tereza5767 tereza5767 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvěle napsané. Téma komplikované a náročné. Kniha je však velmi čtivá a dovolí vám prožít příběh s hrdiny.

10.03.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Úžasná kniha! V rodině sklidila úspěch u všech generací, od dospívající neteře až po babičku.

20.08.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha je velmi čtivá a popis přírody je opravdu krásný. Samotný příběh je dle mého názoru hodně nereálný, ale kniha se mi líbila a ráda ji doporučím čtenářům všech generací.

01.04.2022 4 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Skvělá kniha. Na začátku je opravdu hodně postav a trochu jsem měla problém se orientovat. Když jsem se však do kniha začetla, úplně mě děj pohltil. Téma 1.světové války je pro mě velmi zajímavé, proto jsem i ocenila historické detaily. Pro mě jedna z nejlepších Folletových knih.

10.03.2021 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Kniha se dobře čte, podobný styl jako Follet, děj mi utíkal. Je pravda, že je vyprávění je občas hodně popisné, ale na druhou stranu jsem při četbě téměř cítila puch tehdejších Benátek či trpěla s nemocnými ženami, atd. Pokud máte rádi historické romány, určitě doporučuji.

01.04.2022 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Follet mě zatím nikdy nezklamal. Z trilogie se mi ale tento líbil nejméně, zřejmě to bylo dané i tématem, kdy náboženské války byly pořád dokolečka to samé. Chvíli u moci ti, pak zase ti a pak zase oni.

10.03.2021 3 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Jedna z těch knih, která vás během čtení i po něm nutí k zamyšlení. Jen nevím, zda knihu hodnotit jako hroznou, jelikož zde byly pasáže, kdy na mě padla velká depka nebo jako úžasnou knihu, která zanechá stopu na mysli i duši. Určitě stojí za přečtení, ale rozhodně se do ní nepouštět, pokud máte pochmurnou náladu.

28.09.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jedna z nejvtipnějších knížek, co jsem kdy četla. Byly pasáže, kdy se manžel chodil dívat, čemu se tak směji. Nemůžu se dočkat, až se pustím do druhého dílu. Za tuto knihu všechny palce nahoru!

13.09.2018 5 z 5

Šifra samotného Boha Šifra samotného Boha José Rodrigues dos Santos

Jedna z nejzajímavějších knih, které jsem kdy četla. Přečetla jsem jedním dechem a určitě si přečtu ještě jednou.

11.02.2015 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Úžasná kniha! Styl trochu jako Follet či Falcones. Vrhám se na 2.díl.

06.05.2023 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Oproti Elem.částicím či Platformě mě kniha nenadchla a ani jsem ji nedočetla. Námět je však velmi zajímavý, škoda.

06.05.2023 2 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Skvělá kniha, četla jsem několikrát a jistě ji za pár let znova otevřu.

19.09.2019 5 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Celkem fajn detektivka, lehce se čte. Kniha mě ale extrémně nenadchla, ale ani neurazila.

19.09.2019 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Kniha se mi líbila, i když bych počet stránek lehce zredukovala alespoň o třetinu. Kniha je však čtivá a historické téma stavění katedrál a politické zapletky v církvi i šlechtě působí velmi reálně. Těším se na druhý díl.

05.09.2019 4 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Skvělá knížka, přečetla jsem téměř v jednom tahu.

14.08.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha je velmi čtivá a příběh pěkně utíká, jedna z mála knih, kde jsem nemusela přeskovat řádky. Moje první zkušenost s panem Hartlem a určitě si od něj přečtu i něco dalšího.

06.09.2018

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Zajímavá kniha, kterou bych doporučila každému, koho zajímá s-f propletené fakty. Kniha je mnohem lepší než film.

21.08.2017 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Knížka se mi moc líbila, stejně jako první díl.

20.08.2023 5 z 5

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

Kniha se dobře čte, ideální na letní čtení. Tento díl se mi líbil více než první.

06.05.2023 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Kniha se dobře čte, ale příběh byl na mě velmi zdlouhavý a stále se opakující situace mě nutily přeskakovat řádky i odstavce. Každopádně to bylo moje první setkání s tímto italským spisovatelem a určitě si v knihovně najdu i další.

10.03.2021 3 z 5