tarasnica tarasnica komentáře u knih

Dobrá a čtivá kniha.

03.02.2018 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Perfektní a čtivé. Posledních cca 40 stránek ale nic moc :)

19.11.2017 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Perfektní příběh, poutavé čtení... Člověk se něco dozví a mnohokrát se dokonce zamyslí.

24.10.2017 5 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

První dojmy super, ale konec už byl velká nuda. Posledních cca 50 stránek utrpení...

09.10.2017 1 z 5

Až na ten zbytečné zdlouhavý závěr vynikající příběh.

10.09.2017 3 z 5

Na hradech, v klášterech, v podhradí - Středověk, jak ho neznáte Na hradech, v klášterech, v podhradí - Středověk, jak ho neznáte Dieter Breuers

Prvních sto stran mne bavilo, potom už moc ne, takže jsem nedočetl :)

10.07.2017 2 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Určitě příjemné čtení, které mne po celou dobu velmi bavilo a občas jsem narazil i na pasáže, u nichž jsem se na chvíli musel zamyslet. Knize by ale neškodilo trošku více stran, protože se jedná o čtení jen na pár chvil. Na druhou stranu lepší, než příběh zbytečně a uměle natahovat...

10.07.2017 5 z 5

Křížové výpravy Křížové výpravy Antony Bridge

Hezky napsáno, mnohdy velmi poutavě. Občas bylo ale na mě (můj problém) různých údajů a krkolomných jmen víc než dost :)

18.04.2017 4 z 5

Angličtina na rovinu II Angličtina na rovinu II Darren Crown

Super jako první díl.

28.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nedočteno, pro mě zdlouhavé a nudné...

28.03.2017 2 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Vynikající kniha, výhrady mám akorát k množství cizích názvů...

28.03.2017 5 z 5

Vězeň z Guantanáma Vězeň z Guantanáma David Spark

Necekal jsem to, ale byla vynikajici...

03.12.2016 5 z 5

Miluj svůj život - Společník a rádce Miluj svůj život - Společník a rádce Louise L. Hay

Něco mi to dalo, ale čekal jsem víc.

05.09.2016 2 z 5

Zen a hotovo Zen a hotovo Leo Babauta

Nějak jsem knihu nepochopil. Pokud mám hodně emailů, tak si je mám roztřídit, pokud si chci něco pamatovat, mám si to napsat? To je teda objev.

29.08.2016 odpad!

Otroci současnosti Otroci současnosti Benjamin E. Skinner

Samá politika, u mě zklamání.

11.05.2016 odpad!

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

První polovina kniha opravdu výborná, druhá půlka se táhla a o do posledních sto stran jsem se musel několikrát přemlouvat. Konec také nic moc.

06.05.2016 3 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Velice čtivě a zábavně napsané, knihu jsem přečetl velmi rychle. Někdy se mi příběh zdá až moc stereotypní, proto jsem nehodnotil pěti hvězdami. Na druhou stranu, život chudáka stereotypní je.

14.04.2016 4 z 5

Dějiny obyvatelstva českých zemí Dějiny obyvatelstva českých zemí Eduard Maur

Kniha mě nejprve velmi bavila - např. zmínka o moru z roku 1346, ale další stránky byly jenom stručný obsah něčeho doplněný čísly, procenty a statistikami, které navíc, jak sám autor říká, nejsou ničím potvrzeny. Knihu jsem tedy nedočetl, škoda.

29.03.2016 2 z 5

Objevitelé a dobyvatelé Objevitelé a dobyvatelé Miloš Václav Kratochvíl

Na knihu jsem narazil náhodou v levných knihách a koupil jsem ji za pouhých 100 Kč. Kniha je velice čtivě napsána a pokud vás alespoň trošku zajímá historie, určitě doporučuji.

28.03.2016 4 z 5

Povolení zabíjet Povolení zabíjet Egmont R. Koch

Čekal jsem od knihy celkové pojetí daného problému a ne vylíčení jednotlivých událostí. Knihu jsem nedočetl.

26.03.2016 odpad!