teli9845 teli9845 komentáře u knih

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Skvělá kniha! Čtivá, zajímavá, tajemná, nutící čtenáře neustále hádat, spekulovat, domýšlet se. Prosím o rychlé vydání druhého dílu!

05.06.2017 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Nádherná kniha:) Opravdu se mi moc líbila a i postavy mi přirostly k srdci.

29.05.2017 5 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Výborné krimi! Mnohem lepší než všechny dnes tak moderní "dívky" ve vlaku, ledu apod.

23.03.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Znám mnohem lepší thrillery, kniha mě ničím nepřekvapila. Zápletka nebyla šokující, spíše plytká. Kdyby kniha neměla stříbrnou samolepku a takovou kampaň, tak zapadne.

22.03.2017 1 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Moje srdce pláče...nádhera:)

14.02.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Zatím nejslabší díl ze série. Hodně popisných zdlouhavých putovacích částí, na druhou stranu to byly důležité informace pro další vývoj příběhu, takže pokračuji dál:)

06.02.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Příjemná oddechová četba, hodně jsem se nasmála a každou z hlavních postav jsem si musela oblíbit:) Byly praštěné a úžasné.

09.01.2017 4 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Nerada bych se nějak rozepisovala, řeknu jen, že jsem četla i Bábovky od Radky Třeštíkové a toto bylo za mě mnohonásobně lepší. Ač trochu na jiné téma Radka - matky, Barbara - muži, uvěřitelnější, reálnější a ztotožnitelnější jsou pro mě Laskonky.

29.11.2016 4 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Velice vtipná knížka:) Četla se svižně a vůbec nenudila. Těším se na další díl. A nejlepší postava? Karkulka:D

22.11.2016 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Kniha se tváří jako jednoduchá young adult jednohubka, ale mile mě překvapila a hodnotím 100%. Nenechte se strhnout obálkou, která evokuje pouze romantiku, kniha obsahuje spoustu historie a ke konci i sci-fi jak vyšité a takové, které tu ještě nebylo v té přemíře distopií. Paráda!

11.11.2016 5 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Každý o ní mluví, každý ji vyzdvihuje. Svým způsobem byla milá a člověk si na svou první lásku prostě musel vzpomenout. Já ji ale zařadím do kategorie oddechovek, ke kterým se už nejspíš nevrátím. Ničím mě ale nezklamala.

09.09.2016 3 z 5

Nalezení ztracené Marty Nalezení ztracené Marty Caroline Wallace

Skvostný příběh, který čtenáře donutí zamýšlet se na každé stránce a pozastavit se u půvabných vět a přečíst si je třikrát za sebou. Kniha protknutá vůní citrónového koláče a hlukem liverpoolského nádraží.
Příběh se pohybuje na hraně magického realismu, poskakuje mezi snem a stereotypní každodenností.
O čem je? O kapele Beatles, liverpoolských památkách a možná nepravdivých příbězích tamějších uliček a o Martě, která se snaží zjistit kým vlastně je a netuší, že mezi tím si to kým je buduje a upevňuje.
Dávám 100%.

09.09.2016 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Výborná kniha, není co dodat. Skvělý nástin toho, co s přehledem může nastat i s tím, co nastane záhy poté.

Vtip, který knihu krásně shrnuje:

Povídají si Google, Facebook, Wikipedie, internet a elektřina.
Google říká: "Já všechno najdu!!!"
Facebook: "Já všechny znám!!!"
Wikipedie: "Já všechno vím!!!"
Internet: "Kdyby nebylo mě, tak tu nejste!!!"
Elektřina: "Tak se zase všichni uklidníme..."

07.06.2016 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Ach Dorothy :(

23.05.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky: poprvé jsem byla nadšená, podruhé potěšená a nakonec letmo zklamaná jakým klišé se nechala autorka strhnout. Mám ji hrozně ráda, články v Žena a život i na webu jsou skvělé. Příběh v Bábovkách měl do poloviny úžasný spád a moc mě to chytlo, ale potom už jsem se snažila knihu jen dočíst.

V knize bylo hodně životních pravd, hodně upřímných zpovědí a pohledů do nitra ženy a konec, který překvapil tím, že postrádal happyend.

Kniha by si zasloužila filmové zpracování a při čtení jsem si dokázala do jednotlivých postav už obsadit i konkrétní herce.

Ale ta druhou polovinu knihy prostě neodpustím, nějak mi tam neštimuje....

23.05.2016 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Přečteno za jediný den. Čtivá a napínavá. A musím říct, že by z knihy byl i výborný film!

04.05.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Knihu jsem dnes dočetla a mám chuť si ji dát ještě jednou hned teď od začátku! Byla výborná, držela mě a nepustila. Podmanivý příběh o přátelství, odvaze, zradě a oddanosti a hlavně rozhodnutí, které vás můžou stát život. Těším se na další díl!

01.05.2016 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

První díl jsem slupla jako jednohubku za jeden deštivý večer. Tuto knihu jsem četla asi 5 dní a ne a ne se do ní ponořit, začíst se. Chytla mě asi na posledních 35 stranách a když už se mi začínal příběh líbit, byl konec.
Na knihu Kam jsi odešla už si nejspíše vzpomenu jen jako na: "Jo to jsem četla, ale už si moc nevzpomínám o čem to bylo".

22.04.2016 3 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Na zadní obálce knihy je napsané, že na goodreads má tato kniha lepší hodnocení než Dívka ve vlaku i Dívka v pavoučí síti. No nevím. Tak co se mi líbilo:

Rozdělení do kratších kapitol - kniha se četla svižně a autor ničím zbytečně nezdržoval.
Nápad - nic takového jsem zatím nikdy nečetla.

Ale co je podle mě velké mínus, knize chybělo napětí, zlom, šokující chvíle a to knize značně ubírá.
Za mě spíše lehké psycho než thriller a otevřený konec? Bude pokračování? :)

20.04.2016 3 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Zdrcující hluboké téma, rodinná tajemství, pravdivý příběh. Co mě mrzí je plytkost zpracování. Měla jsem celou dobu pocit jako bych klouzala pouze po povrchu. Psychologie postav průměrná, vypravěč u každé postavy setrval pouze chvíli. Na konci sice vše zapadne do sebe a příběh je opravdu poutavý, ale mrzí mě, že jsem se nedozvěděla víc. Hold 200 stran na takové téma z arménské historie je málo. Ale jinak hodnotím kladně.

30.03.2016 4 z 5