TerezaJágrová TerezaJágrová komentáře u knih

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Další kniha od autorky u které jsem seděla se zatajeným dechem a hltala každou další stránku. Strhující příběh, který nám odhaluje další téma z afrického kontinentu, který se o tolik liší od našich životů v Evropě.
I přes nelehké téma knihu vřele doporučuji. Při jejím čtení si člověk uvědomí, jak snadný je život v Evropě.

09.01.2024 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Moje první přečtená kniha od autorky a ačkoli tenhle žánr příliš nevyhledávám, tak úplná pecka. Přečteno jedním dechem. Moc doporučuji.

02.01.2023 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Mě teda kniha velmi nadchla. Krásně se četla, ukrývá plno zajímavých myšlenek. Trošku mi připomíná Malého Prince.

18.08.2022 5 z 5

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

Ani druhá autorčina kniha mě nenadchla. Opět zajímavý námět, ale styl psaní je nezajímavý. Střídání postav pro mě občas bylo chaotické.

06.07.2022 2 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Zajímavý námět, ale mně kniha až zas tak nesedla.

16.06.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Ani nevím, jak mám tuhle knihu okomentovat…Je to neuvěřitelně silný příběh ještě silnějšího člověka, který se dokázal vypořádat s peklem holocaustu. A i přes tohle všechno se rozhodl, že bude šťastný. Při této knize si člověk uvědomí, jaké banality dnes řešíme. Tenhle neskutečně silný člověk - Eddie Jaku, zanechal v knize spoustu krásných, motivačních slov, nad kterými je potřeba se zamyslet.

14.06.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Všechny knihy od autorky jsou úžasné, ale tahle je za mě úplně nejlepší. Byla to totální jízda, ten konec jsem vůbec nečekala. Jedním slovem…Wow!

13.06.2022 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Tohle byla opět jízda! Přečteno jedním dechem, velmi čtivý a napínavý příběh. Nutně potřebuji další díl.

10.06.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Typická Shari Lapena, nic jiného jsem od ní ani nečekala…kniha přečtena jedním dechem, podezírala jsem jako vždycky všechny a opět jsem neuhádla. Moc doporučuji.

04.06.2022 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Úžasný a velmi dojemný příběh tří sester podle skutečné události. Kniha je čtivá, autorka opět nezklamala. Líbilo se mi, že kniha nekončí válkou, ale život sester je popsán i po ní.

24.02.2022 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Fajn oddechový příběh, ale série Znovu je za mě lepší.

09.01.2022 4 z 5

Dívka, která utekla z Osvětimi Dívka, která utekla z Osvětimi Ellie Midwood

Neskutečně silný příběh dvou mladých lidí. To, co společně dokázali je obdivuhodné. Přála bych jim jiný konec, bohužel ale neměli to štěstí.

02.01.2022 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Knihu ze zajateckých táborů jsem snad ještě nečetla, takže to pro mě bylo něco nového. Tím, že je kniha napsána dle skutečnosti, se pro mě tento příběh stává ještě silnějším. Vůbec si neumím představit, co si ti lidé museli vytrpět. Navíc je příběh čtivý a napínavý. Doporučuji.

29.12.2021 5 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Poezie Rupi Kaur je dle mého názoru vždycky skvělá a má něco do sebe. Tento kniha je od těch předchozích úplně jiná. Mně tedy ty předchozí sedly trošku více, ale tahle má úplně jinou sílu.

29.12.2021 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Za mě skvělá kniha, která je navíc velmi čtivá a místy i strašidelná. Už se těším na druhy díl.

12.12.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha, která Vás chytí za srdce.

12.12.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Skvělá, čtivá kniha s překvapivým závěrem. Ten konec mě fakt dostal.

24.10.2021 5 z 5

Můj africký příběh - Cesta za snem Můj africký příběh - Cesta za snem Hana Hindráková

Už od přečtení první knihy od autorky jsem doufala, že tahle kniha někdy vyjde a já budu mít tu možnost si ji přečíst. A konečně jsem se dočkala. Už dopředu jsem věděla, že kniha bude skvělá a v žádném případě mě nezklame. Ale tahle kniha je ještě daleko lepší, než jsem si vůbec dokázala představit. Tak jak jsem si ke knize sedla a přečetla první větu, tak přesně takhle jsem přečetla i větu poslední. Prostě četba na jeden nádech. Velký obdiv patří autorce, která nám dovolila si přečíst svůj příběh. Věřím, že to pro ni nebylo vůbec lehké.
Víc knihu komentovat nebudu, každý kdo si jí přečte, tak jistě pochopí důvod mého nadšení.

20.08.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Celou sérii Stmívání mám už nějakou dobu přečtenou a líbila se mi, takže tuhle knihu jsem prostě musela mít. Nedozvíte se nic moc nového, jen vše uvidíte z Edwardova pohledu. Některé pasáže byly možná trošku zdlouhavé. Konec knihy mě malinko zklamal, čekala jsem, že kniha bude vyprávět o celém jejich příběhu. Klasické Stmívání z pohledu Belly mám určitě raději.

28.07.2021 4 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Zajímavý děj, spousta lží, střídání úhlu pohledu. Mě kniha ale úplně nenadchla.

22.05.2021 3 z 5