terka95 terka95 komentáře u knih

Palác zářícího měsíce Palác zářícího měsíce Dai Weina Randel

Příběhy z dávných dob příliš nečtu, ale tato kniha byla napsána velice čtive, mile, nenásilně.. moc se mi děj líbil, ich forma přidala na autenticitě a konec byl opravdu napínavý.
Když jsem zjistila, že se autorka opírala o skutečné dějiny, kniha v mých očích neskutečně stoupla a moc si přeju, aby vyšel v Česku i druhý díl.
Mrzí mě, že je kniha hodnocena na Datábázi spíše průměrně..ta hodnota tam myslím je :)
Hlavně kvůli autenticitě hodnotím 5*.
Pro ty, co už četli (může obsahovat spoilery):
Mei: https://cs.wikipedia.org/wiki/Wu_Ce-tchien
Bažant: https://en.wikipedia.org/wiki/Emperor_Gaozong_of_Tang
Tchaj-cung: https://cs.wikipedia.org/wiki/Tchaj-cung

26.02.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Čekala jsem, že mě kniha bude držet neustále v napětí a nebudu moci přestat číst.. to se bohužel stalo až na konci knihy, kdy jsem se od čtení nemohla odtrhnout a napětí vygradovalo do nejvyššího stupně. Jak už tu někdo psal, na 5 hvězd tomu ještě něco chybělo.. mně osobně se například nelíbila minulost Audry, naopak mě zaujalo zákulísí darknetu.

08.02.2018 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nejspíše mi uškodilo, že jsem první viděla film a až pak četla knihu..v knize byly dle mého nereálné situace a kniha mě příliš nepohltila. Hodnotila bych 3,5*.

31.01.2018 3 z 5

Za bílého dne Za bílého dne Mary Higgins Clark

Moje třetí kniha od autorky a zatím nejlepší. Jelikož knihy "Nikdy není pozdě" a "Vánoční plavba" byly knihy velice předvídatelné a autorka nám naservírovala pachatele ihned, nečekala jsem, že by se tato kniha měla lišit, ale nakonec tato kniha byla napínavá a díky tomuto příběhu nyní uvažuji i o přečtení jiných knih autorky. Co mi vadí je, že zatím ve všech třech knihách byly až moc velké náhody a tím děje ubírají na autenticitě.

01.01.2018 4 z 5

Vánoční plavba Vánoční plavba Mary Higgins Clark

Spíše slabší knížka vyloženě na oddych, zapálení ústředních postav pro vyřešení záhad mi připadal spíše směšný:D Vyloženě negativně tuto knihu hodnotit nemůžu, ale napětí se nekonalo žádné..

26.12.2017 3 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

Knížka mi přišla spíše směšná, než napínavá :D Hlavně děj okolo natáčení - navlékání účastnic pořadu do stejných šatů jak před lety, neustálé jejich stylizování.. konec byl urychlenej a žádnej wow efekt během knížky neproběhl :/

22.11.2017 3 z 5

Vše pro lásku Vše pro lásku Patricia Scanlan

Příjde mi, že díl od dílu byl o něco horší než předchozí..přišlo mi to už moc rozvleklé, natáhnuté a knížku jsem spíše četla už ze zvyku. Také mě nebavila část s nemocí Melissy, přišlo mi to jak čtení pro teenagery, pro ty by to mohlo být přínosem..

29.10.2017 3 z 5

Šťastní až navěky? Šťastní až navěky? Patricia Scanlan

Dávám o jednu hvězdičku méně než prvnímu dílu. Bylo to trochu vleklejší, ale jsem zvědavá, jak to dopadne :)

07.10.2017 4 z 5

Odpusť a zapomeň Odpusť a zapomeň Patricia Scanlan

Má druhá knížka po Rodinných křižovatkách a asi mám pro tuhle autorku slabost:D Hodnotím 4,5*, žádné převratné čtení, ale bylo to milé vyprávění ze života a jdu hned číst pokračování. Vždy jsem se těšila, jak se bude příběh vyvíjet. Jedinné, co mi trochu vadilo, bylo časté upozorňování na potíže s menopauzou a trable s hormonama před a během menstruace..

27.09.2017 5 z 5

Star Wars - Ztracené hvězdy Star Wars - Ztracené hvězdy Claudia Gray (p)

Napínavé, hezky napsané, romatické i smutné. A pokud se ve světě Star Wars trochu orientujete, je to vyloženě paráda vidět situace, které znáte, očima jiných postav, o kterých jste dosud neslyšeli :)

01.09.2017 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Má první knížka od autora. Asi jsem čekala ještě trochu něco víc, ale knížka mě bavila a byla jsem zvědavá a napnutá, jak děj bude pokračovat. Určitě se tedy poohlédnu i po dalších knížkách od H. Cobena, které jsou navíc i lépe hodnocené a mohly by být tedy snad ještě lepší než tato. Někdy jsem se sice trošku ztrácela, ale i přesto dávám 4 hvězdičky. A Jakeovo pouto k Natálii mě přece jen dojalo :)
Jen by mě zajímalo, zda se někdy natočí avizovaný film, nebo z toho sešlo, na zfilmovanou verzi knihy bych se ráda podívala.

30.07.2017 4 z 5

Garfield se vytahuje Garfield se vytahuje Jim Davis

Nikdy jsem na Garfielda nekoukala, ale vtipy mě pobavily:) i když se našly i takové, které jsem nepochopila :D

20.07.2017 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Krásný námět dle skutečnosti. Kniha ale neměla moc spád a příběh mě v tomto podání bohužel neuhranul, což jsem očekávala :( před autorem ale jinak samozřejmě smekám a patří mu velký dík!

06.07.2017 3 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Málo uvěřitelný děj, který se dal snadno předvídat. Kniha mě příliš nenadchla, ale dobře se četla - na dovolenou k moři ideál. Překvapením pro mě je, že Google mi zmiňovaný ostrov Ikonos nenašel.. myslím, že v tomhle případě není nutné si vymýšlet název tohoto místa (u hotelů, názvů budova atd. to samozřejmě chápu).

02.07.2017 3 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Na tuto knížku jsem se těšila, jelikož je docela profláklá a slyšela jsem na ní pozitivní ohlasy. Nejdříve jsem si musela zvykat na styl psaní, ale pak mě kniha pohltila a zajímalo mě, jak vše skutečně bylo a jak Agnes dopadne. Bylo zajímavé sledovat názory lidí na "vražedkyni". Tato kniha se mi moc líbila. Atraktivní pro mě bylo, že byla 19. století a z islandského prostředí. Historické knihy moc nečtu a knihu, jejíž děj by se odehrával na Islandu, jsem také ještě nečetla. Náhled do života islandské rodiny a islandských zvyků mě nadchl. Bylo to tedy zas něco úplně jiného, než jsem zvyklá číst a ta změna byla skvělá. Tuto knihu určitě doporučuji, ale věřím že se nemusí líbit všem. Navíc jsem se díky této knize dozvěděla jak se tvoří islandská příjmení a to je opravdu zajímavé:))

20.11.2015 4 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Oddychová knížka, která mě však moc nenadchla. Jsem věčný "uplakanec" jak při filmech tak knížkách, ale s mými emocemi tato knížka nezamávala - a to byla avizována jako nesmírně dojemná. Hlavní hrdinka byla ve svých 12ti až příliš geniální a to už mi často lezlo krkem.. kdyby se v knize pojednávalo o "normálním" děvčeti, myslím, že by to bylo mnohem lepší. Také mi přišlo přetažené za vlasy, jak z ní byl Jairo unešený, pořád pro 12ti letou holku Willow kamkoli někam jezdil a Dell na ní také pořád myslel. Přes tragickou událost mi tato kniha tragická nepřišla, přitom námět byl zajímavý a kdyby se uchytil jinak, mohla to být skvělá kniha. Líbila se mi ovšem myšlenka s číslem 7, to bylo i trochu zajímavé.

12.11.2015 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Divím se, že tu není žádný negativní komentář a vesměs jen nadšené komentáře. Jak už tady někdo psal - knížka se opravdu trochu táhne a love story je mi málo uvěřitelná..pokud se oba tak vášnivě milovali, jak je v knize vyobrazené. Nicméně se mi knížka líbila (film mě zklamal tím, že ve filmu byl Brian a Greg stejná osoba - ale jinak pěkné). Ale nemohu se ubránit slovu, že to přece jen byla romanticky "nablblé" a to vždy u slaďáren brečím, tady jsem neměla ani náznak že by mě cokoli dojalo.. přesto hodnotím 4 hvězdičkami, protože tato kniha má přece jen něco do sebe :)

05.11.2015 4 z 5

Nepláče, zpívá Nepláče, zpívá Amélie Sarn-Cantin

Knížka, kterou přečtete během jednoho odpoledne. Seděl mi styl psaní, líbilo se mi, že kapitoly nebyly dlouhé. Zajímavá knížka, a i když si myslím, že se mi v paměti příliš dlouho nezůstane, hodnotím 4 hvězdičkami.

06.10.2015 4 z 5

Fantazii se meze nekladou Fantazii se meze nekladou J. D. Robb (p)

Opravdu podprůměrné. Byla to má první knížka od autorky a čekala jsem od Nory Roberts více, na to, jak je známá a vychvalovaná. Hlavní postava Eva Dallasová mi byla naprosto nesympatická, Roarke a jeho zamilované výlevy jakbysmet. To jak se Eva pořád jen zabývala vraždou, byla přechytralá, její domněnky brala s Roarkem za něco posvátného - ve smyslu, že ona má určitě pravdu. Kdyby kniha byla o "pizzové vraždě", o které je v knize zmínka, určitě by mě tato kniha bavila více:D Děj byl přitažený za vlasy, byl předvídatelný a nenapínavý, trochu se to vylepšilo až na konci. Dávám tři hvězdičky s velmi přimhouřeným okem, protože nemohu říct, že bych to nemohla dočíst, nebo že by to bylo tak hrozné. Celkově jsem v hodnocení knih mírnější. Ale pro mě zklamání, čekala jsem o dost více.

02.10.2015 3 z 5

Námluvy princezny Leiy Námluvy princezny Leiy Dave Wolverton

Tato kniha byla ze Star Wars první, kterou jsem četla. Můj přítel má totiž Star Wars velmi rád, a tak jsem si chtěla přečíst nějakou knížku z této "série". Přítel mi doporučil tuto, jelikož na boje a války mě moc neužije a myslel si, že v této knize by mohlo být více romantiky, takže by to pro mě mohlo být stravitelnější a přitažlivější. Nejprve jsem na doporučení zkoukla film Star Wars IV - Nová naděje, a tím jsem se trochu dostala do obrazu. Navíc přítel mě rád zásoboval informacemi a doplňoval tak to, co jsem moc nepochopila nebo mi nedávalo smysl. Tato knížka se mi líbila, a to sci-fi a podobné, nemám příliš v lásce. Ze začátku mi bohužel Leia nebyla zas až tak sympatická a překvapovalo mě, jak stále Luke poukazoval na Sílu. S postupem času jsem si už zvykla na jejich chování:) Romantiky v této knize nebylo tolik, kolik jsem si představovala, ale tato kniha předčila mé očekávání. Pokud chcete nenásilnou formou nahlédnout do světa Star Wars, vřele tuto knihu doporučuji. A jelikož šestici Han, Leia, Luke, Chewbacca, Threepio a Artoo už znám a mám je ráda, jako do další knížky Star Wars se pustím do knížky Ničemové :)

20.09.2015 4 z 5