Angličtina na rovinu II

Angličtina na rovinu II https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238412/mid_anglictina-na-rovinu-ii-0rb-238412.jpg 5 81 15

Angličtina na rovinu série

Volné pokračování oblíbených fejetonů o nástrahách, které má angličtina pro české studenty podrobně a přitom zábavně rozebírá další zajímavé jazykové jevy. Část je zaměřena na úskalí anglických sloves, tentokrát i s praktickými cvičeními.

ZuzanaK.
11.05.2023

Poučné i vtipné. Někdy zbytečně stručné, ale není to učebnice, tedy lze tento nedostatek odpustit a brát knihu pouze jako souhrn.

pepap
18.05.2022 4 z 5

Některá pravidla a příklady jsou vážně skvělé, v sérii "Odbordelovávání slovesných časů" jsem dával záložky a pamatováčky jako divý. Možná v něčem víc naučí než první díl, ten byl vtipnější

beran25
24.03.2019 3 z 5

Krásně se to čte

meluzena
18.06.2018 5 z 5

Tentokrát méně humoru a více gramatiky, nicméně velice jednoduše a poutavě popsané. Doporučuji zejména všem, co stále tápou ve slovesných časech.

Jen tak mimochodem: to, co autor píše o vyjádření budoucnosti a používání slovíčka will, není (bohužel) tak krásně černobílé. Nicméně pokud jste prošli klasickou (tj. chybnou) výukou zahrnující will/shall atd., je to zásadní krok na cestě ke gramatickému prozření :-).

muchomurka
07.05.2017 5 z 5

Suprová knížka. Díky ní jsem si utřídila poznatky z angličtiny, hlavně můj chaos ve slovesných časech a videch (o těch videch - to kdyby mi někdo řekl podstatně dříve, ušetřil by mi spoustu času a trápení a učení). Líbí se mi i autorův humor a styl vysvětlování. Takového učitele mít, to by bylo super. :)
Už se těším na předchozí díl.

tarasnica
28.03.2017 5 z 5

Super jako první díl.

Pe3ček
20.02.2017 5 z 5

Už první díl stál za to, ale dvojka se mi líbila ještě víc, protože perfektně vysvětluje to, co mě ve škole učili jako 12 různých časů v angličtině. Díky knize jsem zjistil, že časů vlastně neni 12, ale jsou jen 2, a také umím lépe poznat, kdy volit např. předpřítomný čas, neboli perfektum. Ve škole mi říkali, ze je to tehdy, když mluvím o něčem, co se stalo v minulosti a má to dopad na situaci, o které mluvím, to je ale jen jedno z mnoha použítí a ani neni to hlavní. Učitelky se snažily tuhle poučku napasovat na všechny případy použití předpřítomného času, ale jelikož v hodně připadech se používá z úplně jiného důvodu, o kterém mi nikdo neřekl, nedokázal jsem sám dobře určit další použití a pletl jsem si to třeba s časem minulým. Díky této knize mi to všechno najednou dáva smysl a zjistil jsem, že zrovna předpřítomný čas se často používá proto, že to v angličtině ani jinak říct nejde. Díky, Darrene.

makkuska
13.10.2016 5 z 5

Nejlepší vysvětlení časů a ostatních pravidel angličtiny, autorovou výhodou je, že umí česky a je tedy pravidla schopen lépe vysvětlit srovnáváním obou jazyků, hledáním rozdílů i společných aspektů. Vhodná knížka pro ty, kteří mají trauma z učení se angličtiny, po přečtení si jazyk zamilujete. Pro mne hlavní poselství knihy: jazyk nám má pomoct v dorozumění se, můžeme se skrze něj bavit, říkat vtipy a je vlastně velmi nepochopitelné, jakým způsobem se vyučuje. Častým výsledkem je, že se lidi bojí jazyk použít, jsou znechucení.

Phewell
07.08.2016 5 z 5

Na tak perfektně vysvětlené slovesné časy jsem za celou dobu své anglické praxe nikde nenarazila. Prostě skvělé. Články jsou úžasně přehledné, stručné, výstižné a VTIPNÉ. Akorát si myslím, že oba Darrenovy díly ocení spíše pokročilí studenti či znalci aj. Lépe řečeno, dokáží si více užít humor, s kterým jsou knihy psané. Dvojka se bohužel v něčem opakuje s jedničkou, ALE závěrečné ,,shrnutí,, témat je PECKA!

alisie
28.03.2016 4 z 5

Nejprve jsem knihu brala jako oddychové zábavné čtení o angličtině, postupně se struktura kapitol měnila k "vážnějším" tématům a já jsem z toho začala čerpat i poznatky pro své anglické dovednosti.

DraXitko
14.01.2016 5 z 5

Pěkně a pochopitelně vysvětlená angičtina. Ale první díl mi přišel stejně lepší.

KleaM
12.01.2016 5 z 5

jako první díl, jedinečná

Johncze
05.01.2016 5 z 5

Na stejně, ne-li vyšší úrovni jako předchozí díl. Spousta praktických věcí a přístupů k angličtině. Navíc velice zajímavý a zřejmě i funkční pohled na "časy".

carbici
26.10.2015 5 z 5

Možná ještě krapet lepší než první díl. Poprvé jsem se setkala s vysvětlením všech časů, tak aby to a) bylo jasné b) skutečně to odpovídalo angličtině.

Bonik
25.08.2015 5 z 5

Stejně dobrý jako první knížka. Není nadto se něco přiučit zábavnou formou.

angličtina

2012  91%Angličtina na rovinu