terka95 terka95 komentáře u knih

Zpáteční letenky Zpáteční letenky Danka Šárková

Je to naprostá oddychovka, ideální na dovču, přečtené máte hned :) není to žádný literární skvost, ale moc dobře se četla a těším se na další knihy od autorky, 4,5*

15.09.2020 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Kniha se mi moc líbila, četla jsem pořád dál a dál, emočně jsem to v jednu chvíli nezvládla a rozplakala jsem se.. snad všechny postavy mi byly sympatické a dokázala jsem se do nich vcítit :) Doporučuji:)

08.09.2020 5 z 5

Sabagiro už ne! Sabagiro už ne! Martin Surovec

Autorův humor i styl vyprávění se mi líbil, v Gruzii ( ve zmíněné Tbilisi i Batumi) jsem sama byla a o to více si mě povídání získalo. Oceňuji odvahu cestovat takové dálky polozpadlým vozem, připomínalo mi to cestování Trabantem Dana Přibáně.
Nicméně často mi to přišla jako honba za projetí co nejvíce zemí, málokde se zastavili (nucené zastávky kvůli autu nepočítám:D). Určitě by se mi líbilo více, kdyby v zemích strávili více času a více by nám památky nebo zajímavosti přiblížili... častokrát stát opravdu jen prosvištěli. Kvůli tomu dávám o hvězdičku méně:)

04.09.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Ačkoli jsem v příběhu taktéž našla nesrovnalost, u knihy jsem se bála, dokázala mě udržet v napjetí a "čtecím režimu", takže za nesrovnalost 4,5*, celkově 5* :)
pozn..: erotické scény mi vůbec nevadily, spíše naopak ;)) a Jeremy je boží :D

04.09.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Na celou sérii jsem se moc po super recenzích těšila, ale bohužel jsem spíše byla zklamaná.. bez napětí, takové nijaké..průměr..a přespříliš stran, v postavách jsem se občas ztrácela.. deníky mě však v tomto dílu bavily nejvíce :)

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Na celou sérii jsem se moc po super recenzích těšila, ale bohužel jsem spíše byla zklamaná.. bez napětí, takové nijaké, deníky mě také moc nebavily..průměr..a přespříliš stran..

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Markéta Peggy Marvanová

Stylisticky by se dalo jistě co zlepšovat, nicméně kniha mě moc bavila a Markétě jsem moc fandila, aby vše zvládla..protože to musel být masakr :) Těším se na další knihy od autorky :)

První stopa První stopa Markéta Peggy Marvanová

Samozřejmě, že nejsou spisovatelé, takže jsem si pár horších stylistických detailů také všimla.. nicméně mě bavilo číst, jak si na náročné cestě vedou/nevedou a moc je obdivuji :) na to by neměl kuráž je tak někdo.. takže za knížku 4*, ale za výkon 5* jednoznačně :)

Navždy po francouzsku Navždy po francouzsku Fiona Valpy

Nenáročné čtení ideální na léto..žádné zvraty, děj poklidně plyne..za mě 3,5* :)

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Knížka se mi líbila, zejména mě bavily kapitoly z pohledu Julie. Nemohla jsem se rozhodnout, kdo mi příjde jako vrah.. nicméně konec mě trochu zklamal, čekala jsem ho propracovanější, ne tak uspěchaný a jasnější..lepší 4* :)

16.06.2020 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Za mě lepší než Chlapec v pruhovaném pyžamu (i když film se mi líbil dost), konec možná příliš ukvapený.. ale doporučuji k přečtení, filmové zpracování by bylo určitě fajn :) 4.5*

31.05.2020 5 z 5

Superzdravá kuchařka Superzdravá kuchařka Drees Koren

Kniha v sobě ukrývá 50 opravdu inspirativních a někdy i netradičních zdravých receptů, které jsou převážně vegetariánské. Občas se vyskytla potravina, kterou jsem neznala, ale většinou se jedná o sehnatelné suroviny. Jedinné co mě pobavilo je, že minimálně 2x udělali (asi překladem?) z bobů Edamame eidam :D

22.05.2020 4 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Zatím všechny knížky, co jsem od Tess četla, byly fajn a tato není výjimkou. Nicméně tato tématika mě moc nebere a třeba Dvojče mě dostalo více :)

11.05.2020 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Knížka dle mého celkem dobře popisuje Alzheimerovu chorobu pro ty, co ní příliš informací nemají. Vyhovovalo mi, že příběh byl napsán s nadhledem a nebyl příliš depresivní. Rozhodně mě bavila více než kniha s podobným tématem Život bez tebe, která mi přišla více plytká. Byla jsem zvědavá, jak knížka skončí - přece jen klasický happyend nastat nemohl.. konec mě trochu zklamal, uvítala bych, kdyby byl otevřenější.. jak zmiňují ostatní, některé pasáže byly příliš růžové, bezproblémové.. Během čtení jsem si uvědomila, že nic není jisté a mám o to větší respekt z této nemoci. Hodnotím 4,5* a škoda té až retro obálky, která moc nezaujme.

19.04.2020 4 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Skvělá knížka, již jsem četla od autorky Umři znovu a tato byla ještě o něco napínavější a asi i krutější, opravdu mě zajímalo, jak to celé dopadne.. akorát smrt jedné z postav mi bylo vážně líto..:( hodně mě to zaskočilo, doufala jsem v happyend:)

10.04.2020 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Knížce jsem zezačátku moc nevěřila a styl psaní byl trošku "zastaralejší" (nicméně není se čemu divit, děj se odehrával zejména na začátku 20.století). Také jsem občas nechápala, že Paul psal své Margaret, jak byl málem zabit a jak byl ohrožen a Margaret si mlela své jen o své matce a Davidovi a necítila jsem z ní, že by se o Paula nějak moc bála.. A také jsem občas nevěřila tomu, že by Elspeth nebo David napsali tak krátký dopis (klidně o dvou řádcích), když museli vědět, že dopis se bude doručovat dlouho a navíc za něj platí...
A to, že se Elspeth na hotelu tak rychle a bez výčitek svědomí oddala Davidovi, mi také moc nesedělo.
Nakonec ale musím uznat, že to byl moc fajn příběh a hlavním hrdinům jsem moc fandila. A do "drsnosti" ostrova Skye jsem se zamilovala!

05.04.2020 5 z 5

Mistr zločinu Mistr zločinu James Patterson

Téma únosů mě v knihách baví, kniha měla spád s bavil mě i soukromý příběh vyšetřovatele Alexe:)

26.01.2020 5 z 5

Život bez tebe Život bez tebe Katie Marsh

Námět s nemocí mě zas až tak neoslovil, čekala jsem doják a celou dobu mi to přišlo, že si na ten doják knížka jen hraje :) Průměr.

07.01.2020 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Hodnotím 3,5*. Už mě bohužel nebaví stále omílaný námět, kdy hlavní hrdina se pouští do pátrání po dávných vraždách ve svém příbuzenstvu. Četla jsem knihu dlouho - nebylo to úplně špatné, ale začlo mě to bavit až od druhé půle knihy. Fiona mi moc sympatická nebyla.

09.12.2019 3 z 5