Terezk-a Terezk-a komentáře u knih

Zen pro každého Zen pro každého Vlastimil Marek

Příjemná knížka o Zenu...
Není to ani tak úplně o seznámení se se zenem.
Není ani tak úplně o technikách.
Není ani tak úplně o meditacích.
Je prostá...
Jednoduchá...

Spíše je to takové přijemné čtení. Některé kapitoly jsou doopravdy velmi užitečné a silné. Jiné velmi nudné a téměř o ničem.

Konečné zhodnocení: znám lepší knihy o zen budhismu

12.05.2020 2 z 5

Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír Kafka Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír Kafka Vladimír Kafka

Moc hezká kniha plná okouzlujících životních mouder, citátů a myšlenek. Knihu mohu jen a jen doporučit. Každý si v knize najde to své a sám pro sebe odpoví na mnoho otázek.

10.03.2020 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha mi pomohla lépe pochopit jazyky lásky ostatních, ale i ten svůj.

10.03.2020 4 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Doporučuji všem lidem, kteří jsou otevření těmto tématům (minulé životy a karma).

Začátek knihy je lehce informativní a seznamujeme se o co vlastně jde. Celá kniha je vlastně sbírka těch nejzajímavějších případů lidí ze sezení, které autorka/terapeutka nasbírala a na kterých nám vysvětluje jak zákon vesmíru a karmy funguje. Kniha mě velmi obohatila a některé příběhu jsem opravdu fascinující.

Nejzajímavější a pro mě nejdůležitější část knihy byla až druhá polovina, kdy se dostáváme k tématice prenatálního vývoje dítěte, porodu a prvních let života. Autorka zde popisuje, jak je tento čas nesmírně důležitý a jak nás právě činy, slova a skutky, které v této části života uděláme (jako těhotná matka) nebo zažijeme (jako nenarozený plod) poznamenají.

19.02.2020 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Dva provázané příběhy, jeden z minulosti, druhý ze součastnosti. Nečekala jsem od této knihy nic extra, vlastně jsem ani nevěděla o čem přesně kniha bude. Půjčila jsem si jí v knihovně, jelikož jsem zrovna neměla co číst a musím říci, že mě naprosto strhla!
Krásný citlivý děj, ukázka lidskosti a nádherný konec kde do sebe vše zapadlo jako puzzle.

12.05.2019 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Napětí, strach a občas až zvrácené věci. To všechno kniha obsahuje.
Děj pěkně běží, bez žádných zbytečností.
Tuto knihu budu mít ještě nějakou dobu v hlavě...

03.04.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Ze začátku knihy jsem si říkala, jestli se celý děj bude odehrávat pouze v domě... Nakonec se to asi po 1/3 knihy začalo trochu rozjíždět. Trocha napětí, otázky, nevyřešené odpovědi. Od půlky knihy už jsem začínala tušit jak to asi skončí (alespoň přibližně) a nemýlila jsem se.
Knihu hodnotím středně.
Je jako film, který vám stačí vidět jen jednou. Ani úžasná, ani špatná.

27.03.2019 2 z 5

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy Norman W. Walker

Top kniha co se týká informací o raw stravě, fungování lidského těla a významu a účinnosti ovoce a zeleniny pro lidský organismus.

01.01.2019 5 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Krásní příběhy.
Pro mě to byly pohádky na dobrou noc pro dospělé... :-)

01.01.2019 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

pěkná povinná četba :)

11.11.2017 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Mě se kniha moc líbila.
Komunismus vysvětlen na zvířatech. Líbilo se mi že jsem si v knize prošla celým vývojem tohoto politického směru a tím jsem ho i lépe pochopila.

Dobře že je tato kniha zařazena do povinné četby.

01.08.2017 4 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Knížka mě moc nezaujala.
Libili se mi některé části a u jiných jsem se zase nudila.
Vadilo mi že některé kapitoly končily větami typu: v příštích kapitolách se nic moc dít nebude, jelikož můj život je nezajímavý...

Tak pak jsem si teda říkala, proč tu knihu vůbec čtu?

21.07.2017 2 z 5

Kniha o kávě Kniha o kávě Petra Veselá

Skvělá knížka o kávě, která vás seznámí se základy.
Knihu velmi doporučuji začínajícím baristům, jelikož je v knize krásně vysvětlený chod celého kavárenského kávovaru + tipy na čištěná a správné nastavení.

16.07.2017 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Radši se ani nebudu vyjadřovat.
Tato kniha byl podle mě omyl Johna Greena...

Můj názor

13.07.2017 1 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Knížka je velmi čtivá, příběh je zajímavý a celkem rychle se vyvíjí.
Ke konci knihy už jsem se nemohla odtrhnout, prostě jsem potřebovala vědět, jak to dopadne!

13.07.2017 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Knížka se mi moc líbila. Příběh se četl skoro sám a já jsem si mnoho věcí uvědomila.
Doporučuji.

30.06.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Ze začátku mě kniha moc bavila, děj vypadal, že se mám opět těšit na napětí a příběh plný překvapení. Bohužel ničeho takového jsem se nedočkala.
Tři přání je pěkný příběh, ale chyběla mi v něm ta autorčina jiskra a složitá zápletka.

22.06.2017 3 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

V této knize jsem se motala jako v bludišti.
Ze začátku jsem se ztrácela a celý děj se mi zdál nesrozumitelný a dost uspěchaný.
Ke konci mě nakonec kniha oslovila, děj dostal konečně nějaký pořádný řád a já se každou stránkou blíže ke konci těšila na rozluštění hádanky.

Nakonec nelituji, že jsem u knihy vydržela a dočetla jí. Zpětně jí hodnotím jako velmi promyšlenou.

06.06.2017 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Můj nejmilejší autor historických románů opět nezklamal.
Tak krásný příběh!
V knize je plno zajímavých myšlenek, mouder, lásky, citu a lidskosti.
Najdeme v ní ale také nezabarvený popis věcí, které jsou pro tehdejší dobu králů naprosto přirozené, kruté a děsivé.

Luca Di Fulvio vás dokáže přimět na chvilku se zastavit a ponořit se do fantastického děje plného citů a odhodlání.

03.04.2017 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Velmi pěkný příběh.
Oblíbila jsem si Krysaře pro jeho charakter.

21.02.2017 4 z 5