Tereyciiik Tereyciiik komentáře u knih

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Další skvěle napsana kniha. Obdivuji její styl psaní, neotřelé nápady na příběhy a brilantní řešení.
Miluju jeji malou, tajnou a útulnou vesničku. Teď akorát nastal čas a období, kdy bych ráda poseděla v bistru.

20.09.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Sice jsem se musela první polovinou knihy trochu znudene prokousavat, ale pak to začalo nabírat na intenzitě a uz mi tam skoro nic nedávalo smyls, že už se prostě muselo něco stát. A závěr byl překvapivý a líbil se mi. Obě hlavní hrdinky se mi líbily a fandila jsem oběma, že to nakonec nějak vyřeší a dopadne to dobře.

30.08.2022 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Knihy byla úžasná. Po dlouhé době jsem se fakt pobavila a užila si čtení. Konec se mi líbil moc, bylo fajn že to bylo takové hořkosladké a ne úplný happyend. Myslím, že se jí daří pořád udržovat skvělou hladinu psaní a někdy je to i lepší a to bylo pro mě, právě teď. Fielding je sázka na výhru.

01.02.2022 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Četla jsme vydání z roku 2020.
Kniha pěkná, jen na můj vkus celkem těžké čteni. Místo popisu samotné cesty a děje se to točilo více o místech, městech a zemích. Čekala jsem víc děje a napětí, ale to mě asi hlavně ovlivnil film. Každopádně čtení hezké.

24.01.2022 4 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Další krásně napsana kniha. Jen mě trochu mrzelo, že byla místy zbytečně zdlouhavá a mimo hlavní děj. Každopádně se těším na další dilko. Knihovnička má určitě radost.

03.02.2021 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Kniha se mi moc líbila, ale nebyla tak strašidelna jako předchozí díl, ale vynahradila to skvělým dějem a pro mě pěkným koncem. Na těchto duchařskych knihách mám ráda obzvlášť ty konce, protože ať je dej jakýkoliv, konec je vždy pěkný, at dopadne tak či onak. Pro mě z jejich zatím 4 knih byla nejlepší "Přízraky domu Carrow". Každopádně těším se na další knihu.

16.12.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Asi se mnou nebude spousta čtenářů souhlasit, ale mě se kniha líbila od začátku do konce. Musím říct, že jsem se bála celou dobu, hned od první kapitoly. Ráda čtu večer před spaním, ale tuto knihu jsem nemohla. Líbilo se mi vše, od hlavních hrdinů, příběhu až po duchy. Tato spisovatelka mě vážně začíná bavit.

01.11.2020 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Moc se líbilo, bylo to víc romantické, ale i tak super. Nemohla jsem se odtrhnout a vždycky jsem se moc těšila, az se k ní vrátím a konečně zjistím, jak to všechno je a jak to dopadne. Další pěkná "SRDCOVKA"

26.10.2020 5 z 5

Oblékni se pro smrt Oblékni se pro smrt Alan Bradley

Miluju Flavii.. Chemie je pro mě naprosté tabu, ale v jejím podaní a hlavně v podaní pana Bradleye je fenomenální. Moc se mi líbí, jak je Flavie pozitivní a správně naladěná na řešení všech těch případu, když si uvědomíte její osobní situaci. Knihy jsou perfektní, doporučuji

03.04.2020 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Další úžasny příběh Paní spisovatelky. Baví mě, že nikdy nevím, jak to přesně dopadne a pak jen s otevřenou pusou zírám an poslední řádky odhalující zápletku a pribeh. Famózní čtení.

18.02.2020 5 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Tento díl se mi opravdu víc líbil. Nic jsme necekala, ani nečetla o čem kniha je a nakonec milé překvapení. Kniha je sice pořád dokola o jenom a tom samém a nic vám prakticky nedá, ale čte se rychle a občas i pobaví. Postavy byli sympatické a ráda jsme s nimi trávila čas. Jen konečnou zápletku bych ještě více zdramatizivala, nakonec to bylo vlastně strašně snadné a vyřešilo se to samo, což mě mrzelo. Ale poslední díl si nenechám ujít.

29.12.2023 4 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Skvělý pribeh. Zajímavá zápletka a v celku (pro mě) překvapivý závěr. Je to zvláštní pocit, když celou dobu čtěte knihu a jste si jisti, co a jak a pak najednou BAF a čtenar na to kouká, jak? cože? vážně?
Moc sw mi to líbilo.

28.10.2022 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Celkově se mi kniha líbila, rychle jsem se začala a užívala si to. Jsem ráda, že do toho nebušili celou knihu, ze to mělo i děj. Sprostá slova nevadila, ale určitě bych se bez nich obešla. Četla jsem podobný styl od české autorky a ten se mi líbil více. Každopádně přečtu všechny knihy.

16.04.2022 4 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Tak mě se to líbilo. Nebyla.to žádná brutální detektivka s hektolitry krve, akčními zapletkami a podobně. Jak už píši dole v komentářích, solidní příběh, který se točí kolem logyckeho vyšetřování. Miluji knihy s inspektorem Gamachem, takže tohle byl můj šálek čaje. Určitě zkusim další knihu.

14.04.2022 4 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Četla jsme vydání u roku 2020 a moc se mi líbilo. Sice obsahovalo několik chyb, ale i tak se hezky četlo. Jen si neumím u knih Verna vše dost dobře představit a jsem vděčná za ilustrace. Každopádně Kam se filmy hrabou na knihu.

24.01.2022 4 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Perfektní čtení. Ursula je sama o sobě skvělá spisovatelka, ale kdyz se spoji s Arnem, je to to pravé.. Nemohla jsem se odtrhnout a stále číst. Dej, samotné činy nebo vyšetřování.. Do poledni chvíle jsem netušila, kdo za temi všemi brutálními činný může stát a to rozuzlení bylo fakt nečekaně.. A hlavní postavy jsem si taky oblíbila, i když bych je místy taky profackovala, ale nemůzou být perfektní, to by byla přeci nuda. Těším na na další společnou knihu.

20.09.2021 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Ale jo. Jak se píše níže, je to nesrovnatelně s Marťanem. Číst se to určitě dá, dokonce jsem se ke konci nemohla odtrhnout a byla jsem vážně zvedava, jak to celé dopadne. Naštěstí nebyla kniha moc dlouhá, takže nebyl prostor pro zbytečnosti a dej se celou dobu jen stupňoval a nikde to nevazlo.

12.03.2021 3 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Krásná knížka. Že začátku se mi tedy četlo hůře, ale po pár kapitolách se to změnilo a byla to nádhera. Já u ní sice nebrecela, ale i tak to dojalo. Příběh krásně plynul a postavy se rozvíjeli. I když na smutný a nevyhnutelný konec vás provázel celou knihou, mohli jste se i zasmát a pobavit. Jediné co pro mě bylo těžší je, že mám malého synka a občas jsem se o něj bala. Ale určitě doporučuji.

26.05.2020 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Třetinu knihy mi trvalo, než jsem se začala orientovat v lidech a zjistila kdo je kdo. Nijak zvlášť se mi kniha nelíbí, čtu ji spíš z donucení, ale tím nechci nikomu knihu hanit. Pouze mě nezaujala, na to jaké byli recenze. Jsem zvědava na druhou knihu co jsem dostala.

07.03.2020 3 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Další skvěly příběh. I když zasazený pouze do jednoho krásného, odpočinkovéhi prostředí, stejně tak napínavý. Pro čtení se dokážu vcítit do prostředí a dokonce občas podlehnu Gamachovu kouzlu a jako by seděl vedle mě. Popis je tak dokonalí, jako bych na daných místech opravdu byla, čítá vůní kávy a hlazení větru po tváři.
Těším se na další příběh. Spisovatelka je skvělá a píše rychleji, než já čtu =)

03.03.2020 4 z 5