tereza8418 tereza8418 komentáře u knih

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi Picoult je proste sazka na kvalitu. Opet narocne a skvele zpracovane tema,i kdyz mezi me nejoblibenejsi knihy od teto autorky se nezaradi. Tema rasismu zpracovane na 1,jen pro me v nasich podminkach hure predstavitelne,ale vlastne mi zase trochu otevrelo oci,s jakou samozrejmosti clovek zije s tim,ze je bily a jak narocne muze pro nekoho byt,ze ma jinou barvu pleti,prostredi USA vse samozrejme umocnuje. Kniha je to narocnejsi,ale i tak velmi ctiva a urcite se cloveku zaryje do hlavy.

05.03.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Odpocinkova kniha,ktera se velice dobre cte a donuti vas se zamyslet a vcitit se do pribehu. Bavila me vic,nez jsem cekala a za dve odpoledne precteno.

19.02.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Miniera mam moc rada,ale bud mi kniha proste nesedla do nalady nebo by byla napinavejsi a lepe by se cetla,kdyby mela o 200stran min… Nevim,ale nejak se to vleklo a ja se nemohla dockat konce.

17.02.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Sama bych se do teto knihy nepustila,cetla jsem v ramci spolecneho cteni.
Pribeh je to silny,na druhou stranu o koncentracnich taborech a zivotech lidi,kteri v nich byli nuceni zit, se najdou urcite lepsi knihy,vice popisne,literarne kvalitnejsi. Ale co v knize stoji za to je,jak se se svym zivotem dokazal Eddie vyporadat a jaky odkaz predava dal.

11.02.2022 4 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Takova uplne jina kniha,at uz formou,jakou je psana,tak tematem a casto i tim,jak syrove jsou nektere situace popsany. Kniha vysla u Odeonu,takze jsem vedela,ze to nebude uplne jednoduche cteni,ale cetla se dobre,i kdyz k nekterym pasazim jsem se musela vratit,abych pochopila myslenku. Zustane mi urcite v hlave,jsem moc rada,ze jsem ji cetla.

28.01.2022 4 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Nejprve mi pribeh prisel takovy pubertalni a vlastne me ani moc nebavil a hlavni hrdinka me docela stvala,ale chtela jsem samozrejme vedet,kdo je vrah a ono se to tak dobre cetlo. A ke konci uz byla kniha naprosto neodlozitelna a vlastne me i ten pribeh bavil a hlavni hrdinka taky.:)

23.01.2022 5 z 5

Žena v bílém kimonu Žena v bílém kimonu Ana Johns

Rada ctu knihy popisujici asijskou kulturu,kulturni rozdily. Tohle je krasne napsany silny pribeh,ktery si chcete precist. Kapesniky s sebou.

20.12.2021 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Tak to jsem si po dlouho dobe zase u knizky poplakala… Moc dobre napsana kniha.

02.12.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Ja nejak nevim… Jako nebylo to spatne,ale nejak jsem se spis tesila,az knihu doctu. Vlastne me zivot ani jedne moc nebavil,ale zajimalo me,co se teda stalo a jak to dopadne… No asi to proste zkuste a uvidite. :)

02.07.2021 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Pribeh nic extra,ale Jojo Moyes proste nejak umi udelat to,ze ja si po precteni jeji knihy stejne vzdycky na konci reknu,ze to vlastne bylo hezky. :)
Ale rozhodne ma lepsi knihy.

13.02.2021 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tahle serie me proste bavi,zatim obe knihy top. ???? Cte se to samo.

27.01.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Ja nejak nevim,co k tomu rict... Nekolikrat jsem si rikala,ze ji odlozim,ale hrozne jsem chtela vedet,jak to dopadne a vlastne ve mne zanechala silny dojem,takze asi musim rict,ze je to dobra kniha. Jen nektere pasaze na me byly proste moc.

23.10.2020 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Na úvod musím říct, že tenhle žánr čtu hodně výjimečně... Ze začátku jsem si říkala, že je to tak sladké a prvoplánové, že to asi nedám, ale ono se to četlo tak dobře a bylo to tak hezké, že jsem to musela dát a ještě jsem na konci byla moc spokojená. :) Díky knize se chci ještě víc podívat do Dánska a trošku víc jsem pochopila hygge. Prostě si uvařte kafe, dejte si něco dobrého a užijte si to. :)

29.09.2020 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

To je proste krasa,kez by se takhle krasne umeli vyjadrovat vsichni. Ta kniha ma v sobe tolik! Dekuji za ni.

13.06.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Ze zacatku jsem si rikala,ze si autorka precetla Sedmilharky a rekla si,ze to zvladne napsat taky... ???? Ale okolo poloviny me kniha celkem mile prekvapila,cetla se velmi dobre,na 5* to sice asi neni,ale i tak ji doporucuji.

10.06.2020 4 z 5

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Cela kniha me opet bavila,stejne jako predchozi knihy od teto autorky... Ale nezapomneli na konci vytisknout nejake stranky? Ja si rikala,ze je kniha podezrele tenka,ale ze tim bude trpet konec pribehu me nenapadlo...

13.03.2020 4 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Já jsem spokojená, po Manželce mezi námi jsem věděla, jaký druh knihy budu číst a přesně naplnila mé očekávání.

04.03.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Mozna je to tim,ze jsem na Sestry slysela kritiku,tak jsem nemela velka ocekavani,ale musim rict,ze me tato kniha bavila vic,nez jine predchozi ze serie. Precteno jednim dechem a za me 5*.

12.02.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tyhle knihy se tak dobře čtou, 700 stránek jako nic. :) Doporučuju.

27.01.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nepotěší, neurazí... Jako oddychovka pro zasmání dobré, ale žádnou hloubku v této knize nenajdete.

08.01.2020 3 z 5