Tereza137 Tereza137 komentáře u knih

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak toto byl opravdu hodně, hodně zajímavý díl. Strašně se mi líbilo, že autorka vypráví příběh i ostatních hrdinů, které jsme poznali v předešlých dílech a nevypráví pouze příběh Celeany. No, ale...

Bohužel se to ve mě pere. Nemůžu říct, že by mě ty vedlejší linky (Dorian, Chaol atd...) nebavily, ale spíše se to střídalo, ze začátku, se musím přiznat, že mě absolutně nebavila linka Maon (čarodějnice), časem se mi ale začala opravdu hodně líbit a začala mi připadat zajímavá.

To se ale zase vystřídalo s dějovou linií Doriana. Vůbec mě ta linie nebavila, měla jsem pocit, že ho tam autorka dává jen proto, aby ten příběh natáhla, protože si nemyslím, že tam některé věci byly nutné.

Avšak příběhová linie s Chaolem nebo Celeanou mě bavily opravdu vždycky.

Je zajímavé sledovat, jak se všechny ty postavy vyvíjejí a nechápu, že to stvořila jedna jediná autorka. Neuvěřitelné.

Ale za co jsem měla chuť strhnout nejvíce hvězdu (nejraději i 2) byla Celeana. Co to z ní sakra autorka udělala? Vím, že si na toto lidi poměrně stěžovali, ale že až tak? Milovala jsem Celeanu, její drzost, odvážnost a to, jaký měla humor, ale teď? Mám pocit, že je z ní úplně někdo jiný a strašně mě to štve a spíše mě lehce ta postava nudila a to mě nehorázně mrzí. Celeana se v tomto díle chová citlivě, je strašně hodná, omlouvá se za každou hloupost a věc, kterou udělá, či neudělá. Doufám, že se takto chová jen v tomto díle, jinak mě to strašně zklame, jelikož předešlé 2 díly jsem se neustále smála jejímu "drzému jazyku."

29.10.2022 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak toto byla horská dráha plná emocí, které byly buď velice krásné a nebo strašně smutné. Tento díl mě opravdu hodně dostal a objevila se i nějaká ta slza a ne jednou.

Půlnoční korunu jsem přečetla opravdu hned (skoro jsem ani nespala), protože jsem se od té knihy nemohla absolutně odtrhnout a musela jsem číst neustále dál a dál.

Miluju Celeanu a celkově tu postavu, několikrát jsem si řekla v duchu, že je sakra dobrá. Tolik humoru, sarkasmu, ironie a celkově její odvahy a inteligence jsem už dlouho u žádné postavy neviděla (beru ohled na to, že jí je 18. let).

Co mě mrzí, tak to je to, že už prostě ve druhém díle víme, kdo je Celeana zač, já si myslím, že to autorka mohla ještě natahovat a nechávat to napětí delší.

26.10.2022 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak toto?! Musím říct, že dlouho mě žádná kniha hned od první stránky nechytla. Prostě opravdu úžasné a jde vidět, že autorka ví, co dělá! Měla jsem ji přečtenou lusknutím prstu.

Děj byl už od začátku knihy opravdu neuvěřitelný, málo kdy se stane, že mě kniha chytne od první stránky a tady se to autorce prostě povedlo na 1*. Tak skvělé fantasy jsem už sakra dlouho nečetla. Kniha má všechno, co prostě fantasy žánr má mít. Vůbec nechybělo napětí, které tam bylo už od začátku, lehká romantická linka, černá magie, zlo, krev, brutalita a především nádherně popsán fantasy svět. Všechno tohle kniha má a nabízí ještě víc!

Hlavní hrdinka Celaena je neuvěřitelné sympatická, vtipná, krásná a samozřejmě drzá a to na ní mám nejraději.

Vůbec nemám co knize vytknout, jelikož tak dobrý start série jsem opravdu dlouho už neviděla.

No, už se nemůžu dočkat, až se pustím do druhého dílu, toto je vážně závislost! Určitě to doporučuji všem a vůbec nad touto sérii neváhejte a nedělejte stejnou chybu jako já (váhala jsem nad ní tak rok ).

21.10.2022 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Byla jsem úplně nadšená a unešená z jeho první knihy Není úniku, takže jsem se dala ihned na autorovo další dílo... No bohužel, musím se přiznat, že mě to absolutně, ale absolutně nebavilo a málem jsem to ani nedočetla.

Autor si dal obrovský sousto, když chtěl příběh, který se odehrává na 1 místě, natáhnout na necelých 260 stran, a i tak jsem měla pocit, že některé ty pasáže v knize byly totálně zbytečné a natahované.

Abych jen nekritizovala, tak postavy zas musím ocenit, že opět byly inteligentní a celkem příjemné, to autor umí. Co zas neumí, tak je realita příběhu, samozřejmě, že by se toto v životě stát nemohlo, a i kdyby stalo, tak by se člověk určitě takhle nezachoval.

Co mě dost mrzelo, je to, že bohužel jsme nedostali žádný vysvětlení, proč to odstřelovač dělal, což mě dost mrzí. A ještě bych vytkla 1 věc - hodně moc povídání o zbraních, což mě vážně nezaujalo a nezajímalo.

Jinak konec knihy byl fajn. Hodnotím 2,5*/5*.

13.10.2022 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

No tak toto byla skvělá a napínavá jízda od začátku do konce !

Měla jsem z toho strach, protože nemám ráda nálepky "bestseller" na knížkách, jelikož na 90% stojí za nic, ale tato mě velice mile překvapila.

Hlavní hrdinka byla velice příjemná, chytrá, sympatická, někdy i vtipná. Bohužel ale strhávám * kvůli její nesmrtelnosti, jelikož v realitě by toto bylo nemožné.

Celá dějová linie byla opravdu moc příjemná, akční, napínavá a ani na sekundu jsem se nenudila. Měla jsem ji přečtenou za 2 dny, což se u mě běžně nestává.

Konec byl skvělý a jsem ráda, že to dopadlo zrovna takto.

Jinak už se těším na autorovo další dílo "Na dostřel." Snad to bude stejná pecka!

01.10.2022 4 z 5

V náruči kanibala V náruči kanibala Barbora Walterová Benešová

Příběh mě zaujal hned od první stránky, až do té poslední. Nebyla kapitola, u které bych se nudila. Knihu jsem měla přečtenou hned.

Čtení bylo napínavé, dobrodružné a poutavé. Dokonce i "jen" 279 stran bylo akorát.

Hlavní hrdinka byla příjemná a sympatická. V některých situacích jsem s ní soucitila a chápala ji. Dokonce jsem překvapená, že nedělala žádné hloupé rozhodnutí, což ve většině těchto žánrů se stává, že hlavní hrdina je prostě mamlas, když to tak řeknu.

Ubírám ⭐️ hlavně za to, že dle mého by mohla být knížka více brutální a méně sexuální. Čekala jsem opravdu brutalitu, jelikož to lidi zmiňovali. Jenže mám přečteného jak Ch. Cartera, tak i knihu od Marka E. Pochy a jeho Zemi kanibalu a to je teprve jiný kafe. Myslela jsem si, že "V náruči kanibala" bude podobný, takže mě to lehce zklamalo, jelikož tato kniha vážně brutální nebyla, brutalita (za mě) byla na žebříčku 3,5/10.

Jinak konec byl velice příjemný a epilog taky. Celkově knihu hodnotím pozitivně, až mě upřímně příjemně překvapila a rozhodně stojí za přečtení.

23.09.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Za mě toto byl opravdu jeden z nejlepších a nejvíce emotivních románů, co jsem kdy četla. Dokonce tolik emotivnich, že jsem knihu musela na konci určitých kapitol odložit a rozdýchat to, jelikož to, o čem se v knize mluví (nevěra, drogy, alkohol, sex atd), a jak to autorka vystihla, je opravdu síla. Vůbec na toto nejsem zvyklá, jelikož čtu úplně jiné žánry, takže mě určité kapitoly opravdu posadily na zadek.

Hrozně mě dostala kapitola s June a s Mickem Rivou (v určitých fázích příběhu mi z něho bylo totálně zle). Neumím ani popsat, kolik zlosti, smutku, slz a všeho možného, se ve mě vystřídalo, když jsem četla jejich příběhovou linii. To samé se týkalo příběhové linie 4 sourozenců. Hlava mi to opravdu nebrala, jak je toto vůbec možné, a co je všechno schopen způsobit 1 člověk.

Kniha je rozhodně hodně, opravdu hodně nabitá emocemi (jak už autorka sama uvedla). Já opravdu u knihy minimálně 5x brečela a nebo se mi vařila krev v žilách vzteky.

Vím, že knihu budu ještě opravdu hodně dlouho rozdýchávat a budu ji mít v hlavě, jelikož tento příběh je unikátní.

Rozhodně ji doporučuji si přečíst i těm, kteří normálně tento žánr nečtou, jako já.

20.09.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tak toto byla opravdu opět jízda od začátku do konce. Na to, že celou sérii už čtu po druhé, jelikož si to opravdu autor zaslouží, mě vždycky tento díl dostane.

Dokonale napsaný díl, a dle mého (i když se to celkem stydím říct) jeden z jeho nejlepších dílů a nejbrutálnějších, protože musím přiznat, že scéna s bruskou mi udělala vážně zle a opravdu jsem si myslela, že se pozvracim, beze srandy, a to mám opravdu silný žaludek a už jsem četla kde co, ale toto byl fakt extrém.

Dostala mě i dějová linka s "Červem". Opravdu to bylo hodně smutné a dojal mě lehce i jeho konec. Zde jde vidět, že i 1 konverzace s člověkem, Vám může podělat celý život.

Konec byl neuvěřitelný a spadla mi z něho brada, opravdu, vůbec jsem to nečekala, a dokonce jsem zatleskala, jaký wow opět dokázal autor udělat.

Za mě 10/10 a opět se těším i na další díl.

11.09.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Za mě totálně úžasná kniha a jsem strašně moc ráda, že jsem si ji přečetla nehledě na recenze!
Jelikož je knih v tomto žánru fakt málo, tak jsem za každou knihu opravdu ráda.

Příběh byl napínavý od začátku do konce, temný a opravdu i místy strašidelný (aspoň pro mě, jelikož nemám ráda lesy, nahání mi hrůzu).

Postavy byly v pohodě, nebyly nějak hloupé, ale ani zas nějak obzvláště chytré, prostě průměr.

Rozuzlení se mi opravdu líbilo a bylo i uvěřitelné, lepší, než nějaké fantasmagorie a přestřelené výmysly, jak občas v těchto žánrech bývá. Za mě to bylo fakt super čtení. Já to měla přečtené za 2 dny, což se mi normálně nestává. Opravdu jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Za mě rozhodně knihu doporučuji všemi deseti!

05.09.2022 5 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

No tak na toto dobrodružství rozhodně nezapomenu, už nikdy neusnu ve vlaku a nebudu se bavit s cizími lidmi!

Za mě úžasný psychothriller, který se Vám dostal pod kůži a ty témata, o kterých psal pan autor?? Neskutečné, nechutné, odporné! Rozhodně na to, co se zde událo v této knize, nikdy nezapomenu. Opravdu jsem místy měla husí kůži.

Ano, musím se přiznat, že jsem byla trochu zklamaná, jakým směrem se ta kniha udávala, čekala jsem totálně něco jiného, ale ten konec všechno zachránil, protože byl neskutečný, do poslední stránky jsem neměla tušení, kdo, co, proč, jak...

Některé postavy mě fakt vytáčely svým chováním, ale bůh ví, jak bych se já zachovala v těchto situacích.

Rozhodně kniha za přečtení stojí, budete napjati od začátku, až do konce a rozhodně budete mít milion otázek v hlavě. No, ale pan autor všechny otázky nakonec zodpoví a to teprve je něco!

31.08.2022 4 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Zajímavé... Co k tomu dodat... Námět zajímavý, styl psaní autora byl fajn. Celé to rozuzlení mě dostalo, toto jsem prostě nečekala.

No, ale i když to bylo pouze 264 stran, jak se může stát, že se budu místy nudit? Čekala jsem nějaký hodně nadupaný survival z okolí hor, ale zdálo se mi to strašně nereálné. Jasně, vycvičený člověk ujde několik km najednou každý den, ale prostý člověk, který sotva něco ví o trekingu ? Vždyť je to nereálné... Co se musí nechat, tak je to, že jsem cítila, spolu s postavami, bolest nohou, zranění a námahu.

Mrzí mě, že to nebylo více surové, drsné a napínavé, ale číst se to dalo, čekala jsem to horší.

18.08.2022 3 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Úžasná kniha! Opravdu jsem lepší knihu (a ještě k tomu od ČR autora) snad ani nečetla. Napínavá, nechutná, krvavá, smutná, prostě úplný top, co můžete v žánru vyvražďovačky s kombinací s reality show přečíst!

13.08.2022 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Moc jsem od něho nečekala, jelikož recenze byly všelijaké, ale musím říct, že jsem si ho užila naplno.

Hanna mi lezla na nervy už od první stránky knihy a už jsem věděla, že mi bude pít krev celou knihu. Někdy to bylo až neuvěřitelné, jak autorka dokázala vytvořit tak hutnou, těžkou a opravdu psycho atmosféru, kdy jsem vrtěla hlavou, jak je toto možné, že někoho vůbec napadne udělat z dítěte takové monstrum?

Alex (tatínek Hanny) se někdy fakt choval, dle mého dost ignorantsky (?), prostě jsem vůbec nevěděla, proč se tak chová? Vždyť je to očividné, že je něco špatně. Někdy jsem si fakt přála, aby Alex a Hanna se vzali za ruce a odešli na konec světa.

Hlavní hrdinky Suzette mi bylo opravdu někdy dost líto, ale taky nebyla andílek, a dost jsem nad ní vrtěla hlavou, proč to dělá? Proč nepodnikne jiné kroky?

Konec knihy byl takový, že potřebuji další díl, jelikož mě hrozně zajímá, jak se Hanna vyvine dál v příběhu. Bohužel mě konec neuspokojil, ale čtení mi to zase tolik nezkazilo.

Jinak styl psaní autorky se mi hrozně moc líbil, bylo to čtivé, napínavé a už se hrozně těším na její nejnovější knížku Útěk na svobodu.

12.08.2022 4 z 5

To To Stephen King

Fuuu... Vůbec nevím, jak tuto knihu mám hodnotit. Byla to opravdu (pro mě) velice náročná kniha a to mám Kinga už celkem načteného.

Některé kapitoly byly na 1*, některé zase na 5*. Bylo to jako na horské dráze, dolů a nahoru. Někdy byly kapitoly, které mě fakt hodně nudily (hlavně ze začátku jsem si říkala, že to vzdávám, jelikož se tam fakt absolutně nic nedělo), říkala jsem si, že to snad ani nedočtu a musela jsem se sakra nutit k tomu, číst dál. Někdy zase naopak byly kapitoly, které byly hodně napínavé, krvavé, akční.

Musím se přiznat, že jsem se (hlavně na začátku) hodně ztrácela, vůbec jsem nepochopila, o čem to má být. Proč, co jak, jsem pochopila až za delší dobu.

Upřímně bych byla fakt ráda, kdyby to bylo zkrácené, vůbec tam tolik detailů nemuselo být a kdyby to bylo o X stránek kratší, vůbec bych se nezlobila. Mám Kinga už fakt načteného, vím, jak píše, vím, že má vždycky milion postav, detailů atd... Ale prostě tady některé postavy, ani detaily být nemusely...

Doporučuji knihu těm, kteří jsou fakt trpěliví a mají rádi hodně, hodně, hodně natahované příběhy...

02.08.2022 3 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Kniha nenadchne ani neurazí, řekla bych, že to byla taková jednohubka/oddychovka... Některé pasáže byly nudné a některé zajímavé. S postavami jsem nějak nesympatizovala (jak kdyby to s feťáky šlo).

V knize mi chybělo více napětí, akce a více krve. Možná to je tím, že prostě už mám přečtené snad všechny knihy, co jsou u nás dostupné, v žánru vyvrazďovaček.

Jinak konec a epilog byl zajímavý a zlepšilo to hodnocení. Původně jsem chtěla dát jen 2*, ale dávám 3*/5*.

21.07.2022 3 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Z prvního dílu jsem byla strašně moc nadšená a dala jsem plných 5* s tím, že to bylo fakt úžasný počtení...

Ale co bylo toto? První polovina knihy mě absolutně nenadchla, nebavila a myslela jsem, že ji odložim. Příběh byl pořád na stejné vlně, jako první díl. Vůbec nic se nedělo a prostě jsem nepochopila, proč to autorka tak zkazila a furt vše natahovala. Do toho hlavní postava Clare mi místy fakt lezla na nervy a celkově jsem nechápala její některé nelogické rozhodnutí, prostě proč? Toto byste prostě neudělali a opravdu mě to štvalo a kazilo mi to ten příběh a dojem z toho.

No... Ale nakonec jsem ráda, že jsem tu knížku neodložila, jelikož v druhé polovině? Začalo to konečně být napínavé, akční a nakonec jsem dala knize 4*! Opravdu to vypadalo, že i autorka sama usoudila, že příběh je utahany a potřebuje něčím nakopnout a jsem ráda, že to udělala. Opravdu to bylo napínavé, plné adrenalinu a posledních 100 stran jsem dala na 1 zátah.

Konec byl smutný, emotivní a samozřejmě úplně otevřený a čekajíc na 3. dil, na který se hrozně moc těším! I když to vypadá, že bude smutný...

13.07.2022 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Nikdy bych neřekla, že toto řeknu, jelikož mě ještě žádná kniha od této autorky, co jsem četla, nějak nezaujala. Nakonec jsem ráda, že jsem ji dala ještě jednu šanci, protože tato série, je neskutečná!

Jemná romantická linka, která se táhne celou knížkou, akční, místy smutné, že jsem měla několikrát na krajíčku. Kniha je hodně čtivá a nemohla jsem ji odložit, měla jsem ji hned přečtenou, což jsem nečekala.

Dokonce, i když jsem četla knížku v této roční době, kdy je venku okolo těch 30-ti stupňů, tak jsem měla husí kůži na těle a opravdu jsem se i místy bála, hlavně když jsem si četla večer. Některé pasáže byly strašidelné, nepříjemné, mrazivé a sama bych nevěděla, co bych v daných situacích dělala.

Konec samozřejmě navazuje na další díl a jsem strašně moc natěšená, až ho začnu číst a doufám, že to nepůjde z kopce, ale bude to příjemné čtení, jako do teď.

No a samozřejmě, že 3. díl už jsem si v předprodeji zakoupila.

04.07.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Za mě asi jeden z nejlepších dílů této série. Napětí, akce, krutost, plno krve a mučení opět nechybělo. Hodně se mi líbil konec, kdy se detektiv Hunter musel rozmysl nad otázkou života a smrtí.

Co mě dost překvapilo, je to, jak lidé jsou lhostejní, že by zabili člověka (jak se ukazalo diky hlasování a výběru smrti dané osoby), a že internet není úplně anonymní místo. Každého jde vyhledat do několika minut.

Opravdu úžasný díl a za mě jeden z těch TOP z této série.

01.07.2022 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Zde stačí opravdu jedno jediné, a to: MILUJU a těším se na další díly!

27.06.2022 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Čtu už po druhé celou sérii a za mě je tato kniha nejsilnější, co se týče psychiky a emocí. Některé scény, které vyprávěly do detailu život R. Hunter, byly opravdu hodně silné a do teď je rozdychávám. Dle mého zde nešlo ani tak o vraždy (které byly opět brutální), jak o minulost hlavního hrdiny.

Opět další úžasný díl pana autora.

25.06.2022 4 z 5