Tarrei Tarrei komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Snad bych ještě dodala, že mě kniha neskutečně bavila, dokonce mnohem víc než Rozum a cit.

06.08.2015 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Knížka jako pokračování rozhodně nezklamala. Sice tam bylo méně humorných scén, ale zato mnohem víc akce a emocí. Zhltla jsem ji za jeden den, jedním dechem. Rozhodně doporučuji!

02.08.2015 5 z 5

Upíří deníky 5–8 (box) Upíří deníky 5–8 (box) Lisa Jane Smith

Oddechová knížka, rozhodně příjemné doplnění k seriálu (pro seriálové nadšence).
Budu pokračovat dalšími díly.

16.07.2015 3 z 5

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

Výborná kniha.
Je to také vůbec první kniha, na kterou jsem se od Pratchetta vrhla. Rozhodně nezklamala. Měla zajímavý, ač místy pěkně zamotaný děj. Hodně pobavila, hlavně výroky Nac mac fíglů.
Takže jsem připravena na další kousky od tohoto autora.

16.07.2015 5 z 5

Stoletý stařík, kniha od které jsem očekávala něco obdivuhodného a mé očekávání se naplnilo. Příběh se podle mne rozjížděl pomaloučku, ale krásně to navázalo tu atmosféru, prostředí.
Jinak, dějová linka byla naprosto perfektní.
Další + bylo vyprávění z úhlu pohledu jiných postav.
Jsem čtenář, který naprosto obdivuje detaily, které se na konci neopomenou a naopak se tam podtrhnou a zveličí. To přesně příběh poskytl, takže za mě pět hvězdiček.

02.07.2015 5 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Po přečtení většiny z recenzí, jsem se vážně děsila, co že jsem si to půjčila za knihu.
Avšak nyní ji musím vážně vychválit. Ani zdaleka nebyla tak příšerná. Potvrdilo se tu pravidlo, že každému se líbí něco jiného. Sice jsem někdy kroutila hlavou nad překládáním krkolomných jmen, ale uznávám, že to svým způsobem bylo i vtipné. Jinak - příběh byl poutavý, dobrodružný, neočekávaný, absurdní, ale velmi pěkně a rychle se četl, k čemuž (podle mne) vděčí krátkým kapitolám. Za mě- palec nahoru.

19.06.2015 4 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Ukázka na zadním přebalu knihy mě velmi nadchla, avšak musím říct, že samotný obsah knihy mě docela zklamal (našla se i nějaká světlá místa).

13.06.2015 2 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Knížka mě velmi potěšila.
Byla vtipná, romantická i realistická!

28.03.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Knížka mě vážně bavila.
Zpracování pohledů Amy a Nicka se skvěle četlo.
Příběh byl napínavý a snad nikdy nenudil!
Konec mě docela zaskočil, ale nemohu říci, že by se mi nelíbil.

21.03.2015 4 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

velmi pěkná knížka
čte se rychle
je zvláštně jednoduchá a zároveň je v ní obsaženo tolik myšlenek
rozhodně mi v paměti dlouho zůstane

09.03.2015 5 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Nádhera!
Řekla bych, jak pro teenagery, tak pro dospělé; každý si z toho odnese to své.

27.02.2015 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Kniha o ničem a zároveň o všem.
Čtenář pochopí spíš ke konci.

23.02.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Naprosto úžasná kniha, která se po pár stránkách okamžitě zařadila mezi mé nejoblíbenější.
Neustále se tam něco děje, takže se zaručeně nenudíte, autor píše skvěle a nápad je sice zvláštní, ale podmanil si mě.

25.01.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Knížce dávám 5 hvězd, i přes její nedokonalosti. Děj byl sám o sobě docela kýčovitý, i když nápad to byl velmi zajímavý. Věc, která mě zaujala a zároveň přiváděla k nepříčetnosti, bylo rozdělení kapitol a jejich obsahu. Musím jinak souhlasit s většinou a to, že kniha byla velmi pohodová a krásně se četla. Sama jsem si občas připadala, že sním s nimi. Určitě se brzy vrhnu na další díl.

16.01.2015 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Moje premiéra od Jane Austenové a musím uznat, že se mi velmi líbila. Lehce a pěkně se četla. Děj mě velmi potěšil - Jane vylíčila svět a charakter lidí úplně přesně. Jde vidět, že se od té doby mnoho nezměnilo. + Jsem spíš pro úplné šťastné konce, takže mě ani v tomto ohledu kniha nezklamala. Rozhodně se brzy vrhnu do Pýchy a předsudku.

13.01.2015 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Výborná kniha. Ten příběh si budu ještě dlouho pamatovat.

04.12.2014 4 z 5

Hobite, jsi jako nejpodivnější nejfantastičtější sen!

26.11.2014 5 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Tato kniha se zařadila mezi mé nejoblíbenější. Je naplněná humorem, přátelstvím, emocemi a vědou. Zkrátka příběh Alexe Woodse mě velmi uchvátil. Autor si skvěle rozložil děj, takže mě kniha navnadila hned od začátku. Musím také pochválit překlad, který byl bezchybný. Samotný příběh je jakýmsi kouzlem, něčím pozoruhodným. Knížka mě znovu utvrdila, že stojí za to číst!

09.11.2014 5 z 5

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

Kniha se nu velmi líbila už od názvu.
Děj byl poutavý, dalo se pořádně vžít do role hlavní hrdinky Elisy.
Nejvíce mě zaujal realistický konec, kde se ukázalo, že Elisa je sice po dlouhé době šťastná, ale také musí znovu získat důvěru Alex a rodiny - skvělá ukázka toho, že ne všechny knihy skončí s úplně šťastným koncem, a také jak to doopravdy v životě chodí.

21.09.2014 3 z 5

Krásná loupežnice Krásná loupežnice Celia Rees

Tato kniha mě oslovila jen svým popisem. Přišla mi velmi zajímavá a to i tím, v jaké je zasazena době.
Hned jsem se do ní začetla. Líbil se mi autorčin způsob psaní, člověk tak přesně věděl, o čem čte.
Děj byl napěchovaný balíček akce. Už od začátku se něco dělo, všechno jen díky charakteru slečny Žofi.
Některé pasáže mě pobavily a jiné naopak rozesmutnily. Kniha mě velmi potěšila a rozhodně naplnila všechna má očekávání. Ze začátku mi však daly docela zabrat všichni páni, na které dívka narazila. Stále jsem si lámala hlavu, s kým nakonec zůstane. Sázela jsem na Greenwooda, ale konečný výsledek mi nevadil.

01.09.2014 4 z 5