Terie

IkabogIkabogJ. K. Rowling (pseudonym)

Příběh zajímavý a i tady dobro nakonec zvítězí nad zlem, ale na můj vkus je tu poněkud velké množství vražd na knihu pro děti od 7 let. Jakože tenhle se nehodí lordovi do krámu, tak ho zabijeme? A spolu s ním celou jeho famílii? Fakt nevím teda. V 7 letech pro mě největší drama bylo, když děcko zůstalo po škole, zatímco jeho kamarádi si mohli hrát venku a tady se morduje jak na běžícím pásu. Ale s Ikabogem bych se ráda skamarádila, to zas jo. :)

08.12.2020

Svatba duchůSvatba duchůPeter May

Taková fajn detektivní jednohubka. Sotva se nadechnete, už to skončí. Námět je podle mě zajímavý, určitě to šlo rozepsat jako plnohodnotný román, takhle to na mě působilo trochu odfláknutě. Ale celkově se mi to líbilo.

10.11.2020

Pastýřská korunaPastýřská korunaTerry Pratchett

Dlouho jsem odkládala četbu, protože jsem nechtěla, aby to skončilo. Je to zvláštní pocit, když víte, že už nic nového nebude. Žádné nové příběhy ze Zeměplochy. Ale nic nebrání tomu, přečíst si všechno několikrát znovu (jak už se u některých knih stalo). Díky za všechno, Terry.

17.08.2020

Víš, že tě miluju?Víš, že tě miluju?Estelle Maskame

Fajn letní oddechovka. Hodně mi to připomnělo Papírovou princeznu od Erin Watt.

15.08.2020

Řád zlomených křídelŘád zlomených křídelAliette de Bodard

Pěkná obálka, zajímavý nápad, ale to je asi tak všechno. Zápletka nic moc, žádnou postavu jsem si nedokázala oblíbit (Selene mě dokonce celou knížku fakt vytáčela). Prvních cca 100 stran nuda, až jsem to chtěla odložit, ale vytrvala jsem a nakonec to celkem ušlo. Tím ale pro mě série skončila, dál už nejdu. Škoda, vypadalo to fakt fajn.

19.03.2020

PadělateléPadělateléBradford Morrow

Jediné, co se mi na knize líbilo, je obálka. Námět zajímavý, ale provedení už o ničem. Na to, jak málo stránek kniha má, se to strašně táhlo. V knihovně určitě nezůstane, pošlu ji dál, nějakému čtenáři, který ji ocení víc než já.

23.12.2019

DNADNAYrsa Sigurðardóttir

Zajímavý námět, i když způsob vražd na mě asi moc drsný. Ale mělo to spád, konec byl pro mě překvapující. Určitě si přečtu další autorčiny knihy. Celkový dobrý dojem ale zabíjelo neskutečné množství chyb v textu e-knihy, ke konci téměř v každé větě. Škoda, dost to kazilo čtení.

17.08.2019

Osud TearlinguOsud TearlinguErika Johansen

Celkově tato trilogie není špatná, nápad je zajímavý, děj má spád, spousta akce... Nicméně si nemyslím, že bych to celé někdy četla znovu. No a nakonec hvězdička dolů za ten závěr, to se nepovedlo a mám z toho poněkud smíšené pocity. Na jednu stranu je to určitě dobrý nápad, na druhou stranu je to vůči Kelsee nefér, za to, co všechno pro svoje království udělala... Je mi jí líto.

10.06.2019

Italské jednohubkyItalské jednohubkyMarta Kučíková

Milá a vtipná oddechovka :)

06.06.2019

MentalistaMentalistaThomas Erikson

No já nevím. Podle popisu to vypadalo na skvělou věc, námět byl zajímavý, ale provedení už horší. Kniha se strašně vlekla, občas se stalo něco zajímavého. Konec se snad ani nedá označit za konec, takový nedodělaný. A o množství chyb v interpunkci ani nemluvím. Do dalších dílů už nepůjdu.

25.01.2019

Klan Rudé liškyKlan Rudé liškyJohn Flanagan

Jako všechny knihy Johna Flanagana přečteno jedním dechem, ale... Will Treaty? Treaty?! A Blaze jako klisna? Jako vážně? Až na ten tragický překlad a občasné chyby v textu celkem příjemná četba.

08.01.2019

Turnaj na GorlanuTurnaj na GorlanuJohn Flanagan

John Flanagan jako vždy nezklamal. Skvělá knížka, přečteno jedním dechem. Je zajímavé dozvědět se něco o tom, co se událo před dějem Hraničářova učně. :)

24.02.2018

Použité dušePoužité dušeChristopher Moore

Ze začátku mi to přišlo až moc "ujetý", ale pak jsem se začetla a dost se mi to líbilo. Určitě si přečtu další autorovy knížky :)

19.01.2018

Ztracené příběhyZtracené příběhyJohn Flanagan

Příjemné doplnění série povídkami, i když stále tam zbývá prostor pro další mezipříběhy. Navíc dvanáctý díl se odehrává cca 15 let od svatby Kasandry a Horáce, takže by neuškodil další díl (nebo možná dva, tři :)), které by se odehrávaly v době mezi 10. a 12. dílem. Ale vcelku se mi to líbilo. Co bych ale tedy zásadně vytkla je Předmluva. Tu si autor fakt mohl odpustit.

30.03.2017

Neviditelná knihovnaNeviditelná knihovnaGenevieve Cogman

Skvělá fantasy s knihami, moc mě to bavilo. Těším se na pokračování. :)

16.03.2017

Ve službách zlaVe službách zlaR. Galbraith (pseudonym)

Kniha se mi líbila, příběh byl dobře propracovaný a zajímavý, ale bylo to o něco slabší než předchozí dva díly. Ty se mi líbily více. Nicméně jsem zvědavá na další díly. :)

Do toho, Prcino ;)

16.01.2017

Mechanická princeznaMechanická princeznaC. Clare (pseudonym)

Skvělé zakončení celé série. Až na ten smutný konec. Jinak se mi to moc líbilo.

28.11.2016

PobočníkPobočníkD.M. Cornish

Úžasná knížka, moc se mi líbila :) po přečtení mě trochu mrzelo, že už je konec, ale přece jen by se ještě daly přidat nějaké díly, případně další jiné knihy s Rosamundou a Evropou :)

09.09.2016

Losí hovnoLosí hovnoLars Simon

Přiznám se, že popis knihy mě dost "namlsal", oproti tomu kniha samotná potom zklamala. Čekala jsem něco vtipnějšího, něco víc 'extra', ale tohle mě fakt nezaujalo. Do druhého dílu asi nepůjdu.

26.08.2016

Halt v nebezpečíHalt v nebezpečíJohn Flanagan

Skvělý díl, dobře napsané, rychle se to četlo. Nicméně název není zrovna nejšťastnější, člověka to vyděsí ještě předtím, než začne číst.

26.08.2016

Nekromant Johannes CabalNekromant Johannes CabalJonathan L. Howard

Výborná kniha, líbila se mi. Trochu mi to připomínalo styl Terryho Pratchetta, kterého mám moc ráda. Jen škoda, že v češtině nevyšly i ostatní knihy :(

06.08.2016

Mechanický andělMechanický andělC. Clare (pseudonym)

Pěkná kniha. Dobře se četla, od začátku až do konce. Líbila se mi a už se těším, až si přečtu druhý díl. :) Jen Willovi bych někdy nejradši nafackovala. :D

06.08.2016

Jonathan Strange & pan NorrellJonathan Strange & pan NorrellSusanna Clarke

(+ SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, nepřipadala mi nijak rozvleklá. Co mě ale trochu překvapilo byl konec - tak trochu nedokončený. Je tam podle mě několik nezodpovězených otázek - např. Dostali se Strange a Norrell z Temnoty? Vrátil se Childermass k Norrellovi? Co se dál dělo s Vinculem? A jak dopadl Lascelles - přece mu nemohlo všechno dál procházet? Prostě dle mě tak nějak nedokončené (ano, i když to má skoro 1000 stran, ještě bych to nějak uzavřela).

16.04.2016

Není to špatné. Většinou jsem se i docela bavila, ale že bych umírala smíchy, to fakt ne. Jako takové oddychové čtení, od kterého člověk nic extra nečeká, fajn. Ale ty do nebes vynášející anotace a komentáře, to asi ne. Nicméně kladné hodnocení.

Poslední přáníPoslední přáníAndrzej Sapkowski

Dlouho jsem Zaklínači odolávala, ale po přečtení této knihy už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další. Geralt je prostě pán, člověk si ho zamiluje.

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Není to špatná kniha, nápad zajímavý, provedení už trochu pokulhává, nicméně 4* si to zaslouží.

Nevím jak ostatní, ale já si nemůžu zvyknout na četbu v přítomném čase. Takové to "Muž jde, zastaví se a říká." namísto "Muž šel, zastavil se a řekl." Prostě mi to vadí. Jinak bych si to určitě užila víc.

18.01.2016

Ostrov s majákemOstrov s majákemLeena Lehtolainen

Musím říct, že tohle je jedna ze slabších knih autorky. Nápad dobrý, provedení také, ale to ukončení bylo poněkud urychlené. Po Zasněžené ženě trochu horší kousek.

StalloStalloStefan Spjut

Celkem slušná kniha, zajímavé téma. Dobře se četla, ale ten konec bych příliš neocenila. Připadalo mi to takové narychlo ukončené, jako kdyby autora už nebavilo to psát, hlavně to už nějak ukončit. Dost věcí tam není dořešeno. Člověk by prostě čekal nějaké lepší zakončení. A přirovnání autora ke Stephenu Kingovi je dost přehnané.

07.01.2016

Odkaz dračích jezdců – komplet (deluxe)Odkaz dračích jezdců – komplet (deluxe)Christopher Paolini

Tohle je jako dar z nebes pro každého milovníka série Odkaz dračích jezdců. Inspirace pro dárek k uplynulým Vánocům byla tedy nanejvýš jasná. :) Teď už můžu listovat, číst a kochat se mým výtiskem doma ^.^

04.01.2016

Mezi stromyMezi stromyGyrðir Elíasson

Kniha se četla docela rychle, povídky celkem odsypávaly. Chápu, že se autor snažil zachytit jen prchavé okamžiky, běžné dny, ale kniha plná povídek na čtyři pět stránek, po jejichž přečtení jsem si řekla jenom: "Cože, co to má být?!", to není nic pro mě.

04.01.2016