak to půjde dál, nicméně si ale stále myslím, že námět je velice originální.

16.04.2020 3 z 5

Náhoda Náhoda Zoë Barnes

Kdybych si chtěla přečíst něco o práci, tak si otevřu pracovní email a čtu si ty emaily. Tohle u mě nefungovalo. V celé knize se neustále řeší práce a těhotenství pořád dokola. Když se mimčo narodí, tak se řeší práce a výchova dítěte. V knize není ani žádná pořádná romantická zápletka, která by tomu dodala na zajímavosti. Musím ale uznat, že se to oproti nudnému ději četlo vcelku dobře a rychle. Ale knihu na oddych a pro zábavu si představuji jinak.

16.04.2020 3 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Nemůžu si pomoc, ale autorčina prvotina se mi líbila daleko více. Do tohoto jsem se nemohla vůbec pořádně začíst a celkově mi to přišlo příliš zdlouhavé a natahované. Navíc postava sériového vraha se tam neukazovala natolik, aby pro mě jako čtenáře byla zajímavá. Za mě je to prostě průměr = nic moc.

21.02.2020 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Je to zvláštně napsané. Přesně tak, jak nespisovně by to psal Forrest, takovým způsobem je to psané. Samé chyby, nespisovná slovíčka a chybějící interpunkce. Naštěstí to ale přidává příběhu. Místy je to vtipné a zajímavé. Hodně se to liší od filmu kromě války ve Vietnamu, jinak je to úplně jiné. Forrest zažívá jiná dobrodružství, například ve sci-fi, filmu nebo na ostrově lidožroutů. Upřímně film je lepší a ke knize bych se znovu již nevrátila.

05.09.2019 3 z 5

Tango na pláních Tango na pláních Robert James Waller

Tahle kniha mě doslova mučila. Vybrala jsem si jí z důvodu, že od spisovatele mám ráda Madisonské mosty a chtěla jsem po napínavém thrilleru něco odlehčeného, nějakou romantiku. Již od začátku je jasné s kým hlavní postava skončí, ale žádného Sparkse nečekejte. Spisovatel se až příliš věnuje detailům kolem než postavám a příběhu. 15 stránek jen o tom jak staví dům ze dřeva, 150 stránek pouze o stavění dálnice a boji proti ní, naprosto nezáživné a nedůležité. Kniha, která by vůbec nemusela vzniknout.

14.05.2019 1 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Nejdříve jsem viděla film, ale naštěstí si ho moc nepamatuji, takže to co se stalo v knize bylo pro mě překvapení. Nakonec se to od filmu dost liší. Líbí se mi, že tam je toho vice popsané, vice postav. Konec je skvěle šokující, historie iluminátů je tak zajímavá, že jsem hltala a věřila kžadému slovu. Dan Brown je pro mě Bůh trhillerů, opravdový talent, za který děkuji!

18.04.2019 5 z 5

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Druhá polovina knihy byla tak čtivá a dobrá, že jsem přemýšlela nad 4*, ale bohužel příběhu to dost kazí první půlka, která je utahaná a hlavně dost matoucí. V první polovině se objevuje příliš mnoho postav najednou a měla jsem velký problém vyznat se kdo je kdo. Je to veliká škoda, jelikož se jedná vcelku o povedené pokračování Pýchy a předsudku, i když jsem doufala v trochu přítomnosti Darcyho a Elizabeth než jen přes dopisování.

23.02.2019 3 z 5

Deníky Deníky Virginia Woolf

Tahle kniha opravdu patří jen do rukou čtenářů Virginie Woolfové, autorka v denících převážně rozebírá psaní svých titulů, proto jestli jste nečetli od V.W. žádnou knihu, tak Deníky rozhodně nezkoušejte, nebude vás to bavit. Mě osobně bavila část u rozboru knihy Paní Dallowayová, jedná se o mou oblíbenou knihu, další části o knihách, které jsem nečetla mě už moc nebavily a na konci je několik zápisků o probíhající druhé světové válce, což bylo zase zajímavé. Není to špatná kniha, dobře se čte, ale místy nepodstatná nebo nudná.

06.01.2019 4 z 5