Tereyciiik Tereyciiik komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherna knížka,trvalo mi dlouho se pročíst na konec. Sice se mi to špatně četlo, ale příběh to vynahradil víc než dobře.
Velice se mi líbil milostný příběh hlavní hrdinky a hrdiny. To jak ji vášnive miloval, ale dával to velice zvláštním způsobem najevo. To jak myslel, že o ní přišel, díky jejímu odmítnutí a tim pádem se pustil do sledu události, aby napravil, co sám způsobil a za čím si stál a to jen díky nezměrné lásce. I když skoro celou knihu jsem si říkala, že to nemůže dopadnout dobře, tam mě to moc mile překvapilo.
Nečekala bych, že mě tato autorka, tato knížka a tento příběh tak zaujme. Musím si pustit film, snad mi to knihu nezkazi.

15.04.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za mě mnohem lepší díl než předchozí. Líbilo se mu tam vše, jen ta představa, že mě někdo šmíruje pod postelí, byla trochu zneklidnujici. Každopádně všechny postavy perfekt, občas se objeví nějaky šmejd nebo nesympatak, ale co by bez nich knížka byla. Každá potřebuje hajzlika, aby to mělo nějakou šťávu a co si budeme povídat, občas se u toho potřebujeme rozcilit a zanadávat si. Dokonalá kniha s dokonalým obsazením? To nikdo číst nechce

03.10.2023 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

(SPOILER) Každá další kniha je lepší než předešlí díl. Tily je prostě báječná, vtipná a přímá, a v kombinaci s Washingtonem je to lahůdka. Od poloviny knihy jsme ji nemohla odložit a toužila po konci. Vraha jsem hodlá 2 stránky před odhalením a ono co? Jako že ne, jo? Prostě překvapení jako prase. No, jsem ráda, že jsem koupila všechny díly najednou

06.12.2023 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Další strhující příběh. Poe je opravdu po dlouhé době skvělý detektiv, který má skvělý smysl pro humor a sarkasmus, a ten na u něj žeru. Pokaždé se mi líbí, jak nechá ostatní, aby si mysleli, že je to úplný blb a pak si je krásně poddá. A jako poslední, má skvělý tým a nadřízené, kteří ho vždycky podrží. No, už mám nachystaný další díl.

05.11.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Vůbec prvni kniha, co jsem četla a úplně všichni mě sra...
Naštěstí se to za půlkou přehouplo a pak už to byla paráda. Četli se to skvělé, dej hladce plynul a nakonec mě hlavní inspektorka překvapila a konečně začala být sympatická a sebejista a stala si za svým.
Těším se na další knihu.

24.05.2023 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Další topovka.. Jak to může už tak dlouho psát a mít stále tak brilantní nápady a stále co vymýšlet.. Vážně smekám klobouk.
Příběh jak jinak než v malebné kanadské vesničce a šarmantní inspektor v důchodu.. Výborná četba.

26.08.2021 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tak ty vo.e...Tohle byla ta něj kniha z celé série, co jsem zatím četla.. Poslední kapitoly jsem četla téměř bez dechu.
Je to vážně PANÍ spisovatelka. Jako konec naprosto perfektní, promyšlený a vytuněny, že to ani není možné. Prostě WOW!!!

16.05.2021 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Kniha se mi líbila. Od začátku do konce se tam stále něco dělo. Většina postav byla sympaticka, nejvíce však hlavní hrdinka a jeho nová kamarádka Tilly. Byla to sehrana dvojka, co odvedla nejvíce práce a dala příběhu ten správný šmrnc. Podle konce se určitě těším na další díl, co na mě čeká v knihovně.

03.09.2023 4 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Nemám co dodat! Perfektní

28.04.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Moc se mi to líbilo, i když předchozí díl byl pro mě poutavější.
Každopádně Erika zas parádní a jsem ráda za lehkou osobní vsuvku. Také se těším na rozvinutí linky s Petersonem.

12.01.2024 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Další brilantní dílo madam Pennyové. Jako vždy napínavé, nepředvídatelné a zajímavé dílo, s bezvadným nápadem. Velice u těchto knih oceňuji krásný popis, vždy se umím vžít do dané situace nebo na konkrétní místo, přesně, tak jak to umí tato dáma popsat. Velmi doporučuji. Chystám se přečíst všechna díla s Armandem.

03.04.2020 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Já už ani nevím, co mám k jejím knihám psát. Další skvělá knížka. Prostě brilantní čtení.. Vrhám se na další. Beavora s Ruth fakt miluju

21.04.2021 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Opět další krásné počtení. Vždy se kniha nemusí týkat jen vraždy, aby bylo co číst a bavilo vás to. Ale.. Je to Armand, a vraždě se nevyhneme, takže to je ještě napínavejší.. Vlastně tato kniha má 3 různě směry a všechny vás vtáhnou. Sice se tentokrát ve Three Pines tolik neohrejeme, ale co, tak všichni ji známe, ne?

06.04.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Moc jsem se na tuto knihu těšila, ale nebylo to úplně ono. Určite jsem od ní četla lepší knihy. Příběh se mi líbil, celou dobu jsem stále měnila, ale nehodlá jsem, což je u této autorky (tedy pro mě) celkem obtížné. Konec mě každopádně zklamal. Ale určitě se těším na další.

27.06.2022 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Kniha znuvo povedená, krásně popsána, chytlavý a místy napínavý dej, ani chladný a nepřístupný kapitan Nemo nebyl překážkou v četbě této dobrodružne klasiky. Jediné co mi vadilo a to zatím u každé, že je místy spisovatel příliš vědecký. Místy jsem přeskakovala stránky, které byli popsané jen druhý, poddruhy, čeleď mi a jinymi popisy mořského života. Neřeknu sem tam, ale zde je toho opravdu moooc, nemáte vlastně ani šanci si z toho přes to nepřeberné množství zapamatovat.

08.02.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Šlo to.. Čekala jsem ale mnohem víc, i když se to četlo krásně plynule a rychle. Námět a příběh se taky vydařil, ale prostě mi tam něco chybělo. Dokonce jsem i u této knihy uhodla konec a naprosty závěr mě "potěšil". Určitě jsem od ní četla lepší knihu jako třeba Nevítaný host. Ale určitě na ni nezanevřu a budu se těšit dal.

12.06.2021 4 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Vážně? Příběh probíhající pouze v uzavřené komunitě mnichů a necelých 400 stran?
Ale ne, to ne, ne..
Ale jo, to jo, jo..
Funguje to naprosto perfektně a vyjde z toho úžasná, nervy drasajici kniha, že po dotčen jsem musela hned sáhnout po další.. Její otevřené konce miluji..

08.05.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak dotčeno a musím znovu říct, že to bylo senzační. Zprvu nenápadně a pomaloučku se rozjizdejici příběh, který se stejně rychle a nečekaně rozjede jako nůž v másle. Výborný příběh připomínající vaší nejhorší noční můru. Konec opět, tedy alespoň pro mě naprosto nečekaný a to jsem se tentokrát vážně snažila. Opravdu doporučuji.

01.06.2020 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Opět nezklamala! Na novinku jsem se moc těšila a nedalo se jinak než číst a číst, abych zjistila, jak kniha dopadne,protoze.. Všechny postavy mě šíleně iritovaly. Ale bez toho, by byla kniha nudná a nezáživná. Moc jsme se bavila, fandila Jodi, ikdyz byla neskutečně blbá Hlavní záporačka chladná, vypočítává a neskutečně milá.
Každopádně námět sice ohraný, ale vypilivaný k dokonalosti.

23.01.2024 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Samozřejmě.. Další úchvatné dílo! Není co dodat, obrovská kniha jak stránkami tak obsahem a přečtení lusknutim prstů, protože u této série to snad ani jinak nejde.

07.04.2022 5 z 5