Cesta za štěstím

"Před pár lety jsem se rozhodla, že nechci žít jen pohodlný život moderní doby. S touhou poznat svoje možnosti a dno svých sil jsem se začala vrhat do extrémů. Při toulání přírodou jsem našla sama sebe. Vzhlédla jsem se v tom. Kniha přibližuje můj doposud nejextrémnější výlet. Výlet na nejdelší závod planety pro horská kola. Tento závod měří 4418 km a jede se úplně bez zabezpečení. Jakákoli plánovaná podpora je zakázána. Právě díky tomu se částečně mění v boj o přežití. Poskytl mi ohromné množství zážitků, které posloužily k sepsání této publikace."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301872/cesta-za-stestim-1P6-301872.png 4.216
Literatura česká, Sport
Vydáno, Markéta Marvanová, vlastním nákladem

Kniha Cesta za štěstím

terka95
05.07.2020

Stylisticky by se dalo jistě co zlepšovat, nicméně kniha mě moc bavila a Markétě jsem moc fandila, aby vše zvládla..protože to musel být masakr :) Těším se na další knihy od autorky :)

Mijagi
20.11.2019

Smekám před výkonem Markéty Peggy Marvanové. Málokdo by našel odvahu vydat se na 4 418 km dlouhý závod The Great Divide Mountain Bike Race vedoucí napříč Severní Amerikou z Kanady až do Nového Mexika, neznámou krajinou plnou nástrah, jako jsou např. medvědi. K tomu, aby člověk mohl něco takového podniknout, musí věnovat spoustu hodin přípravě, od vylepšení fyzické kondice až po řešení výbavy a různých technických záležitostí. Toto vše autorka, jak sama píše v Cestě za štěstím, udělala. Škoda jen, že stejnou péči nevěnovala i samotné knize. Ta je stylisticky slabá. A nejde jen o celek, ale třeba i o slovosled jednotlivých vět. Zde opravdu stálo za to, poradit se s odborníkem, který by pomohl všechny ty zážitky učesat do čtenářsky vstřebatelné formy. Abych ale nekončil negativně, tak kromě výkonu se mi líbil také charitativní rozměr celého projektu.

Mukodo
23.01.2019

Co bolí, to sílí.
Přesně ten typ knihy, která člověka skvěle nakopne.

kika 13
10.12.2018

Já smekám a máte můj veliký obdiv.

petrnovic
08.03.2017

Takhle to má vypadat. Neposlouchat okolí a nenechat se odradit od plnění svých snů. Jakmile člověk cítí, že to je jeho životní cesta, nikdo a nic ho nezastaví. Obdivuju tu nesmírnou odvahu!

kolčav
30.12.2016

Super knížka.Doporučuji.

pafčaodřeky
04.07.2016

Útlá knížečka, kde autorka a hrdinka v jednom popisuje vlastními slovy svoje zážitky z extrémního cyklistického závodu. Proti obsahu a celkovému vyznění nemám námitek, nicméně forma, zejména grafické uspořádání, umístění a kvalita fotografií, chybějící mapy to je mizérie i na amatérské samizdatové úrovni. Knížce ubírám jednu hvězdičku za zpracování a věřím, že slečnu moje kritika neodradí (pokud si to tu přečte), ale inspiruje a bude psát dál. Sportu zdar! :)

Hancza
30.06.2016

Velmi čtivé, zhltla jsem to za večer. Slečna má můj velký obdiv!