tereza8418 tereza8418 komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Romantarna jako prase,vlastne hned vite,jak to dopadne,ale samozrejme to neni tak jednoduche Peprna eroticka kapitola me celkem prekvapila,to bych od takove knihy necekala,ale vlastne proc ne
Pro me prijemne ozvlastneni detektivek a fantasy,krere bezne ctu. Ctive,prijemne pocteni a vedecke pozadi pribehu pridava na zajimavosti.

11.09.2023 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Celou knihu jsem tak nejak cekala,az se vyresi vztahy mezi postavami i cely pribeh a najednou byl konec a nic moc se nevyresilo Nemuzu rict,ze by se kniha cetla primo spatne nebo se mi nelibila,ale vlastne se tam realne nic moc nedeje,pri tom potencial by tam byl.
Kazdopadne moc pekna obalka a orizka. :)

02.07.2023 3 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Porad hledam slova,jak knihu popsat,ale nic moc je asi dostatecne. Dej se celkem vlece a misty necha ctenare se dost nudit,nektere postavy jsou sice zajimave,ale ne nijak nove A vlastne i zaver,kde byl docela prostor pro nejakou gradaci, je plochy a nevyvola ve ctenari zadne velke emoce. Shrnula bych to jako slabsi prumer

25.04.2023 3 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Tak tohle je neco! Celou dobu jste v pribehu a hltate a hltate a chodite spat ve dve rano,protoze se od knihy neda odtrhnout.
Ted mam jen problem,co si vybrat jako dalsi knihu,protoze po tehle to bude mit spousta knih tezke.

03.01.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Oproti predchozimu dilu se to trosku vlece,ale za to konec,ten se cte bez dechu a ted jen doufam,ze dalsi dil bude co nejdriv!

09.12.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Tahle serie je proste skvela a kazdy dalsi dil me bavi.

09.12.2022 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tak tohle byla sila. Pokud byste cekali neco jako Smrtku,jako ja,tak necekejte.:)) Tohle je az krute realny pribeh a super napsany,jen pokud se umite hodne vcitit do pribehu,tak to bude narocnejsi… A doporucuji si ke knize brat vodu,budete mit zizen. ;)

27.10.2022 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Wooow. Tahle knizka mi uzasne sedla,bavila me od prvni stranky do posledni a postupne rozuzlovani pribehu me, i pres jasne naznaky,kdy clovek tusi,co bude nasledovat,stejne vzdy prekvapilo a naplnilo emocemi.

02.09.2022 5 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Nenarocne cteni,ktere vas ale bude bavit.

21.08.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Skvela autorka,ktera psat proste umi,to vime,ale tisic stranek je tisic stranek… A to uz je hodne i na me. :) Libilo se mi to,hodne,ale i tak jsou tam pasaze,kde se vicemene nic nedeje a urcite by to o ne slo zkratit. A pak jsem jeste mela problem s mnozstvim postav,po case zase zacali o nekom mluvit a ja zase netusila,kdo to je… Docela bych uvitala seznam postav s popisky.
Ale jinak luxusni detektivka,kde je ode vseho trochu,pokud mate radi tenhle zanr,tak rozhodne jdete do toho. Ale pokud mate v oblibe cist treba v buse a knihu berete s sebou,tam rozhodne zvolte ebook.

18.08.2022 4 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Ja nejak nevim… Rozhodne je to silny a ctivy pribeh,ktery ve me zanechal spoustu emoci. Ale tak nejak jsem si myslela,ze budu cist neco jineho,asi bych takovehle knize napsala jinou anotaci.

10.07.2022 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

800 stran,ale ja se ani na jedine nenudila. Nejprve je to sup rovnyma nohama do deje,ale po chvilce je vsechno dovysvetleno a jste vtazeni v deji a uz nemuzete ven,dokud neni konec. Ano,je to misty trochu pritazene za vlasy,ale tak vas to vcucne,ze to autorce odpustite… Aspon na me to tak fungovalo. Poslednich 200stran na jeden zatah. Tahle kniha vas bude bavit,i kdyz je spise pro zenske publikum,nedokazu odhadnout,jak by se na to tvaril chlap…
A diky teto knize jsem objevila kouzlo cteciho polstare. :) Je to fakt bichle a jeste ma celkem mala pismenka,takze na dovcu spis v elektronicke verzi,at nedoplacite za kufr. :)

05.07.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Za me zatim nejlepsi kniha ze serie,i kdyz dobre jsou vsechy.

18.06.2022 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knihu jsem cetla diky zavislackemu cteni od KD. Zanrove to urcite neni kniha,kterou bych si vybrala,ale v ramci rozsirovani svych ctenarskych obzoru jsem moc rada,ze se mi dostavaji do rukou i tyto druhy knih. Po prvnich par strankach jsem si rikala,ze to opravdu neni pro me,postupne jsem se zacetla a chtela jsem vedet,jak to vse dopadne. Na konci se vsechno celkem rozmotalo,ale stejne mam pocit,ze bych si ted knihu potrebovala precist znovu s tim,ze znam zaver,aby mi vse zapadlo, kam ma. Po precteni tohoto typu knih nikdy nevim,jestli mam moc malo fantazie,inteligence nebo pozornosti pri cteni,ale neco z toho mi musi chybet… :D
Takze z knihy nemam ten spravny pozitek,ale moc se tesim na zhodnoceni knihy od Adama (autor knihy),ktere mi snad nektere mezery vyplni.

25.04.2022 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Jeste nez jsem docetla par poslednich stranek jsem si rikala,ale jo,takova pekna oddychovka s trochou fantasy,trochou romantiky… Ale ten konec me teda dost nalakal na dalsi dil.

16.04.2022 4 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Tohle byla jizda,dva nejprve zdanlive nesouvisejici pribehy,ale jak se to rozjede… Do posledni chvile si clovek neni jisty,kdo je teda blazen,kdo je obet,kdo je nasilnik…

07.04.2022 5 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Asijska kultura me posledni dobou hodne bavi a diky teto knize se z ni clovek dovi zajimave informace. Psano ctive a uveritelne.

03.04.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tahle kniha me nekolikrat prekvapila,nejprve zacatkem,kde jsem mela pocit,ze to je dalsi thriller s neoblibenym detektivem,kterych uz jsem cetla spousty,pak tim,jak se pribeh rozvijel a jak moc dobry byl detektiv a dalsi hlavni postavy,ale i pribeh sam a pak take tim,o jak drsnych cinech se v knize pise,ale jak jsou popsany - mam pocit,ze nekteri autori se vyzivaji v tom,aby zlociny popsali co nejvice tak,aby se lidem delalo spatne,to tady az tolik neni a tim mi byla kniha jeste sympatictejsi.
Postavy,pribeh,styl vypraveni,za me vsechno na jednicku. A musim vyzdvihnout jeste jednu vec,ktera se v thrillerech casto vyskytuje,ale tady neni,a to je rychly az skoro useknuty konec a rozuzleni. U teto knihy jsem si naopak asi ve dvou tretinach rikala,co bude na tech dalsich strankach,kdyz uz zname vraha. No a byla to jeste slusna jizda.
Takze za me super a rozhodne doporucuju.

24.03.2022 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

O sachu nevim absolutne nic a popravde ho ani neumim hrat… Kazdopadne to nebylo prekazkou k precteni teto knihy,i kdyz jsem partiim samozrejme odborne nerozumela. Kazdopadne pribeh je napsan velmi poutave a ctive,jen hrdinka ma spoustu vlastnosti a rozhodnuti,ktere me vazne stvaly,ale to je jen jasny dukaz toho,ze je postava dobre napsana a propracovana.

13.03.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Takhle ctivych a pri tom hlubokych knih moc neni. Myslim,ze si ji casem budu chtit precist a navnimat jeste jednou,protoze napoprve cloveku spousta veci unikne.

06.03.2022 5 z 5