tereza94 tereza94 komentáře u knih

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Jednoduchá, odpočinková četba. Četla jsem převážně na cestách v busu nebo v metru, případně mezi učením na zkoušky. Příběh je jednoduchý a srozumitelný, zápletka není složitá, přesto mě ta kniha bavila a výborně jsem si u ní odpočinula.

03.01.2018 4 z 5

Aféry princezen Aféry princezen Linda Rodriguez McRobbie

Knížka poskytuje zajímavý pohled na život princezen. Je super, že zmiňuje i množství méně známých, mimoevropských dívek v kontextu jejich doby.

04.12.2017 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Tuto knihu jsem přečetla za jednu cestu busem z Prahy do Znojma a bylo mi rozhodně líto, že povídek není víc. Každou jsem si užila a díky nim mi dlouhá cesta utekla rychleji.

30.10.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha mě velmi bavila, děj svižně utíkal a závěrečné rozuzlení mě překvapilo. Je to příjemná oddechovka na dovolenou nebo na pracovní týden, kdy člověk potřebuje vypnout. Myslím, že se ke knize ještě někdy vrátím a rozhodně ji doporučím příbuzným.

23.08.2017 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Úžasná kniha, kterou jsem musela číst v každém volném okamžiku. Celý příběh je protknutý velkým množstvím lásky i v tom nejtěžším období lidského života. Ke knize se určitě ještě vrátím.

16.08.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příjemné, oddechové čtení. Překvapilo mě rozuzlení příběhu a psychologie postav, která se s každou stránkou mění.

08.08.2017 4 z 5

Prokletá Prokletá Anna Maria Scarfó

Kvalitu knihy zvyšuje to, že je psána podle skutečné události, která se bohužel stala velmi mladé dívce. Je děsivé, že ještě poměrně nedávno bylo něco takového možné ve vyspělém světě. Rozhodně by byla kniha jeste lepší, kdyby v ní byly více vyjádřeny pocity a bylo to psáno hlubší formou.

31.07.2017 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Skvělé završení celé série. Rozhodně se ke všem knihám ještě vrátím :-)

20.07.2017 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Úžasná kniha, nemít jiné povinnosti neodložím a přečtu na jeden zátah. Ani jedna stránka mě nenudila :-), jsem ráda, že mám v knihovně hned nachystané další díly.

02.02.2017 5 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Je zajímavé sledovat příběh vraha z jeho úhlu a vidět jak si své činy umí obhájit sam před sebou. Rozhodně mě zajímá, jak to s Joem dopadne.

31.12.2016 4 z 5

Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky Hana Parkánová-Whitton

Krásná a velmi čtivá knížka, která popisuje Karla IV. i z jiného úhlu pohledu, než jen jako obratného vládce.

15.12.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Milé, oddychové čtení, které krásně přibližuje běžný život herečky :-)

24.04.2016 5 z 5

Úklady královského dvora Úklady královského dvora Michelle Diener

zajímavá knížka :-)

20.09.2015 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Knížka mě úplně pohltila a nemohla jsem přestat číst. Musela jsem vědět, jestli se postavy setkají a budou spolu šťastně žít. Při blížícím se konci ukápla slzička. Velmi se mi líbil detailnější popis děje a života v různých státech světa. Především Enza mě zaujala svou vnitřní sílou a odhodláním. Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi nepřeslazenou romantiku :-).

16.06.2015 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

výborně napsaná knížka, zajímavě popsané psychologie postav a konec, který jsem nečekala. :-) za mě super

14.06.2015 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Výborná knížka. Nevadilo by mi, kdyby byla delší a já se o osudech rodiny dozvěděla víc.:-)

03.05.2015 4 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

výborná kniha, už se těším na další od této autorky

28.04.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes